Şimdi Ara

Hızlı Başlangıç Tuşu problemi yaşayanlar çözüm içeride

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
90
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hp Hdx 18x laptop sahibiyim cihaz 9 yıllık sadece ssd takarak bugüne kadar keyifle kullandığım bir makine.
    Son bir kaç aydır ses tuşunun kendi kendine son seviyeye çıkması ve wireless tuşunun kendi kendine açılıp kapanması sorunu yaşıyordum.Nette yaptığım araştırmalar da sürücü uyumsuzluğundan bahsedildiğini ve çeşitli çözüm önerileri sunulduğunu gördüm hepsini üşenmeden tek tek denedim ama işe yarar kalıcı bir çözüm bulamadım (güç koruma seçeneğini pasif hale getirmek, kayıt defteri üzerinde ayarlamalar yapmak sayısız sürücü denemek vs).
    Çözümü gene nette buldum doğal olarak. Problemin hızlı başlangıç tuşlarının olduğu bölgenin cihazda oluşan statik elektriklenmeye karşı yeterince yalıtım yapılmamış olmasından kaynaklandığını öğrendim.
    Kalıcı çözüm, ilgili bölgenin açılıp yeterince yalıtım takviyesi yapılması ile elde ediliyormuş.
    Daha pratik olan çözüm ise cihazı kapatıyoruz güç kablosunu ve pili cihazdan ayırıyoruz ve güç düğmesine enaz bir dakika süre ile parmağımızı kaldırmadan basılı tutuyoruz. Sonrasında cihazı tekrar çalışır hale getiriyoruz hepsi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B H D R -- 8 Nisan 2017; 9:43:19 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.