Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • istanbuldaki Honda bayilerinden biri (Mutluhan) yanılmıyorsam Mugen Yetkili Bayii

onlara sorabilirsin.
    quote:

Orjinalden alıntı: ysrjf444

Herkese selam,2005 model honda accordum var antalyada oturuyorum mugen marka ön ızgara almak istiyorum internetten bulabileceğim bi yer varmı acaba? yardımcı olursanız sevinirim
  • evet honda camiası ben geldim 15 gün önce sahibi bulunduğum 1998 accortumu satmış bulunmaktayım butarih itibariyle 2001 model honda accort ils 1.8 sahibiyim kolleksiyonuma 2001 i de ekledim fazla değil geçen hafta ankara oto pazarında gezmeme rağmen fiyatı uygun accort bulamadım tam pazardan çıkmak üzereyken pazar girişinde 2001 model gri renkli çelik jantlı üzerime doğru gelen accortu gördüm.işte bu dedim. triptonik te olsa alacağım dedim araba düz vites çıktı deymeyin bendeki keyfe.Sonra tutuştuk pazarlığa 18.000 den başladık pazarlığa bende 16.500 var dedim satışını alırım peşin parayı veririm dedim.adam yok dedi ama tam arkamı döndüm giderken gel kardeşim hayırlı olsun dedi.Araç hakkında ufak bir araştırma yaptım.106.00 km olduğunu bakımlarının efe hondada yapıldığını aracın ilk el olduğunu tirger setinin 5000 km önce değiştiğini kısacası aracın tüm seceresini çıkarttım.tabi işin püf noktası aracın sahlibinin akşama kadar 15.000 ytl ev borcunu bankaya yatırması gerektiğini koyu bir sohbet neticesinde anladım.Kısacası türkiye hudutları dahilinde 2001 model düz vitesli bir ils buldum.ALLAH HERKEZE NASİP EDER İNŞALLAH. SAYGILAR

• arkadslar 85 model full ozellikli bir accord almak istiyorm almadan once tabiki aracın durumunu herseyini baktıracagım ustalara. eski araba hastasıyım. Bu modeller hakkında bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilr mi?
  • cesetoo kardeş hayırlı uğurlu olsun.
    Darısı bizim başımıza olsun 97-98 otomatik accord olsun
  • Hayırlı olsun, Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

quote:

Orjinalden alıntı: cesetoo

evet honda camiası ben geldim 15 gün önce sahibi bulunduğum 1998 accortumu satmış bulunmaktayım butarih itibariyle 2001 model honda accort ils 1.8 sahibiyim kolleksiyonuma 2001 i de ekledim fazla değil geçen hafta ankara oto pazarında gezmeme rağmen fiyatı uygun accort bulamadım tam pazardan çıkmak üzereyken pazar girişinde 2001 model gri renkli çelik jantlı üzerime doğru gelen accortu gördüm.işte bu dedim. triptonik te olsa alacağım dedim araba düz vites çıktı deymeyin bendeki keyfe.Sonra tutuştuk pazarlığa 18.000 den başladık pazarlığa bende 16.500 var dedim satışını alırım peşin parayı veririm dedim.adam yok dedi ama tam arkamı döndüm giderken gel kardeşim hayırlı olsun dedi.Araç hakkında ufak bir araştırma yaptım.106.00 km olduğunu bakımlarının efe hondada yapıldığını aracın ilk el olduğunu tirger setinin 5000 km önce değiştiğini kısacası aracın tüm seceresini çıkarttım.tabi işin püf noktası aracın sahlibinin akşama kadar 15.000 ytl ev borcunu bankaya yatırması gerektiğini koyu bir sohbet neticesinde anladım.Kısacası türkiye hudutları dahilinde 2001 model düz vitesli bir ils buldum.ALLAH HERKEZE NASİP EDER İNŞALLAH. SAYGILAR

• Merhaba cesetoo;yeni araban hayırlı,uğurlu olsun,bence modeliyle,fiyatıyla ve arabanın genel durumuyla 4/4 lük bir iş yapmışsın seni kutlyorum.Darısı bizim başımıza.Hoşçakal.

Ve hazar-altay arkadaş,benimde ilk Honda arabam otomatik 1.6 1985 Accord EX modeliydi.Bilemiyorum temizini bulabilirmisin.Gerçekten iyi bir modeldi.Fakat bazı zayıf tarafları vardı.Örneğin sunroof kenarları çürüme yapıyor benim arabada, ki aldığımda 6 yıllıktı ne yaptımsa bu çürüme sorununu halledemedim.Satma nedenimde buydu.Birde yaklaşık 130 bin Km.de otomatik şanzıman mekanık (pleyt denilen) lerini değiştirmiştim.Bunun dışında kullandığım 5 yıl boyunca başka önemli bir sorun yaşamadım.Ancak iyi ve temiz olan varmı bilemiyorum.Uzun zamandan beri İstanbul trafiğinde rastlamıyorum.Dilerim gönlüne göre bulursun.Aramıza hoşgeldin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cesetoo

evet honda camiası ben geldim 15 gün önce sahibi bulunduğum 1998 accortumu satmış bulunmaktayım butarih itibariyle 2001 model honda accort ils 1.8 sahibiyim kolleksiyonuma 2001 i de ekledim fazla değil geçen hafta ankara oto pazarında gezmeme rağmen fiyatı uygun accort bulamadım tam pazardan çıkmak üzereyken pazar girişinde 2001 model gri renkli çelik jantlı üzerime doğru gelen accortu gördüm.işte bu dedim. triptonik te olsa alacağım dedim araba düz vites çıktı deymeyin bendeki keyfe.Sonra tutuştuk pazarlığa 18.000 den başladık pazarlığa bende 16.500 var dedim satışını alırım peşin parayı veririm dedim.adam yok dedi ama tam arkamı döndüm giderken gel kardeşim hayırlı olsun dedi.Araç hakkında ufak bir araştırma yaptım.106.00 km olduğunu bakımlarının efe hondada yapıldığını aracın ilk el olduğunu tirger setinin 5000 km önce değiştiğini kısacası aracın tüm seceresini çıkarttım.tabi işin püf noktası aracın sahlibinin akşama kadar 15.000 ytl ev borcunu bankaya yatırması gerektiğini koyu bir sohbet neticesinde anladım.Kısacası türkiye hudutları dahilinde 2001 model düz vitesli bir ils buldum.ALLAH HERKEZE NASİP EDER İNŞALLAH. SAYGILAR

hayırlı olsun iyi fiyat iyi seçim. güle güle kullanın.

• abiler

98 model bakıyorum ama aslında bütçem yetse 99-01 model amerikan accord arıyorum. eger satacak varsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 11 Şubat 2008; 19:53:18 >
  • 99 model accord amerikan versiyonda (kasa pek farketmez ama) buji degisimi nasil yapilir. asama asama anlatabilecek biri var mi? dikkat edilmesi gereken noktalar falan. elimde patlamasin sonra motor.

tesekkurler

bir de bujinin bir ozelligi olmasi gerekir mi? bosch buji takmayi dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vc over there -- 12 Şubat 2008; 3:39:50 >
  • Bütçen ne kadar?

quote:

Orjinalden alıntı: BMW 528

abiler

98 model bakıyorum ama aslında bütçem yetse 99-01 model amerikan accord arıyorum. eger satacak varsa
  • *gereksiz, fuzuli bir mesaj olduğu kanaatiyle içerik silindi.

pardon vc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiFOSO -- 12 Şubat 2008; 19:51:46 >
  • arkadasim saolasin ama ben usada oldugumdan heralde verdigin bilgiler pek isime yaramayacak cunku bendeki motor 2.3L. daha cok soyle bir cevap tahmin etmistim. once suna dikkat edilerek on kapak cikarilir sonra su numara anahtar kullanilarak buji sokulur takarken su bununla su hizada olmali gibisinden. heralde cok teknik oldu. tamirciye gitmek koyuyo depo 45 usd dolarken 4 dandik buji icin sadece 25 usd iscilik vermek icime sinmiyo ama napalim verecez galiba bu gidisle.

quote:

Orjinalden alıntı: TiFOSO

quote:

Orjinalden alıntı: vc over there

99 model accord amerikan versiyonda (kasa pek farketmez ama) buji degisimi nasil yapilir. asama asama anlatabilecek biri var mi? dikkat edilmesi gereken noktalar falan. elimde patlamasin sonra motor.

tesekkurler

bir de bujinin bir ozelligi olmasi gerekir mi? bosch buji takmayi dusunuyorum.

buji aralığı 1.1 mm olmalı. kitapçığındaki kullanım durumlarına göre model önerileri:

normal driving:
    NGK : ZFR6F-11
    DENSO : KJ20CR-L11

hot climates or continuous high speed driving:
    NGK : ZFR7F-11
    DENSO : KJ22CR-L11

cold climates:
    NGK : ZFR5F-11
    DENSO : KJ16CR-L11

buji değiştirmek pek zor işlem değildir ama öncelikle buji anahtarın olması lazım. aralığını da düzgün ayarlayamayacağından endişe edersen hiç uğraşma; git 1-2 ylt ye bi oto tamircisinde değiştirt ;)

• Temiz, düşük kilometreli ve otomatik olması şartıyla bende talip olabilirim 97-98 accord sahibi olan varsa..
    Bu arada emektar 90 üstadıma saygılar,, araçlarımızda sorun yaşamadığımızdanmıdır nedir teknik konularda pek yazışmıyoruz bu ara
  • Merhaba patchwork;öncelikle iltifatına teşekkür ederim.Mevsim gereği olumsuz hava ve yol koşulları vede İstanbul'un insanı törpüleyen trafiği nedeniyle arabamı sadece hafta sonları keyif almak için kullanıyorum.Arada sırada bende iyi bir durumda 97-98 otomatik bulursam arabamı değiştireyim diye düsünsem de,emektarı kullanınca içim birtürlü elvermiyor.Ne diyelim hayırlısı olsun.İyi günler ve tüm honda dostlarına güvenli sürüşler dilerim.
  • merhaba Tifoso, o kadar ugrasip yazmistin ama artik ilerde isime yarar o bilgiler. bujileri direk buji kablosuna bagli zannediyodum ama motora 10 cm kadar gomulu imis. zaten degistiremezmisim. orjinal buji alayim dedim honda bayisine gittim. Uzerinde Honda Orjinal parca yazan kutudan ngk baskili buji cikti NGK : ZFR5F-11. piyasada tanesi 2 usd di. bayiden 3.50 usd aldiktan sonra ugrasmadim geri vermeye. (ha bu arada bayi 4 buji icin 80 usd takma parasi istedi solugu turk ustanin yaninda aldim.) bir de maintenance required isigi yaniyodu. (kontagi cevirince motor ikaz isiginin yaninaki servis isigi) km sayacina basili tutup motoru calistirinca sondu servis yapma deniyomus bu isleme. sizlerin de servis isigi yanarsa deneyebilirsiniz.
  • Tüm arkadaşlara merhaba,birkaç günden beri İstanbul da bilboardlar da "Otostart.com adresli sanal bir yedekparça sitesi reklamı görüyorum.Hemen hemen tüm araçların muhtelif yedekparçaları mevcut.Arkadaşların bilgisine sunarım.Güvenli sürüşler dileğiyle selamlar.
  • Merhaba,

94 accord ex otm.vites arabam var. 203.000 km'de.

Forumdan aldım mailinizi. Size 2 konuda danışmak istiyorum.

1- Aracıma bu hafta Atiker marka sirali lpg taktirdim. Fakat ciddi bir sorunum var ve bunu çözemedik. Araba 80-100 km arası hızda gaz pedalı sabit şekilde ilerlerken sanki gaz kesintisi oluyormuş gibi ileri geri tekleyerek sarsıntı yapıyor. Bunun için üstüste 3-4 kez lpg takılan yerde bilgisayar kontrolu yapıldı fakat hata çıkmadı. Eksoz değiştim, bujiler, buji kabloları, distributör kapağı, tevzi makarası yeni değişti. Fakat sorunum devam ediyor. Ayrıca yakıtı daolması gerekenin üzerinde.

2-Aracımın otomatik şanzımanında bir sorun var. Gaza ani basınca alt vitese alıp ivmeleme yaparken önce aşırı bir vibrasyon oluyor, sonra devir yükseliyor fakat araba kavrama yapamadığından ivmeleme gecikmeli olabiliyor. Sanki balata sıyırıyormuş gibi. Sizce buna ne yapılabilir? Masrafı ne olur? Lpg deki tekleme sıkıntımın bununla bir ilgisi olabilirmi?

Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar.

• quote:

Orjinalden alıntı: attractivett

Merhaba,

94 accord ex otm.vites arabam var. 203.000 km'de.

Forumdan aldım mailinizi. Size 2 konuda danışmak istiyorum.

1- Aracıma bu hafta Atiker marka sirali lpg taktirdim. Fakat ciddi bir sorunum var ve bunu çözemedik. Araba 80-100 km arası hızda gaz pedalı sabit şekilde ilerlerken sanki gaz kesintisi oluyormuş gibi ileri geri tekleyerek sarsıntı yapıyor. Bunun için üstüste 3-4 kez lpg takılan yerde bilgisayar kontrolu yapıldı fakat hata çıkmadı. Eksoz değiştim, bujiler, buji kabloları, distributör kapağı, tevzi makarası yeni değişti. Fakat sorunum devam ediyor. Ayrıca yakıtı daolması gerekenin üzerinde.

2-Aracımın otomatik şanzımanında bir sorun var. Gaza ani basınca alt vitese alıp ivmeleme yaparken önce aşırı bir vibrasyon oluyor, sonra devir yükseliyor fakat araba kavrama yapamadığından ivmeleme gecikmeli olabiliyor. Sanki balata sıyırıyormuş gibi. Sizce buna ne yapılabilir? Masrafı ne olur? Lpg deki tekleme sıkıntımın bununla bir ilgisi olabilirmi?

Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılar.

slm.
    soru 1-lpg sıralımı eskı sistem mi?

soru 2-sıralı ıse arkadsım lpg için yol testi yapıldımı?. zira kalıbrasyon ayarı yolda bilgisayar eşliğinde tüm viteslerde mümkün mertebe tüm devir aralıklarında yapılmalı...

eğer bunlar yapılmaıdysasorunun buyuk bi ihtimalle bundan kayanklanıyor.

otomatik sanzıman problemi için forumda bi yazı okumustum, forumu tarayıp ulasabılırsın . sanzıman yağ basıncı ıle bir problemden bahsediliyordu. moralını bozmak ıstemem ama onemli bir sıkıntı çıkarabılır deniyordu...

• Lpg bu hafta takıldı yani yeni sıralı sistem.
    Yol testi de dahil olmak üzere bütün herşey denendi ama nafile.

Bobinden olma ihtimali üzerinde duruyorum. pazartesi ilk iş buna baktıracam.

Şanzıman işi de sıkıntılı evet. işi bilen ve ucuz yapan birine baktırmam lazım.
  • Arkadaşlar merhaba;uzun süreden beri kimseden ses çıkmıyor dilerimki herkes iyidir.Güvenli sürüşler dileğiyle.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.