Şimdi Ara

Konu siliinsin (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
123
Favori
133.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malum aracı kurumlara ödediğimiz komisyonlar da önemli.
    Şahsen dünyanın parasını ödüyorum bu komisyonlara. Aşağıda Garanti bankasına bu yılın 4 ayında ödediğim komisyonlar var. Ataonline ile daha da hacimli çalışıyorum ve oraya da epey ödemiş oluyorum.
    Ancak malum bizim arkadaşlar ile bu forum haricinde telegram kanalımız var oradan bir aracı kurumda yatırım danışmanı olarak çalışan bir arkadaşımın tavsiyesi ile uygun komisyon yakalamak mümkün olacak ve isteyenler için paylaşacağım.
    Konu siliinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 29 Mayıs 2020; 17:12:43 >
  • Bu forum için oluşturacağımız telegram kanalı ile ilgili bazı hoş olmayan şeylere maruz kaldım. Burada algı oluşturuyormuşum, telegram ile oradaki benzer grupların yaptığı gibi önceden pozisyon alıp sonradan millete hisse aldırıp oradan mal çakacakmışım. Kademe kademe bu projemi hayata geçiriyormuşum. vs.vs. Yaptığım yasal değilmiş, spk ya şikayet edilecekmişim falan filan

Buradaki paylaşımlardan veya telegram oluşumu gerçekleştirsek bir kuruş beklentim olduysa Allah benim belamı versin.
    O nedenle telegram filan vazgeçtim. Hiç gerek yok. Dileyen grup kursun beni ilgilendirmiyor.

Buradaki portföy güncellemesi ve buradaki portföye alım satım yaparsak paylaşırım, onu da ne kadar yaparım bilmiyorum.
    Elbette dileyen bu konu altında hisse senetlerine dair ciddiyeti bozmadan istediği paylaşımı yapabilir.

Bir üstteki mesajımda bahsettiğim ve yanlış anlaşılmayacağını düşünerek (onda da çıkarım var diyebilirler) uygun komisyon uygulayacak aracı kurumu da arkadaşımın izni ile sonra paylaşacağım.
  • por favor kullanıcısına yanıt
    Hocam bu komisyonlar yapılan işlemlerin sayısına göre mi yoksa yapılan tutara göre mi belirleniyor? Telegram konusunda da gördüğüm kadarıyla insanlar kar ettikleri zaman seslerini çıkarmıyorlar ama zarara girdiklerinde de direkt suçlayacak kişi arıyorlar. Kendi düşüncem zarar da etsem sorumluluk bendedir sonuçta siz burda kimseye silah dayamadınız. Teşekkürler bilgileriniz için.
    Hocam sizin tavsiye ettiğiniz kağıtlar isabetli olunca ve konu ilgi çekmeye başlayınca böyle bişey olacağını öngörmüştüm hatta bence geç bile oldu. İlk konuyu açtığınızdan beri takip ediyorum iyi niyetle insanlarla birşeyler paylaştığınızı görüyorum ama ne yazık ki iyilikten maraz doğar sözü boşuna değil paylaşım yapmaya devam ederseniz sizden faydalanan ben gibi ky için çok iyi olur ama yapmazsanızda anlarım.
    Bir öneri olarak Twitterda yazın yorum kısmını kapatın sadece siz yazın dileyen alır dileyen almaz yorum olmayınca canınız da çok sıkılmaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tişikkirlir sipirmin T kullanıcısına yanıt
    İşlem adedine göre değil hacime (yani yaptığınız alım satım toplam kaç tl tuttu ise) göre belirleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: duman2578

Hocam sizin tavsiye ettiğiniz kağıtlar isabetli olunca ve konu ilgi çekmeye başlayınca böyle bişey olacağını öngörmüştüm hatta bence geç bile oldu. İlk konuyu açtığınızdan beri takip ediyorum iyi niyetle insanlarla birşeyler paylaştığınızı görüyorum ama ne yazık ki iyilikten maraz doğar sözü boşuna değil paylaşım yapmaya devam ederseniz sizden faydalanan ben gibi ky için çok iyi olur ama yapmazsanızda anlarım.
    Bir öneri olarak Twitterda yazın yorum kısmını kapatın sadece siz yazın dileyen alır dileyen almaz yorum olmayınca canınız da çok sıkılmaz...
    Arkadaşın söylediklerine katılıyorum @por favor
    Anladım hocam bol kazançlar
  • Bu borsa işinden hiç anlamam tamamen meraktan soruyorum. Şu an corona döneminde ulaşım şirketleri, petrol şirketlerinde büyük zarar var. Onlardan almak mantıklı değil mi?

Yoksa arz talep meselesi mi? Şirket düşüşte olduğu için talep çok bu yüzden almak mantıksız mı?

• Roxio kullanıcısına yanıt
    2. Çeyrek bilançoları felaket gelecek hocam THY ilk çeyreğin neredeyse tamamını uçtuğu halde 2 milyar TL zarar açıkladı. 2. Çeyrek bilançoyu siz düşünün.
    Yatırım tavsiyesi değildir. Herkes istediği hisseyi alıp satmakta özgürdür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • esoturko E kullanıcısına yanıt
    Bence uzun vadeli düşününce havayolu mantıklı. Havayolları şu an ucuz. Borsa beklentiyi satın alır derler. Havayollarının bilançosu düzelsin sonra alayım dediğinde zaten atı alan Üsküdar'ı geçmiş olur.

• ocakb O kullanıcısına yanıt
    Thy i bu fiyattan al hocam 2. Bilançoyu fiyatladığında kaça düşecek. Beklentiyi satın alırsın doğrudur ancak gelişmeleri takip etmek gerekli. 1 sene sonra %40 yapmış olsa paramızın değeri gereğinden fazla düştüğünden %40 ın alım gücü aynı kalmayacaktır.
    Önemli olan alabildiğinizin en dip noktasından almaktır. Thy için o dip nokta çok geride kaldı. Yoksa trene binersiniz tren ters yöne giderse eyvah eyvah

Hocam tabi sizin bileceğiniz bir durum. Şikayet falan hoş olmamış. Telegramin bu sekilde eleştriye maruz kalacaği aklıma gelmişti. Uzun vadeli portfoy onerilerine devam ederseniz ben takip edeceğim. Uzun vade alım satım borsada gerçek yatırımcı olmaya da alıştırıyor. Borsada günlük al sat bizim gibi insanlar için kumara benziyor. Hisseyi takip etmeden kademeleri görmeden, kim ne kadar aldı ne kadar sattı görmeden nasıl karar verebilirsin . Bu nedenle insanlar başkaları tarafindan yanlış yönlendirilip suistimal edilebiliyor. Sonucta elindeki az miktardaki birikimini kaybedebilliyor.

Soylediklerinin bir kısmına katılmiyorum. 2. bilanco zaten fiyatlandı. Hepimiz buyuk zarar edeceğini biliyoruz. Ama milli havayoludur devlet batmasina izin vermez. Ben daha onceki yorumumda thy ismini anmadım çunku krizden once de cok hareketsizdi ben tercih etmem. Diger 3 hisse daha potansiyelli 1 yil beklersen. Onda da iflas riski dahil herşey var. Karar yatirımi yapacak kisiye kalmış

• ocakb O kullanıcısına yanıt
    Diğerlerine dokunmadım hocam zaten thy devlet markası diye onu örnek gösterdim. Batmayacağını biliyorum ama,kolay kolay kendine geleceğini düşünmüyorum. 2 çeyrek bilançosunu neye göre fiyatladı hocam biraz açar Mısınız? En az 3 ay var kaldı ki virüsten dolayı uçuşlar tam doluluk ile olmayacak. Şahsi fikrim burdan thy yüklü alınmaz. Diğer mesajınızda kademe görmeden falan bahsetmişsiniz. Bunun yanında hisseyi tanımak önemli. Aracı şirketleri tanımak önemli kim nasıl hareket ediyor bilmek size kazandırıyor. Ama yine söylüyorum en önemli olan alınabilecek en dip noktadan malı almak. Zarar etmezsiniz. Ky hisse tavan yapınca yükleniyor. Ama bilmiyor ki kaçıncı tavan doyum noktası gelmiş. Rtlab en büyük örneği. Son dönemde. Amacım tartışmak değil burayı bir çok arkadaş takip ediyor. Fikir alışverişinde bulunuyoruz. Tavsiyem alınacak hisse en az 1 ay takip edilmeli.

Zaten ben de fikir alişverişi olması açısindan yaziyorum. Thy 2. çeyrek fiyatlamasına gelirsek herhangi bir hesaba dayali olarak soylemiyorum zarar edecekleri herkesin malumu demek istedim. En dipten ben de almak isterdim ama dibin neresi oldugunu bilsek ky olmayız örnek endeks 82K ya dustugunde daha da duser diye girmedim. Sonra 3 gunde yükseldi endex zaten. Soylediklerim kendim icin eleştiri yanlış anlaşılmasın. Diger yorumlarına katıliyorum ne kadar çok ve ciddi analiz yapılırsa o kadar iyi sonuç alınır. Buna tabi zaman ayırabilmek lazım. Ben 8-6 çalisan bordrolu biri olarak zaman ayıramıyorum.

• Arkadaşlar. Bir hisse yazacağım. Malum çok popüler ve el yakan hisse. RTalb.
    Pandemi nedeniyle 2,40 TL den 52 TL ye kadar tavan tavan uçurdular ve ardından taban serileri ile çaktılar. Bugün 8. Taban ile 22,70 kapattı.

Bu hisseyi sorduklarında buna benzer hareket yapan Glryh, Ekiz, Alyag, İztar gibi hisselere bu kadar şiştikten sonra bu fiyatlardan asla girmem demiştim.
    Tabi bu hisseler bir yerden destek oluşturup tutunacak ve ya operasyon bitti diye dar bir bantta uzun süre uyuyacak ya da çanak hareketi ile yukarı tepki verecek.
    RTalb normal medikal üretim faaliyeti dışında bu süreçte kit üretti ve son açıkladığı süreç için neredeyse sermayesi kadar ciro yaptı. Ve diğer aylar da bilançosuna yansıyacaktır. Yani bir hikayesi var.
    Arkadaşların görüşüne göre bu grafiğe teknik işlemez ama işletirsek fibo 20 TL altında 18,88-19,31 aralığından tepki verip 20 TL üzerine atabilir diyor. Çalışmazsa 16 TL ilk destek görünüyor.
    Ben gözlemleyeceğim. 20 TL altına gelir mi bilmiyorum. Gelirse çok olmamak kaydıyla biraz alım yapacağım ve gdişe göre tutacağım.
    Çok riskli olduğunu tekrar belirteyim. Asla yatırım tavsiyesi değildir. Almayı düşünen canını yakacak tutarda almasın tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 29 Mayıs 2020; 23:19:14 >
    telagram grubuna katılabilirmiyiz?
    Hocam Gülere ortalama 4,40tan (RTA 9-10 civarıydı) atlayıp ortalama 14,10 olacak şekilde kademeli olarak hisseden çıkmıştım. Rtalb ve güleri o dönemde düzenli olarak takip ettiğim için hisseleri, patron hareketlerini ve yatırımcı psikolojilerini az çok takip etme fırsatım oldu. Ben de bu kağıtlardan çıktıktan sonra dip kovalayan biri olarak şu an hisselerde ciddi anlamda bir güven kaybı olduğunu düşünüyorum, ciro bile etkilemedi paniği. Bu kadar tabana rağmen hala 3-4 milyon bekliyor tabanda. Bunun yanında ilk çeyrek ve ikinci çeyrek bilançolarının ikisinin birden hisselerde fiyatlandığını düşünüyorum. İkinci çeyrek beklentisi muhtemelen hisseyi etkileme anlamında görece cılız kalacaktır. Panik ky yanında patron da baskılıyor A1 aracılığı ile (kendi şirketi ve alım satımlarını bu kanaldan yapıyor). Glryh’de patron kademeli olarak elindeki hisseleri hatırladığım kadarıyla 8-9 civarı bir ortalamayla boşalttı (Rtalb için de 17-20 bandına tekabül ediyor). Tekrar alım için bu bandın bir kaç kademe daha altına yeltenirler ve RTALB için max 15-16 olarak düşünüyorum değeceği dip noktanın. Daha erken dönmez, dönerse de kalıcı olmaz gibime geliyor. Ve aynı sizin gibi döndüğü yerden 1-2 tavan yaparak 1 ve 2. tavanın içinde yatay sıkışacağını düşünüyorum. Yatırımlarımı da takipte kalarak bu şekilde planlıyorum şu an için. Yatırım tavsiyesi değil kendi fikrimdir.

İyi günler diliyorum.

Hocam tecrübenize istinaden bir soru sormak istiyorum. Malum teknik analizde bakılanr birkaç gösterge var (bollinger, MACD vs). Biz de teknik analiz yapmak istesek bunlardan hangisine gore bakmamiz lazım. Yoksa hissenin durumuna göre hangisine bakacagimiz değişir mi ?

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.