Şimdi Ara

HOMETECH Ht Book 14 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
4
Favori
91.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kırarım Boynuzunu İblis kullanıcısına yanıt
    Deneyip sonucu size bildiririm.
  • Spotify yükledim herhangi bir donma vs yok.
    HOMETECH Ht Book 14
  • hakan_k06 kullanıcısına yanıt
    En merak ettigim seydi ayni anda chromeda kac sekme acabiliyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla chrome takılıyo diye duyduğum için hic denemedim. Çoğu kişi edge demiş ama ben yandex kullanıyorum. Gayet hızlı ve rami yormuyor.

• Arkadaşlar 14 ve 14b iki farklı model mi? Eğer öyleyse ne farkları var?

• quote:

Orijinalden alıntı: dahakathekiller7

Arkadaşlar 14 ve 14b iki farklı model mi? Eğer öyleyse ne farkları var?

Sanırım b modelinde 3 usb girişi ve ethernet girişi var fazladan.
  • sıfırlama yapınca 32 gb bitti.yeni sd kart alıp hafızayı yükselten varmı?.marka tavsiyesi?en çok kaçlık alabiliriz.
  • aaaazzzz A kullanıcısına yanıt
    128 gb kartımı okudu. Ama aktif olarak kullanmadım. Sıfırlama yapınca alan nasıl bitti anlamadım, ben temiz kurulum yaptım 10 gb civarı dosyamı attım hala 10 gb boş alan var.
  • Buradan 32 bit iso ile temiz kurulum yaptım:https://www.full programlarindir.com/windows-10-multiple-editions-home-pro-indir-haziran-turkce.html

Çoğu yerde 32 bit olarak uefi kurulum yapılamayacağı yazıyor ama ben Rufus'tan gpt olarak yazdırdım ve sistem uefi olarak kuruldu.

Her ihtimale karşı sürücü yedeği almıştım ama Hometech sürücüleri paylaşmış zaten sitesinde:https://yadi.sk/d/7Jg1l2Gx3JQ3rA

Cihaz açılırken Hometech logo ekranında ESC'ye basarsanız açılış menüsü geliyor, F2'ye basarsanız boot seçenekleri geliyor.

Temiz kurulum sonrası güncellemelerde hiç bir sürücüyü bulmuyor yani manuel olarak kurmanız şart.

Tarayıcı konusuna gelirsek ne yazık ki Edge bunun gibi düşük sistemlerde rakipsiz. Yılların Firefox aşığıyım ama Edge dışındakiler hep hantal kalıyor. Edge üzerine reklam engelleme için uBlock Origin kurdum, diğerleri de var ama en az sistem tüketen reklam engelleme eklentisi bu. Ayrıca html dosyasından yer imlerini alma özelliği de eklenmiş Edge tarayıcısına.

Disk kullanımınız yüksek yüzdelerde ise Hizmetler'den Windows Olay Toplayıcısı ve Windows Search'ı kapatın. Ben ayrıca Windows Update'i de devre dışı bıraktım.

Destroy Windows 10 Spying programıyla casus Microsoft yazılımlarını kaldırmayı unutmayın.

Elementary OS kurmayı denedim ama boot menüsünde sürücü görünmedi. Herhangi bir Linux sürümünü kuran arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Cihazdan genel olarak memnunum. Kamera ve ses vasat ama ergonomik olarak çok iyi, malzeme kalitesi iyi. Macbook ayarında bir şey beklemiyordum tabi ki ama kendi çapında bir kullanım zevki veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryzen -- 26 Haziran 2017; 16:54:29 >

• Bugün media mrkt de bu ürünü gördüm daha doğrusu yenisini. Daha ergonomik olmuş. Görevli arkadaş m2 sata ssd kullanarak yüksek performans alabileceğimi söyledi. M2 sata ssd alıp içine Windows kurmayı düşünüyorum. Fikri yada bilgisi olan var mı???

• Beyler benimde aynı laptop driverlari kurdum ama ses gelmiyor simgesi var çarpı falan yok yardım edecek varmı ?

• beyler bunun adaptör kaç voltta çalışıyor yenisini alacağız, hangisi bilmiyorum. Kullananlar adaptör volt ve amper bilgilerini paylaşabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeviLJoN

beyler bunun adaptör kaç voltta çalışıyor yenisini alacağız, hangisi bilmiyorum. Kullananlar adaptör volt ve amper bilgilerini paylaşabilir mi ?

5 volt 2.5 amper
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mobilist

Buradan 32 bit iso ile temiz kurulum yaptım:https://www.full programlarindir.com/windows-10-multiple-editions-home-pro-indir-haziran-turkce.html

Çoğu yerde 32 bit olarak uefi kurulum yapılamayacağı yazıyor ama ben Rufus'tan gpt olarak yazdırdım ve sistem uefi olarak kuruldu.

Her ihtimale karşı sürücü yedeği almıştım ama Hometech sürücüleri paylaşmış zaten sitesinde:https://yadi.sk/d/7Jg1l2Gx3JQ3rA

Cihaz açılırken Hometech logo ekranında ESC'ye basarsanız açılış menüsü geliyor, F2'ye basarsanız boot seçenekleri geliyor.

Temiz kurulum sonrası güncellemelerde hiç bir sürücüyü bulmuyor yani manuel olarak kurmanız şart.

Tarayıcı konusuna gelirsek ne yazık ki Edge bunun gibi düşük sistemlerde rakipsiz. Yılların Firefox aşığıyım ama Edge dışındakiler hep hantal kalıyor. Edge üzerine reklam engelleme için uBlock Origin kurdum, diğerleri de var ama en az sistem tüketen reklam engelleme eklentisi bu. Ayrıca html dosyasından yer imlerini alma özelliği de eklenmiş Edge tarayıcısına.

Disk kullanımınız yüksek yüzdelerde ise Hizmetler'den Windows Olay Toplayıcısı ve Windows Search'ı kapatın. Ben ayrıca Windows Update'i de devre dışı bıraktım.

Destroy Windows 10 Spying programıyla casus Microsoft yazılımlarını kaldırmayı unutmayın.

Elementary OS kurmayı denedim ama boot menüsünde sürücü görünmedi. Herhangi bir Linux sürümünü kuran arkadaşlar yazarsa sevinirim.

Cihazdan genel olarak memnunum. Kamera ve ses vasat ama ergonomik olarak çok iyi, malzeme kalitesi iyi. Macbook ayarında bir şey beklemiyordum tabi ki ama kendi çapında bir kullanım zevki veriyor.

Kusura bakma ve cahilliğime ver. Bir sorum var. Acaba hizmetlerden nasıl kapatıyoruz o dediğin seçenekleri ?

• Arkadaşlar notebook'u yaklaşık 2 aydır kullanıyorum.Size şunu söyleyebilirim ki notebook gerçekten alınır.Ram sıkıntısı hiç yok ram kullanımı boşta 300 mb arası gidiyor cpu kullanımı %5 civarı disk kullanımı hiç yok.Cihaz gayet hızlı oyunları kaldırıyor Mxgp oyununda 20 fps aldım moto gp 13 oyununda 25 fps aldım film müzik internette surf office oyun için alınacak bir laptop kesinlikle memnunum buda ekran görüntüsü ram kullanımından.HOMETECH Ht Book 14

• ht book mu ht book 14b mi bi fark var mı alarında kayda değer.ht olan 600 tkye buldum ht 14b 800 tl civarında aradfaki fiyat farkına dağer mi
  • Bende daha htbook 14 modeli var 14b model ile arasında hiç fark yok neredeyse sadece htbook14b de 3 usb ve 1 ethernet girişi var htbook14 de ise 2 usb girişi var
  • Ben Buna Lol İndirdim Oynadım 25-30fps aldım metin 2 felanda oynuyorum baya bunda ama baya ısınıyor altına soğutucu koysam bi etki edermi bunlarda fan yok oyuzden işlemci yanar diye korkuyorum cevaplarsanız sevinirim
  • Selamlar.

Bilgisayarım garanti dışı servise gitti şuan aldım.

Garantiye göndermelerle ilgili merak edenler varsa birkaç şey söylemek isterim..

Ocak ayında aldım. Klavyeye su doktum. Klavyenin bazı tuşları çalışmaz olmuş. Verdik mecbur. Garantiye vermeden evvel berbatti makine. Yazılımsal olarak da berbatti.

Şimdi ise yeni gibi. Toplamda 1 haftada ürünü geri aldım. Süper işçilik. Memnunum. Elden yerine giderek verdim ki bana yakın 2 metrobüs durağı mesafesinde yeri. Yazılımı konusunada el atıp format çekmişler ve yeni bir Windows 10 sürümü var sanırım. Orjinal ilk gördüğüm gibi değil w10. Ama acayip hızlanmış makine.

Kısacası garanti servisi çalışıyor arkadaşlar güvenle gönderebilirsiniz.

Başka merak edilen bişey varsa cevaplamaya çalışırım.

Son olarak gereksiz yükleme yapmayın, oyun yüklemeyi. Basit oyunları AoE 2 ve c.s 1.6 oynatıyor ama yaz sıcaklarına pişiyor makine. Fan biraz idare ettiriyor ama değmez. Birde hafıza kartı kullanım dosyaları oraya yükleyin. En iyisi bu. :)

• Arkadaşlar bu cihazı (14 değil 14B modelini, siyah renk) bu hafta 799 TL'ye aldım. 17 inç performanslı bir Toshiba laptopum var ve onu masanın üzerinden hiç kaldırmamak için bu şekilde bir ikinci laptop aldım; iş yerimde, kafede, tatilde, kısacası ev dışında her yerde kullanmak amacıyla aldım. Amacım sadece google chrome çalıştırsın ve şarjı uzun gitsin yeter şeklinde idi. 4-5 günlük kullanım sonucu yorumlarım:

- Bu paraya kesinlikle değecek çok iyi bir cihaz bence
    - İnternette sörf yapmak, forumlarda dolaşmak, okumak, youtube izlemek vb. kısacası chrome ile yaptığım hiçbir işte takılma, kasılma, tekleme yaşamadım. Aynı anda çok sayıda sayfa pek açmam ben normalde yani mesela bir şeyler okurken veya yazarken youtube müzik açmam normalde ama sırf denemek için bunu da yaptım, 6-7 tab açtım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.
    - Chrome dışında hiçbir program, antivirüs vb. kurmadım sistemi kasmasın diye. Yorumlarımı bu hali ile yazıyorum ama belki programlar kurulsa da sorun çıkarmaz bilemem.
    - Şu an tam 2 saattir chrome ile okuma, yazma, sörf yapıyorum ve şarj yüzde 100'den yüde 80'e düştü (Ekran parlaklığı yüzde 50 ile oldu bu ama yüzde 100 de olsa şarj yine iyi). Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ve gözlemlerim şu şekilde: Sörf ile şarjı 7-8 saat gibi gibi. Youtube vb. açılırsa yine en az 5 saat gider gibi.. KISACASI ŞARJ KONUSU MÜKEMMEL BENCE.
    - Klavye tuşları dandik değil, aşırı esneme içeri çökme falan yok.
    - Windowsu güncelledim ve harddiskte boş alan hala 17.5 GB. İlk aldığımda 19 GB'a yakındı boş alan.
    - Açılıp kapanması falan çok hızlı.
    - Çok hafif.
    - Parasına göre ekranı güzel bence. Diğer laptopumda 17 inç, çok parlak cam gibi toshiba ekranı olmasına rağmen buna geçince bu ne biçim ekran demiyor insan. Elbette diğer ekran gibi değil ama amaç da o değil zaten alırken. Bununla yapılacak işler için gayet iyi can sıkmayan bir ekran. Youtube videoları HD açtığımda ekran cam gibi değil ama yine iyi. Bu paraya göre gayet memnunum.
    - Şarj cihazı küçücük, tablet şarj cihazı kadar, çok hafif.
    - Office kurmadım denemedim ama sorun çıkacağını sanmam. Beklentim Chrome çalışsın yeter şeklinde.
    - Parasına göre dış kaplama rengi ve görüntüsü, malzeme kalitesi kötü değil. Şık görünüyor bence. (Siyah benimki)
    - Touchpad kullanmam ben hiç, o konuda yorum yapamam ama biraz kurcaladım fena değil gibi. Microsoft kablosuz mouse ile sorunsuz kullanıyorum.
    - One note, dosya gezgini, internet explorer, paint, media player gibi programları tıkladığımda şaşırtıcı biçimde hızı açılıyor. SSD olduğundan mıdır nedir...

Kısacası bu fiyata bu cihaz, kullanım amacınız benim gibi ise bence mükemmel. Şarjının çok iyi gitmesi harika. Kablosuz her işi uzun süre görür bu. Mobil işlerinizi görecek ikinci laptop olarak hele de bu fiyata harika bence.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.