Şimdi Ara

HMD Global 27 Nisan'da Nokia X'i tanıtacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nokia X'i hatırlıyor musunuz? Nokia’nın ilk Android akıllı telefonu olarak piyasaya sürülmüş ve başarılı olamamıştı. Görünüşe bakıllırsa HMD Global akıllı telefonu 27 Nisan'da geri getirecek.

Ayrıca Bkz.Altın renkli iPhone X ortaya çıktı
    Yayınlanan fotoğraflar HMD Global'in 27 Nisan tarihinde Çin'de bir lansman düzenleyerek Nokia X olarak adlandırılan bir akıllı telefon tanıtacağını gösteriyor. Dijital bir bilgilendirme panosundan çekilen fotoğrafta "X" şeklini oluşturmak için çapraz şekilde duran iki telefonun yer aldığını görüyoruz.

Kavisli ekran ve metal gövde

Görüntüden anlayabildiğimiz kadarıyla telefon 2.5D kavisli ekrana ve metal arka panele sahip olacak. Aynı zamanda metal gövdenin köşeleri de kavisli gibi duruyor. Yaklaşan Nokia X daha önce pek fazla söylentiye konu olmadığı için kesinlikle büyük bir sürpriz oldu. Orta sınıf bir telefon veya amiral gemisi bir cihaz olup olmadığını bilemiyoruz. Lansman gününe kadar muhtemelen HMD Global de ağzını sıkı tutacaktır.

Bununla birlikte akıllı telefonun eskisi gibi Nokia X olarak mı yoksa Nokia X (10/on) şeklinde mi telaffuz edileceği belli değil. Bildiğiniz üzere şirket önceki modelleri hep rakamlarla adlandırdı. Eğer bu şekilde bir durum söz konusuysa daha yüksek bir rakam daha güçlü bir cihaz anlamına gelebilir. Yani 27 Nisan'da bir amiral gemisiyle de karşılaşabiliriz (haberdeki görseller konsept tasarımdan alıntıdır).

• Nokia N'le devam etmeliydi.

• Fotoğraflar gerçekse tasarım oldukça şık olmuş. En azından farklı ve kendine has bir tarzı var.

• Eh Eh Nerede o eski bayramlar pardon nokialar.

• Kesinlikle N serisi bekliyor insan. Ayrıca ortalık yine onlarca modelle dolacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nokia nokia iken Apple'a Elma diyorduk ey gençlik :)) Nokia candır can..

• Aklıma Google Playsiz Nokia X'i getirdi başta.
    Nokia 9 yine mi yalan oldu acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johan Elmander -- 14 Nisan 2018; 22:48:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerede o heyecan uyandıran, kutusundan çıkan aksesuarlarıyla kaliteyi yukarıda tutan eski N serisi modelleri.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir iki özellik sızdırmaları lazımdı. Sen sonuçta tepedeki bir şirket değilsin şuan. Bu kadar gizli kapaklı haraketler ile merak uyandıramazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: AI Programmer

Özentiliğiniz batsın

Derken?

• Yeni model cikarsin da X nedir arkadas.isim taklidi ne eziklik.adiniz batsin

• Xtrud kullanıcısına yanıt
    X diyorum

10. Yıl diyorum

Başka da bir şey demiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yetmeler bilmezde. Nokia x zaten yokmuydu android symbian karışımı birşeydi vaktiyle.

• AI Programmer A kullanıcısına yanıt
    Nokia X serisinden haberin yok anlaşılan. Nokia X, X1, X2, X3, X5, X6, X7 adıyla bir sürü X serisi telefon çıkardılar. Apple'ın X harfini kullanması bir şey değiştirmez. Nokia bu seriyi hiç çıkarmamış olsa ve ilk kez X ismini kullansa evet isim taklit etmeye çalıştığı için hak verirdim ama bu zaten Nokia'nın iPhone X öncesinde de kullandığı bir isimlendirme şekliydi. Mesela bu isimlendirmeyi hiç kullanmamış olan Samsung yaparsa bu taklit etmeye girer. 15 yıldır piyasada olan firmanın sırf Apple bu ismi kullandı diye Galaxy X isminde cihaz çıkarması taklitçiliğe girer.

• quote:

Orijinalden alıntı: AI Programmer

X diyorum

10. Yıl diyorum

Başka da bir şey demiyorum
    Xperia X diyorum. Nokia X diyorum. Samsung bile 2 sene önce Galaxy X ismini patentledi diyorum. Ahh cahillique...

• Cahilliğime verin

• İyi de görseller nokia hayranı bir tasarımcı tarafından çizildi. Bunları kullanma amacınız ney ki ?

• N serisi bekliyoruz gerçekten kendine özgü tasarımlarla, Bu arada özenti diyenler mağarada yaşıyor sanırım :)

Bu arada görsellerdeki tasarım çok hoş bence umarım benzer bir tasarımla gelir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.