Şimdi Ara

Homo deus bana mı sıkıcı geliyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar herkese. Bir hafta önce homo deus kitabını aldım. Öncesinde homo sapiens okumadım. Kitapçıda sorduğumda herhangi bir sorun olmayacağını birbiriyle çok bağlantılı olmadığını söyledi. Nedenini bilmiyorum ama aşırı sıkıcı bir kitap. Ben günde 100 Sayfa okuyan biriyim fakat bu kitabı okuduğumda gözlerim kapanıyor. Başladığım kitabı bitirmek istiyorum ama sanırım onu da yapamayacağım. Benim gibi düşünen var mı yoksa ben mi değerini bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok yahu bana hiç öyle gelmedi, gerçi benim primatolojiye ilgim var, ondan öyle gelmiş olabilir. Yine de alatılan hikayeler filan gayet hoşuma gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanİHlal

Yok yahu bana hiç öyle gelmedi, gerçi benim primatolojiye ilgim var, ondan öyle gelmiş olabilir. Yine de alatılan hikayeler filan gayet hoşuma gitti.

perinatoloji olmasın o?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Orijinalden alıntı: nanİHlal

Yok yahu bana hiç öyle gelmedi, gerçi benim primatolojiye ilgim var, ondan öyle gelmiş olabilir. Yine de alatılan hikayeler filan gayet hoşuma gitti.

perinatoloji olmasın o?

Yok, dümdüz primatoloji, primatlarla ilgileniyorlar. Bildiğin maymun bilimi.
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Perinataloji gebelik takibiyle ilgili bir şey. Bu kitapla bağlantısı olabilir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Routine

Perinataloji gebelik takibiyle ilgili bir şey. Bu kitapla bağlantısı olabilir?

bu kitapta değil, bir öncekinde yani homo sapiens'te, maymundan insana evrilme aşamasında, 2 ayak üstünde durmaya çalıştıkca, kadınlarda rahim ağzı daraldığı için doğumlar da zorlaşmış, ölümler artmış

muhtemelen bu kitapta da bahsetmiştir bu durumdan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Homo deusu okumadım
    Sapiensi geçen sene okudum bu sene hızlıca bir daha okuyp özet çıkardım şimdi
    Deusa geçicem
    Fakat yazar gelecek konusunda çok iyi bir kişi değil
    Bir tarihçi futurist değil
    Mesela zekayla alakalı ortaya konan çok umutlu olduğu proje var kitabında milyar dolarlar yatırılan proje patladı
    Tamamen foss çıktı
    Ortalama bilim kurgu dizilerinde işlenen konulardan yola çıkıyordu ve sapiens kitabında başkaları tarafından başarısız bulundu
    Ben ilk kitabında çok emek var diye aldım 2 kitabı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.