Şimdi Ara

Konu siliinsin (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
123
Favori
133.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Naten çok aşırı hareket ediyor, her tahtanın spec i vardır ama Naten'de bulunan büyük parmak ve spec iyi mal gömdü.

Model portföy falan oluşturuyor musunuz? Ayrıca girdiğiniz hisseleri/şirketleri tanıyor musunuz?
  • Tam 1 ay sonra güncelleme yapalım !

deras (maliyetimiz) - 4,024 tl x 17971 lot : 72324 tl ( şu an fiyatı 4,59 tl, kazanç + 10.163 tl)
    Oyayo (maliyetimiz) - 2,18 tl x 9175 lot : 20001 tl ( şu an fiyatı 2,44 tl, kazanç + 2386 tl)
    Metro (maliyetimiz) - 1,32 tl x 16600 lot : 21912 tl ( şu an fiyatı 1,43 tl, kazanç + 1826 tl )
    Msgyo (maliyetimiz) - 1,80 tl x 9220 lot : 16596 tl ( şu an fiyatı 2,14 tl, kazanç + 3135 tl)

10/02/2020 - saat : 15:23
    başlangıç toplam : 99872 tl
    güncel toplam : 148,343 tl
    kazanç : 48,471 tl

2,5 ayda yaklaşık % 50 getiri sağladık.

Malum Naten çok iyi prim yakaladık ve satmıştık. Naten volatil seyri nedeniyle tek fiyattan işlem görüyor, 22,98 sattığımız Naten'i şimdi biraz alım yapıp 18,71 tl'den yerine koyuyoruz. Çünkü Naten sektör olarak uzunda her zaman sepetimde olacaktır ve bilançosu da yaklaşıyor, iyi bilanço bekliyorum. 18 şubat tarihinde cezası bitiyor. O zamana kadar hacimsiz şekilde sanki endekse paralel götürüyorlar. Spek yukarı sürmek istese tek fiyat biçilmiş kaftandı ve o zaman korkardım, ceza bitimi hacimle yukarıdan malı çakardı.

Metro satıp Naten alıyoruz.

Metro satış - 1,43 tl x 16600 lot : 23.738 tl
    Naten alış 18,71 tl x 1269 lot : 23.743 tl

• Deras 4,74 gördü bugün,
    ben yukarıda güncel fiyattan değerleme yazarken tüm bist geneli olduğu gibi o da çakıldı, şu anda 4,21 tl. Anlık düşünmüyoruz ama güzel de satış fırsatı vermişti, oralardan verip aşağıdan toplamak da vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Deras 4,74 gördü bugün,
    ben yukarıda güncel fiyattan değerleme yazarken tüm bist geneli olduğu gibi o da çakıldı, şu anda 4,21 tl. Anlık düşünmüyoruz ama güzel de satış fırsatı vermişti, oralardan verip aşağıdan toplamak da vardı.
    Merhaba ben bu işlere yeni başladım kısa süreli yatırımcıyım 1-3 gün en fazla tutuyorum hisseleri okumamı önereceğiniz bir kitap kaynak varmıdır, çünkü sadece spor kulüpleri hisselerini tahmin edebiliyorum, diğer şirketlerin grafiklerini çok yorumlayamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FutbolSohbetleri

Merhaba ben bu işlere yeni başladım kısa süreli yatırımcıyım 1-3 gün en fazla tutuyorum hisseleri okumamı önereceğiniz bir kitap kaynak varmıdır, çünkü sadece spor kulüpleri hisselerini tahmin edebiliyorum, diğer şirketlerin grafiklerini çok yorumlayamıyorum.

Alıntıları Göster
    Forex ve teknik analiz, grafik okuma konusunda pek çok kitap var. Arama motorlarından bulabilirsiniz, benim özellikle tavsiye edebileceğim bir şey yok çünkü hiç birini okumadım. Üniversiteyi yurt dışında okumuştum, orada özellikle grafik okuma konusunda bir elective course katılımım olmuştu. Deneyimim oradan geliyor ve tabi piyasaları çok iyi takip etmek ve sabırlı olmak gerekiyor.
    Youtube'da bu konularda eğitim videoları var bildiğim kadarıyla.

• por favor kullanıcısına yanıt
    Yeni takibe aldığınız kısa-orta vadeli hisseler var mı hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rundmch

Yeni takibe aldığınız kısa-orta vadeli hisseler var mı hocam?
    Menderes de bugün pis açıkcı sıkıştırıyorlar. Ve idgyo kısa vadeli düşünülebilir. Ama ben bir haftadır günlük trade yapmıyorum. Malum corona virüsü ve Suriye olayları. Orta ve uzunda devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Menderes de bugün pis açıkcı sıkıştırıyorlar. Ve idgyo kısa vadeli düşünülebilir. Ama ben bir haftadır günlük trade yapmıyorum. Malum corona virüsü ve Suriye olayları. Orta ve uzunda devam.

Alıntıları Göster
    Deras Oyayo Metro Msgyo, orta-uzun vadeli hisseleriniz bunlar mı hocam şuan girmeye uygun mudurlar? Başka var ise paylaşabilir misiniz? Çok teşekkürler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rundmch -- 11 Şubat 2020; 15:26:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rundmch

Deras Oyayo Metro Msgyo, orta-uzun vadeli hisseleriniz bunlar mı hocam şuan girmeye uygun mudurlar? Başka var ise paylaşabilir misiniz? Çok teşekkürler!

Alıntıları Göster
    metro elden çıkarıp tekrar naten aldım.
    tek fiyat öncesi kıpırdamasını ve sonra da tekrar 22-23 seviyesini test etmesini bekliyorum.
    orta ve uzun vade deras ve naten girip çıkmalarım olsa da her zaman favorilerim olacaktır.
  • Naten den dünyayı kazandık. Çok güzel yerde yani 22 üzerinde sattık. Sattıktan sonra sert satış yedi. 18,71 den yine aldık. Bugün 21 liraya dayandı. Tek fiyat cezası bitimine kadar 23 TL test edebilir. Bilanço güzel gelecek belli. Sektör süper. Naten ihya etmeye devam edecek.

• Tebrikler naten az aldık buralardan alınır mi hedef 23 mü

Sektörden bilen biri olarak bu işe çok şaşkın olduğumu belirteyim. Dikkat Şu anda bu iş bana göre kumar.
    Hocam önerdiğiniz Bi hisse var mı? Gubrf çıktık bekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gumus2929

Hocam önerdiğiniz Bi hisse var mı? Gubrf çıktık bekliyorum.
    Naten diyeceğimi tahmin edebilirsiniz. Ancak 18 şubat sonuna kadar tek fiyattan işlem görüyor, dikkate alın.
    Yukarıdaki 5 hisse portföyüme ek olarak edip ve karsn beğeniyorum.
  • tesla fena çıktı gelecege parlak bu hissenin
    Hocam bu hubvc ile ilgili görüşünüz nedir?

• gumus2929 G kullanıcısına yanıt
    hisse için çok güzel şeyler konuşuldu hep. sektör olarak geleceği var,,, ilk önce bedelliden vazgeçmesiyle yükseldi. mv holding paylarını arttırdı, sonra tekrar bedelli, iştirak faaliyetleri muhabbeti oldu ve gerçekleşti vs.vs.
    enteresan bir şey okumuştum, resmi olarak bu firmada 1 kişi çalışıyor görünüyor. sonuçta girişim firması.
    zaten güzel şeyler de olmuş. 2019 Ekim başında 3 tl olan hisse Ocak 2020 sonunda 50 lirayı geçmiş, şu anda 40 tl civarında. Daha ne olsun ? uzaya mı çıkacak ?
    belki şu anda teknik olarak düzeltme yapıyor, daha da gidebilir ama bu seviyelerden asla ben girmem. girilecek rakamlar 3-5,10,20 liralarmış. keşke girseymişim.

48 liradan girdik. Kafayı yedirtti bize.

• quote:

Naten diyeceğimi tahmin edebilirsiniz. Ancak 18 şubat sonuna kadar tek fiyattan işlem görüyor, dikkate alın.
    Yukarıdaki 5 hisse portföyüme ek olarak edip ve karsn beğeniyorum.

Alıntıları Göster
    Hocam tahminleriniz gerçekten çok başarılı. Tebrikler...

Hocam bu işi çok iyi bilmenizin yanında alçakgönüllü ve bilgilendirici yazılarınız için de teşekkurler. Uzun suredir takip ediyorum her dediginiz hisse cıkıyor. Ozellikle Edip ve Karsn konusunda hayretler icerisindeyim. Bugun ikisi de yaklasık %10 gitti. Lutfen daha sık foruma yazınız.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.