Şimdi Ara

Konu siliinsin (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
123
Favori
133.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En mantıklısı üstad senin bu yaptığını normalde kimse yapmaz para ile telegram grubu kuruyorlar buradan devam et 👍🏻

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliCanTumay

Hocam Gülere ortalama 4,40tan (RTA 9-10 civarıydı) atlayıp ortalama 14,10 olacak şekilde kademeli olarak hisseden çıkmıştım. Rtalb ve güleri o dönemde düzenli olarak takip ettiğim için hisseleri, patron hareketlerini ve yatırımcı psikolojilerini az çok takip etme fırsatım oldu. Ben de bu kağıtlardan çıktıktan sonra dip kovalayan biri olarak şu an hisselerde ciddi anlamda bir güven kaybı olduğunu düşünüyorum, ciro bile etkilemedi paniği. Bu kadar tabana rağmen hala 3-4 milyon bekliyor tabanda. Bunun yanında ilk çeyrek ve ikinci çeyrek bilançolarının ikisinin birden hisselerde fiyatlandığını düşünüyorum. İkinci çeyrek beklentisi muhtemelen hisseyi etkileme anlamında görece cılız kalacaktır. Panik ky yanında patron da baskılıyor A1 aracılığı ile (kendi şirketi ve alım satımlarını bu kanaldan yapıyor). Glryh’de patron kademeli olarak elindeki hisseleri hatırladığım kadarıyla 8-9 civarı bir ortalamayla boşalttı (Rtalb için de 17-20 bandına tekabül ediyor). Tekrar alım için bu bandın bir kaç kademe daha altına yeltenirler ve RTALB için max 15-16 olarak düşünüyorum değeceği dip noktanın. Daha erken dönmez, dönerse de kalıcı olmaz gibime geliyor. Ve aynı sizin gibi döndüğü yerden 1-2 tavan yaparak 1 ve 2. tavanın içinde yatay sıkışacağını düşünüyorum. Yatırımlarımı da takipte kalarak bu şekilde planlıyorum şu an için. Yatırım tavsiyesi değil kendi fikrimdir.

İyi günler diliyorum.
    Ben tabanlarda bekleyenlere dikkat ettim. Garip olan fiyat düştükçe azalacağına artıyor. Malum milyonlarca lotu satışa küçük batırımcı koyamaz. Amacı halen bu seviyelerden mal boşaltmak olsa ilk tabanlarda yaptığı gibi gün içi defalarca tabanı bozar yukarı götürüp çakar. Sanki bir fiyata kadar aşağı baskılama amacı var.
    Pandeminin etkisi de azaldıkça elbette risk bu hisse için artıyor. Busüreçteki ciro patlamasının karşılığı hisse fiyatına ne kadar etki etmiş olacak hissenin volatilitesi azalınca görmüş olacağız. Ben sırf izlemek için dediğim gibi 20 TL altına gelirse çok olmayacak şekilde ilk defa alacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Günaydın hocam. Sizin de dikkatinizi çekmiştir TUKAS. Hacim olsun taban serileri olsun değişik şeyler oluyor. Ufak bi yorumunuzu öğrenebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anthony John Soprano

Günaydın hocam. Sizin de dikkatinizi çekmiştir TUKAS. Hacim olsun taban serileri olsun değişik şeyler oluyor. Ufak bi yorumunuzu öğrenebilir miyim?
    Hiç ilgilenmedim tukas ile. Bilgim yok. Grafiğine bakınca operasyon hissesi olduğu malum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 30 Mayıs 2020; 9:28:31 >
  • por favor kullanıcısına yanıt
    Hocam, güzel ülkemde, ne yaparsan yap,onu başka tarafa çekecek, senin aklının ucundan bile geçmeyecek şeylerle seni itham edecek birileri illa ki çıkar. Malesef toplumda böyle art niyetli bir kesim var. Gidip bir fakire, 3 tane ekmek sadaka versen, onu bile eleştirecek birileri çıkar. Gümüş alım satım başlığı açan arkadaşa da aynısını yapmışlardı. Tavsiyem , bu kişileri ciddiye almamanız ve bloklayıp geçmeniz. Yorumlarınızı takip eden bir kesim var. Portföyünüzü ve yorumlarınızı burdan veya bir telegram kanalından paylaşırsanız memnun oluruz. Tabi ki, yazdığınız hiçbir şeyin yatırım tavsiyesi olmadığını biliyoruz, herkes kendi kararını kendisi veriyor, kimse kimseye zorla birşey aldırmıyor ya da sattırmıyor.

• Selamlar, yeni bir konu açıp kirlilik yaratmak istemedim, iki sorum olacaktı:

Tecrübesiz yatırımcıyım ve bir miktar birikimim var, dolar veya TL faizi çok mantıklı gelmediği için birikimimi 4-5 farklı kağıda bölüp yatırım yapmak ve birkaç yıl hiç bakmamak istiyorum. Bu mantıklı bir şey mi, yoksa uzun vadeli kalsam da zaman zaman kağıtlarımı satmamam kötü mü olur? Aklımda Akbank, Türk hava yolları, tüpraş gibi kağıtlara eşit miktarlarda yatırım yapmak var.

İkinci sorum ise, bu yatırımı uzun vadeli yapacağımı göz önünde bulundurarak, var olan iş bankası yatırım hesabımı kullanmam mantıklı mı? Yoksa Akbank gibi özel bir bankaya geçsem daha mı iyi olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BreakingNews -- 30 Mayıs 2020; 19:16:13 >
  • Bugün A1 Capital den Belgin maviş in Instagram canlı yayını vardı.
    Malum bunların baştan aşağı içinde oldukları hisse bu.
    Resmen hisseyi gömdü. Piyasa defter değeri 10,74 TL dedi. Nasıl 52 TL den itibaren aldılar dedi.
    Ya algı çalışması yapıyorlar ya da durum gerçekten feci.
    Yayın YouTube da var.

20 TL altından bir miktar alabilirim demiştim. Vazgeçtim. gidişatı izleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BreakingNews

Selamlar, yeni bir konu açıp kirlilik yaratmak istemedim, iki sorum olacaktı:

Tecrübesiz yatırımcıyım ve bir miktar birikimim var, dolar veya TL faizi çok mantıklı gelmediği için birikimimi 4-5 farklı kağıda bölüp yatırım yapmak ve birkaç yıl hiç bakmamak istiyorum. Bu mantıklı bir şey mi, yoksa uzun vadeli kalsam da zaman zaman kağıtlarımı satmamam kötü mü olur? Aklımda Akbank, Türk hava yolları, tüpraş gibi kağıtlara eşit miktarlarda yatırım yapmak var.

İkinci sorum ise, bu yatırımı uzun vadeli yapacağımı göz önünde bulundurarak, var olan iş bankası yatırım hesabımı kullanmam mantıklı mı? Yoksa Akbank gibi özel bir bankaya geçsem daha mı iyi olur?
    Hisse senedi yatırımı işte bu mantıkla olur.
    Uzun düşünün. Ve düşündüğünüz gibi birden fazla hisseye parayı dağıtın. Ben bu konuda verdiğim, güncellediğim portföyde 5 hisselik sepet yapıyorum.
    Ayrıca uzunda komisyon masrafınız da önemsiz kalır.
    Verdiğiniz hisseler ağır hareket eden ama sağlam hisseler. Ancak tavsiyem sektör olarak enerji ve bilişim hisselerinden de alın.

Yayını ben de izledim. Çalıştığı şirketin kardeş hissesini bu kadar gömmesi normal mi? Onların da zararına olmadı mı bu yayın

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Bugün A1 Capital den Belgin maviş in Instagram canlı yayını vardı.
    Malum bunların baştan aşağı içinde oldukları hisse bu.
    Resmen hisseyi gömdü. Piyasa defter değeri 10,74 TL dedi. Nasıl 52 TL den itibaren aldılar dedi.
    Ya algı çalışması yapıyorlar ya da durum gerçekten feci.
    Yayın YouTube da var.

20 TL altından bir miktar alabilirim demiştim. Vazgeçtim. gidişatı izleyeceğim.
    Kendimden alıntı yapayım.
    Videonun full versiyonunu izledim. 10 TL lafı geçmiş ama defalarca düzeltmeye çalıştılar. 2 TL idi ve ciro 10 misli kadar arttıysa sanki ederi 20 fiilan demeye getirmişler.
    İzlemek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: HaxhiaN

Yayını ben de izledim. Çalıştığı şirketin kardeş hissesini bu kadar gömmesi normal mi? Onların da zararına olmadı mı bu yayın
    Dedim ya. Ya algi ya da samimiler. Belki de gelecek ve cezaya karşı bu yayını yaptılar. Sonuçta RTA onların da iştiraki ve halka arzını yaptıkları firma. Belgin hn bir yerde Çarşamba günü dengelenir dedi. İzleyelim.

Evet hocam belli olur işin aslı. Ben elimden çıkarmayı düşünmüyorum şu durumda. Virüs ülkede görülünce almıştım. En azından 2. Çeyrek bilançosunu bekleyeceğim. Sadece ürettiği kit için değil kitten gelen paralarla yatırım yaparlar büyürler diye düşünüyorum. Uzun vade beklemek mantıklı mı sizce? Eylüle kadar elimde tutabilirim.

• Tavhl ve thyao ları e saholu sattım şuan.Şişe-Soda-Anadolu Cam birleşmesini nasıl yorumlarsınız?Şişe 1000 lotum var dahada almayı düşünüyorum?Garantidede 800 lotum var ne kar ne zarar çıksammı beklesemmi yada orta vade güçlü alsammı?
  • VolkanCOO kullanıcısına yanıt
    Yürümeyen bir tek bankalar kaldı ben aldım garan bekliyorum şuan artıdayım 9.50 hedef koydum ama gün içi yükselip gün sonu mutlak 10 kuruş civarı düşüyor.

• esoturko E kullanıcısına yanıt
    Mevcut ekonomik durum biraz daha iyiye giderse bankalar da değerlenir diye düsünüyorum. Bende de garan var şu an ne kar ne zarar durumundayım. yabancılar gelene kadar bekleyeceğim. Gördüğüm bu tip hacimli hisseleri ancak yabancı fonlar gibi yatırımcılar etkileyebiliyor.

• Konu siliinsin

Merhabalar, hocam böyle bir uygulama varmış. Al diyip saatler sonra sat diyormuş. Günlük tradeler ile kazandırdığını söylüyorlar. Bu durum hakkında bilginiz var mı?

• Konu siliinsin

• quote:

Orijinalden alıntı: HaxhiaN

Evet hocam belli olur işin aslı. Ben elimden çıkarmayı düşünmüyorum şu durumda. Virüs ülkede görülünce almıştım. En azından 2. Çeyrek bilançosunu bekleyeceğim. Sadece ürettiği kit için değil kitten gelen paralarla yatırım yaparlar büyürler diye düşünüyorum. Uzun vade beklemek mantıklı mı sizce? Eylüle kadar elimde tutabilirim.
    Eylüle kadar ikinci çeyrek bilançosu gelir. Maliyetinizi bilmiyorum. Sizin yerinizde olsam para lazım değilse tutarım.

• Bu hafta portföy hisselerimizden adese nin performansı nasıl olacak izleyelim.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.