Şimdi Ara

Hocanın attığı beslenme programı

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
12
Cevap
0
Favori
377
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Diğer Sporların Gündemi >> Vücut Geliştirme (Body Building) >> Hocanın attığı beslenme programı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1333 Mesaj
    1 senenin ardından tekrar başladım. Haftada 4 gün gideceğim. Çarşamba günü başladım. Önce yağ yakalım dedi. Kilo 83 boy 172 kendisi beslenme programı attı. Kahvaltıda falan yumurta olmaması dikkatimi çekti ki geçem sene her sabah kahvaltıda tüketiyordum. Buraya konu açayım dedim ama yumurta olmamasının sebebi ağırlık programına geçince mi verecek acaba yumurtayı falan o konuda yardimci olursaniz

1. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Kuşluk : 4 adet diyet bisküvi, 1 porsiyon meyve
    Öğle : 100 gr. kırmızı et (ızgara veya haşlama), 1 kase yoğurt (kaymaksız,200 gr.), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 4 adet diyet bisküvi
    Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 6 yemek kaşığı pilav
    Gece : 3 porsiyon meyve

2. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1/2 kibrit kutusu kaşar peynir, salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Kuşluk : 1 porsiyon meyve
    Öğle : 100 gr. tavuk (ızgara veya haşlama), 1 kase yoğurt (kaymaksız,200 gr.), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 2 adet patates
    Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 6 yemek kaşığı makarna

3. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu dil peyniri, salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 100 gr. kırmızı et, 1 küçük kutu ayran, salata (yağsız), 1 küçük boy haşlanmış patates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : ½ adet simit, 1 çay bardağı süt
    Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 6 yemek kaşığı erişte veya makarna

4. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 2-3 adet zeytin, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 100 gr. tavuk (ızgara veya haşlama), 1 kase yoğurt (kaymaksız,200 gr.), salata (yağsız), 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 8 adet diyet bisküvi
    Akşam : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız),

5. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli), 1 su bardağı süt
    Kuşluk : 4 adet diyet bisküvi, 1 porsiyon meyve
    Öğle : 1 kepçe çorba, 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 4 adet diyet bisküvi
    Akşam : 100 gr. balık (ızgara veya buğulama), salata (yağsız), 1 küçük boy haşlanmış patates, 2 ince dilim ekmek (kepekli)

6. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1/2 kibrit kutusu kaşar peynir, salatalık , domates, 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız ), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 1 adet simit
    Akşam : 100 gr. tavuk (ızgara veya haşlama), 1 kase yoğurt (kaymaksız,200 gr.), salata (yağsız ), 6 yemek kaşığı pirinç pilavı
    Gece : 4 porsiyon meyve

7. GÜN
    Sabah : Çay veya kahve (şekersiz), 1 kibrit kutusu beyaz peynir (az yağlı), 1 adet haşlanmış yumurta, salatalık , domates, 2 ince dilim ekmek (kepekli)
    Öğle : 1 kepçe çorba, 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1/2 kase yoğurt (kaymaksız), salata (yağsız), 1 ince dilim ekmek (kepekli)
    İkindi : 2 adet patates 1 çay bardağı süt
    Akşam : 100 gr. balık (ızgara veya buğulama), salata (yağsız), 1 küçük boy haşlanmış patates, 2 ince dilim ekmek (kepekli )
    Gece : 4 porsiyon meyve

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not
    Ağırlık altına girmeyeceksen uygun bence, bu zaten klasik diyet programı.

Yalnız,

1. günün kuşluk vaktinde hem meyve hem bisküvi gereksiz, sadece meyve yeterli.
    İkindi vaktinde de diyet bisküvi yerine meyve yesen daha iyi, diyet bisküviler hiç masum değil; içinde bir sürü katkı var. Salatalık, marul yesen de olur.

Bütün günler için, gece derken neyi kastediyor emin değilim ama yatmadan önceye yakınsa 3 porsiyon meyve SAÇMALIK! Yemekten 2 saat sonra ye ve 1 porsiyon yeterlidir, fazlası gereksiz kalori. Hele 7. günün gecesindeki 4 porsiyon meyve,.. diyecek bir şey bulamadım!

2. günün ikindisinde 1 patates seni kesiyorsa, ikinciye gerek yok.

Simit hiç yememen lazım direk beyaz un, tahin pekmezi, susam = çok kalori! Canın çok çekiyorsa kahvaltıda ekmek yerine ye.
    Hiçbir yere yazmamış, ara öğünlerde badem veya yağsız yoğurt da yiyebilirsin. Süt de yağsız olsun mutlaka.

Ayrıca bol bol yeşil çay, sabahları normal çay içme yeşil çay iç. Ara öğünlerde iç, bol bol yap susayınca içersin. 3 litre de su iç, yeşil çayı sudan sayabilirsin hadi.
    |
    |

• Er
    5 Mesaj
    Olmamış biskuvi nedir ? Rafine şeker. Ayrıca günde okadar meyve vr hele yatmadan önce 3 porsiyon fruktoz senin icin yararli ama neye göre tabiki normal sekere göre. Yani gerçekten canın tatlı çektiğinde yersin. Ayrıca az protein bol karbonhidrat hangi akla sığar. Vucudun glikozla uğraşırsa insulinle uğraşırsa yağ yakımıyla uğraşmaz. Bence pro bir diyetisyenden yardım al ve ekle spor destekli yağ yakımı içın protein bakımından zengin bir diyet istiyorum diye. İyi sporlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

█████████████████████████ raydan çıktık geliyoruk! █████████████████████████

knives are cool, rock is cool, couzin ED is cool, Lazlow sucks..i love sLuts!!
  • Binbaşı
    1333 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TavukPilav

Olmamış biskuvi nedir ? Rafine şeker. Ayrıca günde okadar meyve vr hele yatmadan önce 3 porsiyon fruktoz senin icin yararli ama neye göre tabiki normal sekere göre. Yani gerçekten canın tatlı çektiğinde yersin. Ayrıca az protein bol karbonhidrat hangi akla sığar. Vucudun glikozla uğraşırsa insulinle uğraşırsa yağ yakımıyla uğraşmaz. Bence pro bir diyetisyenden yardım al ve ekle spor destekli yağ yakımı içın protein bakımından zengin bir diyet istiyorum diye. İyi sporlar.

11.30'a randevu aldım diyetisyenden. Diyet listesini alınca yeni bir konu açarım ve seni etiketlerim. Orada da yorumunu görmek isterim
    |
    |

• Yarbay
    7024 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Flying Dutchman

Mesajı "kibrit kutusu kadar peynir" ifadesini görene kadar okudum.

Google > Diyet Listesi > Kendimi şanslı hissediyorum > copy paste > çok kral hocayım ya
  • Yarbay
    5439 Mesaj
    Hocanı ve salonu acilen değiştir.
    |
    |

US PSN: ecimania
    TR PSN: Tyranno3aurusREX
  • Teğmen
    199 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: car_26

quote:

Google > Diyet Listesi > Kendimi şanslı hissediyorum > copy paste > çok kral hocayım ya

sağol dostum çok moralim bozuktu ona rağmen güldürdün
    |
    |

• Yüzbaşı
    525 Mesaj
    Çok değil 1 saat bir araştırma yapsan kendi başına bundan daha iyi program çıkartırsın bence. Kimsenin hocalığına vs. laf etmek haddime değil ancak liste spor yapan biri için baştan aşağı ofsayt. Kamuran Tombalak'ın diyet köşesinde verilen diyetlere benzemiş.
    Low carb diyetine bak derim. Yüksek protein, düşük kompleks karbonhidrat, faydalı yağ(Zeytinyağı, fındık,badem vs.)
    |
    |

Orijinalden alıntı: car_26

quote:

|
    |
    |
    |

Train like an animal, eat like a horse, sleep like a baby..
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
Media Sözlük
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.