Şimdi Ara

HOMETECH Ht Book 14 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
4
Favori
91.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüm bu markayı tercih edecek kişilere sesleniyorum:
    Elektronik şans işidir biraz. Fakat böyle dandik bir markanın ürün ve modellerini seçerseniz o şansınız daha da azalıyor. Memnun olan kişiler mutlaka vardır, fakat şu ata sözünü unutmayın "Ucuz etin yahnisi yavan olur.".
    Üstte sorun yazdığım cihaz iki senesini doldurur doldurmaz bozulmuş. İki senede durup dururken cihaz bozuluyorsa ve marka homotech ise düşünmek gerekir. Sadece cihaz elime bir şekilde geçtiği için yazmıyorum. Markayı şöyle bir aratırsanız, şikayet var sitelerinden, cihaz açılmıyor forumlarına kadar bir çok sonuca ulaşacaksınız.
    O yüzden kesinlikle tavsiye etmiyorum. Şu an içini açtım cihazın ve ne kadar dandik olduğunu kullanılan parça ve komponentlerden anlıyorum. Orman muhafaza, gümrük muhafaza ve de Allah muhafaza diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 6 Ekim 2017; 0:40:13 >

• heavyrocker kullanıcısına yanıt
    bir fikrim yok açıkçası yeni aldım ben cihazı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zifiri34 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. İnşallah bu markayı sorunsuz kullanırsınız. Sormak istediğim sadece, klavye üstündeki ışıklardan yeşil ışık cihaz açıkken mi yanıyor, ya da şarja bağlayınca mı yazıyor?
    Bir anlıkda olsa Uefi/bios ekranı gibi, hiç mi haraket yok ?
  • sinan yüksel S kullanıcısına yanıt
    Yok hocam. Yeşil ışık bir anlık yanıyor fakat sönüyor. Fiş takılı iken, bataryayı sök tak yaparken yeşil takılı kalıyor bazen. İşlemci filan ısınıyor, çalışıyor galiba fakat görüntü vermiyor. Batarya kablolarını söktüm. Direk kendi adaptörü ile besledim batarya yuvasından fakat yine açılmadı. Ana kart arızalı galiba. Yeşil hemen sönüyor. Kısa devre yapan bir parça var galiba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

Yok hocam. Yeşil ışık bir anlık yanıyor fakat sönüyor. Fiş takılı iken, bataryayı sök tak yaparken yeşil takılı kalıyor bazen. İşlemci filan ısınıyor, çalışıyor galiba fakat görüntü vermiyor. Batarya kablolarını söktüm. Direk kendi adaptörü ile besledim batarya yuvasından fakat yine açılmadı. Ana kart arızalı galiba. Yeşil hemen sönüyor. Kısa devre yapan bir parça var galiba.

ekrana aktarım yoksa bilgisayarı aç mevcut şekilde birkaç dakika bekle sonra bir tane usb flash takınca hoparlörden ses gelir. Eğer ses gelmezse kapalıdır. Ram arızasına benziyor ama ram anakarta gömülü bunlarda yanlış bilmiyorsam...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Dediğinizi anladım, mantıklı. Fakat anlattığım durumda bayağı zaman bekledim. Windows açılırken filan ses vermemişti. Veya başka bir şeyin sesi gelmedi. Fakat yine de denerim. Toplamıştım bilgisayarı. Kafama eserse tekrar açarım.

Durumu tekrar izah edersem: Bilgisayar açılmıyor hiç. Açma tuşuna basınca tepki vermiyor. Adaptörü bağladığımda yeşil ışık 3-5 saniye kadar yanıyor. Sonra o da sönüyor. Bu şekilde tuşa basınca yine tepki vermiyor. Anca adaptör pirize takılıyken, bataryayı tak sök yaparken hızlıca o anda yeşilde kalıyor. Fakat ekran vermiyor. Mini hdmi kablo var fakat bu diğer hdmi çıkışlı. Büyük olan da değil, orta boy hdmi. Type B türü deniyor galiba. Ondan olsaydı deneyecektim.
    Aynen hocam, hepsi ana kartta. Ana kart koskoca plastik içinde ufacık duruyor. =)) O kasanın çeyreği bile değil neredeyse. Mouse taktım bir ara ses filan gelmemişti. Mouse ışığı yeşil ışık ile birlikte yanıyor fakat bir müddet sonra sönüyor. Kısa devreli ana kart sanırım. Tamir edilir belki sorun bulunursa. Fakat o bit kadar komponentleri değiştirmek için de ona göre alet filan lazım. Servise versen direk ana kartı değiştirir. Ne kadar ister bilinmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 7 Ekim 2017; 1:14:22 >

• quote:

Dediğinizi anladım, mantıklı. Fakat anlattığım durumda bayağı zaman bekledim. Windows açılırken filan ses vermemişti. Veya başka bir şeyin sesi gelmedi. Fakat yine de denerim. Toplamıştım bilgisayarı. Kafama eserse tekrar açarım.

Durumu tekrar izah edersem: Bilgisayar açılmıyor hiç. Açma tuşuna basınca tepki vermiyor. Adaptörü bağladığımda yeşil ışık 3-5 saniye kadar yanıyor. Sonra o da sönüyor. Bu şekilde tuşa basınca yine tepki vermiyor. Anca adaptör pirize takılıyken, bataryayı tak sök yaparken hızlıca o anda yeşilde kalıyor. Fakat ekran vermiyor. Mini hdmi kablo var fakat bu diğer hdmi çıkışlı. Büyük olan da değil, orta boy hdmi. Type B türü deniyor galiba. Ondan olsaydı deneyecektim.
    Aynen hocam, hepsi ana kartta. Ana kart koskoca plastik içinde ufacık duruyor. =)) O kasanın çeyreği bile değil neredeyse. Mouse taktım bir ara ses filan gelmemişti. Mouse ışığı yeşil ışık ile birlikte yanıyor fakat bir müddet sonra sönüyor. Kısa devreli ana kart sanırım. Tamir edilir belki sorun bulunursa. Fakat o bit kadar komponentleri değiştirmek için de ona göre alet filan lazım. Servise versen direk ana kartı değiştirir. Ne kadar ister bilinmez.

Bu cihazlar win10 ile geldiğinden, açılış-kapanıştaki ses kapalı olabiliyor(win7 gibi açılış-kapanış sesi açık olamayabiliyor). Bu sebeple usb flash takmanızı önerdim...
    Durum ciddi, servisden destek almaktan başka çare yok anlaşılan...
    32 bit sisteme, uefi yapılandırması getirmişler, tablet gibi düşünüp sorunu çözmeye çalışmalı ama uğraşmaya değer mi bilemem...
    Wi10, wi101 gibi modellerde de benzer sorunu yaşayanlar vardır muhtemelen birde onları bakın belki işinize yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan yüksel -- 7 Ekim 2017; 10:6:33 >

Tamam, teşekkürker. Ekran kırık cihaz bulup buna takmak lazım. Homo tech den uzak durmak lazım üzülmemek için. Xd
    Tabletler yaygınlaşmaya başladığı yıllar kardeşime inca marka almıştık. Çok eski marka, donanımları var 56k modem vs. Çok rezalet çıkmıştı. Sıfırla değiştirdik servise 2 defa gönderdikten sonra. Sonra sıfırı bimeks e götürüp samsung aldık. Markadan vazgeçmemek lazım evladiyelik ürünlerde. Samsung hala çalışıyor. Inca da gözümden düşmüştü. Az para vereceğim diye gidip hi-level ürün alırsan örneğin, sonucu bu şekilde çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zifiri34

merhaba, bende bu notebooku almak istiyorum, nasıl memnunmusun? amacım sadece internet ve youtube.
  • harley84 H kullanıcısına yanıt
    Bence üstte yazdıklarımı ve internette şöyle bir aratıp şikayet ve arızaları okutun, karar verin.

• quote:

Tamam, teşekkürker. Ekran kırık cihaz bulup buna takmak lazım. Homo tech den uzak durmak lazım üzülmemek için. Xd
    Tabletler yaygınlaşmaya başladığı yıllar kardeşime inca marka almıştık. Çok eski marka, donanımları var 56k modem vs. Çok rezalet çıkmıştı. Sıfırla değiştirdik servise 2 defa gönderdikten sonra. Sonra sıfırı bimeks e götürüp samsung aldık. Markadan vazgeçmemek lazım evladiyelik ürünlerde. Samsung hala çalışıyor. Inca da gözümden düşmüştü. Az para vereceğim diye gidip hi-level ürün alırsan örneğin, sonucu bu şekilde çıkar.

Emin misiniz ekranda sorun olduğuna, belki gevşeme olmuştur içeriden ekran soket bağlantısında (bu arasa ses alabildiniz mi)
    Sizdeki modeli 14 mü 14B mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan yüksel -- 7 Ekim 2017; 13:12:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: harley84

quote:

Orijinalden alıntı: zifiri34

merhaba, bende bu notebooku almak istiyorum, nasıl memnunmusun? amacım sadece internet ve youtube.

2 yıl garanti vardır muhtemelen ama çok şikayetvar olan bir cihaz.Alacaksanız size önerim kullanan kişilerin tavsiyeleri önemli.
    Özellik olarak iyi görünüyor aslında (fiyata göre) ama birazda nasip işi elektronik.
    14 değilde 14 B modeline bakın mümkünse yada benzer özellikte dark evobook n1400 var onuda inceleyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan yüksel -- 7 Ekim 2017; 13:22:28 >

N1401A, htbook14 yazıyor arkasında. Soketleri 50 kez tak çıkar yaptım. Soketlerde problem yok. Bugün son kez yeniden açıp baktım. Yeşil ışık yanacak şekilde bataryayı tak çıkar yaptım. İşlemci ısındı, bir işlem yapıyor fakat o da şarjla alakalı olabilir. Yeşil yandığına göre şarj full. Zaten batarya ölçümümde 4.13 filan gösteriyor. Bu da dolu olduğunun kanıtı. Ana kart kesin arızalı. Fare, klavye, bellek taktım işlemci ısındığında ve tak çıkar yaptım uzun zaman. Ses filan gelmiyor. Sahibi yaptırmayacak, ürünü geri istedi. Teslim ediyorum bugün. Yardım edenlere teşekkürler tekrardan.

Sizdeki 14 modeli olmalı, 14B modelini biraz daha elden geçirdiler, 14B kullananlardan sorun duymadım.Var mı 14B kullanan.
    Olabilir. Sorun olduğu belli, durup dururken gitmiş. Biraz önce teslim ettim geri. Dedim ana kart sorunlu.

• harley84 H kullanıcısına yanıt
    eğer biraz daha paranız varsa uzak durun derim. bimden 675 TL ye en ucuz bu olduğu için aldım ben.
  • zifiri34 kullanıcısına yanıt
    Cihazı bir süre kullandıktan sonra, performansı hakkında değerlendirmelerinizi paylaşırsanız faydalı olur. Hayırlı olsun...
  • Cihazı 1 hafta önce aldım bi kaç kere durduk yere ağır donuyor hiçbir şey yapamıyorum neden acaba bilen var mı?

• BorazanPower kullanıcısına yanıt
    Homo tech olduğundan olabilir. Şaka ile karışık, sıfırlayın cihazı. Aynı şekilde devam ederse iade edin. İnternet üzerinden alınan cihazlar 2 hafta, mağazadan 1 haftada iade oluyor. Yerine kaliteli marka ve model alın. Başınız ağrımasın. Bir ingiliz sözü der ki, ucuz ürün alacak kadar zengin değilim. Yani Türkçe meali, ucuz ürün alınca karşılacağın her sorunda zaman, para, vakit, moral kayebedeceksin. Servise para vereceksin zamanı gelecek, ya da bozulacak yeniden alacaksın. Bunları yaşamamak adına pahalı da olsa marka almak lazım.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.