Şimdi Ara

Hometech WI101 | Ana Konu (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.402
Cevap
45
Favori
166.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: imkansizlar

Linux mint mate indirdim usbye yazdım efi boot klasorune 32 bit icin loader ekledim linux açıldı ama ekranı harici monitore veriyor kendi ekranı siyah oluyor. Remix osda açılıyor ama goruntuyu sadece hdmiye veriyor

Bu yazdıklarınızı Hometech WI101 için mi yaptınız, neyi nasıl yaptınız anlatırmısınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyazadam kullanıcısına yanıt
    Remix os indirdim rufus ile usbye yazdım gerisi windows yukler gibi.. ama dokunmatik çalışmıyor ekran sadece hdmiye veriyor ve tablet ısınıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ubuntu aynı donanımda tv kutularında baya stabil çalışıyor. Ama dokunmatik, ekran driverları nasıl uyarlanır bilinmez.
  • Ubuntu 16.10 64Bit iso dosyasından UEFI GTP şeklinde USB belleği hazırlayıp sonra bellek içerisine RemixOS' un en son 64Bit iso dosyasındaki EFI klasörünü kopyaladım. Böylece normalde cihazın boot işlemi yapmadığı Ununtu USB'si boot yaptı ve çalışmaya başladı.
    Önce kurmadan dene seçeneğini denedim, açılması birkaç dakika sürdü fakat sistem açıldı.
    Ekran yan dönük ve dokunmatik çalışmadı ama klavye mouse çalışıyordu.
    Daha sonra kurulum seçeneğini denedim o aşamada da sorun olmayacak gibiydi, ama cihazımdaki Windows 10'u silmek istemediğim için kuruluma devam etmedim.
    64Gb hafıza kartı alıp kart üzerine kurulum yapmak daha mantıklı olacak diye düşünüyorum.

• 16Gb bir SD Kart bulup içerisine enson sürüm Remix OS'u yükledim ve cihazı yeniden başlattım.
    İlk SD Kat boot oldu ve herhangi bir tuşa basmamı söyleyen bir hata mesajı çıktı, bir tuşa bastıktan sonra açılış seçenekleri geldi.
    İlk ikisi Remix OS için üçüncüsü Windows'u açmak için. Remix OS'u açtım, elbetteki ekran yan vaziyette ve dokunmatik çalışmıyor.
    WiFi, USB, Klavye ve Mouse çalışıyor. Kurulum ayarlarını yaptım çalışmasında herhangi bir sıkıntı yok gibi.
    Ayarları biitirip cihazı kapattım açtm, açılış şekli yine aynı seçenekler ile Windows yada Remix OS arasından istediğinizi açıyorsunuz.

Ubuntu kurmayı denedim, bootloader kısmında mevcut Windows lükleyicisine zarar vermek istemediğim için SD Karta ön yükleme yapmasını istedim. Ubuntu bunu başaramadı ve normal olarak kurulum biyerten önykleyici göçtü hatasını verdi. Windows'ta ve açılışta herhangi bir sıkıntı yok.
    Belkide normal kurulum yapılsa hiçbir boot sıkıntısı olmayacak ama yinede riske girmek istemedim.

Cihazın kullandığı sensörlerin hangi sistemler için sürücüsü var bilmiyorum, bu konuda araştırma yapıp belkide buna göre alternatif işletim sistemleri kurulumu yapılabilir.

• Arkadaşlar, anlayabildiğim kadarıyla başarılı Ubuntu yüklemesi mümkün.
    Bulduğum birkaç kaynaktan birtanesini paylaşıyorum, vakti olan mutlaka inclesin derim.
    http://www.techradar.com/how-to/computing/how-to-install-ubuntu-onto-a-windows-tablet-1319489

Not: Japonca bir kaynakta her türlü tablete Windows, Linux ve Android yükleme aşamalarının anlatıldığını gördüm.
    İngilizce olarak ayrıntılı şekilde anlatan sadece üstte verdiğim linkteki anlatımı bulabildim.
  • Selamlar. W10'un şu büyük çaplı güncellemesinden beri sistemi güncelleyemiyorum. 'Güncelleştirmeler yüklenemiyor' diyor. Nedendir? Hazfıza problemi yok. Yeterince yer var.
    Bende ekranı sadece hdmiye veriyor

• Boot sonrası siyah ekran sorunu için gruba nomodeset yazıyorsunuz ekran geliyor googlede detaylı bilgi var
    Kısacası linux ubuntu android hepsi açılıyor ama ses, dokunmatik, bluetooth, sensör ve ekran parlaklık ayarı çalışmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imkansizlar -- 7 Ocak 2017; 10:58:37 >
  • 250 liraya ikinci el buldum alınır mı sizce casper hometech arasında kaldım amaç sadece dizi izlemek twitter falan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pil durumu sağlamsa kaçırmayın fiyatı iyi.
  • Linux wifi driver için bunu kurdum artık wifi varhttps://github.com/hadess/rtl8723bs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imkansizlar -- 8 Ocak 2017; 11:53:47 >
  • Arkadaşlar bu oficce babada lazım..

Ben bunu değil ama bunun laptop versiyonu olan htbook14 u alacağım.. Htbook 14 gene hometech'in ve farkı dokunmatik değil, 14"ekran ve 10000 mah bataryası var. Geri kalan şeyler ram ve işlemcide dahil aynı.

Sizce değer mi ? Bütçe 600 tl ve bana sadece word, powerpoint ve surf için lazım.

Birde oficceyle beraber sitem ne kadarlık bir alanı kullanıyor ?
    Windowsu komple sildim ubuntuyu c kurmaya çalıştım tam yüklemenin biteceği sırada grup-efi-ai32 paketinin /target/ üzerine kurulumu başarısız oldu... Diye hata veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WuLKaS

Tabletin jelatinini kesinlikle çıkarmayın çok cabuk ciziliyor ekran
    Daha düzgün görünüm olsun diye çıkardım hata yaptım. Benim gibi düşünenlere bir bilgi olsun..

Bende tam sökmeyi düşünüyordum teşekkürler bilgilendirme için
  • quote:

Orijinalden alıntı: imkansizlar

Windowsu komple sildim ubuntuyu c kurmaya çalıştım tam yüklemenin biteceği sırada grup-efi-ai32 paketinin /target/ üzerine kurulumu başarısız oldu... Diye hata veriyor.

Bios'u locked yani bazı bölümleri kullanıma kapalı olduğu için harddiskinin EFI bölümübe yazma korumasını kapatamıyoruz.
    Bu nedenle Linux yada başka bir işletim sistemi kurmaya çalıştığımızda EFI kısmına boot dosyalarını ekleyemiyor.
    Aslında işletim sistemi kurulmuş oluyor fakat başlatıcı olmadığı için açmak mümkün olmuyor.
    Belki USB sürücü üzerinden boot ederek, dahili diskteki sistemin açılması sağlanabilir ama bu seçenekte çok kolay olur diyemiyorum.

Bize lazım olan şey Unlocked (kilidi açılmış) bios dosyası.

imkansiz gibi bir şey öyleyse
  • yildiz68 Y kullanıcısına yanıt
    bu bölüme hangi tuşla giriyoruz,şuan bendeki windows açılır açılmaz uyarı geliyor,hiçbir işlem yapamıyorum tamama tıklancı yeniden başlatıyır,windows flashı taktım usbden ama kuruluma geçmiyor direk windowsa geçiyor.
  • Ne kadar uğraştıysam hazırda beklet modunu aktif edemedim. Acaba sıkıştırılmış windows sürümü veya disk kapasitesi az olduğu için mi eklenemiyor ?
  • Sorunun çözümünü araştıra araştıra buldum belki merak eden olur diye yazıyorum.

Hazırda bekletin çalışabilmesi için cihazın diskinde ramin %40'ı kadar yer ayırılmış olması gerekiyor. Bunun için komut istemcisini yönetici olarak çalıştırıp powercfg -h -size 40 yazıp entera basıyoruz. İsterseniz bu değeri 40 değil 100 de yapabilirsiniz, bu durumda cihazın rami 2 gb olduğu için diskten 2 gb yeri hazırda beklet için ayırmış olur. Ama değer kesinlikle 40 ile 100 arasında olmak zorunda.

Bundan sonrası zaten bilindik işlemler. Güç seçenekleri>Güç düğmesinin yapacaklarını seçin>Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir'e tıklayıp hazırda bekleti aktif olarak kullanıma sokabilirsiniz.

Benim için hazırda beklet olmazsa olmaz bu nedenle sonunda buldum.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.