Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (886. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 884885886887888
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kmlyldz23

Nasip olursa Accord takipçiniz olacam.. Birkaç sorum olacak yardım olursanız sevinirim.

Honda Accord 2.4 2003 modellerinde 200bin kmde tüm araçlarda rektefemi yapılıyor?
    Bu accordlarda problemmi var?
    Birde Rektefe yapılıyorsa eğer neler değiştiriliyor motorda? cevap yazarsanız sevinirim..

Raktefe nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Exar__Kun E kullanıcısına yanıt
    sağolasın hocam inşallah piyasasını takip ediyorum hocam ama bazen 28e de geliyo 21,5 de ilanlara temizi olsunda valla 2-3 bin farketmez şunun borcu bi bitsin nasip kısmetse 2,4 inşallah bundan sonraki hedef yakıt olarak gelince hocam küçük bi fark var okadar beni cezbeden de o tabi yine de binmeden birşey anlayamayız galiba
  • Abi rektefe:0 motor yapılması piston krank kol gibi parcaların degişmesi diye biliyorum..
  • Kardeşim size yanlış bilgi vermişler...

• quote:

Nasip olursa Accord takipçiniz olacam.. Birkaç sorum olacak yardım olursanız sevinirim.

Honda Accord 2.4 2003 modellerinde 200bin kmde tüm araçlarda rektefemi yapılıyor?
    Bu accordlarda problemmi var?
    Birde Rektefe yapılıyorsa eğer neler değiştiriliyor motorda? cevap yazarsanız sevinirim..

kardeşim bu araçların motoru kolay kolay rektefe (yenilenme) istemez. yapılan araçlarda ise mutlaka kullanıcı hatası vardır ( ki tanıdıklarımda var). Dizel clionun motoru bile 300-400bin yaptığınu düşünürsek hele ki accord bu komik olur yani
  • Kullanıcı hatası olabilir haklısınız. Ama bi kaç hondada gördüm o yüzden sorayım dedim.
    Aşağıdaki 190binde rektefe olmuş Birtane daha var onun yayınlanma süresi bitti.
    Peki bu rektefeli araç alınırmı? Rektefe olunca ne değişiyor..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-accord-mugen-esi-benzeri-yok-bakmadan-gecme-169455314/detay/
  • quote:

Orijinalden alıntı: spectaküler

Kardeşim size yanlış bilgi vermişler...

Yanlış bilgi derken hocam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iNCuRabLe -- 14 Temmuz 2014; 11:38:12 >
  • quote:

quote:

Hangi ileri zekalı, Accord motoru 200 bin Km.'de yenileme ister dediyse işte...

• quote:

quote:

quote:

Hangi ileri zekalı, Accord motoru 200 bin Km.'de yenileme ister dediyse işte...

Siz yazdıklarımı yanlış anlamışsınız. Ben Honda Accordlara bakarken 2-3tane rektefeli araca denk geldim.
    Böyle olunca acaba kronik bir sorunmu var diye sordum.. Biri söylemedi yani!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iNCuRabLe -- 14 Temmuz 2014; 11:56:40 >
  • hocam valla benim aracım 98 accord, motordada ufak tefek senin deyiminle rektefe olmuş aldığım adam öyle demişti bir iki parça değişti demişti ama sormadım bile ustama gösterdim direk tamam. ha sen diyebilirsin tabiki 15 milyarlık arabada takmam ona diye haklısında, ama bu benim 4.üncü hondam, ve ilk accordum ve yine honda alsam yine alırken ustaya götürür motora baktırır kmye rektefeye pek takılmam şöyle bir örnek vereyim babam din görevlisidir benim ve ne kadar temiz arabaları olmuştur iyi bilirim 50 bini geçmeyen sürtüğü çiziği olmayan kapalı garajda muhafaza ettiği dost işi ustalarından aldığı doktordan bilmemkimlerden düşmüş kaçırılmayacak arabaları oldu hep en son sattığı biricik tertemiz 2008 megane'nın üstüne ben hemen hemen aynı paraya, bel altı boyalı bagaj kapağı degişmiş, 220binde 2001 1.6 ies almak isteyince karışmadan edemedi ama ben aldıktan sonra yaklaşık 1 yıl sonra satarken bu defada satmak istemedi lpgnin tadına da ilk defa orada vardı hayatta taktırmam diyen adam bayram trafiğinde 16 saatlık yolda 120 milyona gidince araba fikri öyle bi değiştiki hatta kaç kere millete anlatırken kulağımla duydum - adamlar renonun şimdi yaptığını 90larda yapmışlar diye mahmutbey gişelerinin orda su bidonu patladı arabanın su boşaldı olduğu gibi yere ustayı aradık usta aksarayda dönün gelin dükkana diyo babam ağzından tükürükler fışkırarak ustam abicim araba yanan yanar 1 gram su yok boruda patladı felaket trafik var demesine rağmen usta hala gelin bişey olmaaaaz diyo gittik ta aksaraya kadar gram su olmayan arabayla hararet tavan ama hiç birşey yok araba gidiyo,usta boruyla bidonu değiştirdi suyunu koydu ücretini aldı bir iki gün araba yağ kokar takmayın dedi eyvallah babam sonra 1 ay sonra diyo tabi bizim megan yada clio olaydı yandıydık neyse lafı uzatmayayım ben şimdi araba ararken accord deyince civic böyleyse o nasıldır kim bilir dedi tabi hatta şu an kendi 2008 pejosuyla değil senin arabayla gidelim olum bu sene köye diyo tam uzun yolluk diye bir iki kere söyledi. temiz toyota arıyo ilanlarda sadece boyalı parçalara bakıyo km ye hiç bakmıyo adamı japoncu böyle lafla değil icraatle yaparlar

• Son tüketim değerlerim;

Lpg litre fiyatı 2,41 TL (İst. - Piyalepaşa petrol ofisi)
    Alınan tutat 68,26 TL
    Yapılan km. 252 km.

100 km.de ortalama 11.2 lt. tüketmişim. Km.de 27 kuruş gibi bir rakama tekabül ediyor.

Bu tüketim değerlerine, 1 km.lik mesafeyi 1 saatte geçtiğim trafik ve klima kullanımı da dahil.

Aracım 98 model 2.0, manuel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ottiman

Son tüketim değerlerim;

Alınan tutat 68,26 TL
    Yapılan km. 252 km.

100 km.de ortalama 11.2 lt. tüketmişim. Km.de 27 kuruş gibi bir rakama tekabül ediyor.

Bu tüketim değerlerine, 1 km.lik mesafeyi 1 saatte geçtiğim trafik ve klima kullanımı da dahil.

abi sen ciddimisin ya...!!! benimki niye seninkinin 2 katını yakıyo benim arabanın motoruyla seninki aynı değilmi, hadi otomatik diye biraz daha fark etsin ama benimki şehir içi 41 - 42 kuruştan aşağı inmiyo. trafik olmazsa 70i geçmezsem sakin de kullanırsam senin değerlere anca öyle ulaşabiliyorum.. ? allah allah gaz ayarı falan yaptırsam farkedermi ki ya :) acaba gaz kaçağımı var arabada :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mucahit.yilmaz55

quote:

Orijinalden alıntı: Ottiman

Son tüketim değerlerim;

Alınan tutat 68,26 TL
    Yapılan km. 252 km.

abi sen ciddimisin ya...!!! benimki niye seninkinin 2 katını yakıyo benim arabanın motoruyla seninki aynı değilmi, hadi otomatik diye biraz daha fark etsin ama benimki şehir içi 41 - 42 kuruştan aşağı inmiyo. trafik olmazsa 70i geçmezsem sakin de kullanırsam senin değerlere anca öyle ulaşabiliyorum.. ? allah allah gaz ayarı falan yaptırsam farkedermi ki ya :) acaba gaz kaçağımı var arabada :D

Ben ilk lpg taktırdığımda 34 kuruş yakıyordum Genelde sakin kullanırım ve klimada açık olur. Ama son zamanlarda az yakıyor diye biraz yüklenmeye başladım Önceden opet kullanırken bende 40 kuruşları gördüm, 1 aydır po'dan alıyorum (çağlayandan kasımpaşaya inerken sağda kalıyor) arabanın hem performansı arttı, hemde yakıtı düştü. Aramızda fark olmasının sebeblerinden biride aldığımız lpg'nin birim fiyatı. LPG takıldığından beri bir kere ayar yapıldı, onda da gaz ayarı biraz açıldı o kadar.

Kısacası aramızdaki fark manuel / otomatik ve lpg fiyatıdır.

Diğer tüketim değerlerimde aşağıda hepsini not ediyorum;

28-06-2014

Lpg 2.33 tl
    Depo 62 liraya doldu, bu süre içerisinde 220 km.yol.yaptım, fakat bu sefer trafikte fazla takıldım.
    Km.de 28 kuruş sarfiyatım olmuş.

23-06-2014

Lpg litre fiyatı 2.33 tl
    Alınan lt. 20.8 lt.
    Tutar 48,48 tl
    Yapılan mesafe 189 km

Kısacası kilometrede 0,26 kuruş tüketim

• anladım hocam. ama yinede fark baya büyük acaba sibop ayarından falanmıdır ya çünkü benim araç 50 tlye 150 km falan yapıyo en fazla 160 dır sen benden 40 km falan daha iyisin yani ne bilim 40 kuruş şehir içi benim ama trafiklerde yani. ben yine bi gaz ayarı yaptırayım en iyisi acaba sibop ayarı falan istiyomu ki araba ya ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mucahit.yilmaz55

anladım hocam. ama yinede fark baya büyük acaba sibop ayarından falanmıdır ya çünkü benim araç 50 tlye 150 km falan yapıyo en fazla 160 dır sen benden 40 km falan daha iyisin yani ne bilim 40 kuruş şehir içi benim ama trafiklerde yani. ben yine bi gaz ayarı yaptırayım en iyisi acaba sibop ayarı falan istiyomu ki araba ya ??

Teknik detaylardan hiç anlamam Ben sadece kullanıcıyım stepneyi bile bagajda tutmuyorum, lastik patladığı zaman değiştirmeye uğraşmıyorum çünkü direkt yol yardım çağırıyorum Yanlış bilgi verip seni yanılmakta istemem.

• Anlıyorum hocam seni neyse sağlık olsun diyecem de diyemiyorum ya aklıma soktun şimdi kemirir sabah akşam beynimi
  • Arkadaşlar, 2010 modelde ACL ve HSS var mıdır, bilen varsa cevaplarsa sevinirim.
  • arkadaşlar bende scangauge e yol bilgisayarı vardı satıyorum bilginiz olsun
  • 2003-2004 accordunu satmayı düşünen var mıdır? Varsa benimle irtibata geçebilir.
  • Son LPG tüketim değerlerim; İstanbul şehiriçi, aracım 98 model 2.0, manuel.

Alınan lpg: 20 TL
    Birim fiyatı: 2,76 TL
    Yapılan km: 74 km.

Kısacası 27 kuruş.

NOT: Depo tamamen bittikten sonra deneme amaçlı 20 liralık gaz aldım ve tamamen bitene kadar bekledim. Bundan sonra ölçüm filan yapmam daha Ortalamam belli sonuçta; şehiriçi 26-28 kuruş
  • 
Sayfa: önceki 884885886887888
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.