Şimdi Ara

hizlial.com da 1.298 TL Yerine 899 TL'ye Samsung Galaxy S i9000 - Son 50 Ürün (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
1
Favori
8.264
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nagasadow82

quote:

Orijinalden alıntı: freefalcon

quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Matematik

Bu telefonun ederi nedir?
    Bir de i8150 galaxy w mi yoksa bu mu desek?

Tartısmasız galaxy s. Sırf islemcisi daha hızlı diye galaxy w ya da atrix alınmaz. Galaxy S semaphore kernel ile 1.3 ghz stabil calısıyor ve dahili ses kartıyla voodoo sound özelligi kazanıp müthis bir muzik dinleme deneyimi sunuyor. Ayrıca gpu ve ekran kalitesi olarak her iki telefondan da cok daha üstün. Forumda pek cok defa yazdım ama her yoruma itimat etmeyin, bilen de konusuyor bilmeyen de..

- Galaxy S 1.3 ghz hızında çalışabiliyor. Ama atrix'de rahatlıkla 1.3 ghz de çalışıyor (faux kernel ile) Birde üstüne Atrix'de 2 adet Cortex A9 işlemci var. Galaxy S de ise Cortex A8

Arm kendisi Cotex A8'e 2 dmips Cortex A9'a ise 2.5 dmips demiş. Yani teorik olarak.

Galaxy S :1000 MHZ * 1 çekirdek * 2dmips = kabaca işlemci gücü = 2000

Motorola Atrix: 1000 Mhz * 2 çekirdek * 2.5 dmips= kabaca işlem gücü = 5000

- Ekran kartı Galaxy S'de daha iyi demişsiniz. Evet Atrix'de bulunan ekran kartı video çözme konusunda galaxy Sden daha kötüdür. Ama onun haricinde her anlamda Atrix'de bulunan Geforce, Galaxy S de bulunan Sgx540'dan iyidir. Şu linkle görünebilir;

http://www.anandtech.com/show/4144/lg-optimus-2x-nvidia-tegra-2-review-the-first-dual-core-smartphone/8

Atrix yerine aynı ekran kartını kullanan Optimus 2X, Galaxy S yerine de Nexus S dikkate alınabilir.

- Atrix'de ram 1 gb iken Galaxy S'de 512 mb dir. Android kullananlar ram'in ne kadar önemli olduğunu bilir.

- Ve bence en önemlisi Atrix'in pili Galaxy S'den en az 1,5 kat fazla gider. İkisinide kullanmış biri olarak söylüyorum.

Yazdığınız tek bir şey doğru;

Forumda pek cok defa yazdım ama her yoruma itimat etmeyin, bilen de konusuyor bilmeyen de..

Abi ben galaxy s in süper amoled ekranından sonra atrixe bakmaya tiksinirim..

• Galaxy S candır
  • galaxy s de super amoled değil amoled ekran var.atrix ics de alacağı ve işlemci olarak daha iyi olduğu için atrix daha avantajlıdır.
  • sar değeride çok yüksek be arkdaş motorolada

bi tanıdık istiyor telefon 800-900 civarına ona bakınırken gördüm burayı

3 model var bu aralıkta

i 9000 0,24 sar

p970 1,18 sar

atrix 1,47 sar

samsung ve lg nerdeyse aynı makinalar p970 istiyor normalde

atrix aradan sıyrılıyor ama onunda sar değeri çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 2 Nisan 2012; 13:41:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

sar değeride çok yüksek be arkdaş motorolada

3 model var bu aralıkta

i 9000 0,24 sar

p970 1,18 sar

atrix 1,47 sar

Atrix in sar degeri 0.84 dur. O yazdigin deger atrix 4g icin
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

sar değeride çok yüksek be arkdaş motorolada

3 model var bu aralıkta

i 9000 0,24 sar

p970 1,18 sar

atrix 1,47 sar

Türkiye'de ve Avrupa'da satılan Atrix'lerin sar değeği 0,84'dür.
    Fakat ABD'de satılan Atrix 4G'lerin sar değeri sizin yazdığınız gibi 1,47'dir.
    Türkiye'de satılan Atrix'in kullanma klavuzunda yer alıyor sar değeri.

Ben olsam Atrix'i tercih ederdim. Zaten tercihim Atrix'den yana oldu.
  • Bu arada Galaxy S Wolfson WM8994 DAC kullanıyor.Müzik dinlemek isteyenler için iyi bir seçenek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barce

galaxy s de super amoled değil amoled ekran var.atrix ics de alacağı ve işlemci olarak daha iyi olduğu için atrix daha avantajlıdır.

Galaxy S super amoled. Ayrıca sorunsuz ICS yüklenebiliyor..
  • galaxy w 699 lirayken 899 lira verip galaxy s almak ne kadar mantıklı bilemiyorum.
  • SE Arc nasıldır? i8150 veya i9000'den daha mı iyidir?
    hem 4.0 güncellemesi de gelecekmiş?
  • quote:

SE Arc nasıldır? i8150 veya i9000'den daha mı iyidir?
    hem 4.0 güncellemesi de gelecekmiş?

Türkiye'den bu fiyata alınmaz benim fikrim, fiyatı çok yüksek. Ancak 900TL civarına yaklaşsa, şuan için alınabilecek en iyi telefon diyebilirim.

ICS yi önemsemeyin, gelecek yenilikler olduğu kadar problemlerde olabilir. ICS 'nin getireceği çoğu yenilik zaten şu an telefonlarda erişilebilir şeyler. Artı olarak, pil süresini artıtır, telefonu daha optimize hale getirir mi bilemiyorum.

Şuan Rootla birleştirip Go launcher falan, herşeyi optimize ettim, çok güzel perfomans alıyorum 2.3.4 062 den. Güncelleme yapmayı da düşünmüyorum uzun bir süre. Telefonun üst barından tutunda, ikonlarına kadar herşeyi değiştirdim, root unda yardımı oldu, gerçekten şuan çok güzel. xda developers'da ayrıntılarıyla benim yaptığım işlemler yazıyor.

Not: Telefonu eğer TÜRKİYE'den alırsanız ve custom rom yükleyecekseniz, Garanti dışı kalacağını unutmayın ! Bootloader kilidini kaldırmanız, sertifika silinmesi bu da sizin Garantiye bye bye demenize yol açıyor haberiniz olsun.

Samsung daha önce kullanmadım o şekilde, ancak bootlader kilidi yok diye biliyorum.

• atrixde radyo yok yahu en büyük eksiklik
  • quote:

Orijinalden alıntı: freefalcon

quote:

Bu telefonun ederi nedir?
    Bir de i8150 galaxy w mi yoksa bu mu desek?

Tartısmasız galaxy s. Sırf islemcisi daha hızlı diye galaxy w ya da atrix alınmaz. Galaxy S semaphore kernel ile 1.3 ghz stabil calısıyor ve dahili ses kartıyla voodoo sound özelligi kazanıp müthis bir muzik dinleme deneyimi sunuyor. Ayrıca gpu ve ekran kalitesi olarak her iki telefondan da cok daha üstün. Forumda pek cok defa yazdım ama her yoruma itimat etmeyin, bilen de konusuyor bilmeyen de..

Herkes custom rom yükleyemez,yüklemez ve kullanamaz.

Gerçek şu ki cihaz 1ghz olmasına rağmen dalvik cache yüzünden hafızası yeterli değil.
    512 yi tam kullanamıyor.Ayrıca Android 4 güncellemesi de yok.

2. EL 500-600-650 TL almayı düşünen varsa alsın memnun kalır herkes ama sıfırına 900 TL vermek
    hele ki nakit vermiyorsanız kart ile taksitle alacaksanız başka cihazlara bakılmalı.

Miui 2.3.7- 2.3.9 - Miui V4-Galnet V4-
    Cyanogenmod 7.2, CM9 Semaphpre,Glitch Midnight hemen hemen her customu ve kerneli yüklemiş biri olarak
    Galaxy S i de SX1,i900 efaseneler gibi emekliye ayırma vakti geldi.

Şu an XXJW4 sürüm kullanıyorum.
    Hala Rehber ve arama ekranı birkaç uygulama sonrası açıldığında 3-5 saniye de geliyorsa ne yüklersen yükle.

Aylar evveli zamanına göre tavsiye ediyordum hala da ederim ama 2. el fiyatı 500-650 arası olanlara.

Onu yükle bunu yükle sıkıldım suyu çıktı.Belki Xperia Ray veya Galaxy S2 alırım ilerde.
    2700MA pil takviyeli momax kit le sadece pil bölümü kalınlaşıyor.800 leri gordugunde galaxy s2 alirım.
     hizlial.com da 1.298 TL Yerine 899 TL'ye Samsung Galaxy S i9000 - Son 50 Ürün

Not:
    Gorilla Glass cam
    4"Amoled Ekran
    119 gr.
    PowerVR 540 GPU
    Radyo
    Dayanıklılık
    Ve MÜTHİŞ SAR değeri Head 0,24

Alın ama 900 tl yi gözden çıkaran 1000-1300 e de çift çekirdekli başka marka model de alır heleki taksitle ise alıyorsa ki şahsi görüşüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 9 Temmuz 2012; 20:59:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: C3nK35

bu hızlıaldan telefon falan alınmaz arkadaşlar hediye olarak verdikleri telefonum kayıt dışı diye 2 kere kapandı ve 2 aydır telefonu açamıyorlar paranızla rezil olmayın

"hızlıaldan telefon falan alınmaz" fikrinize kesinlikle katılıyorum. Satın aldığım telefon cumartesi günü tarafıma teslim edildi ama telefon ne şarj oluyor ne de açılıyor. Üstelik ekranında koruma jelatini yoktu. İkinici el olmasından şüphelendim. Bugün değişime gönderdim. Bu demektir ki en az 1 hafta daha telefonumsuzum. Bakalım mağduriyetimi ne kadar "hızlı" gidecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: all_blue

quote:

Orijinalden alıntı: C3nK35

bu hızlıaldan telefon falan alınmaz arkadaşlar hediye olarak verdikleri telefonum kayıt dışı diye 2 kere kapandı ve 2 aydır telefonu açamıyorlar paranızla rezil olmayın

"hızlıaldan telefon falan alınmaz" fikrinize kesinlikle katılıyorum. Satın aldığım telefon cumartesi günü tarafıma teslim edildi ama telefon ne şarj oluyor ne de açılıyor. Üstelik ekranında koruma jelatini yoktu. İkinici el olmasından şüphelendim. Bugün değişime gönderdim. Bu demektir ki en az 1 hafta daha telefonumsuzum. Bakalım mağduriyetimi ne kadar "hızlı" gidecekler.

bu saçma firma ile tanışıklığım iphone 4 hızlı al yarışmasında oldu ve kazandım ama bu telefonları nasıl getirdiler veya ithal ettilerse ilk verdikleri telefon 6-7 ay sonra kapandı ve 2 ay sonuç alınamadı değiştirildi gene 6-7 ay ve aynı durum sanki tarih tekrarlanır gibi yine bir 2 ay gelmedi nasıl olduysa geçen cumartesi gönderildi ve şuan telefonu kullanabiliyorum ama ne kadar sürer bu durum bilmiyorum başkasına satıp uğraşmakta istemiyorum kapandı açıldı dır dır etmesinler diye

• Atrix varken bu telefona bu fiyat için ayılıp bayılanların olması ilginç.

Ayrıca Sony Ericsson Arc'mış, Ray'miş bilmem neymiş; bunlar artık eskide kaldı donanım olarak. Hepsi aynı donanıma sahip, Atrix'le falan yarışamazlar hiçbir şekilde. İlla Sony düşünüyorsanız Sony Xperia S alınabilir. En azından donanım olarak artıları var ve ekran kalitesi çok üst düzeyde.

Xperia Active dışında artık eski Xperia almak hata olur. Hele ki Atrix gibi telefonlar 800 liranın altına satılıyorken...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Atrix varken bu telefona bu fiyat için ayılıp bayılanların olması ilginç.

Ayrıca Sony Ericsson Arc'mış, Ray'miş bilmem neymiş; bunlar artık eskide kaldı donanım olarak. Hepsi aynı donanıma sahip, Atrix'le falan yarışamazlar hiçbir şekilde. İlla Sony düşünüyorsanız Sony Xperia S alınabilir. En azından donanım olarak artıları var ve ekran kalitesi çok üst düzeyde.

Xperia Active dışında artık eski Xperia almak hata olur. Hele ki Atrix gibi telefonlar 800 liranın altına satılıyorken...

Atrix de Radyo yok.
    4" çözünürlüğü yüksek ekranı var ama ekran ratio oranı dar uzun
    Sar değeri yüksek.
    LCD ekranına toz kaçma gibi garip sorunları var.
    Galaxy S serisi gibi recovery si güvenilir değil custom rom yükleyelim derken Brick olma riski yüksek.

Yoksa çoktan almıştım.

Ve hala MİUİ DESTEĞİ YOK.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1080p

Herkes custom rom yükleyemez,yüklemez ve kullanamaz.

Gerçek şu ki cihaz 1ghz olmasına rağmen dalvik cache yüzünden hafızası yeterli değil.
    512 yi tam kullanamıyor.Ayrıca Android 4 güncellemesi de yok.

2. EL 500-600-650 TL almayı düşünen varsa alsın memnun kalır herkes ama sıfırına 900 TL vermek
    hele ki nakit vermiyorsanız kart ile taksitle alacaksanız başka cihazlara bakılmalı.

Miui 2.3.7- 2.3.9 - Miui V4-Galnet V4-
    Cyanogenmod 7.2, CM9 Semaphpre,Glitch Midnight hemen hemen her customu ve kerneli yüklemiş biri olarak
    Galaxy S i de SX1,i900 efaseneler gibi emekliye ayırma vakti geldi.

Şu an XXJW4 sürüm kullanıyorum.
    Hala Rehber ve arama ekranı birkaç uygulama sonrası açıldığında 3-5 saniye de geliyorsa ne yüklersen yükle.

Aylar evveli zamanına göre tavsiye ediyordum hala da ederim ama 2. el fiyatı 500-650 arası olanlara.
    Daha 2 gün önce 1 m den yukarı hızlı bir şekilde mermerin üstüne yüzüstü düştü.
    Gorilla glass olmasa tuz buz.

Onu yükle bunu yükle sıkıldım suyu çıktı.Belki Xperia Ray veya Galaxy S2 alırım ilerde.
    2700MA pil takviyeli momax kit le sadece pil bölümü kalınlaşıyor.800 leri gordugunde galaxy s2 alirım.
     hizlial.com da 1.298 TL Yerine 899 TL'ye Samsung Galaxy S i9000 - Son 50 Ürün

Not:
    Gorilla Glass cam
    4"Amoled Ekran
    119 gr.
    PowerVR 540 GPU
    Radyo
    Dayanıklılık
    Ve MÜTHİŞ SAR değeri Head 0,24

Alın ama 900 tl yi gözden çıkaran 1000-1300 e de çift çekirdekli başka marka model de alır heleki taksitle ise alıyorsa ki şahsi görüşüm.

Güzel yazmışsın hocam 900 TL yi gözden çıkaran LG Optimus 3D ya da 2x modeline yönelmesi hatta paralel ithalat Galaxy S2 alması kesinlikle daha mantıklı. 2.elini 600-650 civarında almak daha mantıklı,zaten çok sağlam olduğu için kolay kolay yıpranmıyor. Fakat Galaxy W, Galaxy S ve Motorola Atrix arasında bir seçim yapmam gerekirse kesinlikle Galaxy S i seçerim.

Galaxy S'in Üstün Özellikleri:

* Super Amoled+Gorilla Glass Çizilmez Ekran
    * Dahili ses kartı + Voodoo Sound(Semaphore kernel ile)
    * Power SGX540 GPU
    * İnce,Şık ve Dayanıklı Malzeme
    * 1.6 GHZ e kadar overclock edilebilen 1 GHZ ARM A8 Cortex işlemci
    * Üstün Kamera ve Video Çekimi(Semaphore gibi kernellerle kalite daha fazla artıyor)
    * 0,24 Sar değeri ile telefonla dilediğiniz kadar konuşun
    * Galaxy S2 den sonra Custom Rom ve Custom Kernel desteği en geniş olan telefonlardan birisi.

Eksileri:

- 512 Ram çok sayıda uygulama yüklenince yetersiz kalabiliyor
    - Root yapılmamış ve Lagfix'siz standart hali ile sistem performansı pek iyi sayılmaz
    - Flash yok(Düşük ışıklı ortam çekimleri iyi olduğu için çok da gerekli değil)

Son olarak her 700-1000 TL lik telefon ilanı koyulduğunda işlemci ve RAM'in den başka hiç bir elit özelliği olmayan Motorola Atrix'i fanatizme dönüştüren arkadaşlar kabak tadı vermeye başladılar..

• quote:

Atrix de Radyo yok.
    Sar değeri yüksek.
    Galaxy S serisi gibi recovery si güvenilir değil custom rom yükleyelim derken Brick olma riski yüksek.

Yoksa çoktan almıştım.

SAR değeri Galaxy S'e göre yüksek olabilir ama ortalamaya göre hiçbir sorun göremedim ben.

ROM konusunda da XDA'yı takip ederim, sıkıntı yaşayana pek rastlamadım. Bir de şu radyo merakını anlamıyorum. Hafıza kapasiteleri artık almış başını gitmişken, internet bu kadar yaygınlaşmışken ve 3G varken radyo aramıyorum. Son iki telefonumda olmasına rağmen bir kez açtığımı hatırlamıyorum.

Telefonu almayı düşünenler XDA gibi forumları takip etsinler. Buraya kalırsa Symbian Belle Nokia'yı şaha kaldırmak üzere. Düşün vehametin boyutunu...

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Atrix de Radyo yok.
    Sar değeri yüksek.

Yoksa çoktan almıştım.

SAR değeri Galaxy S'e göre yüksek olabilir ama ortalamaya göre hiçbir sorun göremedim ben.

ROM konusunda da XDA'yı takip ederim, sıkıntı yaşayana pek rastlamadım. Bir de şu radyo merakını anlamıyorum. Hafıza kapasiteleri artık almış başını gitmişken, internet bu kadar yaygınlaşmışken ve 3G varken radyo aramıyorum. Son iki telefonumda olmasına rağmen bir kez açtığımı hatırlamıyorum.

Telefonu almayı düşünenler XDA gibi forumları takip etsinler. Buraya kalırsa Symbian Belle Nokia'yı şaha kaldırmak üzere. Düşün vehametin boyutunu...

Radyosuz bir Akıllı Telefon PDA alacak olsaydım İphone 4 alırıdım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.