Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    .:: HONDA Accord Kulübü ::.

İşte bu da benim Honda Accord'umun en son hali son iki resimde üzerinde toz var ama kusura bakmayın bi 56 km yol yapmıştım da

• o muhteşem dizayn (Civic) dururken ve daha ucuzken , 2 ay sonra yenisi çıkacak olan klasik accordu almak...
  • göreceli bir kavramdır bu, ben biraz daha ekleyerek daha donanımlı bir araba almayı tercih ettim. 2 ay dediğiniz en erken 2008 sonu, ama 2009 sonuda gelebilme ihtimali mevcut. Tarih belli değil.

Bir kere kulvarları farklı, klasik accord dediğiniz tasarım bence sınıfının en yakışıklısı
  • Civic ile Accord'u karşılaştırmak çok çok yanlış bence İkisi farklı sınıflarda araçlar. Eğer üst sınıf bir araçta konfor ve performans istiyorsanız Accord. Ama bir alt segmentte iyi bir araç istiyorsanız o zaman Civic. İlla kasa değişecek diyerek de şimdiki kasadan vazgeçmek hele ki bir alt segmentteki bir arabayı seçmek bence pek sağlıklı bir karar değil Ama tabii herkesin tercihi farklı, önemli olan HONDAlarımızla mutlu olmak. Çünkü HONDA farkını sadece HONDA kullananlar bilir
  • Accord'un tasarımı da eğer klasik se zaten yorum yok Piyasadaki bu segmentteki en sportif araçlardan biri bu kasa Accord bence. Makyajlı kasa 2.4 olsa 1 saniye beklemem!
  • Birde şöyle düşünün:
    Civic bir devrim yarattı, hiç bir markanın cesaret edemeyeceği çağ ötesi bir dizayn 125 HP ve fiyattada yakıttada ekonomiyle geldi, tabiki sınıfı farklı, ama farklı sınıftaki bu araba üst sınıfı olan accorddan sadece 5cm kısa ve başka dikkate değer bir eksiği yok, sadece fiyatı ucuz, vergi avantajı var vs... accordun tek avantajı alışkanlıklarından vazgeçemeyen müşteri kitlesi, tabi civice göre oldukça az sayıda kişi....
  • quote:

Orjinalden alıntı: zeolit

Accord'un tasarımı da eğer klasik se zaten yorum yok Piyasadaki bu segmentteki en sportif araçlardan biri bu kasa Accord bence. Makyajlı kasa 2.4 olsa 1 saniye beklemem!

herkes psikolojik olarak kendi arabasını en iyi kabul eder
  • şimdi benim civic den vazgeçmemin en büyük sebebi donanımıydı, civic hb 'den bahsediyorum bu arada.

Sizin için gerekli olmayan donanımlar başka kullanıcılar için gerekli olabilir,

1- xenon farlar + far yıkama sistemli + otomatik yükseklik ayarlı
    2- deri döşemeye ve elektrikli koltuklara önem vermiyor olabilirsiniz (ısıtmalı)
    3- sunroof ihtiyacınız yoktur

vs vs vs. böyle gider sayarsam, şimdi civic sportif olmaya accord ağır olmaya çalıştığına göre, siz civicin iç konsolunu accordun iç konsoluyla bir tutmayın civice ağır tasarımlı oturaklı bir arabaya diyemeyiz, tamamen sportif ve ilgi çekici..
  • quote:

Orjinalden alıntı: caucass

Birde şöyle düşünün:
    Civic bir devrim yarattı, hiç bir markanın cesaret edemeyeceği çağ ötesi bir dizayn 125 HP ve fiyattada yakıttada ekonomiyle geldi, tabiki sınıfı farklı, ama farklı sınıftaki bu araba üst sınıfı olan accorddan sadece 5cm kısa ve başka dikkate değer bir eksiği yok, sadece fiyatı ucuz, vergi avantajı var vs... accordun tek avantajı alışkanlıklarından vazgeçemeyen müşteri kitlesi, tabi civice göre oldukça az sayıda kişi....

Accordu almadan önce kullanığım araçlar 98 VW Polo Variant, 97 Opel Vectra CD ve 2003 Opel Vectraydı. Civic ile Accord arasında kalmıştım bende. Çünkü biri 1.8 biri 2.0 ve 2.4. Önce Topkapı Cem'e gittim. Sırayla HB ve Sedan Civicin içine oturdum. Çok beğenmiştim. Çok sıradışı bir tasarımı vardı. Babamla yorumlamaya başlamıştık. Sonra kalkıp Accordun içine oturduk. oturduk.... oturduk.... oturduk..... Kalktık. ve 0 km bir civic almaktansa 2004 model bir Accord almayı tercih ettik Fazla söze ve yoruma gerek yok bence

• 1-xenonlar takıntıdan başka birşey değil, sen arabayı kullanırken görmüyorsun bile , başkalrı ise sandığın kadar taktir etmiyor senin xenonlarını diğer ikisi gereksiz teferruat
    2-ben arabamı kesinlikle hiç kimseye vermem, çoğumuz vermeyiz, yani koltuğu 1 kere ayarlarım, biter, sandığın gibi her binişte farklı bir koltuk ayarı yapmam, sende yapmazsın, eeee elektrikli koltuk ayarına ne gerek var, deri kaplamalar sağlıksız, kışın üşütür, yazın pişirir terletir, mercedes falan koltuğun içinden üfleyen fanlar koymuş ama o das hassas bölgeleri üşütüp hasta ediyor
    3-sunroof en alt donanımlarda bile olabiliyor, civicte elegance de var

4- kendini kandırma , civic hem oturaklı, hem ağır hem ekoınomik hemde kolay kolay rekoru kırılamayacak bir dizayna sahip

• gece yolculukları ve uzun yolculuklar yapanlar ancak xenonun kıymetini bilir, ben gösteriş isteseydim takardım 8000k lık xenonu parıl parıl parıldardım.

Ayrıca önceki mesajınızda demişsiniz, herkesin arabası kendisine güzel. Siz aracınızdan memnunsanız bir sorun yok, ben tercihimi bu yönde kullandım.

deri döşeme den memnunum, temizlemesi bile bana daha kolay geliyor.

Ayrıca yazım üslubunuz konusunda uyarmam gerek, kendini kandırma vs. tarzı konuşmalar olmasın rica ederim.
  • Pardon o zaman, ben sıfır accord aldın sandım, yazık o kadar paraya diye parazit yapıyordum, ama 2004 almışsınız, o zaman kısa sürede değiştirebilirsinizde , çok fiyat farkıda olmaz, ayrıca tabiki zevk sizin, bemn sadece kendi düşüncemi söylüyorum
  • benimki sıfır evet. bu 2. accordum, bir öncekide 2006 model hala da kullanıyorum.
  • az önce 2004 aldık demedinmi
  • Civic ile accord kıyaslayan insanın aklından şüphe duyarım ben
  • quote:

az önce 2004 aldık demedinmi

Dikkat ederseniz onu zeolit isimli arkadaşım yazdı, kendisi farklı kişi ben farklı
  • 2 accord'u var
    0 ına da o para verilir bence, mesela yeni audi a4 ün içini görün de arabaya 100 kağıt verilir mi karar verin. :)
  • gene hiç olmazsa aynı marka, ya sen tempra ile civic i kıyaslayanlara ne dersin
  • quote:

Pardon o zaman, ben sıfır accord aldın sandım, yazık o kadar paraya diye parazit yapıyordum, ama 2004 almışsınız, o zaman kısa sürede değiştirebilirsinizde , çok fiyat farkıda olmaz, ayrıca tabiki zevk sizin, bemn sadece kendi düşüncemi söylüyorum

Tercihimi 2005 yada sıfır Accorddan kullanmadım. En büyük sebep ise 2.4 i-VTEC teknolojisi. En son 2.4 olan kasadan aldım. Çünkü gerçektende 2.4 ile 2.0 arasında bile çok çok fazla fark var. Performans benim için çok çok önemli! Accord da beni bu konuda yeterinde tatmin ediyor açıkçası Örnek vermek gerekirse bundan sonra eğer ikinci bir araç alma imkanım olursa bu araç yine Honda olacak. Ama bu sefer iki kapısı eksik ve tavanı olmayan bir S2000 olacak

• Özellikle belirteyim İKİNCİ araç olarak S2000 dedim. Çünkü Accord'un konforu S2000'de olmayacak Normal olarak heryere güvenle konforla ve 2.4 ün keyfi ile giderken ailemle birlikte, hafta sonları veya boş zamanlarımda üstü açık bir Roadstar'ın safkan spor tadını almak apayrı bir duygu olacak
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.