Şimdi Ara

Hitler, AKP’nin 696 sayılı “iç savaş KHK’si”ni 1934’te imzalamış! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
3
Favori
7.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
136 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İşte sorun da bu yasa çok belirsiz.Böyle olunca da kafada soru işaretleri yaratıyor.yeniden düzenlenmesi şart.Yoksa teröristlere veya darbecilere karşı önlemlere itiraz edilmiyor.
  • AsterixOburix A kullanıcısına yanıt
    Seni korkutan ne var anlamadım.
  • Oozed kullanıcısına yanıt
    Denilen şu herhangi bir protesto eylemine karşı bu yasaya güvenen HÖH benzeri gruplar eylemcilere saldırabilir.Evet saldırganlar ceza alır ama bu yasa dolayısıyla saldırganlar kendilerine güven kazanır.Bu bir sorun değil mi?
    "15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında"
    Bak çok açık 15 temmuz ve bunun bastırılması.
    Bastırıldı bitti gitti.Şimdiye bağlayan ortalığı karıştırmaya çalışıyordur net
    15/7/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile """"bunların devamı niteliğindeki eylemlerin"""" bastırılması kapsamında karar alan, karar veya tedbirleri icra eden, her türlü adli ve idari önlemler kapsamında görev alan kişiler ile OHAL süresince yayınlanan KHK kapsamında karar alan ve görevleri yerine getiren kişilerin bu karar,görev ve fiilleri nedeniyle hukuki,idari,mali ve cezai sorumluluğu doğmaz.

Anlamak mı istemiyorsun.Bunların devamı niteliğindeki eylemlerin kısmından kasıt ne?Eylem diyor demin bahsettiğin gibi dava değil.Geleceğe atıf yapıyor.Yasa çok muğlak.
    Kardeşim bak.
    Rastgele birinin,senin,benim askeri tankın üzerine çıkması suç.O tankın içindeki askeri pataklayıp atması suç.O adam terörist olsada.Maalesef kanunlar böyle.O tankı kafasına göre kullanması suç.Ne olduğu önemli değilSen o askeri tankı halkın üzerine sürdüğü için yargılarsın ama kanunlara göre o tankı engellemek halkın görevi değil.O Kanunlara kalsaydık vay halimize.Hukuki olarak kimse o tanka bi şey yapamaz.Komutanı emir verir anca öyle.Yani teoride tankı kullanan asker emri veren komutan terörist ve suçlu ama buna engel olan halktan vatandaş da suçlu maalesef.Kışlanın girişine kamyon yığıp giriş çıkışı engellemek suç.Bunu yapan haklı olsa da suç.Bu böyle.Bunun bi şekilde engellenmesi gerek.Şuan teorik olarak 15 temmuzda askere direniş gösteren herkes hakkında suç isnadı yapılabilir.Dava açılabilir.Bunun olmaması önüne geçilmesi gerekti ve yapıldı.

• Birileri Hitler uygulamaları arıyorsa eğer cumhuriyet'in ilanından, rahmetli Adnan Menderes'in katline kadar olanı dönemi iyice bir incelesin derim. Zira Hitler'in bile eline su dökemeyeceği nice 'milli kahramanlarımız' ve eserleri gün gibi ortada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garibim caresizligin belgesini yazmış sin acınacak hale geldiniz hani kahrolsun cunta idi

• quote:

Orijinalden alıntı: Rambo_FT

Eğer ülkedeki ortam donanımhaber ergenleri gibi olsaydı iç savaş için khk ye gerek yoktu. Siz ergenlerin sanal alemine göre ülkemiz yok edilmiş durumda. Biraz dışarı çıkın başınızı kaldırın da ülkenin gerçek halini görün. Babanız daha arabasını park edecek yer bulamazken siz burda klavye solculuğu yapıp ülke yıkıp ülke kuruyorsunuz

Asgari ücret ne,
    Açlık sınırı ne,
    Yoksulluk sınırı ne?

Kaç milyon kişi asgari maaşla aç yaşıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

quote:

Eğer ülkedeki ortam donanımhaber ergenleri gibi olsaydı iç savaş için khk ye gerek yoktu. Siz ergenlerin sanal alemine göre ülkemiz yok edilmiş durumda. Biraz dışarı çıkın başınızı kaldırın da ülkenin gerçek halini görün. Babanız daha arabasını park edecek yer bulamazken siz burda klavye solculuğu yapıp ülke yıkıp ülke kuruyorsunuz

Asgari ücret ne,
    Açlık sınırı ne,
    Yoksulluk sınırı ne?

Kaç milyon kişi araba sahibiyse onlara sor.

• Şuan ki askeri ve şehirsel toplum düzenimiz 2.Dünya savaşı başlamadan hemen önceki nazi almanyasından daha geride olduğu açık.

Üstüne birde bu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denorath

Birileri Hitler uygulamaları arıyorsa eğer cumhuriyet'in ilanından, rahmetli Adnan Menderes'in katline kadar olanı dönemi iyice bir incelesin derim. Zira Hitler'in bile eline su dökemeyeceği nice 'milli kahramanlarımız' ve eserleri gün gibi ortada.

Evet ya saltanatı devam ettirmeliydi demokrasi için.

Onlar gerçek kahramanlardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 27 Aralık 2017; 10:36:30 >
  • ChelseaSmile kullanıcısına yanıt
    şuanda bile fetöyü savunların olduğu yerde zıplamarı neden acaba.. yeni dalgamı var.
  • quote:

quote:

quote:

Asgari ücret ne,
    Açlık sınırı ne,
    Yoksulluk sınırı ne?

Demek milyonlarca kişiye bakacak gücü yok devletin ve halk bu yüzden isyanda.

Devlet dediğin herkese eşit davranmalıdır, zenginler için değildir devlet.

Avrupa'da evsizler var diyeceksin, ben de diyeceğim bizde de evsizler var, sen cebindeki 100 Euro ile orada ne kadarlık market alışverişi yapabiliyorsun, ben burada 100 TL'ye ne alabiliyorum ona bakarım. Ve ekonomimiz felaket kötü. Pembe gözlüklerini çıkart.

• kadircitak kullanıcısına yanıt
    Sonu 250 şehit ve binlerce gazi ile biten bu ihanet sürecinde bu teröristleri en çok koruyup kollayıp destekleyen, bu makam ve mevkilere getiren kimlerdir herkes biliyor.

• guzel bi pompali aldim
    meraklilari beklerim :)
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    işin sonunda tiyotra diyen sihalar uçmasın özgürlük savaşcıları diyenleride fetöyü heryerde savunanlarıda herkes biliyor.
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Sen bu kepazeliğin sonuçlarını ve kepazelerini önce bir itiraf et sonra oraya da geliriz. Ben o söyleyenleri gönül rahatlığıyla eleştiririm ama sen 250 şehitle biten, kozmik odaya girilen süreç hakkında tek kelime edemedin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Asgari ücret ne,
    Açlık sınırı ne,
    Yoksulluk sınırı ne?

Demek milyonlarca kişiye bakacak gücü yok devletin ve halk bu yüzden isyanda.

Devlet dediğin herkese eşit davranmalıdır, zenginler için değildir devlet.

Avrupa'da evsizler var diyeceksin, ben de diyeceğim bizde de evsizler var, sen cebindeki 100 Euro ile orada ne kadarlık market alışverişi yapabiliyorsun, ben burada 100 TL'ye ne alabiliyorum ona bakarım. Ve ekonomimiz felaket kötü. Pembe gözlüklerini çıkart.

Çok bilmeyin. Ben bir hemşireyim, bir araştırma hastanesinde çalışıyorum. Arkadaşlarımın arabaları bmw x6, mercedes; ama muhabbetleri benzin pahalı, vergi yüksek. Aç kalıpta isyan eden değil, çok az para ile çok şey almak derdindeler bunlar. Park yeri sorununun olması o ülkedeki milyonlarca vatandaşın açlıktan isyan ettiğini değil, şımardığını gösterir.

Saflardan biri daha gelmis, a be .. madem sadece 15-16 aralik icin kanunu evinde kahvesini icerken ferman yazar gibi yazdigina gore ozellikle 15-16 aralik diye kanun maddesine acikca yazamazmiydi? Niye bunlarin devami niteligindeki eylemlerden bahsediyor? Niye bekir bozdag, burhan kuzu devaminida kapsar diyor?

Su omuzlarinizin ustunde kafa diye ne tasiyorsunuz anlamiyorum ki.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.