Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (1057. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10551056105710581059
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her ne kadar farklı bir Accord modeli kullanıyor olsamda, böyle bir başlık olduğunu görmek güzel. Herkese bol selamlar

Türkiye’de satılmış olan bu Accord modelleri, Abd tarafında bir üst sınıf olan Acura olarak satılıyor, zaten biliyorsunuzdur.

Kendi aracım 9.cu nesil ve 2017 Model. 3.5L V6 motor üzerinde 6 ileri tam otomatik şanzıman var. 2.5 senede yaklaşık 92bin km devirdim. Çok şükür tık demedi. Bakımları zamanında yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FReeStyLeMaSTeR -- 15 Temmuz 2020; 19:37:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• FReeStyLeMaSTeR kullanıcısına yanıt
    Allah kaza bela vermesin kardeşim, her zaman gelmesini beklediğimiz, gönlümüzde olan araçlar ama getirmediler bunları ayrıca bu motorla gelseydi de şansı zaten yoktu. Yeni modelleri gelir mi bilmem ama bir müddet ara verilen araçlar sonradan gelse de pek etkili olamıyor, ciddi fiyat rekabetiyle ve motor seçenekleriyle gelmeleri gerekiyor ki oda zor, onların yokluğunda piyasaya yerleşenlere rakip olmak zor. Honda'nın derdinin satış olduğunu yada Türkiye pazarı olduğunu çok düşünmüyorum çünkü kullanıcı gözüyle bakınca ciddi stratejik hataları var. Accordları ara vermeden ve doğru motor seçenekleriyle getirmeliydiler vaktinde. Şimdi 8-10 sene ara verdikten sonra alıcısı zaten nadirdi yine öyle kalır, gelmesinden yine de memnun oluruz ama. Bu millet ya turbo dizele biniyor yada benzin/lpg liye. Sadece 1,5 turbo benzinli ile gelecekse zaten yine şansı pek yok civic rs de olduğu gibi. Yeni CRV lerde de aynı motor var ve piyasada göremediğimiz araçlar. Eskiden CRV lerde 2,0 benzinli ciddi satıyordu çünkü LPG vardı, düz sadece benizliyi seçmek zor iş, aracın kendine diyecek bişey yok ama aldırıcı nedenler maalesef çok zayıf. Haliyle bizim gibi 15-30 yaş araç tercih etmek zorunda olanlar içinde her türlü hayal ürünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afhaktan -- 20 Temmuz 2020; 14:48:11 >

• su gibi yakıyordur benzini
  • Selamlar 2003 2.0 sport alarak aranıza katıldım arkadaşlar
    Ben ilk defa D segment sürdüm arabada inanılmaz bir yumuşaklık var alt takım konforu, direksiyon, sürüş olarak ayrıca özenilmiş bi mühendislik olduğu belli..
    Bir iki sorun var
    1 silindir kapak contasından yağ sızdırıyor
    2 motor hafif titriyor dururken ya da sürerken (subap ayarı dediler eksperde)
    3 hız sabitleyici devreye giriyor ama az sonra kendini bırakıyor
    Yardımcı olabilecek varsa sevinirim burda conta değişimine ustalara güvenmiyorum n11de japonis diye biyerde gerçek orjinal conta buldum ne dersiniz onu alıp 200 km uzakta servis var oraya mı taktırayım bu silindir le üst kapak arasında özel bi ayar varmış(honda hastası bi arkadaş söyledi)
    Bir de sızdırma olayında içe yağ kaçıp su ve yağın karışma ihtimalinden bahsetti..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rcmf1907

Selamlar 2003 2.0 sport alarak aranıza katıldım arkadaşlar
    Ben ilk defa D segment sürdüm arabada inanılmaz bir yumuşaklık var alt takım konforu, direksiyon, sürüş olarak ayrıca özenilmiş bi mühendislik olduğu belli..
    Bir iki sorun var
    Yardımcı olabilecek varsa sevinirim burda conta değişimine ustalara güvenmiyorum n11de japonis diye biyerde gerçek orjinal conta buldum ne dersiniz onu alıp 200 km uzakta servis var oraya mı taktırayım bu silindir le üst kapak arasında özel bi ayar varmış(honda hastası bi arkadaş söyledi)
    Bir de sızdırma olayında içe yağ kaçıp su ve yağın karışma ihtimalinden bahsetti..
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun, inanılmaz keyifli bir araçtır.
    Bende düzgün 2.4 arıyorum temizini bulabilirsem nasip artik..
    Daha öncesinde 2.0 Exe kullanicisiydim, aracınıza netten yada parcacidan OEM noname conta alacağınıza yetkili servisten parça olarak orjinalini satın alıp dışarda taktırın derim. Bizim araçlar nazlidir ama orijinal parçadan şaşmayın bunu tecrübe ettik yıllarca zaten..
    Motor titremesi motor kulaklarındandir genelde bulunduğunuz şehir neresi bilmiyorum ama bulunduğunuz yerde tavsiye edilen bir usta bulamadiysaniz WhatsApp grubumuzda tüm şehirlerde olan arkadaşlardan destek alabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maniac_team -- 19 Temmuz 2020; 13:9:3 >

• caucass kullanıcısına yanıt
    Aslan besleyen yemini düşünmez hocam 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: maniac_team

Öncelikle aracınız hayırlı olsun, inanılmaz keyifli bir araçtır.
    Bende düzgün 2.4 arıyorum temizini bulabilirsem nasip artik..
    Daha öncesinde 2.0 Exe kullanicisiydim, aracınıza netten yada parcacidan OEM noname conta alacağınıza yetkili servisten parça olarak orjinalini satın alıp dışarda taktırın derim. Bizim araçlar nazlidir ama orijinal parçadan şaşmayın bunu tecrübe ettik yıllarca zaten..
    Motor titremesi motor kulaklarındandir genelde bulunduğunuz şehir neresi bilmiyorum ama bulunduğunuz yerde tavsiye edilen bir usta bulamadiysaniz WhatsApp grubumuzda tüm şehirlerde olan arkadaşlardan destek alabiliriz.

Alıntıları Göster
    Sağolun, Gümüşhane, Erzincan Erzurum Trabzon a yakınım

• PM yolladım size.

• 2021 de accord geliyor tekrar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rcmf1907

Selamlar 2003 2.0 sport alarak aranıza katıldım arkadaşlar
    Bir iki sorun var
    Hocam hayırlı olsun biraz geç gördüm. Subap kapak contasını ben bugün yetkili serviste değiştirdim. Buji değişimi için gitmiştim normalde ama bujilerde hafif yağ farkedilince üst kapağı komple söktüler. ben başka işlemler de yaptırdım ama sadece conta değişmi 400 tl civarında yapıldı yanlış hatırlamıyorsam, bilginize. Bu arada bu arıza önemli bir arıza, bujilere kadar giden yağ yolda giden aracı stop ettirebilir, çok ihmale gelecek bir arıza değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonheart07 -- 12 Ağustos 2020; 23:48:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

Hocam hayırlı olsun biraz geç gördüm. Subap kapak contasını ben bugün yetkili serviste değiştirdim. Buji değişimi için gitmiştim normalde ama bujilerde hafif yağ farkedilince üst kapağı komple söktüler. ben başka işlemler de yaptırdım ama sadece conta değişmi 400 tl civarında yapıldı yanlış hatırlamıyorsam, bilginize. Bu arada bu arıza önemli bir arıza, bujilere kadar giden yağ yolda giden aracı stop ettirebilir, çok ihmale gelecek bir arıza değil

Alıntıları Göster
    Sağol hocam size de hayırlı olsun
    silindir kapak contası değilmiş daha iyi oldu, krank keçesi ve kasnağı değişti..

• Arkadaşlar Merhaba K24 olarak geçen 2.4 Honda Accord almayı düşünüyorum bu aralar araç piyasası yükseldi malum siteden gönlüme 3 4 tane uyan araç beğendim sizlere bir kaç soru sormak istiyorum yüksek kilometredeki araçlardan sıkıntı olurmu olursa ne gibi sıkıntılar olur? yakıt olarak şuan kullandığım aracım 0,30 kuruş yakıyor 2.4 accordlar ne kadar yakıt tüketimi olur şehir içinde buradan aracını satmayı düşünen arkadaşlarda varsa görüşebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasinUÇAR

Arkadaşlar Merhaba K24 olarak geçen 2.4 Honda Accord almayı düşünüyorum bu aralar araç piyasası yükseldi malum siteden gönlüme 3 4 tane uyan araç beğendim sizlere bir kaç soru sormak istiyorum yüksek kilometredeki araçlardan sıkıntı olurmu olursa ne gibi sıkıntılar olur? yakıt olarak şuan kullandığım aracım 0,30 kuruş yakıyor 2.4 accordlar ne kadar yakıt tüketimi olur şehir içinde buradan aracını satmayı düşünen arkadaşlarda varsa görüşebiliriz.
    Su anki aracimi 230.000 km almistim 420.000 km yi devirdi ve en korktugum sey tork konventoru ne zaman elimde kalicak bekliyorum otmeye basladi 😁 sifiri 15000 tl...
    Accord alirken dusunmeniz gereken en onemli sey sizden onceki sahibi ne gibi masraflar yapmis aracina
    direksiyon kutusu pompasi hortumu falan bunlar ivir zivir mekanik ayrintilar sormaniz gereken sorular sunlar
    Ust kapak yapilmismi , segman,piston ve yatakta kisacasi motorda ne gibi islemler degismeler yapilmis , sanzimanda revizyon yapilmismi bunlar ile alakali saglam ustalarin el attigi accordlar uzun sure binilir
    Km takintiniz varsa zaten accord alamassiniz 😁😁
    Yakit konusunda 40 lt lpg ile 400-450 km sehir disi ,300-350 km sehir ici yol yapiyorum
    Accord masrafsiz diyen arkadaslar masraflari tamamen yapilmis accorda binmekteler buyuk ihtimal
    Lpg bulasan her accord masraflidir ama keyiflidir aracin her noktasini tanimaya baslarsiniz mekanigine hasta olursunuz 😁...

• bennims B kullanıcısına yanıt
    bende de 2.4 2004 model accord var ancak farlarım konusunda sorun yasıyorum soyleki sag farımı tyc takmıslar sol far orjinal honda farı sol farda kılcal catlaklar var sagdakine dakine ise bir kit takmıslar aytınlatmada sorun yasıyorum acıkcası far kısmından cok da anlamıyorum ankarada bu işte bilinen biri kafam karıstırdı temizleme onerdi mercekleri temizleriz motoruna bakarız ayar yaparız ek gerekeni neyse onlar yapılır felan baya bir masraf cıkardı kendi kazanabilmek için mi bilemiyorum eski yıpranmıs fara ne kadar ne yapsanda içime sinmedi acıkcası sıfır tyc far 1200 e buldum bu aracım uzerinde ki farları da 1100 e biri istiyor ne yapmalıyım bilemedim birde tyc marka xenonlumudur sonradan halojen yerine xenon d2s gibi daha cok aydınlatan ampuller takılabilir mi?veya tyc fara xenon kit takılır mı su an bende tek fara taktıkları monza hid kiti gibi? boylece yeni fara xenon kitle daha temiz iş mi elde edilmiş olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bosverbe -- 25 Ağustos 2020; 11:1:5 >

• 2004 model accord için multimedya bakıyorum. Aliaba da ucuza var oradan mı alsam yoksa buradan mı, hangi model marka her ne ise bu konuda de deneğimli doğru tavsiye verecek arkadaşlardan rica ediyorum. İstanbuldayım. En fazla 1500 TL bütçem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiperaktifdizayn -- 1 Ekim 2020; 14:29:30 >
  • hiperaktifdizayn H kullanıcısına yanıt
    Aracı kullanmış olduğum dönemde https://www.fktuningshop.com/honda-accord-multimedya-android-ekran bu multimedya cihazından alıp kullandım. Karşınıza en çok çıkacak olan budur ama fiyatı biraz yüksek. Tecrübeye dayanarak bunun hakkında bilgi verebilirim diğerlerini deneyimleyen arkadaşlar var ise yardımcı olsunlar onlarda inşaallah, araca yakışıyor görsel olarak güzel, harici diskleri destekliyor, gps i güzel çalışıyor, memnun olmadığım tek bir konusu vardı, yazılımda sorunları var biraz, android olduğu için uygulama vs yükleyebiliyorsunuz bu güzel lakin ben navigasyon olarak here uygulamasını kurmuştum ne zaman navigasyonu kullansam klimayı yada havalandırmayı çalıştırdığınızda karşınıza yazılımsal olarak gelmesi gereken klima göstergesi gelmiyor, araç 5 güne kadar ve üzeri hiç çalıştırılmadıktan sonra çalışıyor ama yine kayboluyordu, garip bir durum ama bunu tecrübe ettim, 3 gün sonra binsem yine yoktu, servisine gönderdim bunun için yazılım attılar ama düzelen bir durum olmadı. Uygulama indirince özellikle biraz sapıtıyordu, hepsi öyle mi bilemem ama çözülememişti bu. Cihazı İstanbuldan almıştım ve oradaki arkadaş gerçekten ilgiliydi ona diyecek bir şeyim yok ama yazılımına onların yapacağı bir şey de bulunmuyor. Klimayı açıyorsunuz daha önce bıraktığınız yerden başlamıyor ve nereye hava verdiğini göremediğiniz için bilemiyoırsunuz, araçta en çok kullanılan özelliklerden birisi havalandırma konusu iken sorun yaşanıyor, elinizle havalandırma ızgaralarını kontrol ediyorsunuz nereye hava veriyor diye ve bu biraz sinir bozucu, benim alışabildiğim bir durum olmadı. O göstergeleri düzgün olarak hiç göremedim, bazen bindiğinizde çalışıyor yolda giderken bir tuşa basıyorsunuz ve yine yok, ben şahsem sadece bu nedenden dolayı bile bir daha almazdım bunu. Genel olarak iyi çalışsa da uygulama indirmesi kurması vs zamanlarda işlemci performansı da zayıf kalıyordu, takılmalar oluyor özellikle uygulama indirip kurarken bazen tepki alamıyorsunuz cihazdan. Açıkçası bunu çok tavsiye edemem. Servise gönderdiğimde boş durmasın diye orijinal cd çalarını takmıştım ve insan onu özlediğini hissediyor kullanınca, eğer cd çaların mp3 desteği olmuş olsaydı orijinaline hiç dokunmazdım. Tuşa dokunduğunuzda ki o kalite ve hemen gelen tepki çok güzel. Şimdi aynı araca binsem yine, cd çaları değiştirmem asla. Bu cihaz hakkında benim deneyimim bu kardeşim umarım faydalı olur. Her kullanan kendi kullandığı farklı cihazı anlatsa biz de öğrenmiş oluruz diğerlerini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afhaktan -- 2 Ekim 2020; 11:22:18 >

• hiperaktifdizayn H kullanıcısına yanıt

Ben de aracımı ilk aldığımda multimedya ekranı taktırsam mı, hangisi iyidir diye bir araştırmaya girmiştim. Arabada hatrı sayılır seviyede müziğin sesini açarak yolculuk yaparım ve ses kalitesi konusu benim için çok çok önemli. Aracımda aux bağlantısı da mevcut, istesem telefonumdan spotify ile müzik dinleyebiliyorum ama orjinal cd çalar ile arasında çok ciddi ses kalitesi farkı var. O cd çaların üzerinde premium sound system yazıyor ya gerçekten hakkını vermek için track cd şart :). Navigasyona ihityaç duyduğumda da telefondan hallediyorum o işi. Özetle ses kalitesi sizin için önemli ise orjinalinden devam etmenizi öneririm.

• Herkese selamlar 2004 model 320 binde accord alacağım kısmetse araç 2. Sahibinde 2.4 motor olan versiyonu motor takozları triger değişmiş alırken dikkat etmem gereken noktalar nelerdir yardımcı olur musunuz

• fakiramaseksi kullanıcısına yanıt

vealeyküm selam kardeşim, kronikleri bellidir bu araçların, direksiyon powerı, direksiyon hortumu vs direksiyon sistemini komple kontrol ettirin, onun haricinde gergi bilyasına bakılmalı, bu km lere gelmiş araçlarda motor ve şanzımana da ehil ustası tarafından bakılması gerek, bakımları düzgün yapıldıysa sorun çıkmamakla birlikte kullanım şekli önemli. 300-350 binlerden sonra tork konvertörü tarafında şanzıman biraz daha riskli olabiliyor, şanzıman takozları da önemli parçalardan ve maliyetleri de yüksek, bunlar haricinde elektroniğinde pek bir sorun olmaz. ABS sini kontrol ettirin bunlar maliyetli kalemler. Sunroof da sıkıntı olmamakla birlikte su alıp almamasına da bakılmalı. motor takozu ve trigerin değişmesi güzel, triger zaten zincir olduğu için uzun vadeli olmuştur. şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız binmeniz dileğiyle.

• 
Sayfa: önceki 10551056105710581059
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.