Şimdi Ara

Hizbullah Milli Eğitim'de sınav yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hizbullah'a yakın Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda “Siyer Sınavı” yapıldı. 75 ilde düzenlenen sınava 300 bin kişinin katıldığı açıklandı.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda “Siyer Sınavı” yapıldı. 75 ilde düzenlenen sınava 300 bin kişinin katıldığı açıklandı.

Hz. Muhammed’in hayatı ve İslam tarihinden oluşan sınav sonucunda umre, dizüstü bilgisayar, tablet gibi hediyelerin dağıtılacağı duyuruldu. Sınava giren kadınlar ve erkekler ayrı sınıflara koyuldu.

Sınavla ilgili “2010 yılından itibaren düzenli bir şekilde yapılan sınav, bu yıl 4 kategoriden oluştu. Birinci kategoride 4 ve 5, ikinci kategoride 6-7 ve 8, üçüncü kategoride 9-10-11 ve 12. sınıf öğrencileri ile örgün eğitimde okumayıp 2000 ve sonrası doğumlu olanlar, dördüncü kategoride ise belirtilen eğitim durumları dışında kalanlar yarıştı” bilgisi verildi.

HİZBULLAH’A YAKIN

Peygamber Sevdalıları Platformu, Hizbullah’ın siyasi partisi Hüda Par’a yakınlığıyla biliniyor. Platform her yıl Diyarbakır’da “Kutlu Doğum Haftası” mitingi düzenliyor. Miting Hizbullah’ın gövde gösterisi yaptığı alana çevriliyor.

Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen Doğru Haber gazetesi de “Siyer sınavı”nı bugünkü manşetinden duyurdu. Gazete “Yüzbinler onun için yarıştı” manşetini attı.

Link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 19 Şubat 2018; 17:22:27 >

• Bu sınava 300 bin çocuk katılmış, onun bu sınava katılmasında sakınca görmeyen 600 bin ana baba var demektir, en basit mantıkla.

Sınavı düzenleyen kurumun kime yakın olduğu, hangi amaca hizmet ettiği, çizgisi belli ve bu belirli olan duruma 900 bin insan kendi rızasıyla sınava girmiş.

Yayınladığın haberde yanlış olan durum ne anlayamadım ben.
  • biz seni görmeden sevdik ATATÜRK ama ülkenin hali içler acısı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    demek ki Peygamberi görmeden sevenlerin sayısının oranı

Atatürk'ü görmeden sevenlerin oranına daha fazla.

Bu noktada demokrasi çoğunluğun sesi ise, çoğunluk daha çok kimi seviyorsa ülke yönetimi için ülke yönetiminde kendi sevdiği kişinin çizgisinde olan birisini görmek istemesi gayet doğal.

Burada esas olan durum, bu zaten normal bir durumdu da, bunlara demokrasiyi neden verdiler?
  • winwin35 kullanıcısına yanıt
    bizde o yüzden ne diyoz yallah arabistana

• ne güzel

zamanında Yallah çektikleriniz demokrasiyi araç olarak kullanmış, karşı devrimle Cumhuriyet ve onun izlerini halktan silmiş, ülkeyi Arabistan'a çevirmiş zaten.

Bence siz kendinize gidecek bir yer bulsanız daha iyi.
  • peygamberimizin hayatından niye rahatsız oluyorsunuz ki
  • winwin35 kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

Bu sınava 300 bin çocuk katılmış, onun bu sınava katılmasında sakınca görmeyen 600 bin ana baba var demektir, en basit mantıkla.

Sınavı düzenleyen kurumun kime yakın olduğu, hangi amaca hizmet ettiği, çizgisi belli ve bu belirli olan duruma 900 bin insan kendi rızasıyla sınava girmiş.

Yayınladığın haberde yanlış olan durum ne anlayamadım ben.

Sinavin milli eğitime bağlı okullarda yapılmasi yanlis olan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 20 Şubat 2018; 12:34:49 >
  • Hala akillanmadi bu millet. ..

• Milli eğitim bakanlığının bütçe, kontenjan, yatırım vs. gibi durumlarda en fazla kaynağı İmam Hatip Liselerine yaptığı ve yapmaya devam ettiğinin gerçekliğinde;

yani ilk mesajımda belirttiğim

Sınavı düzenleyen kurumun kime yakın olduğu, hangi amaca hizmet ettiği, çizgisi belli 900 bin insanın yaşadığı ülkenin;

Çizgisi belli olan Hükumetin eğitim bakanlığının binasında bu tarz bir sınav yapılmasında da bir yanlışlık göremedim.

Kısacası halk ile devlet el ele işte, aynı fikir, aynı zihniyet, halk istediğini almakla mutlu, hükumet ise halka sunduğu hizmetle övünmekte haklı çünkü istediğinin dışında bir şey verip, alışırlar, zamanla doğruluğunu anlarlar demiyor, halka istediğini veriyor.

Yani özetle teorik olarak bakıldığında Demokratik düzende ve Cumhuriyet rejiminde halk - devlet uyumu sağlanmış, fikir birliğine varılmış, ne devlet hükumet programları aracılığı ile halktan kopuk, ideolojik fikirler ve uygulamalar getirmiş, nede halk devletin uygulamalarının gerçeklik ve toplum yapısına aykırı olduğu için devlete küsmüş.

Tekrar soruyorum, yanlış olan ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: hkD

quote:

Orijinalden alıntı: atmaca57

peygamberimizin hayatından niye rahatsız oluyorsunuz ki

Hizbullah terör örgütü.

Terör örgütü.

Terör.

Bilmem anlatabildim mi? Ha pkk ha bunlar..

ayrıca gaffar okanı şehit ettiklerinide belirtelim.
  • tekrar yazıyorum:

peygamberimizin hayatından niye rahatsız oluyorsunuz ki
  • Bu sınav her yıl peygamber sevdalıları platformu tarafından yapılan siyer sınavıdır. yani peygamberin hayatıdır. Hizbullahın sınavı değildir.bu iftira fitne karalamanız nedendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hizbullah: Allah'ın askeri demektir. Terörist demek benim haddime değil
    Fakat bu isimde faaliyet yapan bir kaç oluşum var.
    Türkiye'deki pkk'ya karşı devlet kontrollünde kuruldu sonradan bertaraf edildi. (Bütün terör örgütlerinin inşallah yok olurlar.)
    İslam adını masumların canına kıymak kimsenin hakkı ve haddi değildir.
  • Bu ne saçma haber.

Bu ne saçma konu.

Tıpkı zamanında öğrenciler Cuma namazı kılmaya gitti diye arka fonda canavar müzikli haber yapan Uğur Dündar haberlerine benzemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SurlarÖnünde -- 26 Şubat 2018; 20:8:34 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.