Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (719. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DH'yi araba kategorisinde çok mu büyüttüm :)

Bu lafın üstüne cevap veren adam çıkmaz zaten

Allah selamet versin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün Nakil vasıtaları vergi dairesi İstanbul Bahçelievler e gittim(bana çok yakın olduğu için) fakat benden önceki sahibi böyle bir işlemi daha önce yaptırdığı için Ümraniye' ye evrak vermem gerekirmiş, Ümraniye de hiç işim olmuyor, Bahçelievlerde ki memur posta ile de gönderebilirsin dedi ama, biraz tereddütteyim açıkçası gider mi gitmez mi? iadeli taahhütlü mü göndermek gerekir acaba? aranızdan bu işi posta ile yapan oldu mu? sonuç alabilen var mı?

Saygılar
  • Merhabalar Arkadaşlar,

Eger kısmet olursa pazartesi günü bir araç alacagım. Araçta LPG var ancak ruhsata işlenmemiş. Okuduguma gore takıldıktan sonra 1 ay sure var ama süre aşılmış. Ben İstanbul'da ikamet ediyorum. Aracı ise Ankara'dan alacagım. İşlemleri İstanbul'da halledebilir miyim ?Ankara'da yapmaya kalkışsam randevu gibi prosedürler var mı ? Yada gelirken yolda polis cevirse sorun olur mu ? Aracın LPG'si brc.

Birde bilen vardır diye soruyorum.Arac 06 plaka, plakayı 34 yapmak zorunda mıyım ? Aracın plakasını degistirmek zorunda mıyım ?

Teşekkür ederim.
  • Ah be sicakyuz yine cizdirmissin kestaneyi ..
    Harbiden sen de yalama oldun yaw..

• quote:

Orijinalden alıntı: Spoon!

Merhabalar Arkadaşlar,

Eger kısmet olursa pazartesi günü bir araç alacagım. Araçta LPG var ancak ruhsata işlenmemiş. Okuduguma gore takıldıktan sonra 1 ay sure var ama süre aşılmış. Ben İstanbul'da ikamet ediyorum. Aracı ise Ankara'dan alacagım. İşlemleri İstanbul'da halledebilir miyim ?Ankara'da yapmaya kalkışsam randevu gibi prosedürler var mı ? Yada gelirken yolda polis cevirse sorun olur mu ? Aracın LPG'si brc.

Birde bilen vardır diye soruyorum.Arac 06 plaka, plakayı 34 yapmak zorunda mıyım ? Aracın plakasını degistirmek zorunda mıyım ?

Teşekkür ederim.

nerde montaj yapıldı ise daha doğrusu ücret vermeden ki proje çizdirmeniz gerekli (ama ilk takan yer çizmek zorundadır zaten) istanbulda proje çizilirse istanbul dan işletebilirsiniz. Ama lpg montajını yapan firma projeyi ankara olarak çizerse o zaman istanbulda işletebilmek için yeniden istanbuldan proje çizdirmeniz gerekli buda +300-500tl arası bir rakam olur. ben Kayseri de lpg taktırdım trabzonda işletebilmek için projeyi trabzonda herhangi bir mühendis çizmesi gerekli dediler 350tl fiyat almıştım ama izne kayseriye gittim taktırdığım yerden projeyi ücretsiz aldım ki vermek zorundalar onunlada işimi hallettim durum bundan ibaret

• quote:

Orijinalden alıntı: alonewolf004

quote:

Orijinalden alıntı: Spoon!

Merhabalar Arkadaşlar,

Teşekkür ederim.

nerde montaj yapıldı ise daha doğrusu ücret vermeden ki proje çizdirmeniz gerekli (ama ilk takan yer çizmek zorundadır zaten) istanbulda proje çizilirse istanbul dan işletebilirsiniz. Ama lpg montajını yapan firma projeyi ankara olarak çizerse o zaman istanbulda işletebilmek için yeniden istanbuldan proje çizdirmeniz gerekli buda +300-500tl arası bir rakam olur. ben Kayseri de lpg taktırdım trabzonda işletebilmek için projeyi trabzonda herhangi bir mühendis çizmesi gerekli dediler 350tl fiyat almıştım ama izne kayseriye gittim taktırdığım yerden projeyi ücretsiz aldım ki vermek zorundalar onunlada işimi hallettim durum bundan ibaret

Cevabınız icin cok tesekkür ederim.

Yani Ankara'dan alırsam projeyi Ankara'da işletmek zorundayım sonuc olarak ?

• turan37 / 2007 / 2000cc / Siyah / Kastamonu

Bir süredir foruma giremiyordum. yazılanları okudum. bir ara yeni mazda6 ile ilgili bir şeyler geçmiş. Araç gayet güzel duruyor. İnceleyenler var mı bilmiyorum ama yakıt tüketimi harika. şehir içi 7,5 , şehir dışı 4,9, karma 5,9....

2000 motor 165 ps benzinli bir araç için harika ötesi bence.
    yalnız fiyatı 117 bin tl. ikinci ele düşmesini ve ucuzlamasını beklicez galiba.
  • Arkadaslar

benim radyo cok cizirtili caliyor ve hep "Peek Seek" yazisini görmekten biktim.

Radyo antenin de mi sorun var anlamadim. Sizde durumlar nasil?
  • Yeni accord performansı nasıldır? 0 100km ve son hızı nedir? Yolda biraz gazladık tam yanyana geldik gaza asılınca geride kaldı, 122hp golfe kafa tutamaması ilginç geldi.
    Daha önce bir arkadaşımla ankaradan ist gelmiştik, bende Q7 3.0tdi, arkadaşımda accord 2.4 vardı, ben düzlükte 236km ile giderken, abim 250km ile yanımdan geçmişti.
    Merak ettiğim yeni accord 2.0 156hp hızlanması kötümü? Uzunda 122hp golfu geçmesi lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

Yeni accord performansı nasıldır? 0 100km ve son hızı nedir? Yolda biraz gazladık tam yanyana geldik gaza asılınca geride kaldı, 122hp golfe kafa tutamaması ilginç geldi.
    Daha önce bir arkadaşımla ankaradan ist gelmiştik, bende Q7 3.0tdi, arkadaşımda accord 2.4 vardı, ben düzlükte 236km ile giderken, abim 250km ile yanımdan geçmişti.
    Merak ettiğim yeni accord 2.0 156hp hızlanması kötümü? Uzunda 122hp golfu geçmesi lazım.

Hocam, belki arkadaş sizin gibi gaza asılmamıştır :)

Belki canı yarışmak istememiştir :)

Ayrıca Accord, Golf'e göre daha ağır bir araç ve atmosferik-turbo farkı da var içinde. Aslında hızını aldıktan sonra daha iyi uzaması lazım Golf'e göre, ancak o anki durumu bilemeyiz tabi.

Saygılarımla.

• merhaba arkadaşlar aracımın on davlumbazlarında hafif gevşeme sarkma var bunları neyle yapıştırabilirim silikon kullanmayı düşünüyorum ama uzun vadede atar diye sormak istedim tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.
  • quote:

arkadaşlar 2014 senesi için 2003 accordum kaç yaş vergi dilimine giriyor hesaplamasını bilen varmıdır?
    bir kaç yerde hesabıma göre 12-15 yaş dilimine giriyor çıkıyor öyle olunca da 2014yılı zamsız tarifeden 1040 yerine 620lira çıkıyor ki aradaki fark kayda değer bir fark
    Sonax kampanya yapmış mtvsini anlaştığı bankalardan kredi kartı ile ödeyenlere 199tl full paket yapmışlar

Kardeşim nasıl hesap yaptın? 12-15 yaş dilimine girdiği doğru. Ve sonuç 934 TL. çıkıyor. Zam gelince 1028 gibi olsa da, kasko bedelinin %5'inden düşük kalır. Tek avantajı ise . V.D'ne dilekçe yazmamak olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: newerdais

Yeni accord performansı nasıldır? 0 100km ve son hızı nedir? Yolda biraz gazladık tam yanyana geldik gaza asılınca geride kaldı, 122hp golfe kafa tutamaması ilginç geldi.

Sonunda gruba katılabildim arkadaslar

Spoon! / 2010 / 2000cc / Siyah / İstanbul

Aracımızı bugun aldık.

Kit MTM marka lpg takılı, ankara ivedik öziş sanayiiden hasan usta taktı, sızdırmazlık raporunu bile kendisi aldı bize sagolsun.

Son hız, 0-100 gibi bir deneme yapmadım ama arac gercekten cok cabuk hızlanıyor.0'dan degil tabiiki ara hızlanmalardan bahsediyorum.

Tabi ilk intiba bu birazda heyecandan ve yorgunluktanda olabilir ama ben performans olarak memnun kaldım.

Aracı alıp istanbul'a geldik derken epey bir yorulduk en kısa sürede fotograflarla susleyecegim burayı.

Birde bir sorun var. Araçta Navitech GRD-NX 143 Multimedia var. ama teyp radyo cd calar hicbirsey dinleyemiyoruz. Fakat klimaya vs. tepki veriyor ekran. Geri gorus kamerası calısıyor. Acaba montaj yapılırken birseyler mi es gecildi yoksa alet bozuk mu ? Cunku eski sahibi aracın orjinal ekranınıda verdi ama arac buyuk oldugu icin geri gorus kamerasından vazgecmek istemiyorum. Birde park sensorleri falanda baglı degil galiba yarın sanayiide baktırmayı dusunuyorum. Hic bip sesi falan gelmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: spectaküler

quote:

arkadaşlar 2014 senesi için 2003 accordum kaç yaş vergi dilimine giriyor hesaplamasını bilen varmıdır?
    bir kaç yerde hesabıma göre 12-15 yaş dilimine giriyor çıkıyor öyle olunca da 2014yılı zamsız tarifeden 1040 yerine 620lira çıkıyor ki aradaki fark kayda değer bir fark
    Sonax kampanya yapmış mtvsini anlaştığı bankalardan kredi kartı ile ödeyenlere 199tl full paket yapmışlar

Kardeşim nasıl hesap yaptın? 12-15 yaş dilimine girdiği doğru. Ve sonuç 934 TL. çıkıyor. Zam gelince 1028 gibi olsa da, kasko bedelinin %5'inden düşük kalır. Tek avantajı ise . V.D'ne dilekçe yazmamak olur...

o zaman seneye kasko değerinden yararlanamıcakmıyız ben anlamadım ve işin o boyutundan bakmamıştım
    kasko bedelinden düşük kalmaz çünkü seneyede kasko değeri 22000 olsa %5 1100 yapar yine yararlanamaz mıyız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alonewolf004 -- 8 Temmuz 2013; 23:15:13 >

• @Spoon

Hayırlı olsun. Kazasız belasız, keyifli günlerde kullan...

@alonewolf

20 bin olursa olur. Bu da çok zor. Bence imkansız. Keşke seni üzmeseydim....

• Arkadaşlar, günaydın herkese.

Geçenlerde bir motor kodu muhabbeti dönmüştü hatırlarsanız. Ancak dün bakabilmeye fırsatım oldu.

Benim ruhsatta motor kodu bölümünde K24A34022966 yazıyor. Şimdi buradan yola çıkarsak, benim aracın motor kodunun K24A3 olduğu sonucunu çıkarabilir miyiz?

Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trigresive

Arkadaşlar, günaydın herkese.

Geçenlerde bir motor kodu muhabbeti dönmüştü hatırlarsanız. Ancak dün bakabilmeye fırsatım oldu.

Benim ruhsatta motor kodu bölümünde K24A34022966 yazıyor. Şimdi buradan yola çıkarsak, benim aracın motor kodunun K24A3 olduğu sonucunu çıkarabilir miyiz?

Saygılarımla.

Doğrudur hocam.

sicakyuz'un de dediği gibi 190'lık sizin makine

• @spoon

güle güle güzel günlerde kullanın. Aracın km si ve fiyatı ile ilgili bilgi
    paylaşabilirmisiniz?

Saygılar...
  • Konu açıklığa kavuştu o zaman Teşekkür ederim.

Ayrıca herkese hayırlı ramazanlar.
  • sicakyuzun de dedigi gibi derken peki 190 hp olmayan 2.4 Accord varmiki?

• 
Sayfa: önceki 717718719720721
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.