Şimdi Ara

Hometech WI101 | Ana Konu (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.402
Cevap
45
Favori
166.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kaderin25

quote:

Orijinalden alıntı: wersin3230

quote:

Orijinalden alıntı: kaderin25

http://m.gadgets.ndtv.com/laptops/news/datamini-2-in-1-dual-boot-with-windows-10-and-android-51-launched-762313
    Birde bu ürün var bu ürün dual boot destekliyormuş biosunu nerden bulabiliriz

Bunlar taninmamis markalar biosunu bulmak cok zor.2 tablet linki vermissiniz acaba hangisi ona gore ben bi arastirayim.

Bu linkteki birebir aynı dual boot destekli

Internette bu cihaza ait bios yok Ingilizceniz varsa firmaya mail atip tabletinizin brick oldugunu soyleyin. bios dosyasini isteyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wersin3230 -- 4 Ocak 2016; 21:39:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar driver veya başka yöntemlerle ses şiddetini artırma yolu var mı?
  • Otamatik güncellenip te sorun yaşamayan varmı.

Kaç gündür pil tasarrufunda kullanarak engelliyorum güncellemeleri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • biosu kurcaladım açılmıyor hiç ekrana ışık yok tuş volume denedim yok kullanan varsa amibios sanırım alıp verebilirmi sanırı bric oldu heygidi hdd kullanılan siste ler
  • İade eden arkadaşlar nasıl iade etti acaba,Denizli'de ürünü aldığım şubedekiler direk olarak geri alamayacaklarini ürünü yetkili servise gönderme mi oradan gelecek icazete göre geri alacaklarını soyledi.
    Kolay yoldan iade edenler varsa bilgi verirse sevinirim lakin yetkili servisiydi hakem heyetiydi uğraşmak istemiyorum.Ayrica saçma gelen kısım ben kargoya verip gonderecekmisim eee kargoda tutki ekran kırıldı yada servis bilerek kırdı aleti nolacak ondan sonra hem iade edeme hemde çöpe atılacak aleti yeniden kucağına al!!!

• bios lazım yukleyebilecek varmı bide brick tablete nası atılırr bios
  • quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Bu arada bir problemim var; sanıyorum her aç-kapada cihazın MAC adresinin son 2 basamağı sürekli değişiyor. Modemi MAC filtreleme korumasıyla kullanıyorum, problem yaratıyor. Çözümü bilen veya yaşayan var mı?
    MAC adresini öğrenmek için Çalıştır programına (Win logosu+R) cmd yazın getmac yazdığınızda görünür.

Bu problemim devam ediyor ve canımı sıkmaya başladı. Modemi şifre korumaya aldım ama üni gibi yerlerde bağlantı ayarı için sabit MAC lazım.. Kime söylesem MAC kendi kendine değişmez çakışan şeyler vardır veya sen birşeyler yapmışsındır diyor.https://yadi.sk/d/8qeILOr9mPuoF buradaki touchpad driveri dışındaki hepsini kurdum, Windows updatelerin hepsi kurulu ama devam ediyor. Örnek olarak sorunumun tanımı ve attığım yanıt:

Ben: "Merhabalar, bir süre önce Hometech Wi101 marka Windows tablet aldım. Modemi MAC filtreli kullandığımdan ertesi gün cihazın bağlanamadığını farkettim, kontrol ettiğimde MAC adresinin son iki basamağının sık sık değiştiğini gördüm. Bu durumun sebebi nedir ve nasıl çözerim?"

Cevap: "MAC adresi donanımın sahip olduğu benzersiz bir kimlik numarasıdır ve kendi kendine değişmez. Muhtemeşen değiştiren bir program falan kurmuşsundur. Böyle bir şey yoksa sebebini buradan bilebilmem mümkün değil çünkü böyle bir şeyin kendi kendine olması mümkün değil.
    Çözüm bulamıyorsan MAC filtrelemeyi kaldıracaksın. Günümüzde kullanılan AES şifrelemeyi etrafında kırabilecek biri olduğunu sanmıyorum. Yani sadece parola bile son derece güvenli."

Ben: "Selamlar, ben de değişmez diye biliyordum fakat gözlerimle gördükten sonra inandım. Google'da "MAC adresim değişiyor" şeklinde aradığımda benim problemi yaşayanlar çıkıyor fakat ne sorun ne de çözüm belli. Cihazda tarayıcı dışında hiçbir program kurulu değil yani çakışan bir program söz konusu değil. Tüm sürücülerimi güncellediğimde de sorun devam etti. Bu adresi değiştirmeye yönelik hiçbirşey yapmadığımdan emin olabilisiniz. Evimdeki MAC filtresini kaldırdım ama bu adresinin sabit kalması benim için önemli çünkü üniversite gibi yerlerdeki ağa bu adres ile kayıt olunuyor. Cihazı her üç dört açıştan sonra MAC adresimin son iki hanesi değişiyor, örneğin dün XX-XX-XX-87-23-55 idi şu an son iki hane FD. Ekran görüntülerini de atayım:"

Hometech WI101 | Ana Konu

Hometech WI101 | Ana Konu

Arada test edin belki sizde de çıkar, bu sorunu yaşayan veya yorumlayabilecek var mı? Lütfen cevapla butonunu kullanın..

EDIT Çözüldü
    Technitium MAC Address Changer isimli program sayesinde MAC adresini sabitleyerek sorunu hallettim, cihazı hiçbir sıkıntısı olmadan kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 21 Ocak 2016; 1:24:17 >

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    Mac adresi kısmında bende iki tane "Physical Addres" çıktı. 2.nin karşısı boş. Ama bende numara değişmedi.

• Bende biraz önce denedim son iki hane değişiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: karasimsek06

Arkadaşlar driver veya başka yöntemlerle ses şiddetini artırma yolu var mı?

Şahsen ben JBL ses sistemini kullanıyorum harika ses veriyor.

• @Troll Kafa arkadaşım,maxpayne ve pes oyunlarını nasıl yüklediniz?
    Bende Wi10 var 10 gündür.
    Fakat windows mağazadan hiçbir oyunu yükleyemiyorum,
    Sadece oyun değil uygluama bile yüklerken hata alıyorum ve yükleme yapılmıyor..
    Aldığım hata mesajı ise şu;
    0x803F7000
    ...Hometech destek birimine yazıyorum ama verdikleri cevaplar tamamen çözümden uzak,komedi...
  • fikretkurt F kullanıcısına yanıt
    İnternetten. Oyunları setuplarından kuruyorum. Windows mağazadan bende şu ana kadar hiç bir şey indirmedim.

Edit:Zaten o oyunlar mağazada yok. Mağazada Android oyunlarının Windows hali bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B42760104 -- 6 Ocak 2016; 7:32:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fikretkurt

@Troll Kafa arkadaşım,maxpayne ve pes oyunlarını nasıl yüklediniz?
    Bende Wi10 var 10 gündür.
    Fakat windows mağazadan hiçbir oyunu yükleyemiyorum,
    Sadece oyun değil uygluama bile yüklerken hata alıyorum ve yükleme yapılmıyor..
    Aldığım hata mesajı ise şu;
    0x803F7000
    ...Hometech destek birimine yazıyorum ama verdikleri cevaplar tamamen çözümden uzak,komedi...

Hotmail hesabinizla kayıt olduktan sonra mu hata mesajını alıyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dengesiz74

bios lazım yukleyebilecek varmı bide brick tablete nası atılırr bios

Tablet brick mi oldu

Yaptigim bazi markalar var.sizinki icin bios dosyasi gerekiyor.
    Garantiye verin.yapmazlarsa bios dosyasini isteyin.en son care bana gonderin.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=110367473&p=1#110367473

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wersin3230 -- 6 Ocak 2016; 14:48:10 >
  • Bugün HDMI kablomu takayim derken görüntü yok. Neden ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Interpreter07

quote:

Orijinalden alıntı: karasimsek06

Arkadaşlar driver veya başka yöntemlerle ses şiddetini artırma yolu var mı?

Şahsen ben JBL ses sistemini kullanıyorum harika ses veriyor.

JBL ses sistemini nerden aldınız link verebilirmisin
  • Interpreter07 I kullanıcısına yanıt
    hotmail hesabımla oturum açsamda açmasamda oyuna giriyorurm;
    -indirme başlatılıyor
    -lisans alnıyor ...diyor
    ve yükleme yapılamıyor...
    ayrıntılara tıklayınca ise;
    0X803F7000 hata mesajını alıyorum...
  • pythagorean P kullanıcısına yanıt
    bildirim merkezi nasıl kapattınız acaba hocam.arıyorum ancak bulamıyorum günlerdir
  • wersin3230 W kullanıcısına yanıt
    ilginiz için sağolun servise verdim iade istedim cevap bekliyorum biraz daha bekleyip yeni seri atom işlemcililerden düşünüyorum naspse
  • En iyisi zaten servise göndermek. Windows 10 da hdmi görüntü sorunu çıkıyormus. Yabancı sayfalardan ulaştım habere. Acaba aranızda görüntü alabilen varmı net olarak ?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.