Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (831. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 829830831832833
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ersindurum

http://www.alibaba.com/product-gs/333980141/Bosch_D1S_car_projector_lens_xenon.html
    http://www.modacar.com.tr/photon-d1s-6000k-xenon-ampul-01e132
    http://www.novelcar.com/asp/product/240/Hella-Bixenon-D2S-D1S-Mercek

bence gerek yok bu sistem h4 sistemlerde benzer yapıda var ve sürekli role tertibatında sıkıntı yapıyordu

Bunları biliyorum hocam, önemli olan bu merceklerin farın içine oturması ve otomatik far ayar sisteminin motorlarının çalışması.

Bizim araçların orijinal mercekleri olan Koito mercekler oldukça küçük, sıkıntı ordan çıkıyor zaten.

Son attığın linkte bi-xenon'un nasıl çalıştığı gösterilmiş;
    http://www.novelcar.com/asp/product/240/Hella-Bixenon-D2S-D1S-Mercek

Herşey merceğin farın içine oturmasına bağlı, belki kesilip biçilip uydurulabilir ama o zaman da kıymeti yok benim için.

• xxkarayel24 X kullanıcısına yanıt
    Bir ara Bar Honda Hüseyin Usta 300 tl ye mal oluyor gibi konuşmıştu sanki diye hatırlıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sislerden beyaz gizel bir ısık almak icin ne yapmak gerekir? Illaki xenon mu takmak gerekiyor? Karsidan geleni etkilemeyecek beyaz bir ısık nasıl sağlanabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: volvole

Sislerden beyaz gizel bir ısık almak icin ne yapmak gerekir? Illaki xenon mu takmak gerekiyor? Karsidan geleni etkilemeyecek beyaz bir ısık nasıl sağlanabilir?

Sisleri hangi durumda kullanıyorsunuz?

• Hocam Gündüz farı niyetine kullanmak istiyorum, malum parklarımız çok belirgin yanmıyor, farları açıp ampul ömrünü yemek istemediğimden, bu amaçla kullanmak istiyorum, bunun yanında sarı yanması da hoşuma gitmiyor, çok çok önceleri gündüz farı ile ilgili bir projeniz olduğunu söylemiştiniz, eski sayfalarda bunu sonuçlandırabilmiş miydiniz?
  • quote:

Hocam Gündüz farı niyetine kullanmak istiyorum, malum parklarımız çok belirgin yanmıyor, farları açıp ampul ömrünü yemek istemediğimden, bu amaçla kullanmak istiyorum, bunun yanında sarı yanması da hoşuma gitmiyor, çok çok önceleri gündüz farı ile ilgili bir projeniz olduğunu söylemiştiniz, eski sayfalarda bunu sonuçlandırabilmiş miydiniz?

Hocam LED ampüller var aşağıdkai gibi ama, ben hiç kullanmadım:

Benim proje aracı satmamla rafa kalktı.

Fakat Legend'e gündüz farı takana kadar şu ampülleri kullandım

http://www.novelcar.com/asp/product/590/Tek-1W-Power-Ledli-Lensli-W5W-Dipsiz-T10-Beyaz-Park-Ampulu

Gayet iyiydi.

@cem_ari hocam da bu hafta deneyecek, sonuçları bildirir...

Selamlar

• Hocam sisler için hangi tip ampul aramam lazım peki? t10 falan diye ayrılıyor ya onu kastediyorum.
  • quote:

Hocam sisler için hangi tip ampul aramam lazım peki? t10 falan diye ayrılıyor ya onu kastediyorum.

H11 diye hatırlıyorum hocam.

• quote:

Hocam Gündüz farı niyetine kullanmak istiyorum, malum parklarımız çok belirgin yanmıyor, farları açıp ampul ömrünü yemek istemediğimden, bu amaçla kullanmak istiyorum, bunun yanında sarı yanması da hoşuma gitmiyor, çok çok önceleri gündüz farı ile ilgili bir projeniz olduğunu söylemiştiniz, eski sayfalarda bunu sonuçlandırabilmiş miydiniz?

Ben de gündüz farı konusunda çözüm arayışındayım. Sislerde, her ne kadar göz almayacak şekilde değişiklik de yapsanız, polise denk geldiğinizde ceza yiyebilirsiniz. Ayrıca gerçekten gerekli olduğunda iş görmeyebilir. sicakyuz hocanın da dediği gibi, haftasonu ampulleri değiştirerek sonuca bakacağım. Foto çekip, burada paylaşırım. Eğer yeterli olmazsa, yine sicakyuz hocamın paylaştığı fotodaki gibi bir ampulle deneyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_ari

quote:

Ben de gündüz farı konusunda çözüm arayışındayım. Sislerde, her ne kadar göz almayacak şekilde değişiklik de yapsanız, polise denk geldiğinizde ceza yiyebilirsiniz. Ayrıca gerçekten gerekli olduğunda iş görmeyebilir. sicakyuz hocanın da dediği gibi, haftasonu ampulleri değiştirerek sonuca bakacağım. Foto çekip, burada paylaşırım. Eğer yeterli olmazsa, yine sicakyuz hocamın paylaştığı fotodaki gibi bir ampulle deneyeceğim.

ok. Paylaşımınızı bekliyor olacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: weewee

Accordlar için kapı eşik nikelajını uygun fiyatlı olarak nereden temin edebiliriz acaba, kullanan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

Yok mu kullanan yahu?
  • quote:

quote:

Accordlar için kapı eşik nikelajını uygun fiyatlı olarak nereden temin edebiliriz acaba, kullanan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.

Yok mu kullanan yahu?

YOK YAAAHUUUUU!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

quote:

Yok mu kullanan yahu?

YOK YAAAHUUUUU!!!

VAY BE GERÇEKTEN Mİ?

• @cem_ari

Hoca aldın mı ampülleri...

• Ampuller henüz gelmedi hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem_ari

Ampuller henüz gelmedi hocam.

Yaaa Müdür, n'oldu ampüller?

Allah Allaaaaaaah...

• Az önce geldi ampuller. Hemen taktım. Teşekkürler sicakyuz hocam

Fotolar, araba garajda olduğu için floresan aydınlatması ve soldaki pencereden gelen gün ışığı sebebiyle çok net çıkmadı ama bence DRL için yeterli. Hatta fotolarda olduğundan daha parlak diyebilirim. Bir de dışarıda bakmak lazım.

• arkadaşlar iyi akşamlar, 2013 model o km honda accord var almak istediğim izmir bayisinde sanırım 100.000 tl ye anlaştık gibi sizin görüşlerniz nelerdir bundan önceki arabam passattı değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür eder herkese saygılar sunarım...
  • cem_ari C kullanıcısına yanıt
    Hocam ellerinize saglik cok iyi gorunuyor, hangisine hangi ampulu taktiniz ve nereden temin ettiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: longiness

arkadaşlar iyi akşamlar, 2013 model o km honda accord var almak istediğim izmir bayisinde sanırım 100.000 tl ye anlaştık gibi sizin görüşlerniz nelerdir bundan önceki arabam passattı değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür eder herkese saygılar sunarım...

Hocam eğer "zırt pırt araba değiştiririm" gibi bir düşünceniz yok ise ve bütçe sorunu da yoksa alınız.

Ben olsam 2012-2013 ikinci el bakardım; 20.000 TL cebimde kalırdı.

Ama illa ki yeni araç olsun diyorsanız ayrı.

Dünyadaki en iyi araçlardan biridir Accord.

Selamlar

• 
Sayfa: önceki 829830831832833
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.