Şimdi Ara

.:: HONDA Accord Kulübü ::. (1051. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
21.214
Cevap
142
Favori
1.333.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10491050105110521053
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar teyp bozuldu Accord orjinal teyp olan varsa alabilirim, double teype geçenler, elinde boşta orjinal teybi olanlar varsa satın alabilirim

Not : Burası paylaşım platformu diye yazıyorum, iş görülsün diye hakkını ve ederini isteyen arkadaşlar irtibat kursun lütfen, Özelden fahiş fiyatlı malı kıymetli arkadaşlar yazmasın lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volvole -- 23 Eylül 2019; 16:6:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0nur!

quote:

Orjinalden alıntı: by-e

Ve Yeni Honda Accord, pek yakında Türkiye'de...

ağzım açık kalıyor bunu görünce....Allahım ilerde bana bu arabadan nasip et
    Etmedi

12 yıl olmuş şu mesajın üzerinden şaka gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0nur! -- 7 Ekim 2019; 12:40:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 0nur!

Etmedi

12 yıl olmuş şu mesajın üzerinden şaka gibi.

Alıntıları Göster
    Hâlâ bekliyor musun

• quote:

Orijinalden alıntı: afhaktan

Hâlâ bekliyor musun

Alıntıları Göster
    Yok hocam farklı maceralardayız 😂 Babamın accordu ile idare ediyoruz artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: volvole

Arkadaşlar teyp bozuldu Accord orjinal teyp olan varsa alabilirim, double teype geçenler, elinde boşta orjinal teybi olanlar varsa satın alabilirim

Not : Burası paylaşım platformu diye yazıyorum, iş görülsün diye hakkını ve ederini isteyen arkadaşlar irtibat kursun lütfen, Özelden fahiş fiyatlı malı kıymetli arkadaşlar yazmasın lütfen
    MERHABALAR ELİMDE 2004 ACCORD ORJİNAL TEYP MEVCUT
  • quote:

Orijinalden alıntı: HONDA.REÇ

MERHABALAR ELİMDE 2004 ACCORD ORJİNAL TEYP MEVCUT

Alıntıları Göster
    Özelden mesaj gönderdim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caucass

Bu mesaj silindi.
    haberi nereden aldın kardeşim
  • Arkadaşlar aracım 2004 Accord. Lifterlerden şıkır şıkır ses geliyor. Usta kalın yağ (10w-60) koyarsan sorun çözülür dedi. Aracım 2400 cc 190 hp. kilometre 300 bin. Sizce hangi motor yağı kullanılmalı ? Şu an 5w-30 maxima yağ var araçta yeni koydum.
  • afhaktan A kullanıcısına yanıt
    yabancı bir yayın kuruluşundan 2020 de Türkiye de diyorlar
  • SelamiŞahin kullanıcısına yanıt
    10 40 koyulyor heralde serviste
  • accordu dengi hangi araçlarla kıyaslarsanız fiyat yıl ortalamalarında? temiz bi accord kaç para eder
    Öncelikle bi subap ayarınızı düzgün bir usta kontrol etsin. K20 motorlarda piston eteği ses yapar özellikle soğukken marşa basıldığında şıkır şıkır ses gelir. K24 motorda bu tarz sorun nadir denk gelir ve bunun tek çözümü motor yapmaktır. Yağ ile falan ses kesilmez. 10 60 k24 için kitapçığa bakarsak uygun bir yağ değil. K24 için doğru yağ 10 40 acea a3/b3 vizkoziteli yağlardır. Tavsiye olarak liqui moly ve motul’ün yağları bizim araçlar için uygun kaliteli yağlardır.

• otk0638 kullanıcısına yanıt
    Ustam acaba hangi kitapçıkta yazıyor ? .:: HONDA Accord Kulübü ::.

İnternete baktığımda her zaman 5w 20 yağ kullanın yazıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otk0638

Aracımın tüm işleri bitti alırız bir maşallah ✋🏼😈
    araba çok tatlı olmuş sade ve gösterişli. jant lastik ve yay coilover dan sonra nasıl oldu eskiye göre konfor durumu nasıl yol tutuşu nasıl?
    Burda aralıklar mevcut. Ülke şartlarında 10-40 en ideali. 5.30 da iyi ama ince gelip yakma ihtimali çok yüksek.

.:: HONDA Accord Kulübü ::.

• ali000 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Valla ben biraz hassasım bu konu da. Başaran custom coilover yaptırdım. Araç ister istemez eski konforunu yaylanmasını kaybediyor yerine daha sert bir accord geliyor. Ancak yol tutuşu virajlarda kafanın kayması baya bi törpülendi. Çukurlarda falan ses soluk duyamazsınız. Sekme vurma çok az sadece dediğim gibi sertlik var. Janttan sonra ben performans olarak bir kayıp görmedim. zaten Orjinal ekipman jantlar ve dönüş çapı olarak da herhangi bir değişiklik olmadı. 16 inç iken 205 55 16 lastik vardı, şimdi 17 inç ile 225 45 17 oldu çapta değişiklik olmadı yani. Taban genişlediği için yine yol tutuşumuzda iyileşmeler var. Lastik olarakta Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 tercih ettim. AB etiketine göre 68 desibel ses (pamuk gibi) yakıt olarak B Islak zemin tutuşu için de A sınıfı etiket almış mükemmel bir lastik. Yol sesi çukurlarda falan pıt pıt geçiyorsunuz. :) Değişim yapacak olursanız bu lastiği şiddetle herkese öneririm. Islak zeminde uzun yolda denedim yüksek hızlarda bile en ufak güvensizlik kayma yok kuru zemin gibi performans gösteriyor.

Buda bonus foto olsun 😊😊
    .:: HONDA Accord Kulübü ::.

• otk0638 kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrardan merhaba. Ben Accord 2004 aracım için şanzıman yağını degistirmeyi düşünüyorum. Tavsiye ettiğiniz bir ürün var mı ?

Aracım 2.4 benzinli otomatik şanzıman. Şanzıman yağı değişirken filtresi de değişecek mi ? Yoksa filtrenin değişmesi için şanzımanın inmesi mi gerekiyor ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    yağ dışarda yok heralde honda servisinden alacaksınız. orjinal filtre kullanın
    Şanzıman yağınızı servisten alıp değiştirebilirsiniz. Dış filtresi var onu da değiştireceksiniz. Alternatif olarak motul atf yağda tercih edebilirsiniz maddi olarak daha uygun olur. endişelenmenize gerek yok motulün yağı gerçekten bence orjinal yağdan farksız hatta bence daha kaliteli. 3 aracımızda uzun süredir kullanıyoruz en ufak sorun sıkıntı yaratmaz.

Filtre dış filtre olduğu için şanzıman inmez üstten değişecek

• 
Sayfa: önceki 10491050105110521053
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.