Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (887. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.332.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 885886887888889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ottiman

Son LPG tüketim değerlerim; İstanbul şehiriçi, aracım 98 model 2.0, manuel.

Alınan lpg: 20 TL
    Birim fiyatı: 2,76 TL
    Yapılan km: 74 km.

Kısacası 27 kuruş.

NOT: Depo tamamen bittikten sonra deneme amaçlı 20 liralık gaz aldım ve tamamen bitene kadar bekledim. Bundan sonra ölçüm filan yapmam daha Ortalamam belli sonuçta; şehiriçi 26-28 kuruş

Tüketimleri litre/100 km olarak yaparsak ileriye dönük paylaşımlar yapmış oluruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

Son LPG tüketim değerlerim; İstanbul şehiriçi, aracım 98 model 2.0, manuel.

Alınan lpg: 20 TL
    Birim fiyatı: 2,76 TL
    Yapılan km: 74 km.

Kısacası 27 kuruş.

NOT: Depo tamamen bittikten sonra deneme amaçlı 20 liralık gaz aldım ve tamamen bitene kadar bekledim. Bundan sonra ölçüm filan yapmam daha Ortalamam belli sonuçta; şehiriçi 26-28 kuruş

Tüketimleri litre/100 km olarak yaparsak ileriye dönük paylaşımlar yapmış oluruz.

Anı yaşa
    Carpe diem
  • Bir kaç mesaj yukarıda belirtmiştim, ortalama 11.2 lt olarak hesaplama yapmıştım. Ama bundan sonra hesabı kitabı bırakıyorum
  • quote:

Bir kaç mesaj yukarıda belirtmiştim, ortalama 11.2 lt olarak hesaplama yapmıştım. Ama bundan sonra hesabı kitabı bırakıyorum

Budur...

• quote:

Orijinalden alıntı: yamtar ankara

Daha önce sorulmuş belkide çözülmüştür.ama bulamadım böyle bir konu aracımda gaz ile giderken yol bilgisayarında vede benzin göstergesinde benzinin azaldığını gösteriyor hatta uyarı bile veriyor,benzinle 1 km bile gitmedim gaza gectiği an hareket ettim.bunun bir çözümü varmıdır.?

hocam ben yeni 2009 accord aldım. brc lpg taktırdım. aynı problem oldu. karlı olmuyo diye üzülürken tekrar benzin koyunca göstergenin olması gereken değere yükseldiğini gördüm. depodaki benzini gidilen yola göre gsteriyor sanırım gösterge. lpg takılan yere gidince bunun yeni civiclerde crvlerde ve accordlarda olduğunu söylediler. çözümü ise emülatör takılması. o takılınca kontağı çevirdikten 20-30sn sonra depo güncelleniyormuş. 125 liraya monte ediyorlarmış. ben şimdilik gerek görmedim. çok takıntın olacaksa yapılabilir. @yamtar ankara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr-hazz -- 23 Temmuz 2014; 18:07:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: knggizmo

@dr-hazz

hocam aracınız hayırlı olsun. Aracınızın km sini ve kaça aldığınızı paylaşabilir misiniz?

Saygılar...

teşekkür ediyorum. 82binde 53.500e aldım. ön tampon boyalı ve arka kapı sacı değişmiş. sorgulamasını 3 koldan yaptırdım. ustama danıştım. denilenin dışında bi sorun yoktu. son sahibi de bayii tavsiyesi ile araç sahibinden almış. @knggizmo
  • 2009 accord 2. depo LPG tüketim sonuçlarım:
    80tl (32litre) 300km yaptı. şehiriçi 100kmde 10.66lt
    (lpg: 2.50)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr-hazz

quote:

Orijinalden alıntı: yamtar ankara

Daha önce sorulmuş belkide çözülmüştür.ama bulamadım böyle bir konu aracımda gaz ile giderken yol bilgisayarında vede benzin göstergesinde benzinin azaldığını gösteriyor hatta uyarı bile veriyor,benzinle 1 km bile gitmedim gaza gectiği an hareket ettim.bunun bir çözümü varmıdır.?

hocam ben yeni 2009 accord aldım. brc lpg taktırdım. aynı problem oldu. karlı olmuyo diye üzülürken tekrar benzin koyunca göstergenin olması gereken değere yükseldiğini gördüm. depodaki benzini gidilen yola göre gsteriyor sanırım gösterge. lpg takılan yere gidince bunun yeni civiclerde crvlerde ve accordlarda olduğunu söylediler. çözümü ise emülatör takılması. o takılınca kontağı çevirdikten 20-30sn sonra depo güncelleniyormuş. 125 liraya monte ediyorlarmış. ben şimdilik gerek görmedim. çok takıntın olacaksa yapılabilir. @yamtar ankara

Aracınız hayırlı olsun.memnunmusunuz, yoksa ,sizde benim gibi aracı sürmek için mazeretmi üretiyorsunuz.depodaki benzin gercekte azalmadığı sürece cok kafama takmamaya başladım hatta.a ve b trip km göstergesini sıfıra aldığımda uyarıda kayboluyor.zannımca bu göstergelerdeki km ,depodaki benzinin gidilecek yol mesafesini aştığında uyarı geliyor.iki sefer bu uyarıyı göstergeleri sıfırlayınca kaybettim.böyle böyle idare edeceğim o bahsettiğiniz emülatörü alana kadar.
  • Acikcasi memnunum cunku tek basima biniyorum genelde. Performansini bu haftasonu uzun yolda yukluyken degerlendirecegim tekrar. Bence konfor donanim gorunum sinif a isindan oldukca iyi. Perfornans orta. Yakit iyi. Mazeret uretme ihtiyacim olmadi simdilik :) belki performans konusunda zaten yalniz biniyorum bi mazeret olabilir. Ayni paraya dizel octavia yerine buna biniyorum. Boyle dusununce cok mantikli geliyo :)

• Bayadir takipteyim sizleri bende accord kullanicisiyim 2004 model şu siralar ariza lambasi yaniyo 2-3 gün durup sönüyor.bir kaç gün sonra tekrar yaniyo Lamba yanikken rolantide sıkıntısi yasiyorum mesela vites D de iken isiklarda duruyorum aşırı titreme yapiyo lamba söndüğü zaman hiçbir problem kalmiyo neden olur acaba heekes farkli şeyler söylüyor tesekkurler

• Bide bu direksiyonu çözemedim aldığından beri kütuk gibi sabah ilk on dakika yağ gibi ondan çevir cevirebilirsen sagolsun fit bi vücuda sahip oldum sayesinde hortumu değiştirdim oolmadi (150tl) pompayi tamir ettirdim olmadi(400tl) simdi pompayi değiştirelim diyolar oda çin mali pompa 700tlmis napiyim sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: accordion42

Bayadir takipteyim sizleri bende accord kullanicisiyim 2004 model şu siralar ariza lambasi yaniyo 2-3 gün durup sönüyor.bir kaç gün sonra tekrar yaniyo Lamba yanikken rolantide sıkıntısi yasiyorum mesela vites D de iken isiklarda duruyorum aşırı titreme yapiyo lamba söndüğü zaman hiçbir problem kalmiyo neden olur acaba heekes farkli şeyler söylüyor tesekkurler

Tps (Throttle Position Sensor) arızası olabilir gibi geldi, en iyi çözüm aracı arıza tespit cihazına bağlayıp kesin teşhiş yapmak.
  • Arizasi bu daha önce bi ustaya gosterdim fakirzengin karisimindan kaynaklanıyor gibi Bisey soyledi nedir bilmiyorum hicbir sıkıntı olmaz bin böyle dedi ama rolantide titreme yapmasi çok canımı sıkıyor

• Oturduğum yerden ahkam kesmeyim ama fakir zengin karışım sebebiyle arıza lambası yanmış olsa rölanti dalgalanmaz, mantıklı gelmedi bana.
  • accordion42 A kullanıcısına yanıt
    Cihaza bağlatmadan bilemezsiniz. Oksijen sensörü olabilir. Rölanti bozulur ve yakıtınız artar. Bir an önce baktırın...

• Hocam direksiyon sorunu için oneriniz ne olur napsam olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: accordion42

Hocam direksiyon sorunu için oneriniz ne olur napsam olmuyor

İstanbul'da iseniz yardımcı olayım...

• Dün akşam işi bilen arkadaşıma sordum, bizim araçlar elektronik gaz kelebeği ile çalıştığı için TPS sensörü yokmuş, rölantiyi de gaz kelebeği otomatik ayarlıyormuş.

İki alternatif sundu; ya gaz kelebeği, ya da oksijen sensörü, tabi kesin sonuç için arıza kaydına baktırmak şart.
  • s.a. abilerim 2005 üstü model accord 2.2 de (dizel) yol bilgisayarı var mı?
  • Slm

• 
Sayfa: önceki 885886887888889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.