Şimdi Ara

honda ankara özel servis tavsiyesi (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
121
Cevap
6
Favori
78.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    haziran 2016 tarihinde hondacı kadir ustaya gittim. bir arkadaşın lafı üzerine gitmez olaydım. benim aracımın rutin bakımı yapılacaktı. ben de gitmeden aracımın hondacivic hb malzemelerini aldım (yağ filtresi, yağ, hava ve polen filtreleri) gitmeden aradım dedim ki uzun yoldan geliyorum. sadece rutin bakım yaptıracağım. yapar mısınız. yaparız dediler. neyse gittim.
    ben malzemeleri aldığım için önce sıcak bakmadılar. sonra değiştirdiler. 2 tane de tıpa gibi bir şey taktılar hepsi bu. ücreti ödemeye gittim. toplam bana işçilik dahil 85 tl istediler. dedim ki bu niye bu kadar yüksek benden 65 tl işcilik, 10 tl temizlik spreyi, 10 tl ikitane vida gibi birşey için para aldılar. ben bunu başka yerde de yaptırdım tavsiye üzerine geldim gelmez olaydım. başka bir yerde 20 tl ye bben hepsini değiştirirdim. bir şey demeden çıktım.
    kesinlikle önermiyorum.

ağustos 2015 yılında ege honda servisine gittim. gitmez olaydım.
    gitmeden önce aradım sadece triger ve yağ değişimi yapacam ne kadar olur usta dedim. bir de orjinal mi malzemeler diye sordum. telefonda bir ilgi bir alaka ayyuka çıkartıyorlar adamı. neyse menmun kaldım. fiyatta 450 civarı hepsine bir şey dediler. 100 tl yağ değişimi felan toplam 550 gibi anlaşmıştık. gittim. gitmez olaydım.

sonra; düştüm yola gittim buldum. selamar ben geldim. dediler abi arabayı şuraya çekin bekleyin. bekle babam bekle, sıra bana geldi ne yapılacaktı diye sordular beni tanımadılar, kendimi tanıttım neyse başladılar işe, bende o arada yapılacakları söylüyorum. felan filan. usta dedi ki abi yarın sabah gel yada öğleden sonra anca o zamana biter. doğru ben öğleden sonra bırakmıştım olabilir diye tamam dedim.
    akşam üstü beni sahibi aradı iyi günler beyfendi. arabınızın tamirini yapıyoruz buyrun kardeşim dedim. ön fren diskler ölmüş,, balatalar ölmüş, bujiler ölmüş, bayağı bir kalem saydı. hepsi dahil 1500 tl tutuyor ne diyorsunuz bunlarıda yapalım mı? ilk başta beni korkuttu yolda çıkar ne olur ne olmaz önemli diye bende arabayı ilk aldığım için korktum değiştirdim. değiştirin dedim. neyse öğlen gittim. arabayı almaya selamün aleyküm kardeş benim araba ne oldu.
    senin araba şimdi bitti dediler. arabanın içi kir pas içinde benimle ilgilenen yok, dedim yıkatmayacakmısınız sıra çok dediler, sonra abi z root da bozukmuş onu değiştirdik dediler bende bana sormadan değiştirdiniz dedim. neyse eeeee dedim 50 lira ona fiyat çıktı sonra rot balansa götürdüler, bekle allah bekle ... ben bir de tüpün filtresini değiştirin demiştim onu da değiştirmemişler unutmuşlar onu da ara ara bulamadılar. bu arada ortam sıcak neyse fiyat ödemeye geldik
    sahibi bana fiyat çıkartıyor. trigger ve yağ değişimi 680 civarı bir şey çıktı bana telefonda böyle demediniz dedim. öyle demişiz diyor adam kardeşim demediniz diyorum 500 civarında bir şey olmazı lazımdı uzaktan geldim diyorum. öyle olmaz diyor. neyse diğer ıvır zıvır adama 1700 tl veya 1500 parayı verip kuzu gibi evimize gittik.
    vesselam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper_kizil -- 12 Temmuz 2016; 0:31:31 >

• koskoca ankarada doğru düzgün bi yer yok mu ?
  • Ben yıllardır Kadir ustaya götürüyorum, bir yanlışını görmedim... Burada kendisi hakkında negatif yazanlar, dalga geçenler var, ayıptır insanların ekmeğiyle oynamayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heavy1

Ben yıllardır Kadir ustaya götürüyorum, bir yanlışını görmedim... Burada kendisi hakkında negatif yazanlar, dalga geçenler var, ayıptır insanların ekmeğiyle oynamayın...

İyi diyorsun da, milletinde ağzı yanmış ona göre yazıyorlar. Her honda topic'inde adamın adı geçiyor 5 yıl öncesine kadar ki konular da adam iyi, sonra da kendini bozdu diyorlar...

Velasıl benimde bir honda ustası tavsiyesine ihtiyacım var. Memnun kaldığınız ustaları yazarsanız sevinirim.
  • adrenaline50 kullanıcısına yanıt
    Benim Ankara'da bildiğim ustalar Honda Bhr (Hüseyin Usta), Honda Bar (İbrahim Bey) ve Kadir Usta. Bilgi birikim ve fiyat pahalılığı bu sırada bence. Basit işlemler yağ değişimi vb. için Kadir ustayı daha uygun fiyatla yaptığından tercih ediyorum. Kritik bir problem olsa sanırım Hüseyin Ustaya götürürüm..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1909milan

quote:

Orijinalden alıntı: alper_kizil

Selamlar;
    haziran 2016 tarihinde hondacı kadir ustaya gittim. bir arkadaşın lafı üzerine gitmez olaydım. benim aracımın rutin bakımı yapılacaktı. ben de gitmeden aracımın hondacivic hb malzemelerini aldım (yağ filtresi, yağ, hava ve polen filtreleri) gitmeden aradım dedim ki uzun yoldan geliyorum. sadece rutin bakım yaptıracağım. yapar mısınız. yaparız dediler. neyse gittim.
    ben malzemeleri aldığım için önce sıcak bakmadılar. sonra değiştirdiler. 2 tane de tıpa gibi bir şey taktılar hepsi bu. ücreti ödemeye gittim. toplam bana işçilik dahil 85 tl istediler. dedim ki bu niye bu kadar yüksek benden 65 tl işcilik, 10 tl temizlik spreyi, 10 tl ikitane vida gibi birşey için para aldılar. ben bunu başka yerde de yaptırdım tavsiye üzerine geldim gelmez olaydım. başka bir yerde 20 tl ye bben hepsini değiştirirdim. bir şey demeden çıktım.
    kesinlikle önermiyorum.

gitmeden önce aradım sadece triger ve yağ değişimi yapacam ne kadar olur usta dedim. bir de orjinal mi malzemeler diye sordum. telefonda bir ilgi bir alaka ayyuka çıkartıyorlar adamı. neyse menmun kaldım. fiyatta 450 civarı hepsine bir şey dediler. 100 tl yağ değişimi felan toplam 550 gibi anlaşmıştık. gittim. gitmez olaydım.

sonra; düştüm yola gittim buldum. selamar ben geldim. dediler abi arabayı şuraya çekin bekleyin. bekle babam bekle, sıra bana geldi ne yapılacaktı diye sordular beni tanımadılar, kendimi tanıttım neyse başladılar işe, bende o arada yapılacakları söylüyorum. felan filan. usta dedi ki abi yarın sabah gel yada öğleden sonra anca o zamana biter. doğru ben öğleden sonra bırakmıştım olabilir diye tamam dedim.
    akşam üstü beni sahibi aradı iyi günler beyfendi. arabınızın tamirini yapıyoruz buyrun kardeşim dedim. ön fren diskler ölmüş,, balatalar ölmüş, bujiler ölmüş, bayağı bir kalem saydı. hepsi dahil 1500 tl tutuyor ne diyorsunuz bunlarıda yapalım mı? ilk başta beni korkuttu yolda çıkar ne olur ne olmaz önemli diye bende arabayı ilk aldığım için korktum değiştirdim. değiştirin dedim. neyse öğlen gittim. arabayı almaya selamün aleyküm kardeş benim araba ne oldu.
    senin araba şimdi bitti dediler. arabanın içi kir pas içinde benimle ilgilenen yok, dedim yıkatmayacakmısınız sıra çok dediler, sonra abi z root da bozukmuş onu değiştirdik dediler bende bana sormadan değiştirdiniz dedim. neyse eeeee dedim 50 lira ona fiyat çıktı sonra rot balansa götürdüler, bekle allah bekle ... ben bir de tüpün filtresini değiştirin demiştim onu da değiştirmemişler unutmuşlar onu da ara ara bulamadılar. bu arada ortam sıcak neyse fiyat ödemeye geldik
    sahibi bana fiyat çıkartıyor. trigger ve yağ değişimi 680 civarı bir şey çıktı bana telefonda böyle demediniz dedim. öyle demişiz diyor adam kardeşim demediniz diyorum 500 civarında bir şey olmazı lazımdı uzaktan geldim diyorum. öyle olmaz diyor. neyse diğer ıvır zıvır adama 1700 tl veya 1500 parayı verip kuzu gibi evimize gittik.
    vesselam.

Geçmiş olsun. sen yine ucuz kurtarmışsın kardeş.
    Ben de 60 bin bakımı için bu hondacı kadir denen adama gitmiş bulundum.
    Yağımı kendim götürmeme rağmen
    filtreler+ arka fren balatası+şanzıman yağı için 500 TL aldı.
    şanzıman yağını işçilik hariç 220 TL yazmış. Yetkili servis 167 TL fiyat verdi.Allah şahit (efe veya bora.)
    Lütfen söyleyin arkadaşlar bu yaptığı kazık değil mi?
    Bu işlemlerin karşılığı ücret bu mudur?
    Yazıklar olsun.

Anlamadım kardeş servis şanzıman yağı değişimi için 167 tl fiatmı verdi...
    Ortada bir hata var çünkü bende ekim ayında otomatik aracımın şanzıman yağını değiştirecektim. Bahsettiğiniz her iki serviside aradım. Biri 400 diğeri 450 tl fiat verdi. Dışarıda özel bir servise 220 tl' ye değiştirdim.
    Şimdi normal bir periyodik bakıma 400 tl alıyor servisler. Yapılan işlem motor yağı,yağ filtresi, polen fitresi ve hava filtresi değişimi o kadar. Özel servisler 180 TL ye değiştiriyorlar. Aslında bu işlem için özel servise gitmeye bile gerek yok. Gidin malzemeleri kendiniz alın. Biraz araştırma ile orjinal yedek parça satan birkaç firmayı bulabilirsiniz ankarada. Daha sonra 20-30 tl ye herhangi bir motor ustasında bakımı yaptırabilirsiniz..
    Selamlar
    İyi Forumlar

• yaw o kadar yazdık çizdik, bu hondacı kadirin ipliğini pazara çıkaramadık, millet hala gidip gidip kazıklatıyor kendisini
  • quote:

Orijinalden alıntı: slarguc

quote:

Orijinalden alıntı: 1909milan

quote:

Orijinalden alıntı: alper_kizil

Selamlar;
    kesinlikle önermiyorum.

vesselam.

Geçmiş olsun. sen yine ucuz kurtarmışsın kardeş.
    Ben de 60 bin bakımı için bu hondacı kadir denen adama gitmiş bulundum.
    Yağımı kendim götürmeme rağmen
    filtreler+ arka fren balatası+şanzıman yağı için 500 TL aldı.
    şanzıman yağını işçilik hariç 220 TL yazmış. Yetkili servis 167 TL fiyat verdi.Allah şahit (efe veya bora.)
    Lütfen söyleyin arkadaşlar bu yaptığı kazık değil mi?
    Bu işlemlerin karşılığı ücret bu mudur?
    Yazıklar olsun.

Anlamadım kardeş servis şanzıman yağı değişimi için 167 tl fiatmı verdi...
    Ortada bir hata var çünkü bende ekim ayında otomatik aracımın şanzıman yağını değiştirecektim. Bahsettiğiniz her iki serviside aradım. Biri 400 diğeri 450 tl fiat verdi. Dışarıda özel bir servise 220 tl' ye değiştirdim.
    Şimdi normal bir periyodik bakıma 400 tl alıyor servisler. Yapılan işlem motor yağı,yağ filtresi, polen fitresi ve hava filtresi değişimi o kadar. Özel servisler 180 TL ye değiştiriyorlar. Aslında bu işlem için özel servise gitmeye bile gerek yok. Gidin malzemeleri kendiniz alın. Biraz araştırma ile orjinal yedek parça satan birkaç firmayı bulabilirsiniz ankarada. Daha sonra 20-30 tl ye herhangi bir motor ustasında bakımı yaptırabilirsiniz..
    Selamlar
    İyi Forumlar

3LT orjinal honda şanzıman yağı fiyatı değişim hariç 167 -TL yetkili serviste. 100 TL de değişim için fiyat alıyor efehonda.
    bilginiz olsun geçen hafta sonu arayıp sordum.
    Bu arada şanzıman yağını mutlaka orjinal koymak gerekiyor.Aksi takdirde geçişlerde problem çıkabilir Allah korusun. Hondaların en güçlü olduğu otomatik şanzımanlarda yağ şakaya gelmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: caucass

yaw o kadar yazdık çizdik, bu hondacı kadirin ipliğini pazara çıkaramadık, millet hala gidip gidip kazıklatıyor kendisini

Sırf sana sormak için üye oldum.
    Kadir ustayla alıp veremediğin nedir bilelim ki bizde ona göre gitmeyelim bu adama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: babacan333

quote:

Orijinalden alıntı: caucass

yaw o kadar yazdık çizdik, bu hondacı kadirin ipliğini pazara çıkaramadık, millet hala gidip gidip kazıklatıyor kendisini

Sırf sana sormak için üye oldum.
    Kadir ustayla alıp veremediğin nedir bilelim ki bizde ona göre gitmeyelim bu adama.

valla kadir ustayı tanımam hiç görmedim, zaten ben izmirdeyim, yetkili servis dışına da çıkmam; ama yazılıp çizilenleri okuyunca adamın dindar kisvesi altında milleti yolduğunu anlamak o kadar zor değil, gıcık oldum bi şekilde, ama genede istiyorsan git bir deneyim kazan sonra zaten bi daha gitmezsin

• 1 kere gitmişliğim var kendisine memnun kaldim bi yanlışını görmedim baya da ilgili davrandılar fakat aracı değiştirince gitmiyorum bakalım tekrar honda almayı düşünüyorum nasıl birisi yeni halini gidince öğreniriz.
    Teşekkür ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.

2005 model Honda Jazz aldım. Fren balatası değiştirmek amacıyla Şaşmaz sanayi sitesinde Hondacı Mehmet diye bir servise gittim.

Aracı lifte aldılar,tekerleri çıkarırken vidayı kırdılar. O saatten sonra mecbur oraya yaptırmak zorunda kaldım. Şimdi size yapılanlar ve fiyatını söylicem. Bana fazla gibi geldi.

Ön fren disk değişimi
    Ön fren balata değişimi
    Yağ,polen,hava filtresi değişimi ve yağ bakımı

Bunlar malzeme ve işçilik dahil 680tl tuttu.Parçaların orjinallerinin fiyatına baktım,toplasan 350tl yi geçmiyor.Yan sanayi parçalar kullanıldığı ve kalitesiz yağ kullanıldığı düşünülürse,yarım saat süren bi işçiliğe bu kadar para fazla değilmi?

Aydınlatırsanız sevinirim.
  • ben de honda civic araç sahibiyim kardeşimden aldım . handacı kadir ustaya götürüyormuş ben tercih etmedim.
    tüm bakımlarını merkez otmotiv diye bi yerde sahibi fatih ustaya götürdüm.kıl oldugumu söyledim ona göre tamir et dedim adam çok temiz iş yaptı .motor takozu sag sol rot kolu şanzıman yagı degişimi ön fren diski sildirdi balata degişti arabanın her yerini kontrol etti dibinden ayrılmadım 170 tl işcilik 1 saat de teslim.
    honda sahibi arkadaşlar sanayi de iyi ustalar var dürüst vicdanlı ..benim gittigim yer cıtroen pejo wolkswagen arabaları tamir ediyordu .illa honda cı olması şart degil...
  • Güncel olarak nereyi tavsiye edersiniz , ağır bakım yapılacak fren diskleri triger vb
  • quote:

Ben yıllardır Kadir ustaya götürüyorum, bir yanlışını görmedim... Burada kendisi hakkında negatif yazanlar, dalga geçenler var, ayıptır insanların ekmeğiyle oynamayın...

noldu 1 yıla yakın olmus sende kazık yedıgını en sonunda anlayabıldın mı kadir ustadan :D
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Bana bir yamuk yapmadı, hala senede bir giderim
  • quote:

Bana bir yamuk yapmadı, hala senede bir giderim

Her sene subap ayarı yapıyor olmasın sızede
    En son 3 sene önce yaptırdım yaklaşık 50K kilometre önce. Genelde standart bakım oluyor yağ-su-filtre.
  • quote:

En son 3 sene önce yaptırdım yaklaşık 50K kilometre önce. Genelde standart bakım oluyor yağ-su-filtre.

Bence yinwde baaka bi servise gotur orjinal parcalar yan snayi fln degistirmis olmasinlar dikkat et. Motor numaranida kontrol ettir bu aralar motor calma mofasi cikmis. İyi motoru calip baska aracin motor numarasini kaziyip takiylrlarmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Benim araç LPG'li nasıl çalacaklar anlamadım, ama bilgi için teşekkürler. Çalmak isteyen her türlü parçayı çıkarır ve değiştirir, bunun önüne nasıl / nerede geçebiliriz bilemiyorum, fazla paranoyak olmamak lazım. İşlemler yapılırken hep yanında bekler sorular sorarım, sanırım böyle bir şeye cesaret edemezler.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.