Şimdi Ara

Hometech protab7 harici hdd görmüyor yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
4.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Harddiski kutusundan çıkan otg kablosu ile bağladığımda haeddisle ait sürücü simgesi tablette bir görünüyor bir kayboluyor, sanırım yeterli gücü veremiyor bataryası. Tabletin güç girişiyle usb soketi aynı yerde olunca birini takmal için diğerini çıkartmak gerekiyor.

Çözümü varaa çok makbule geçer, servisini aradım ama konuştuğum kişi bakkalmıydı teknik servis mi anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: torku42

Harddiski kutusundan çıkan otg kablosu ile bağladığımda haeddisle ait sürücü simgesi tablette bir görünüyor bir kayboluyor, sanırım yeterli gücü veremiyor bataryası. Tabletin güç girişiyle usb soketi aynı yerde olunca birini takmal için diğerini çıkartmak gerekiyor.

Çözümü varaa çok makbule geçer, servisini aradım ama konuştuğum kişi bakkalmıydı teknik servis mi anlamadım.

Hocam harddiskinizi bilgisayara bağladığınızda görüyor mu?
  • notebook'ta sorunsuz kullaniyorum harici diski

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

notebook'ta sorunsuz kullaniyorum harici diski

İstersen sorununu buradan bildir;http://www.hometechdestek.com/

Telefonda anlaşamamış olsan bile yazılı olarak daha iyi ifade edip yetkililerden destek alırsın.
  • amer4a kullanıcısına yanıt
    En son mail yoluylada ilettik bakalım aonucu hep beraber göreceğiz.

Protab 7 windows tabletinize notebook'umda sorunsuz kullandığım 2.5'' 1tb harici toshiba diski kendi kutusundan çıkan otg kablosuyla taktığımda okumuyor, harddiske ait sürücü simgesi sürekli yanıp sönüyor tablette ama okumuyor bir türlü. Çözümü varsa acil dönüş bwkliyorum.

Telefonla teknik desteği aradım ama görüştüğüm kişiler muhtemelen ortaokul talebesi falandı, hiç bir şeyden haberleri yoktu, sinirlenmemek için teşekkür ettim kapattım.

Burada da aynı muameleye maruz kalır, çözümsüz bırakılırsam artık intwrnetteki tüm platformlarda gereken açıklamaları, yine gereken tonda yazacağım ki, ucuz diye çer çöp almasın millet.

Güç girişiyle, usb soketini ayırmanın maliyeti neyki bu sıkıntıları insanlara yaşatıyorsunuz.

Merakla bekliyorum

• quote:

En son mail yoluylada ilettik bakalım aonucu hep beraber göreceğiz.

Protab 7 windows tabletinize notebook'umda sorunsuz kullandığım 2.5'' 1tb harici toshiba diski kendi kutusundan çıkan otg kablosuyla taktığımda okumuyor, harddiske ait sürücü simgesi sürekli yanıp sönüyor tablette ama okumuyor bir türlü. Çözümü varsa acil dönüş bwkliyorum.

Telefonla teknik desteği aradım ama görüştüğüm kişiler muhtemelen ortaokul talebesi falandı, hiç bir şeyden haberleri yoktu, sinirlenmemek için teşekkür ettim kapattım.

Burada da aynı muameleye maruz kalır, çözümsüz bırakılırsam artık intwrnetteki tüm platformlarda gereken açıklamaları, yine gereken tonda yazacağım ki, ucuz diye çer çöp almasın millet.

Güç girişiyle, usb soketini ayırmanın maliyeti neyki bu sıkıntıları insanlara yaşatıyorsunuz.

Merakla bekliyorum

İyi yapmışsın hocam biraz beklersen cevap gelir diye tahmin ediyorum.

• Bu tableti alacak adam değilim en azından güç girişi ayrı mı bakardım ama tv'nin yanında hediye gelince hometech markasıyla tanışmış olduk

Bundan sonra android tablete para vermem, windows hometech'in berbat ötesi ekranına, çalışmayan harici diskine, kullanıcıya kalan 2gb disk alanına rağmen çok keyifli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torku42 -- 10 Şubat 2015; 12:24:09 >
  • Merhaba

Tablet pc üzerinde harici harici diskleri desteklediğine dair bir yazı mevcutmudur değil ise harici hardiski desteklemeye bilir ürünün üzerine takabileceğiniz harici sd kart maxium 32 gb kadar desteklediği belirtimiştir harici hard disk ssd değil normal hard disk ise ürüne fazladan yük bindiriceğinden cihazda kapanmaya bile yol açabilmektedir.

Saygılarımızla;
    Hometech Müşteri Hizmetleri

Yukarıdaki cevap geldi, boş laf salatası olduğundan yanıtlama gereği duymadım bile.

Ekran yok, batarya yok, o yok bu yok, tabletin içinde sadece windows var elle tutulur tek yanı bu, dolayısıyla bir yerden hediye gelmediği yada bir şeyin yanında hediye edilmediği sürece para vermeyin bu alete, inanın Ç Ö P

Ekran o kadar kötü ki doğru renkleri görebilmek için 1 derecelik bile açı imkanınız yok, aynı anda tabletin tamamı aynı renkleri gösteremiyor şaka değil

Konunun linkini kendilerine de verd'm, savunacak birşeyleri varsa gelir yazarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torku42 -- 10 Şubat 2015; 13:17:53 >

• torku42 T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Eğer mümkün ise harici hdd için bir ucu mini(yada girişi herneyse) usb, diğer ucu ise standart erkek usb ÇİFT fişli olan bir kablo kullanın.

Mini usb, harici diskinize, kablonun öbür ucundaki Asıl usb erkek fiş ise tabletinize bağlayacağınız otg kablosunun ucundaki usb girişine -sizinde yaptığınız gibi- bağlanacak. Tek fark, boşta kalan ve Asıl usb erkek fişine ek yapılmış usb güç fişinin, bir başka -tablet harici- usb girişine bağlanması gerektiği.

Bahsettiğim, ek güç girişi içeren usb 2.0 kabloyu rahatlıkla bulabilirsiniz. Ek güç ihtiyacını, yakındaki, çalışan bir masaüstü yada laptopa yada kaliteli ve mA değeri yüksek bir usb çıkışlı adaptörden alabilirsiniz. Ancak bu bağlantı yönteminde adaptörden ziyade bilgisayar usb'si kullanmanız tavsiye olunur. Zira kalitesiz bir adaptör yada yanlış bir bağlantıda hardiskiniz yanabilir..
    Sanırım bu yöntem işe yarayacaktır. Ve tabii pek de pratik değil..
    Syg.

• Firma çinden hazır üretilmiş ürünleri alıp markasını basarak pazara sunuyor. Aslında pek çok firma bunu yapıyor. Dediğiniz gibi şarj ile usb ayrı olsa, ekran ips ve hafıza da biraz geniş olsa tadından yenmez tabir yerindeyse..
    Acaba şarj durumu nedir, batarya internet-film-ofis kullanım süreleri hakkında bilgi verebilir misiniz? İnternette çok sekme açınca Ram kullanımı nasıl,tutukluk,donma yapıyor mu?
    Syg.

• Tavsiye etmiyorum.

Arada donuyor, takılıyor yeniden başlatmak zorında kalıyorum gün içinde 3-4 kere. Şarjı çok kötü 1 saat yoğun kullanın dibi görüyor. inanın süre tutmaya yada vakit harcamaya değecek ürün değil. Kasası çok dandik bir kere düşürme hakkınız var yani aslında yok:D Kasanın arkasındaki ışığı görüyoesunuz karanlık ortamda o kadar ince yapmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torku42 -- 12 Şubat 2015; 20:15:11 >
  • quote:

Tavsiye etmiyorum.

Arada donuyor, takılıyor yeniden başlatmak zorında kalıyorum gün içinde 3-4 kere. Şarjı çok kötü 1 saat yoğun kullanın dibi görüyor. inanın süre tutmaya yada vakit harcamaya değecek ürün değil. Kasası çok dandik bir kere düşürme hakkınız var yani aslında yok:D Kasanın arkasındaki ışığı görüyoesunuz karanlık ortamda o kadar ince yapmışlar.

Yorumlarınız için teşekkürler.

Sanırım bu kablo işinizi görecektir. Fazla umutlandırmak da istemem ancak harici güç kablosunu pc, notebook vb. bir güç kaynağına bağlarsanız harici diskiniz çalışmak için gerekli gücü elde edecektir kanaatimce. resmi ekledim. harici diskiniz usb 3.0 ise kabloyu ona göre almanız gerekli.

syg.

Hometech protab7 harici hdd görmüyor yardım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seckinar -- 12 Şubat 2015; 21:51:41 >

• hdd usb 3.0 ama geriye dönük destekliyor usb 2.0 sonuçta. aşağıdaki ürün işime yarar mı peki çoklu usb otg sanırım.

http://www.vatanbilgisayar.com/sl-u90-usb-micro-5pin-erkek-den-4-port-otg-hub.html
  • quote:

hdd usb 3.0 ama geriye dönük destekliyor usb 2.0 sonuçta. aşağıdaki ürün işime yarar mı peki çoklu usb otg sanırım.

http://www.vatanbilgisayar.com/sl-u90-usb-micro-5pin-erkek-den-4-port-otg-hub.html

maalesef görmeden, denemeden bir şey söylemek zor. ancak, usb hub ya da otg ürününe harici güç sağlamaz iseniz (yani sadece tabletin usb portundaki mA değeri düşük akım ile) harici diskleri çalıştıramazsınız. usb bellekler çalışabilir ancak diskler hareketli parça içerdiğinden yüksek akım ihtiyacı duyarlar.
    syg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seckinar -- 12 Şubat 2015; 21:59:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seckinar

quote:

hdd usb 3.0 ama geriye dönük destekliyor usb 2.0 sonuçta. aşağıdaki ürün işime yarar mı peki çoklu usb otg sanırım.

maalesef görmeden, denemeden bir şey söylemek zor. ancak, usb hub ya da otg ürününe harici güç sağlamaz iseniz (yani sadece tabletin usb portundaki mA değeri düşük akım ile) harici diskleri çalıştıramazsınız. usb bellekler çalışabilir ancak diskler hareketli parça içerdiğinden yüksek akım ihtiyacı duyarlar.
    syg.

yarın deneyeceğim o ürünü, bir portunuda prize bağlarım inşallah hdd yanmaz bomba olup patlamaz :D

olmazsa bu sevdadan vazgeçerim zaten meşakkatli işe benziyor, sizin verdiğiniz tarz kabloyada rastlamadım hiç sağda solda.

ilk deneme için harici güç olarak bir adaptör değil de, pc-notebook usb portunu -şiddetle- tavsiye ediyorum.

bir terslik olursa bilgisayarların usb portlarındaki voltaj daha kontrollü ve stabildir.

adaptör tarafında; ürün (usb çıkışlı adaptör) kalitesiz ise risk çok büyüktür ve hem tableti hem de diskinizi kaybetmeniz, yakmanız olasıdır. sistem pc usb çıkışı ile çalışırsa, sonrasında alacağınız kaliteli bir adaptör ile devam edebilirsiniz.

syg.
  • Slink sl-u90 marka model 4 portlu otg kablo ve onuda usb girişli adaptöre bağlamak için iki ucu usb girişli ara kablo aldım. Şuan 1tb hdd+ 2 usb flash belleği taktım diğer girişide prize taktım hepsini görüyor sorunsuz. Aynı anda şarj olmuyor yanlız onu belirteyim. Üç kuruşluk girişleri ayırmayıp bizi bu kablo karmaşasına mahkum eden firmayı kın kın kınıyorum rezillik resmen.

Hepsine 20tl verdim çıktım.

http://www.platoon.com.tr/asp/show_stock.asp?product=5208

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi torku42 -- 13 Şubat 2015; 12:24:09 >

çalıştığına sevindim. ama dediğiniz gibi şarj olmaması da ayrı bir problem. reeder W7ic kullanıcılarının açtığı bir ana forum konusu var. orada kullanıcıların hazır fabrikasyon ve ayrıca kullanıcıların kendi lehim ile kendi yaptıgrarı Şarj+Otg kabloları var. bu sayede hem şarj sorunu ortadan kalkıyor hem de klavye, fare gibi harici cihazları kullanabiliyorlar. bir inceleyin isterseniz.

ancak usb hdd gibi cihazların çalışması için yi,ne de harici bir usb kaynağına ihtiyaç var gibi geliyor bana ama forumu tam manasıyla incelemedim. belki değerli arkadaşlar bu probleme de çözüm bulmuşlardır.

harici klavye ve fare olayını usb ile gideriyorsanız ben ayrıca bluetooth bağlantılı modelleri de denemenizi öneriyorum. kendime, android tabletimde kullanmak amacıyla 10 $ fiyata bluetooth mouse ve 11 yaklaşık 11 $ a bluetooth klavye siparişi verdim. android sistemlerde bu cihazların tablet ile uyum içerisinde çalıştığını gördüm ancak windows sistemler için aynı uyumun devam ettiğini bilmiyorum. örneğin casper t8w modelinde (windows 8li) bluetooth klavye beraberinde veriliyor ancak her açılış kapanışta yeniden tanıtma ve bağlantı esnasında wifi bağlantısının gidip geldiğini yazmış kullanıcılar. çözüm bulunmuş mudur, bilmiyorum, casper t8w konulu forumu da inceleyebilirsiniz. ne de olsa hometech protab 7, reeder w7ic ve casper t8w modelleri sanki aynı üreticinin elinden çıkmış gibi duruyor ? belki de ben yanılıyorum ama hemen hepsinin çalışma prensibi aynı nede olsa.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

syg.

• Hocam Pro Tab 7 Hometech'in Windows tabanlı tabletim olsun diye piyasaya sürdüğü bir model.

Şuan yeni Windows'lu modelleri çıktı ve çok kaliteli özellikleri var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.