Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.213
Cevap
142
Favori
1.333.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: royartar

quote:

Orjinalden alıntı: caucass

az önce 2004 aldık demedinmi

Dikkat ederseniz onu zeolit isimli arkadaşım yazdı, kendisi farklı kişi ben farklı

Pardon ya , bu saatte insan karıştırıyor biraz, bir kez daha belirteyim zevkler tercihler kişiye özeldir, kimseyi bağlamaz, ama bazan tartışmak ta eğlenceli olabiliyor, tabii hemen alınmazsak, hepimiz tabiki civic ile accordun farklı sınıflarda olduğunu biliyoruz, belki maddi imkanlarım daha elverişli olsaygı bende accordu tercih ederdim, ama bir yandanda neden 60 küsur milyar vereyim diyorum

• 60 küsür bin lira arabaya verilmez diyorsan benim depresyona girmem lazım demek ki :)
    arabaya 1 milyon da verilir, yeter ki arzı yerine olsun.
  • düşüncenize saygı duyuyorum ama fiyatları şu aylarda çok daha ucuzladığı için bende biraz sıkışıp üst sınıf üst donanımda devam etmeyi tercih ettim. Yada civic hb alacaktım.
  • o kadar zengin olanlarında başka eğlence biçimleri vardır, bu forumlara pek takılmazlar sanırım
  • quote:

quote:

quote:

az önce 2004 aldık demedinmi

Dikkat ederseniz onu zeolit isimli arkadaşım yazdı, kendisi farklı kişi ben farklı

Pardon ya , bu saatte insan karıştırıyor biraz, bir kez daha belirteyim zevkler tercihler kişiye özeldir, kimseyi bağlamaz, ama bazan tartışmak ta eğlenceli olabiliyor, tabii hemen alınmazsak, hepimiz tabiki civic ile accordun farklı sınıflarda olduğunu biliyoruz, belki maddi imkanlarım daha elverişli olsaygı bende accordu tercih ederdim, ama bir yandanda neden 60 küsur milyar vereyim diyorum

Açıkçası benim cevabım; Bir Üst sınıfın konforu,
    Kabin içi huzuru,
    Performansı,
    ve en önemlisi PRESTİJİ....

Özellikler bazı iş görüşmelerinde PRESTİJ sizi 1-0 önde başlatır

• mersedeste prestij arabası ama bütün mafya babaları onu kullanıyor
  • quote:

mersedeste prestij arabası ama bütün mafya babaları onu kullanıyor

Ben mafya babası değilim ki mercedes alayım Benim tercihim HONDA herkes bilmez HONDA'nın farkını
  • ne yani civic in prestiji yokmu yani, yollarda herkes hala civic bakıp duruyor, accordu herkes kanıksadı, başını çevirip bakanmı var
  • quote:

ne yani civic in prestiji yokmu yani, yollarda herkes hala civic bakıp duruyor, accordu herkes kanıksadı, başını çevirip bakanmı var

Ben Civic'e karşı negatif bi özellik söylediğimi hatırlamıyorum?
    Accord topiğinde de iki farklı sınıftaki aracın karşılaştırılmasını açıkcası mantıklı bulmuyorum.Heleki aynı marka olup iki farklı segmentte olan iki aracın karşılaştırılıp birbirinin üstüne çıkartılmaya çalışılmasını...

Kalite,bir mal veya hizmetin müşteri beklenti ve gereksinimlerini karşılayabilme yeteneğidir. Benim için Honda Accord kaliteli bir araçtır. Başkası için belki Civic, başkası için belki de Jazz, belki de Legend yada S2000...

Herkes kendisine göre en beğendiği kendi ihtiyaçlarını(performans, konfor, tasarım, yoltutuş, motor vs...) en iyi şekilde karşılayan otomobili seçmekte özgürdür...
    Benim tercihim ve bu topicte bu HONDA ACCORD KULÜBÜ'nde yer alan Honda Accord sahiplerinin tercihi bu yönde... Lütfen buna saygı gösterelim...

Saygılarımla.....

• range rover'a da dönüp bakan yok artık...
  • quote:

düşüncenize saygı duyuyorum ama fiyatları şu aylarda çok daha ucuzladığı için bende biraz sıkışıp üst sınıf üst donanımda devam etmeyi tercih ettim. Yada civic hb alacaktım.

kimse kimsenin zevkine karışamaz tabi, kimse kalkıpta niye accord aldın diyemez, burada sadece fikrimi söylüyorum, mesela üst donanım derken aradaki 20 bin ytl lik farka değer neler sayabilirsin?
  • @zeolit,hocam çok çok geçmiş olsun nerelerdesin sen ya..lpg topiğinde okudum baya sıkıntılar olmuş inşallah şimdi durumlar iyidir.bu arda prinsle aran nasıl?
  • caucass, şu anda civic hb ile accord arasında 10 milyar fark var.
  • Hatta aldığım habere göre Mayıs'ta yeni kasa geleceği için 55 bin YTL'ye kadar düşme ihtimali varmış. Honda Türkiye'nin şu an elinde 50 civarı accord varmış ve
    bunları yeni kasa gelinceye kadar satması zor görünüyor.
    Bu arada Accord kulübü şenlenmiş
  • en erken ekim bekleniyor, ama 2010 da da gelebilir dendi... henüz tarihi honda türkiye den alamamışlar..

bu arada rodaj ile ilgili tavsiyesi olan varmı acaba, motoru atik ve tam randıman açmak için ne yapmak gerek.

Genelde son nesilde rodaj yok derler ama ben olduğuna inanıyorum...
  • Merhaba Cesetoo arkadaş;90 accord ile ilgili yazını bugün okudum.Hayırlı olsun.Bizim emektarların hali başka oluyor.Doğrusu arabanı merak ettim.Fotoğrafını koyabilirsen iyi olur.
    Civic ve Accord arasında bir kıyaslama yapmak bence anlamsız.Bu bir tercih nedenidir.Dileyen Civic alır dileyen Accord.Bence her ikiside kendilerine ozgü tasarımları olan arabalar.Bu seçimde sadece kullanan arkadaşların kişisel tercihleri önemlidir.Sonuçta her ikiside Honda.Güvenli sürüşler dileğiyle.Selamlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: giza

@zeolit,hocam çok çok geçmiş olsun nerelerdesin sen ya..lpg topiğinde okudum baya sıkıntılar olmuş inşallah şimdi durumlar iyidir.bu arda prinsle aran nasıl?

Tüketim değerlerim düşüyor, havalar ısındı ondan mı diye düşünmeye başladım. Ama uzun yol yaptığım için depo küçük gelio bana. Her gün bitiriyorum nerdeyse E tabii her gün 200 km yaparsam olacağı budur

• Zeolit, LPG'de tüketim değerleri ne civarda? Bir depo ile gitmiyorsun 200 km'yi herhalde değil mi?

quote:

Orjinalden alıntı: zeolit

quote:

Orjinalden alıntı: giza

@zeolit,hocam çok çok geçmiş olsun nerelerdesin sen ya..lpg topiğinde okudum baya sıkıntılar olmuş inşallah şimdi durumlar iyidir.bu arda prinsle aran nasıl?

Tüketim değerlerim düşüyor, havalar ısındı ondan mı diye düşünmeye başladım. Ama uzun yol yaptığım için depo küçük gelio bana. Her gün bitiriyorum nerdeyse E tabii her gün 200 km yaparsam olacağı budur

• Sevgili emektar 90
    cesetoo nun yazdıklarını ağzım bi karış açık okudum vallahi çok şaşırdım..Bende havalar biraz daha ısınsın boyaya sokayım iyi bi usta bulayım diye tırmalarken arkadaşımız 3 haftada arabayı baştan yaratmış breh breh breh..Valla şok oldum resimler için sabırsızlanıyorum cesetoo kardeş..
  • quote:

caucass, şu anda civic hb ile accord arasında 10 milyar fark var.

HB pek tutmadı zaten, pahalı diye pek fazla alan yok, hondanın yıldızı sedanlar, ben birde 2007 city aldım , o da güzel araba ama civic bambaşka, onun verdiği zevki kolay kolay hiç biri yakalayamaz..TV seyreder gibi araba kullanıyorsun adeta
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.