Şimdi Ara

Hitachi 55' 4K TV 2200 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
3
Favori
45.600
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gökhan44

quote:

Orijinalden alıntı: avastos

quote:

Orijinalden alıntı: gökhan44

quote:

Orijinalden alıntı: avastos

Ku7000 tavsiye etmem, bazi arkadaslar tavsiye etmis, ku7000 bu tv ile esdegerdir. Ikisi de 50hz panel, samsung yazilim olarak iyi olsa da eldeki donanim belli. 55Ku7000 2200 liraysa alinir eyvallah, ama daha fazla verilmez.

Bu tvyi bilmiyorum, vestel uretimi ise su husus onemli: GORUNTU AYARLARINDA “FILM ALGILAYICI” OLMALI. Bu ayar vestellerde olur. Bu varsa hareketli sahneler sizi üzmez. Bu ayar ya da motion icin baska isimle gecen bi ayar yoksa kesinlikle almayin. Alan/bilen arkadaslar bakabilirse ve deneyebilirse buradan yazsinlar herkes faydalansin.

Bende grundig 55vlx8586 var, teknosadan 2457 liraya aldim, tv arayanlara tavsiye ederim. Hareketli sahneleri basarili. 2800 lira civarinda bulunabilirse butceniz yeterse hitachi yerine 55vlx8586 alin mutlaka...

Butceniz hitachiye yetiyorsa tv alanlarin incelemelerini bekleyin derim, hareketli sahne hususu onemli, bahsettigim ayar yoksa yada verimli calismiyorsa 2200 lira da verilmez cunku...

Üstad cihazın kullanım kılavuzunda görüntü seçenekleri bölümünde film modu diye bir seçenek var.Açıklamasında da hareketli sahneler için daha iyi görüntü diye birşeyler yazmış. Sanırım kastetdiğiniz özellik bu heralde.O zaman alınabilir bir cihaz diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

Hocam film modu baska bir ayar. Karsisinda hareketli sahne yazmasi ya yanlis, ya da ayarin ismi degismis.

Vestelde hem film modu, hem film algilayici var. Film modu tumunde oluyor zaten, film algilayici bazi modellerde oluyor. Ikisi de farkli seyler normalde... Kilavuza nereden baktiniz, ben de inceleyeyim.

https://forum.donanimhaber.com/a101-de-satisa-sunulan-hitachi-55hk6s64t--122819112#122819112

Bu sayfada bir arkadaş paylaşmış 21.sayfada hocam. İnceleyip fikirlerini paylaşırsan ona göre karar vereyim.

Inceledim hocam, benim eski vesteldeki gibi kilavuz.

Film modu dedigim gibi baska bir ayar, 24fps goruntuleri daha iyi islemek icin yapilmis.

Film algilayici ayari maalesef yok.. Bu ayar yok ise hareketli sahneler akici olmayacaktir.. Tv varsayilan olarak bu ayar varmis ve yuksek olarak ayarlanmis olarak uretilmis olsa bile kapatmak istediginizde kapatamiyor olmaniz da dezavantajdir. Kisacasi bu ayarin olmamasi sorun yaratacaktir.

Ben hareketli sahneleri cok onemsedigim icin tavsiye etmem..

Ama anakart mb120 imis, son uretilen kart, hizli ve sorunsuz. Film algilayici da olsaydi tavsiye ederdim, ese dosta da aldirirdim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gebze çarşı a101

• Üstad ben himedia q3 harici Media player kullanıyorum. Bu televizyonu almak istememde ki neden öncelikle ekran boyutu ve fiyatı. Bu fiyata 55 inç 4k televizyon bulamadım. Yorumlarınız beni tereddüt de bıraktı.Anakart vestelin kullandığı üst segment bir anakart.Sonuç olarak ne dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: 2ekmek1sut

quote:

Orijinalden alıntı: dec_chaos

quote:

Orijinalden alıntı: batkent

4knin boyutu zaten çok yüksek bir de siz 200hz görüntü mu yayinlayacaksiniz? Maks 60fps görüntü olur 4k için o da daha günümüzde yok. Hz olayına 4kda kimse takılmasın günümüz video teknolojisi ile yüksek fpsli 4k görüntü çok zor.

Bi bitmediniz..
    Burada fps mi yazıyor yoksa Hertz mi?
    Panel/modül 50 Hz. Panel büyüdükçe motion handling(hızlı hareketle başa çıkma) sorunları ortaya çıkıyor..
    Önerir miyim bu fiyata önermem..
    2200 TL iyi para.. 1600 -1650 TL olsa mantıklı olurdu..

Gidin KİPA'daki Philips'i alın..
    Hem vade farksız taksitli hem Philips...

Philips tv nin neyini öneriyosunuz anlamadım gitti.
    O kadar dandik ki televizyonları.
    Mesela bir modeli vardı arka kapağını atık plastikten yapmışlardı.
    Arkadas 4k diye aldı fakat uydusu 4k değil.
    Ayrıca servisinde çalıştım.
    Önermeyin şu philips i.
    Paneli arızalandığında tamiri yapılıp gelir.
    Yedek parçaları çok pahallı.katı meyve sıkacağının küçük minicik bir plastik parçasını servise gelen fiyatı 10tl idi.

Alacaksanız vestel veya yan ürün marka tv lerini alın.düz olan modelini.
    Akıllı olmasını istiyodanız hdmi a takılan android stic alın.mis gibi akıllı tv olsun.
    3d olayına geleleim.

Evimde 3d tv var toplasanız 2 defa 3d film izlemişimdir.
    Philipsin kanal araması bile başlı başına ölüm.

Son kez tekrarlıyorum.
    Gidin VESTEL İN YAN ÜRÜN TV LERİNİ ALIN.

NOT :VESTELi kesinlikle sevmem.başka ürünlerini kesinlikle tavsiye etmem.
    Ama tv leri oldukça iyi.

Diğer marka lardan önerebileceklerim

Philips :çöp.hele hele uydusu üzerindeyse büyük sıkıntı
    Lg:hem fiyat hem kalite hem servis ve müşteri memnuniyeti açısından 10numara.ayrıca akıllı tv olanların yazılım desteğide oldukça iyi (bana kalırsa düz olan tv lerini alın)

Panasonic:tvleri oldukça kalitelidir.kartlarının üzerinde dahi made in japan yazmaktadır.yazılım smart tv bakımından pek destek olduğunu düşünmüyorum (fazla satılmadığı yüzden)

Sony :panelleri aoc dur yani kalitesizdir.eski sony ler gibi kaliteli değillerdir.usb den film oynatmak istiyosanız ızdırap olabilir.tavsiye etmem.ismine aldanmayın

Yukarda yazdıklarım servis tecrubesi yüzündendir.

Aslında arkadaşlar cevap vermişler..
    Bir iki satır ilave edeyim.
    Bu paraya bunu alıp maceraya gireceğinize bildik 6101 alın dedim..
    Yoksa bu televizyon iyi yada kötüdür demedim.. Diyemem ve kimse diyemez zaten kullanana yok henüz..
    Versinler 1500-1600 TL gibi o zaman riske değer..

Philips TV kötüdür Vestel iyidir gibi bir motto yanlış ve yanlı olur.
    Parasına göre iksinde de iyi televizyon var kötüsü de var..

Ancak arkadaşının aldığı arka kapağı atık plastikten olan ve 4K tuner olmayan model için geçerli olabilecek bir kanı kahve muhabbetinden öteye geçemez..
    Bu arada atık plastik kullansın adamlar Çinlilerde çevre bilinci varmış helal olsun derim..

Yedek parça pahalı evet ama vestelde de öyle.. Çünkü esas unsur panel/modül pahalı..Açın şiakyetvar sitesini görün vestel de panel için yeni televizyon parası istiyor.

Vestel yada türevleri kötü değildir ancak vestel fiyat rekabeti yapmak zorundadır.
    Çünkü yerli üretim ürün satmaktadır.
    Fiyat avantajı olmayan, ne olduğu belirsiz, kullanıcısı olmayan bit televizyona 2200 TL peşin gömmek isteyen buyursun alsın..

• Tv yi bu sabah aldım

• Hayırlı olsun goruslerini paylaşirsan herkese faydali olur görüntü kalitesi nasıldır genel ozetlerseniz nasıl bir tv beklentiletinizi çok karsiladimi

• Teşekkürler hocam henüz kurulum yapılmadı servis bekliyorum. Kurulumdan sonra izlenimlerimi paylaşırım

• alan arkadaşlar resimleri cekip foruma atarbilirmi
  • Merakla bekliyoru..
  • Bunu alacağınıza Vestel'in 55" olanını alın, kampanyalarla aynı fiyata geliyor, örneğin 55ua8300 hepsiburada 2.300 civarına satılıyor 100 wp var. Daha ince, subwoofer var, 3 yıl garanti vs. Vestel tarafından üretilen bu tv sırf hitachi diye peşin 2.200 lira etmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kurulum taksit 2300 ü gecer..
  • LG' nin servisine 10 numara diyenin aklına şaşarım.
  • Konuda ne kadar çok gereksiz mesaj var. Televizyonu görmeden bilmeden yorum yapmak moda olmuş.

Bu televizyonu alan arkadaşlar dahili uydu alicisini smart özelliğini birde 1080p veya ustu film yükleyip usb den film oynatma özelliklerini test edebilirler mi?

Eğer vaat ettiklerini gerceklestirebiliyorsa Turkiye'deki tv izleyicilerinin küçük bir kısmı hariç satın alanların memnun olacağını düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alobar

Kurulum taksit 2300 ü gecer..

Kurulum ücretsiz.Bir akrabam aldı dün.Memnunum diyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gökhan44 kullanıcısına yanıt
    Sonuc olarak, film algilayici olmadigi icin ben tavsiye edemem. Cunku benim icin tvde en onemli hususlardan biri hareketli sahnelerdeki akicilik. Ama zaten kullananlarin cogu boyle bir ozellik ya da ayarin varligindan ve ne ise yaradigindan haberdar degil. Soylemeseler farkina varilmaz. Belki siz de izlerken rahatsiz eden bir durumla karsilasmayacaksiniz..

Hayirli olsun diyelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avastos -- 30 Aralık 2016; 13:7:46 >
  • Buradaki TV'ler duruyor..
    Hİ level ve Hitachi marka..
    Bu televizyon alınır ancak bu fiyata değil..
    İndirimde 1700 TL verilip alınır..
  • Yine vestel yine aynı özellikler marka techwood fiyat 200 TL ucuz..
    Puan çek çok daha ucuz gelir..
    http://www.hepsiburada.com/techwood-55twu800-ultra-hd-4k-smart-uydu-alicili-led-tv-p-HBV0000016J63
  • Dahili uydu 4k desteklemiyor yorumu var techwood için.
  • Bence boşa macera aramayın

LG Samsung değerlendirin

İkinci lg TVmi aldım, TV'lerdende smartındanda servisindende on numara memnunum.

Tabi aradaki fiyat farkı kişiden kişiye değişir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.