Şimdi Ara

Honda Civic 1.4is 1996-2001 Benzin ve LPG Tüketimi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
4
Favori
54.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Bu arada az yakmak için önerisi olan varmı.

arabayı sat, yeni bir şey al
  • Bayram tatili vesilesiyle Uzun yol deneyimim oldu.

Yazın tatile giderken 100 km / 7,5 LT yakmıstı.

Kurban Bayramı vesilesiyle hava soğuktu 100 km / 8,5 LT yaktı.(Ama son susturucu boğazdan kopmus vaziyetteydi.Otoparkda çarpmışlar mecburen öyle çıktım yola)
  • susturucu yakıt sarfiyatını pek etkilemez sanırım
  • Kışın 12,5-13 lt altına düşmedi İstanbul şehir içi bu kadar neden yakıyor anlamadım.Bakımı yağı filtresi buji değiştirmediğim şey kalmadı. Sibob ayarı ve lpg ayarı ve bakımı da dahil nasıl düşecek bu yakıt.??
  • Hort hort
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilisim45

Kışın 12,5-13 lt altına düşmedi İstanbul şehir içi bu kadar neden yakıyor anlamadım.Bakımı yağı filtresi buji değiştirmediğim şey kalmadı. Sibob ayarı ve lpg ayarı ve bakımı da dahil nasıl düşecek bu yakıt.??

S.A. Aracınız 1.6 mı 1.4 mü bende honda aldımda yakıtı öğrenmeye çalışıyorum. benzinli 1.4 otom. is 97 model ?
  • 1.4is otomatik yazları 10 lt lpg düşüyor kışın dediğim gibi uzun yolda 7.5-8.5 LT lpg yük yolcu klima durumuna göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilisim45 -- 14 Ekim 2014; 12:17:15 >
  • bilisim45 kullanıcısına yanıt
    çok yaw
    benim 1.6 uzun yolda 120-130 km hızlarda 6 litre benzin tüketiyor
    sabredip 90 km. hızla gidebilince 5 litreye düşüyor
  • caucass kullanıcısına yanıt
    Yukarda verdiğim değerler LPG değerleridir. Lpg nin benzine göre %20 fazla yaktığını hesap edersek.???
  • o zaman da benzinle lpg arasında çok az fark kalıyor, lpg taktırmaya değmeyecek oranda
  • Benim düşüncem araç lpg li olduktan sonra problem yok.
    Şu bir gerçekki uzun yolda 120 yi geçmedikten sonra yakıt dizeli kıskandıracak durumda
    1750 km 350 TL LPG ile katettim daha ne olsun. (lpg 2,50 lt ortalama)
  • uzun yolda benzinde çok ekonomik
  • Selocann58 S kullanıcısına yanıt
    Araç manuel mi ve hava filtresi falan varmı ?
  • 50 liralik gazla (2.78TL idi) 175 kilometre yol yaptim

10.2 litre şehir içi. Honda civic 1.4is otomatik 1997 model hb.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 27/05/2017 kocaeliye gittim geldim İstanbul Sancaktepe den LPG fulledim gidiş geliş 160 km yol yaptım 14.5 lt gaz yaktı giderken paralı otoyoldan gittim gelirken Gebze tarafından geldim Tuzla'da itibaren baya bir trafiğe takildim TL olarak 33.60 TL yaktı egerki gelirkende paralı otoyoldan gelseydim en az 5 TL aşağı düşerdi yakıt takriben 21 kuruş yapıyor ama dediğim gibi gelirkende paralı otoyoldan gelseydim 18 kuruş civarına düşerdi araç 1999 Honda 1.4 is Civic otomatik Atiker sıralı sistem gaz litresini 225 TL den aldım saygılar Honda kullanan arkadaşların yakıt yorumlarını bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selocann58 -- 27 Mayıs 2017; 19:34:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu canlansın. 97 HB Otomatik LPG li. Şehir içi 9,5-11 lt arası. Şehir dışı 90-100 km sabit 6,5 lt civarında LPG tüketiyor.
  • bu makinelerin ortalama benzin de yakıtı şehir içi 10 lt lpg de bu yakıt şehir içi 13 lt dir 1 altına düşer üstüne çıkar başkada bir değişiklik olmaz uzun yıllar deneyimim bu şekilde şu an da vtec2 1,6 aracım var onda da durum aynı uzun yolda 7,5 civarında yakıtı olur
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.