Şimdi Ara

Hollanda vizesi reddi itiraz süreci hakkında bilgi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
2.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sgklı olarak çalışan bir muhasebeciyim. 31/05/18-07/06/2018 tarihlerinde Amsterdam'a seyahat planlamıştım. İlk vize başvurumu turistik vize olarak 08/05/18'de yaptım ve 3 ve 9 . kodlardan ret aldım. Bankada gösterdiğim tutar 1.200,00 tl idi.

Daha sonra 22/05/18'de güncel evraklarla ve bankadaki parayı 5,500 tl'ye arttırarak tekrar başvuru yaptım. Dün 2 ve 3 nolu kodlar ile yine ret aldım.

2 nolu kod öngörülen seyahatin nedeni ve amacı kanıtlanamamıştır.
    3 nolu kod maddi kaynak yetersizliği ya da maddi kaynağı yasal yollardan karşılamanız mümkün değil.

Vize reddi nedeniyle uçağı kaçırdım.Şimdi itiraz etmeyi planlıyorum.
    İtiraz süreci ve itiraz gerekçeleri hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
    Dilekçe örneği varsa paylaşırsanız sevinirim.

• 5,500 şu anda 1.000 euro yakın para ediyor demek ki bu para yetmiyor hocam
  • alexanderjahovic A kullanıcısına yanıt
    İlk yurtdışı çıkışım ve ilk schengen vizesi başvurumdu.

Beraber tatil yapacağım arkadaşımın hesabında 2000 tl para vardı.
    Kendisi daha önce schengen vizesi almıştı ve artı olarak ev tapusunu vermiş vize başvurusunda.
    Ona 6 at vize verdi Hollanda.

Benim ilk başvurum ve hesabımda 5500tl göstermeme rağmen ret aldım.
    Parayı nadir kullandığım hesabımda gösterdim ve başvurudan 3 gün önce tek seferde yatırmıştım.
    Bu dikkat çekmiş olabilir mi ?
  • Gogogkhan G kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle
  • Hocam .itiraz etmişmiydin sonuç ne oldu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

Bu sıralar vizeyi zor veriyorlar. Hatta kolay olan Italya bile sudan sebepler ortaya koyuyor.
    Şöyle ki benim hesapta iyi para vardı, birsürü ülkeye gitmiştim. Red yedim ve kimse inanamadı.

Eğer tatil için gidiyorsanız gidin Antalya'da cennet gibi yerler var. Kimsenin kapısında kendinizi üzmeyin. Red işi zor. Çok zorunlu değilse gitmeyin paranızla daha güzel şeyler yapın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.