Şimdi Ara

Homeland (2011-2020) (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.189
Cevap
26
Favori
76.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Genel olarak hala dizi bizim Kurtlar Vadisi,Eşkiya Dünyaya Hükümdar olmaz vb diziler ayarında kendi kalitesinin oldukça altında seyrediyor 10.Bölüm ve kalan 2 bölüm için yorumlarım ve tahminim ise şu

Qunn'in kimsenin başta ciddiye almadığı dikkati sayesinde olaylar aydınlanmaya başladı

O'keefe kontrolündeki trollerin yönetildiği merkez kime bağlı şimdilik orası sır muhtemelen Mossad olabilir ama başka bir teşkilatta çıkması olası

Suikast ekibi fragmandan tahminime göre başkanı hedef alacak O'keefe'in Adal'a göstermediği projeye bakılırsa bunun da sorumlusu Quinn ve hatta Dar Adal'a yıkılacak olması muhtemel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßlaCKFOX -- 28 Mart 2017; 19:57:0 >
  • 6x10

Bence harika gidiyor dizi. Bölümü nefesimi tutarak izledim. Bilemiyorum millet ha bire patırtı gürültü action mı bekliyor? Dizinin temel çerçevesini espiyonaj oluşturuyor. Kurgu, olay örgüsü kendini gayet iyi izletiyor. Elbette ilk bir kaç bölüm sıkıcı idi ama her dizinin ilk bir kaç bölümü böyle olmuyor mu?

Neyse,

Başkan Carrie'nin neden yan çizdiğini anladı. Ardından dar adalın tehditlleri ve pis hamlesi Dar'ın hatası oldu. Şimdi dar adalı köşeye sıkıştıracaklar. Peter'in dönüşü harika oldu. Bombacıyı buldu. Artı Max de iyi iş çıkardı. Ellerinde sağlam doneler var, Dar Adalı alaşağı edebilecekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6*10

Buradaki genel yorumların aksine ben sezonu oldukça beğenerek izliyorum, bir sonraki bölümü sabırsızlıkla bekliyorum, dolayısıyla bu sezona haksızlık edildiğini düşünüyorum. Sezonu sadece eleştirmek için saçma sapan dizilerle karşılaştırmak... Ne bileyim bana çok mantıksız geliyor. Neyse bölüme gelirsek...

Dar Adal öncülüğünde Başkan'ın oğlunun sahte görüntüleri basına servis edildi ki Başkan'ın aynı zamanda "şehit annesi" imajını bitirip onu zayıf kılmak için yapılmış bir hamleydi. Kaldı ki Başkan'ın o görüntüleri izlerken yaşadığı duygusal anlar epey etkileyiciydi.

Quinn diğer tarafta yavaş yavaş olayları çözmeye başlıyor. Carrie'yi gözetleyen kişi, eskiden Quinn'in de içinde olduğu muhtemelen iyi eğitilmiş ajanlardan oluşan bir ekibin başı gibi duruyor. Ayrıca bu ekibin olduğu evin garajında, Sekou'nun çalıştığı şirketin aracı vardı. Bu kısma pek anlam veremedim. Acaba Troll Merkezi ile Sekou'nun çalıştığı "Medina Medley" adlı şirketin bir bağlantısı mı var, önümüzdeki bölümlerde göreceğiz, burayı gerçekten merak ediyorum.

Dar Adal-Carrie cephesinde ise, Carrie'nin ifadesi ile başının epey ağrıyacağını anlayan Dar Adal, Carrie'ye önce kızını göstermedi ardından ona araç gönderip "Ne yaptığından haberim var" mesajı gönderdi. Carrie'nin ifadesinin alınacağı yerde hemen hemen herkese "Siz mi bana araç gönderdiniz" demesi boşuna değildi.

Max'in Troll Merkezi'nde çalışmaya başlaması ile bazı olayları çözmesi bakımından önemli olacağını biliyorduk. Nitekim Dar Adal'ı, Troll Merkezi'nde videoya alarak büyük bir iş yapmış oldu. Yalnız benim anlamadığım böylesine çok gizli, önemli isimlere saçma sapan iftiralar atarak muhalifleri sindirmek için kullanılan merkeze Dar Adal niye kendisi gelir, başka adam mı kalmadı. BEnim anlamsız bulduğum nokta burası. Dar Adal gibi birinin oraya gitmesi bana saçma geldi açıkçası.

Saul ise tası tarağı toplayıp ülkeyi terk etmek üzereyken, eski karısının da etkisiyle bu plandan vazgeçip ülkede kaldı. Ayrıca Max'in Carrie'ye attığı maili gören de o, böylece Troll Merkezi ile Dar Adal ilişkisini ispatlayacak delili de görmüş oldu. Bu bilgi Başkan'ın oğlunu aklaması açısından epey önemli. Belki de Saul, bu bilgiyi Berlin olayında, kendisine anlaşma koparmak için kullanabilir.

Dar Adal-Başkan cephesinde, Dar Adal, geçen bölüm Başkan'a vermekten vazgeçtiği isimleri, hiç değiştirmeden bu bölümde verdi. Bu kısmı çözemedim, ben farklı isimler vereceğini düşünmüştüm ama isimleri değiştirmeden o mektubu vermesi bana tuhaf geldi.

Her şeyin açığa çıkmasına son iki bölüm kaldı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sercann35 -- 29 Mart 2017; 2:30:17 >

• Hocam çok geç kalmışsın.Bence türünün bir numarası....
  • Sercann35 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle aynı fikirdeyiz dizinin genel durumu ile alakalı
    9x10 spoiler
    @Sercann35

Dar Adal geçen sefer Başkanın davranışlarından kıllandığı için listeyi vermedi. Şu anda zaten açık bir şekilde başkanı tehdit etti, ondan güçlü olduğunu ve bu savaşta kaybedenin kendisi olacağını söyleyip başkanın teslim olacağını düşündü. Çünkü Zaten teşkilat Dar'ın, Cerrie cepte, Soul'un işi bitmiş, Peter ufak bir iş onun için. O yüzden o listeyi verdi, ardından da oğlunun videosunu servis etti. Dolayısı ile kendince tamamen başkanı ele geçirdiğini düşünüyor ve devamında daha da kuvvetlenmek için bu hamleyi yaptı ki onun tarafından baktığımızda gerçekten iş bitmiş gibi duruyor.

Troll Merkezi-Dar ziyareti konusunda hemfikiriz. Hadi super safe bir mekan olarak düşünebiliriz, üst düzey güvenlik vs. vs. ama yine de mantıksız Dar'ın oraya gitmesi. Senariste Dar'ı paket etmek için bir done lazımdı, başka bir şey bulamadılar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BackConnect -- 29 Mart 2017; 9:13:57 >

• Dizinin bir sezonu çok beğenilmeyince "illa vurdu kırdı action mı bekleniyor" 'dan başka bir argüman üretilmeli.
    Aynı şeyi Mr.Robot fanı arkadaşlar da 2.sezonu beğenmeyenler için söylüyorlar.
    Yersiz kalıyor.
    Sadece action falan beklense fantastik bir sürü dizi var. Homeland ilk sezondan beri izlenmez.

Şahsen Homeland'in dingin, gerçekçi havasını seviyorum. Ama senaryosu ve kurgu akışı iyi olması kaydıyla. Bu yüzden son 2 sezonu kesinlikle vasat ve silik buluyorum. Belki de bu türde çok dizi film izlediğimden olabilir bilmiyorum. Son sezonda sanki masraftan kısılmış da yeni kaliteli oyuncu dahil edilmemiş, eski karakterler süründürülerek devam ettiriliyor, ortalama bir hikayeyle New York dışına çıkılmamış ve sadece yeni sezon çekmek için çekmişler gibi...

Hatırlayın ilk 4 sezondaki senaryo kalitesini, çok doyurucu bir hikayeyle ilerliyordu, heyecanı nasıl hissettirebiliyorlardı, bol etkili karakterlerle dizi birçok koldan harikaydı.
    Brody'nin asansör sahnesi, Haqqani'nin CIA merkezini basması, Carrie'nin akıllara durgunluk verecek git-gelleri falan birçok sahne halen aklımda. Ama şu son sezondan akılda kalıcak etkili tek sahne yok.

Homeland'in en vasat hali bile bir şekilde izletir orası ayrı ama ilk 4 sezondan sonra şu halini eskisi gibi keyif alarak izleyemiyorum şahsen. Müthiş beğenenlere bir şey diyemem, saygı duyarım.

Zaten kalan 2 sezonda ilk defa Homeland'i 12 bölüm biriktirerek seyretmeyi düşünüyorum artık. Keşke bu sezondan itibaren öyle yapsaymışım.

• 6x10

Başkanla Dar ın restleştişi sahnede House of Cards tadı aldım azda olsa
  • @BackConnect

Haklısın, ben o açıdan düşünmemiştim. Hem Başkan hem Dar Adal kılıçlarını çekti, herkes niyetini belli etti. Dolayısıyla mektubun da çok bir anlamı kalmadı.

Bu arada üstteki mesajımda bahsetmeyi unutmuşum. Bu Troll Merkezi'nde Quinn ile alakalı bir haber olacak. Fakat Dar Adal, bilgisayar ekranında Quinn'in fotoğrafını gördüğünde "Bu da nedir?" diye bir soru sormuştu. Belli ki Troll Merkezi'nin Quinn planından haberi yok. Yine bunu bir yerlere bağlamak için geçen bölümün son sahnesine gidelim. O sahnede Dar Adal, Carrie'yi takip eden elemanı arayıp Quinn'i niye öldürmeye çalıştığını sormuş, eleman ise "Bu konuda farklı düşünceler de var" diyerek talimatın farklı yerlerden geldiğini işaret etmişti. Bunun üstüne Dar Adal, "Sen bana hesap veriyorsun" diyerek ekip üstündeki kontrolünü sağlamaya çalışmıştı. Acaba Quinn için de farklı bir yerden talimat mı gelecek ve bu talimat Dar Adal'ı zor durumda mı bırakacak ki, Troll Merkezi'ni yöneten kişi, (ismi aklıma gelmedi) bu konu hakkında Dar Adal'a bilgi vermekten kaçındı. Bunlara yanıt bulabilmek için son iki bölümü sabırsızlıkla bekliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: OxBlue

Dizinin bir sezonu çok beğenilmeyince "illa vurdu kırdı action mı bekleniyor" 'dan başka bir argüman üretilmeli.
    Yersiz kalıyor.
    Sadece action falan beklense fantastik bir sürü dizi var. Homeland ilk sezondan beri izlenmez.

Şahsen Homeland'in dingin, gerçekçi havasını seviyorum. Ama senaryosu ve kurgu akışı iyi olması kaydıyla. Bu yüzden son 2 sezonu kesinlikle vasat ve silik buluyorum. Belki de bu türde çok dizi film izlediğimden olabilir bilmiyorum. Son sezonda sanki masraftan kısılmış da yeni kaliteli oyuncu dahil edilmemiş, eski karakterler süründürülerek devam ettiriliyor, ortalama bir hikayeyle New York dışına çıkılmamış ve sadece yeni sezon çekmek için çekmişler gibi...

Hatırlayın ilk 4 sezondaki senaryo kalitesini, çok doyurucu bir hikayeyle ilerliyordu, heyecanı nasıl hissettirebiliyorlardı, bol etkili karakterlerle dizi birçok koldan harikaydı.
    Brody'nin asansör sahnesi, Haqqani'nin CIA merkezini basması, Carrie'nin akıllara durgunluk verecek git-gelleri falan birçok sahne halen aklımda. Ama şu son sezondan akılda kalıcak etkili tek sahne yok.

Homeland'in en vasat hali bile bir şekilde izletir orası ayrı ama ilk 4 sezondan sonra şu halini eskisi gibi keyif alarak izleyemiyorum şahsen. Müthiş beğenenlere bir şey diyemem, saygı duyarım.

Zaten kalan 2 sezonda ilk defa Homeland'i 12 bölüm biriktirerek seyretmeyi düşünüyorum artık. Keşke bu sezondan itibaren öyle yapsaymışım.

+sonsuz üstüne TWD de ekleyelim. Full diyaloglu 2 kişilik bölüm çekiyorlar laf edince de "yha bu dram dizisi ne aksiyonu" diye ağlıyorlar.

House of Cards'ta gram aksiyon yok ama çoğu aksiyon dizisinden daha sürükleyici demek ki neymiş sürükleyici, heyecanlı olması aksiyonla alakasızmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Charles Bartowski -- 30 Mart 2017; 14:8:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Merc With a Mouth

quote:

Orijinalden alıntı: OxBlue

Dizinin bir sezonu çok beğenilmeyince "illa vurdu kırdı action mı bekleniyor" 'dan başka bir argüman üretilmeli.
    Yersiz kalıyor.

+sonsuz üstüne TWD de ekleyelim. Full diyaloglu 2 kişilik bölüm çekiyorlar "yha bu dram dizisi ne aksiyonu" diye ağlıyorlar.

House of Cards'ta gram aksiyon yok ama çoğu aksiyon dizisinden daha sürükleyici demek ki neymiş sürükleyici, heyecanlı olması aksiyonla alakasızmış

House of Cards örneğiniz bu hususta mükemmel olmuş.

Bir insanın hayatı boyunca izleyebileceği en baba dizilerden biri. Ve kesinlikle tamamen durgun ilerlemesine rağmen her bölümü geçtiğimde finale yaklaştıkça bitecek olması içimi kemiriyordu o derece. :) Bir başladım mı da 4-5 bölüm izlemeden kesmiyordu. Keşke her temposuz dizi bu kalitede olsa.

Az farklı düşünsem de benzer görüşteyiz
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=125123114
  • Bölümü yeni izleyebildim güzel bölümdü tek sıkıntısı geriye 2 bölüm kaldı ve olaylar bu 2 bölümde çözülmezse uzar da uzar ve bu tür olayları da hiç sevmem, çözülürse de aceleye getirip beklediğim etkiyi yaratmayabilir.

6x10

Şu sahnede Saul resmen gurur duyuyor keşke böyle anları daha çok görebilsek.

Carrie ifade vermeyerek bence en doğrusunu yaptı hem Saul'u satmamış oldu hem de kızını korudu. Max ve Quinn'in de yardımıyla elleri de baya güçlendi.

Quinn aldı başını gitti resmen bu sezon hikaye onun üzerinden yürüyor desem yanlış olmaz, sürekli güzel iz sürüyor.

Dar Adal da nasıl bir işe bulaştığını tam olarak bilmiyor bence. Quinn'e yapılan saldırıyı bilmemesi ve troll merkezindeki Quinn içerikli haber de bunun göstergesi.
    Görüşmeye kendisinin gitmesi meselesi de kimseye güvenmemesi olarak açıklanabilir.

Bu yoruma kızanlar olabilir ama şunu da demek istiyorum; dizi sürekli güzelleşerek devam ettiğinden bazen Brody diye bir karakterin dizide yer aldığını bile unutuyorum.

6x11 Fragman

Bu da fragmanı izlerken yanda çıkan güzel bir video

• 6x11

holy sh... o nasıl sahneydi öyle, uzun zamandır böyle güzel bölüm izlememiştik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6*11

Harika bölümdü.

Geçen bölümde, Troll Merkezi'nin Dar Adal'ın da haberinin olmadığı planları olduğunu ve bu planın Quinn'i de kapsadığını görmüştük. Şimdi olay çok farklı yerlere gidiyor. Carrie'yi takip eden elemanın ekibi, sanırım Başkan'ı öldürmeye gidiyor ve bunu da Quinn'e yıkacaklar gibime geliyor. Son bölümde işler ters gidip bir şekilde Quinn ölebilir, kendimizi buna hazırlamakta fayda var. Yalnız tüm bu, Başkan/suikast işi, yine Quinn'in istihbaratı sayesinde ortaya çıktı. Adam silinmiş tahtaya bakıp, oradaki izlerden olayı hemen hemen çözdü.

İşin ilginç yanı bu sezon ki kötü adamımız Dar Adal'ın bu mevzuda parmağı yok. Dar Adal sadece Başkan'a biraz ayar vermek ve ona istediklerini yaptırmak için Başkan'ı karalama kampanyasına maruz bıraktı. Ayrıca son bölümde Başkan'ı kurtarma konusunda kilit bir isim olabilir. Muhtemelen Max, Quinn ile ilgili bir ipucu çıkartacak, Dar Adal da bunu yorumlayıp Başkan'ın tehlikede olduğunun farkına varıp onu kurtarmaya çalışacak. Dar Adal, burada başarılı sonuç alırsa, işler onun açısından iyi giderse bence bu sezon yaptıkları yanına kar kalıp, aklanacak.

En sonunda Quinn'in, Carrie'yi takip eden elemandan intikam aldığını görmüş olduk. Zaten elemanın, Astrid'i öldürmesinden sonra Quinn'den böylesi bir hamle geleceğini kestirmek zor değildi ve bu hesap kapanmış oldu.

Carrie, evde Sekou'nun aracını buldu. Böylece Sekou'nun adını temize çıkaracak. Son bölümde ise Quinn'in istihbaratı ile olayı çözen Carrie'nin, Başkan'ı kurtarma pozisyonunda yine kilit isimde olacağını düşünüyorum. İş adam kurtarmaya geldi mi Carrie'den iyisi yok.

Saul'un Başkan'a yardımları sayesinde gelecek sezon iyi bir yerde olacağını düşünüyorum. Bir bakanlık ya da üst düzey bir görev olabilir.

Gecenin beşinde bunlar aklıma geldi, umarım kaçırdığım bir kısım olmamıştır. Son bölüm gerçekten çok heyecanlı ve nefis olacağa benziyor. Bazı arkadaşların aksine ben Homeland'ın bu sezonunun en iyi sezonlar arasında şimdiden yer aldığını düşünüyorum ancak maalesef sezonun bitmesine yalnızca bir bölüm kaldı. Tüm olayların çözüme kavuşması açısından son bölümü sabırsızlıkla bekliyorum, umarım bu sezona yakışır, beklentileri karşılayan bir sezon finali görürüz.

• 6x12

Gerçekten iyi bölümdü

Olacakları geçen bölüm sonundan tahmin etmiştim yanılmadım gerçi FBI ajanlarının o bombalı tuzağı farkedememesini biraz garipsedim

Saul O'Keefe'in patronlarının planlarının bozulmasına sebep oldu

Dar her ne kadar iğrenç bir herifse de Başkanı kurtarabilecek konumda olan en yetkili kişi
    https://forum.donanimhaber.com/homeland-2011-5-sezon-basladi--44661550-88#125123114

• Geçen bölümde Başkan/suikast olayını iyi tahmin etmişsin. Açıkçası o ekibin bu kadar büyük bir olaya girişeceğini düşünmüyordum. Sonuçta seçilmiş bir Başkan'a suikast planından bahsediyoruz.

O'Kefee'nin yalnızca Dar Adal'a çalışmadığı geçen bölümden belliydi zaten. Dediğin gibi farklı istihbarat örgütlerinin de bu işte parmağı olabilir.
  • Son iki bölümün nasıl geçtiğini anlamadım, gerçekten muazzam bölümler izledik peş peşe.

Aslıdan klasik homeland, başta senaryoyu, ikili ilişkileri ince ince işleyip sezonun sonlarına doğru bombaları patlatıyorlar. (mecazen )

Son bölümü merakla bekliyorum. Şu anki haliyle beklentilerimi fazlasıyla karşıladı zaten bu sezon.
  • S06E06 ve sonrası için "WEB-DL NTb" sürümü için altyazıları bulabileceğimiz bir site var mıdır?
  • someoneme kullanıcısına yanıt
    Hocam gom player vb. oynatıcılarda altyazı aratıp bulabilirsiniz, ntb sürüm olmasa da diğer sürümler de uyacaktır.

https://subscene.com

http://www.tv-subs.com/tv/homeland

https://www.opensubtitles.org/tr/ssearch/sublanguageid-tur/idmovie-71346

opensubtitles'da mevcut istediğiniz sürüm

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.