Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (324. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ayrıca euro accordlarda genel sorunudur geri geri giderken yokuşu çıkamaması ana milin kendisinde vardır problem değişir fabrikaya bu arıza için sorun söylesinler
  • quote:

Orijinalden alıntı: knggizmo

@ersindurum

eyvallah. servisteki arkadaş 1000 tl yi bulur dedi yani 100.000 km bakım artı
    kayışlar vs. davlumbaz için bi yorumunuz varmıdır acaba?

bugün servis kampanyası başladı expertiz bedava
  • Accord makyaj ile eski çizgisini yakalamış sanırım? Bence on numara olmuş Daha yeni gördüm.
  • hocam aynen katılıyorum sana. Euro accordalarda en büyük sıkıntıdır yokuşta geri manevra yapmak
  • @Hond@

ben şahsen kestirip pıstırılmış, modifiye vesaire edilmiş orijinalliğinden oldukça uzaklaşmış
    araçlarla ilgilenmem. ama zevk meselesi, tercih meselesi tabiii!!!

@ersindurum

babamın 99 model 2,0 vectrasında sıralı BRC vardı bir kez beyin problemi yaşadık onu da çıkma
    bulup hallettik ondan sonra LPG ile ilgili hiç sıkıntı yaşamadık araçta. Araca 10 yıl binildi bunun yarısı
    LPG li kullanıldı. Honda da sıkıntı olacağını sanmam yeterki işin ehillerine yaptırılabilsin işçilik.
    ben aracı ilk aldığımda prins sordum bana MTM önerdiler prins 2000 tl idi MTM 1600 dediler. birde
    memnun kalmazsan geri sökme garantisi vardı.
    kendime gelince LPG taktırmayı şu an için düşünmüyorum.

araçların mutfağından bir kişi olarak verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: knggizmo

@Hond@

ben şahsen kestirip pıstırılmış, modifiye vesaire edilmiş orijinalliğinden oldukça uzaklaşmış
    araçlarla ilgilenmem. ama zevk meselesi, tercih meselesi tabiii!!!

@ersindurum

babamın 99 model 2,0 vectrasında sıralı BRC vardı bir kez beyin problemi yaşadık onu da çıkma
    bulup hallettik ondan sonra LPG ile ilgili hiç sıkıntı yaşamadık araçta. Araca 10 yıl binildi bunun yarısı
    LPG li kullanıldı. Honda da sıkıntı olacağını sanmam yeterki işin ehillerine yaptırılabilsin işçilik.
    ben aracı ilk aldığımda prins sordum bana MTM önerdiler prins 2000 tl idi MTM 1600 dediler. birde
    memnun kalmazsan geri sökme garantisi vardı.
    kendime gelince LPG taktırmayı şu an için düşünmüyorum.

araçların mutfağından bir kişi olarak verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...

Evet hocam tamamen zevk meselesi.

@ersindurum

ben accorduma prins taktırdım 2500 tlye ve çok memnunum. biraz pahalı ama performansı gayet iyi. Tabi montaj çok önemli. şuan 18 " kantlara rağmen kmde 30 krş yakıyor. şehirler arası 25 krş a kadar düşüyor. LPG yi kesinlikle tüm arkadaşlara tavziye ederim. Sağlam bir kit ve kaliteli montajla tadına doyum olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ersindurum

bilyalarına baktır direksiyon borusu patlar sonra onu sanayide yaptırırlar ses yapar onu kontrol et

farları su alır içi solar dikkat et

not: araçta tüp varsa subapları kontrol ettir teknisyene deki supap ayarı civatasında daha yer varmı bide bir müddet sonra silindir kapağı söktürme

direksiyon borusu dediğiniz hidrolik hortumdur. serviste 700 tl çekilen anlamsız kazık bir durum. eğer sanayiide yumuşak malzemeli 40-60 bar arası çalışan, yumuşak kauçuklu hidrolik hortum taktırırsanız ve hidr. motora 30-45 cm mesafede susturucu vazifesi gören sıkma yüksüğü çaktırırsınız yapılan işten tık ses gelmez.işçilik dahil 100tl ye çıkartırsınız.... ben uğraşmayı sevdiğimden demontaj+montajı kendim yapmıştım. hidrolik hortum işini 60 tl'na maletmiştim...
    müsaadenizle sormak istediğim birkaç soru var: emme süpapları ile exhaust süpapaları boşluk mesafesi ne kadardır???
    bir de far camları yağmur ve yıkama sonrası buğu yapabiliyor. farların havalandırma delikleri yok mu ya da bu durumla ilgili ne yapılabilir???
    bilya biraz sanayii ağızı kaçıyor ama accordta kullanılan orijinal rulmanların markası ne? ve ölçüleri aklınızda mı?

• lpg kitini aslında bende düşünmüyor değilim bende taktıracam evet fakat iyi bakım şart ben şöyle bişey yapayım isterseniz lpg kiti doğru takılmış bir kitin ve kötü takılmış bir kitin fotoları ile çıkardığı sorunların fotolarını size göstereyim

honda fabrikasında biliyorsunuz brc ile yapılan bir anlaşma var bu anlaşma çerçevesinde bir adet 2011 model cıvıc lpg kiti takıldı 2a mühendislik tarafından araç 20.000 km test yapıldı sonra subapları kontrol edildi bize dendiki subap ayarı 20.000 km de bir yapılsın sonrada ne oldu bilmem her10.000 km de bir yapılacak

arkadaşlar bu kiti takınca arabaya 60.000 km bişey olmuyor sonrada sabahları soğukken stop etmeler ve rolantide titremeler baş gösteriyor sorun ise subapların bastığı yüzeylerin (bagaların) magnezyum alaşımlı olması ve yüzeyin erimesi onun için sık subap ayarı gerekiyor

lpg sisteminde mikser kalorifer sistemine bağlanmalı ve bağlantıları metal malzemeden olmalı 2010 cıvıc marka arabaya motor yaptık adamcaz anlamamış motoru yakmış örnek çok neyse benim imkanlarım yaptığım işten dolayı çok o yüzden lpg yi düşünüyorum karlı tabi

kimsenin canını sıkmak istemem herkesin görüşüne saygılıyım adım ve soyadım belli yazdığım herşeyde doğrudur araştırabilirsiniz ama lütfen yorum yaparken kırıcı olmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: tanerm

quote:

bilyalarına baktır direksiyon borusu patlar sonra onu sanayide yaptırırlar ses yapar onu kontrol et

farları su alır içi solar dikkat et

not: araçta tüp varsa subapları kontrol ettir teknisyene deki supap ayarı civatasında daha yer varmı bide bir müddet sonra silindir kapağı söktürme

direksiyon borusu dediğiniz hidrolik hortumdur. serviste 700 tl çekilen anlamsız kazık bir durum. eğer sanayiide yumuşak malzemeli 40-60 bar arası çalışan, yumuşak kauçuklu hidrolik hortum taktırırsanız ve hidr. motora 30-45 cm mesafede susturucu vazifesi gören sıkma yüksüğü çaktırırsınız yapılan işten tık ses gelmez.işçilik dahil 100tl ye çıkartırsınız.... ben uğraşmayı sevdiğimden demontaj+montajı kendim yapmıştım. hidrolik hortum işini 60 tl'na maletmiştim...
    müsaadenizle sormak istediğim birkaç soru var: emme süpapları ile exhaust süpapaları boşluk mesafesi ne kadardır???
    bir de far camları yağmur ve yıkama sonrası buğu yapabiliyor. farların havalandırma delikleri yok mu ya da bu durumla ilgili ne yapılabilir???
    bilya biraz sanayii ağızı kaçıyor ama accordta kullanılan orijinal rulmanların markası ne? ve ölçüleri aklınızda mı?

eğer borunun iç delik çapı ile senin aldığın borunun iç delik çapı aynı ise sorun pek olmaz fakat yapılan işcilik tabi her boruda olmaz uydurdum oldu diyorsanız sıkıntı yok sizin arabanız ne motor kodunu söyle yardımcı olayım bilya ise ne bilyası genelde nsk kullanır ama ne bilyası

• Sayın ersindurum "sabahları soğukken stop etmeler ve rolantide titremeler" sübap ayarlarını düzenli yapsak ta 60 bin küsür km sonra olur mu mutlaka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TcpIp

Sayın ersindurum "sabahları soğukken stop etmeler ve rolantide titremeler" sübap ayarlarını düzenli yapsak ta 60 bin küsür km sonra olur mu mutlaka?

biz subap ayarını onlar yapmasın diye yapıyoruz siz bakımlarını yapın bişey olmaz ama bakımlarını mutlaka yapın ayrıca LPG Lİ ARAÇLAR İÇİN DİYORUM LPG Yİ KULLANSANIZ BİLE ARACINIZDA ÇEYREK DEPO BENZİN MUTLAKA OLSUN benzin pompanız bozulur yanar yoksa:)
  • Teşekkürler ersindurum. Bunlar dışında önemli bir uyarınız var mı LPG kullanıcılarına? Cevaplar için sağolun.
  • Ersin Durum, size naçizane bir kaç şey söylemek isterim. Öncelikle kendinizi tanıtarak konuya giriş yapsaydınız çok daha uygun olurdu. Birdenbire, şunları yapın, bunları yapmayın tarzındaki mesajlarınız yanlış algılanmış olabilir. Noktalama işaretleri kullanmamanız yazınızı okunmaz ve bazen de anlaşılmaz hale getiriyor. Bu konu çok önemsenir bu başlıkta. Karşınızdaki kişinin elit bir şahsiyet olduğundan emin olun ve belli bir birikimi olduğunu unutmayın. Çok faydalı bilgiler vereceğinizden ve yardımlarınızın olacağından eminim. Honda Accord Kulübüne hoşgeldiniz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2x2= Hondaya LPG Gelmiyor İşte!!!
  • LPG kime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TcpIp

LPG kime geliyor.

Hah bende onu soracaktım .. Ağzımdan aldınız soruyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: spectaküler

Ersin Durum, size naçizane bir kaç şey söylemek isterim. Öncelikle kendinizi tanıtarak konuya giriş yapsaydınız çok daha uygun olurdu. Birdenbire, şunları yapın, bunları yapmayın tarzındaki mesajlarınız yanlış algılanmış olabilir. Noktalama işaretleri kullanmamanız yazınızı okunmaz ve bazen de anlaşılmaz hale getiriyor. Bu konu çok önemsenir bu başlıkta. Karşınızdaki kişinin elit bir şahsiyet olduğundan emin olun ve belli bir birikimi olduğunu unutmayın. Çok faydalı bilgiler vereceğinizden ve yardımlarınızın olacağından eminim. Honda Accord Kulübüne hoşgeldiniz...

kimseyi kırmak isyemem zaten 3-4 aydır takip ediyorum siteyi şimdiye kadarda bir iki kişiye yardımcı olmak istedim yardımcı olduysam ne mutlu kimseyi kırmak istemem soruları olan kişiler olursada yardımcı olmaya çalışırım tabi

mesela benimde sizlere sormak istediğim bir konu var. el tipi navigasyon cihazı kullanan varmı

• quote:

kimseyi kırmak isyemem zaten 3-4 aydır takip ediyorum siteyi şimdiye kadarda bir iki kişiye yardımcı olmak istedim yardımcı olduysam ne mutlu kimseyi kırmak istemem soruları olan kişiler olursada yardımcı olmaya çalışırım tabi

mesela benimde sizlere sormak istediğim bir konu var. el tipi navigasyon cihazı kullanan varmı

El tipi derken ?
  • @TcpIp, @2601cuneyt

size %100 katılıyorum gerçi fatih hocam cevap verebilse aksi hususda birçok şey
    söylerdi sanırım. Ama bi gerçekte şu ki LPG fiyatı dolayısıyla ve burdaki kullanıcıların
    pek çoğu bilinçli kullanıcı olduğundan nispeten daha az sorun yaşıyorlar ve çıkan sorun
    da makul bir fiyata halloluyor kimsenin canı da çok sıkılmıyor.
    Zaten sorular incelendiğinde aracıma zaten iyi bakıyorum ama daha fazla nelere dikkat
    edeyim tarzında...
  • multi medya özellikli taşınabilir navigasyon düşünüyorum geçenlerde bir müşteriden denedim telefunkenin navigasyonu fm transmiteri çekmedi o yüzden hangisini alayım bilemedim ayrıca

http://www.vchecker.com.cn/detail.asp?id=250 bunu aldım kullanıyorum yol bilgisayarı olarak değerler doğru gibi fakat memnun değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersindurum -- 26 Aralık 2011; 21:29:28 >
  • 
Sayfa: önceki 322323324325326
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.