Şimdi Ara

Hizmet tespit davası için yapmam gerekenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

benim süreç fazla değil ve baya da zaman oldu ama haksız yere tazminatsız işten cıkartıldıgım için firmanın yanına kalmasını istemiyorum

sormak istediğim bir sey var

ben 14.05.2011 de işe başladım , 02.07.2011 de sigorta girişim yapıldı
    7 yıl 11 ay sigortalı ( 1,5 - 2 ay civarı da sigortasız çalışmanın sonunda iş aktim tazminatsız fesh edildi )

fazla çalışma kıdem ihbar gibi seyler için bir av ile görüşecek dava açtım

sigortalı calıstırma zorunlu olduğu için bu 1,5 - 2 aylık sürecin sigortasız calıstırıldıgım için bunla ilgili ben avukatsız tek basıma dava açma şansım varmı ( açarsam ne yapmam nerden başlamam gerekli )

açtığımda masraflar neler olacaktır

sonucunda kaybetme gibi bir şansım varmıdır ( bu zamanlarda örneğin 01.06.2011 de mağazada satış listesinde adım geçerken sigorta dökümüm yok bunun kaydı elimde mevcut , o dönemde sigortalı çalışanlardan arkadaşlarım mevcut , birde o dönemde sigortasız benle birlikte 3 kişi calısıtırıldı o kişilerden biri şikayet edecem demesi üzerine 50 tl civarı bize harçlık verilmişti bunuda üstüne rakam yazmaksızın sigorta primi karsılıgı olarak verilmiştir diyerek imza aldılar bizden bu kâğıdın aslı ıslak imzalısı da elimde firmaya vermedim bu kanıtlarım ile dava açabilirmiyim)

kazanırsam bana + sı neler olacaktır

kazanırsam karsı tarafa - si neler olacaktır

cevap verirseniz cok sevinirim

• .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam öncelikle direk dava açamıyorsunuz ilk önce uzlaşma için ara bulucu yoluna gidiyorsunuz ki anlaşamadığınız varsayıyorum.

avukata sigortasız sürenizden de bahsedin ve elinizdeki kanıtları verin zaten o geri kalan işlemleri yapacaktır.

fazla mesai, ubgt, diğer tüm hak ve alacaklarınızı vs ücretleriniz ile birlikte tüm alacaklarınızı talep edebilirsiniz

8 yıl tazminatınız asgari ücret aliyor iseniz 20467 tl eder her sene için 2 bin tl fazla mesai ubgt ücreti yazın 16000 tl de oradan

ki bence sigortasız olan tarihi öne çekin biraz yani 2011 ocak diyebilirsiniz mesela evraklar sizin elinizde direk 6 ay sigortasız çalıştım diyebilirsiz

avukatın size 40 -45 bin tl gibi bir tutar alması gerekir umarım salak bir avukata denk gelmezsiniz. bu konularda şahsınızın dava açma gibi bir lüksü yok iş verenin karşınıza hangi evrakları delil olarak sunabileceğini bilmiyorsunuz 3 tutanak koydular mı önünüze gerekli bilgi ve tecrübeye sahip değilseniz far gören kedi gibi kalırsınız

ki davanız bence 2020 yılında biter 2020 brüt ücretinden hesaplarlar.

• sabitokuyucu kullanıcısına yanıt
    Selamlar

Hocam tazminat İçin değil tazminat İçin fazla mesai vs dava açtık
    Ben şuan 2 ay a yakın sigortasız çalıştırıldığım İçin o zamanı onların yanına bırakmak istemiyorum
    Bunun İçin arabulucu ya mı gidiyoruz ?
    Sigorta tarihini öne çekemeyiz zaten mağaza nın açılış tarihi belli ilk açılısında ben vardım
    Bu sigorta işi İle ilgili sen tek gidersin demişti o açarsa ben ücretli açarım ama bu dava dan sana maddi gelir gelmez dedi iş yeri ceza yer sende o geçen sürenin sigortasını alırsın o kadar dedi onun İçin sen kendin başvuru yap demişti

Bu arada kıdem vs tazminat İçin mahkemeye verdik ama siz birsey yazmışsınız tutanak koyarsa önüne felan evet tarafıma işten çıkartılmadan önce 1 tanesi 8 ay önce diğer 4 tanesi son 3 ay içinde olan tutanaklar var sorun olur mu bunlar sizce 😀

• NewLiFe61 kullanıcısına yanıt
    tutanakların sebebi nedir hocam ?
  • NewLiFe61 kullanıcısına yanıt
    tazminat davanız bittikten sonra deliller ile birlikte arabuluculuk üzerinden başvuracaksınız o kısa döneme elden ne alırsanız artık
    bir yerde bi kopukluk var sanırım tam anlayamadım

bu hizmet tespit davasının tazminat davası ile ne alakası varki o dava bittikten sonra basvuralım ona
    bu baska konu değilmi ?
    bunun dosyası baska direk gidip sigortasız calıstırıldım diye dava actıgım da bundan tazminat gibi bir ödeme cıkmıyor mus öyle bilgi verildi
    sadece o döneme ait sigortasız sürem işleniyor sigortalı süreme 2 ay eklenmiş olacak
    birde firma beni sigortasız calıstırdıgı için ceza yiyecek bu sekilde diye arastırdım ben
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.