Şimdi Ara

'Hızlı Şarj Telefonu Bozar(mış)'!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • geçen babası elektronikçi olan bi arkadaş dedi böyle böyle hızlı şarj telefonu bozuyormuş diye
    ona da tabi babası demiş

sizce böyle bişey olması mümkünmü_??

• Batarya'ya ne kadar fazla amper yollarsanız o kadar çabuk şarj olur...Batarya'ya kaldırabileceğinin üzerinde Amper giderse işte o zaman bozulması söz konusu olabilir...Şu anda Nokia'nın ACP-12E kodlu hızlı sarj cihazı batarya ya 800mA akım yolluyor ve ortalama 45 Dk'da sarj işlemi bitiyor...Bence sarj cihazı alırken bu noktaya dikkat etmek lazım...Ama üzerinde yazılı olanların ne kadar doğru olduğu ise ayrı bir tartışma konusu...Orjinal aksesuarlardan şaşmamak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sympatique

Batarya'ya ne kadar fazla amper yollarsanız o kadar çabuk şarj olur...Batarya'ya kaldırabileceğinin üzerinde Amper giderse işte o zaman bozulması söz konusu olabilir...Şu anda Nokia'nın ACP-12E kodlu hızlı sarj cihazı batarya ya 800mA akım yolluyor ve ortalama 45 Dk'da sarj işlemi bitiyor...Bence sarj cihazı alırken bu noktaya dikkat etmek lazım...Ama üzerinde yazılı olanların ne kadar doğru olduğu ise ayrı bir tartışma konusu...Orjinal aksesuarlardan şaşmamak lazım

benim 7610 da orjinal kutusunda gelen şarj aleti ile 1 saatte doluyor

eski 3310 un şarj aletina bağlıuyorum 3.5-4 saati buluyor nerdeyse
  • bence bozar
  • YAN SANAYİ OLMADIKCA BANA GORE BISEYLER OLMAZ BATARYAYA YADA TELEFONA

PIYASADA 1 $'A(ACP-12) ALINIP SATILAN SARJ ALETLERİ VAR.

DIGER 3310 SARJLARI İSE 0.75 YTL GIBI KOMIK BIR RAKAM.

BUNLARA DIREK OLARAK BEN SAHIT OLDUM YANI
  • +1
    quote:

Batarya'ya ne kadar fazla amper yollarsanız o kadar çabuk şarj olur...Batarya'ya kaldırabileceğinin üzerinde Amper giderse işte o zaman bozulması söz konusu olabilir...Şu anda Nokia'nın ACP-12E kodlu hızlı sarj cihazı batarya ya 800mA akım yolluyor ve ortalama 45 Dk'da sarj işlemi bitiyor...Bence sarj cihazı alırken bu noktaya dikkat etmek lazım...Ama üzerinde yazılı olanların ne kadar doğru olduğu ise ayrı bir tartışma konusu...Orjinal aksesuarlardan şaşmamak lazım
  • Orjinal olduktan sonra bozması mümkün değil.

Ancak devamlı hızlı şarz kullanıldığında battaryanın ömrünün kısalacağı kesin.3 yıl max verim vereceğine 1.5 max verim verir.

Sorun değil yani. Hızlı olsun. Hızlı yaşa genç öl.Cesedin yakışıklı olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: CAKIR42

quote:

benim 7610 da orjinal kutusunda gelen şarj aleti ile 1 saatte doluyor

eski 3310 un şarj aletina bağlıuyorum 3.5-4 saati buluyor nerdeyse

Her iki sarj cihazının amper değerlerini karşılaştırırsan ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın...

• tamam bozmadı diyelim(zaten oprjinal ikisi de)

şöyle bişiy daha var

hızlı şarj ile şarj ediyorum
    1 gün gidiyor(hatta 15 saat)

diğer şarj aleti ile ediyorum nerdeyse 48-68 saat arası gidiyor(bizzat ölçtüm valla)

hızlı şarj neden az idare ediyor bataryayı
  • Bak işte buna verecek cevabım yok...
  • aga hızlı şarj zaten telin özelliği deil mi niye bozsun...yeterki orjinal şarj aleti olsun hiç bişe olmaz...
  • Hızlı şarj ile telefonun özelliklerinin bir alakası yok...Bak yukarıda ne demişim...
  • Nimh pillerde tam dolmama sorunu olabilir, ömrünü kısaltır, belirli aralıklarla deşarj işlemi yapmak tavsiye edilir... Tabii pahalı bir hızlı şarj aleti alındığında, onun deşarj özelliğide olur muhakkk... Ama söz konusu Li-ion ,Li-polimer piller olunca bunlar böyle şeylerden pek etkilenmiyor, stabil çalışıyor, ve sürekli aynı volt u veriyor, şu da bir gerçekki, telefon açıkken kapalı olduğundan daha hızlı şarj ediyor, SX1 dede Ericcson t28 deki deneyimlerimden bahsediyorum, neden bilmiyorum ama telefon açıkken hızlı şarj oluyor alet.... BEn telefonu gene de kapalı şarj ediyorum....
  • quote:

Hızlı şarj ile telefonun özelliklerinin bir alakası yok...Bak yukarıda ne demişim...

aga benim bildiğm cep acıkken şarj edilirse hızlı şarj yapar kapalıyken yavaş şarj eder bende eskiden t610 vardı onda ekranda yazıyordu hızlı şarj diye ee bu tel özelliği olmuyormu?sony ericsson niye kendini bozacak bi şey yapsın tel kardeşimde hala canavar gibi calışıyor...
  • kuLakdan doLma LafLara kanmayaLım... Ama hızLı sarjLa doLan batarya cabuk doLuyor ama cabukta bitiyor bnde nedenini biLmiyorum
  • yaw benim 7610da 20 dkda doluyo 3 gün gidiyo bir sorun olurmu aldığımdan beri böle 3310unkindede 1.5 saatde anca doluyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: KanYe_wEsT

yaw benim 7610da 20 dkda doluyo 3 gün gidiyo bir sorun olurmu aldığımdan beri böle 3310unkindede 1.5 saatde anca doluyo

imkansız veya telefonun sarji komple bitmeden takıyorsundur
  • hayır hatta kapandıktan sonra takıyorum ve zaten hiç kapatmıyorum bunun yinede ömrü kısalır mı ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KanYeE -- 16 Şubat 2005, 20:46:33 >
  • hızlı şarj oluca bataryanın ömrü kısalıyor. mesela arabaların çakmak adaptörlerinden şarj ederseniz birkaç ayda pil dayanmamaya başlar. seyahat şarj cihazı denen hızlı şarj eden adaptörler de pilin hem tamamen doldurmuyor, hem de ömrünü kısaltıyor. normalde yaklaşık 2 yıl sorunsuz kullanılan pilin ömrü 1 - 1.5 yıla düşüyor
  • bozzar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.