Şimdi Ara

Konu siliinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.503
Cevap
123
Favori
133.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi por favor -- 22 Ekim 2020; 17:47:31 >

• Ne yazacağımızı size mi soracağız ?
    Uzaya da çıkar, iki defa yaptığı gibi ele de verir.
    Zaten yazdığınız olumlu şeyler doğrultusunda katlaya katlaya çıkmış.
    Daha 6 ay öncesinin fiyatına göre 26 misli prim yapmış. Bulunduğu sektör ve virüs ortamının doğal olarak avantajı ile çok güzel kazanmış.
    Doğru zamanlama ile maliyetlenenler ben dahil çok güzel kazandı, Allah bereket versin. İnşallah bundan sonra tutanlar da kazansınlar.
    Ama burada sizin gönlünüz olsun diye, sizin istediğiniz gibi yorum yazma zorunluluğumuz yok. Herhangi bir hisse hakkında sadece sizin hoşunuza gidecek yorumlar okumak istiyorsanız açın bir blog orada yorum onayı getirin ve solo yapın.
    Boş atıyorsun vs. Bu nasıl üslup? Terbiyesizliğe gerek yok. Şamar gibi cevabı alınca seviyeniz hemen düşüyor. Yazdığınız şeyler zaten sizin nasıl bir kafaya sahip yatırımcı olduğunuzu gösteriyor.
    Evet ben agresifim. Terbiyesizliğe, hadsizliğe asla kayıtsız kalmam. Tepkimi koyarım.
    Yok yasal yollarla hesap verirsin vs.
    Sen kimsin hadsiz?
    Bu tehdidin arkasında durup yasal yoldan hesap sormazsan şerefsizsin. Adam ol ve hadi hesap sor.
    Yok millet takip ediyormuş da bilgi verecekmişim. Bu neyin kafası? Sen kimsin de bana talimat veriyorsun? Kime ne bilgisi verme mecburiyetim var? Burada ücret karşılığı hizmet veriyorum da bir taahhüt altına mı giriyorum?
    Konunun ilk mesajını okuyun ve anlayın diyeceğim ama o kapasite olmadığına eminim.

Burada güzel bir şey oldu. Sadece kendi bilgim çerçevesinde değil başka forum üyeleri de kendi bilgileri ile paylaşımda bulunuyor. Soru soruyor. Ben dahil vakit oldukça cevaplar veriliyor.
    Sizi Blokluyorum.
    Kendi seviyenizdekilerle ve size goygoy yapacaklarla devam edin.

Bu konu da sonlanmıştır arkadaşlar. Sanki benim bir menfaatim var da bu tiplerle muhatap oluyorum. Tehdit filan alıyorum.
    Herkese bol kazançlar. Tabi önce sağlık.
    Kesinlikle güveniyorum. Yıl sonuna kadar her türlü tutarım. Daha önce de yazmıştım. Hal yasası veya başka türlü teşvikler mutlaka gündeme gelecek. Yıl sonunda 6-7 tl Bandına gelmezse beklemeye devam. Hisse senedi yatırımı sabır işidir.

Normalde artık bu konuya yazmıyorum. Yazmayacağım da, sadece yanlış anlaşılma olmasın diye yazdım.
    Zaman oldukça portföyün son halini ilk mesajda güncelliyorum. Öyle olacak.
    Bu konudaki portföy her zaman yazdığım gibi sadece bir örnektir. Buraya en son yazdığımdan beri çok hisse senedi değiştirdim, güzel fırsatlar ve kazançlar oldu. Mesela bu fiyatlardan girilmez denilen rta dan nasıl kazandıysak kent için de girip geçtiğimiz cuma çıkıp güzel kazandık. Gsdho ve vakıf leasing den kazandık. Fırsatlar yine olacaktır. Hayat sürdükçe borsada fırsatlar bitmez.

Müsait zamanda borsada kazanmaya dair, hisse senedi yatırımına nasıl bakılmalı, ayrı bir konu açıp bir şeyler paylaşacağım. Hisse senedi tavsiyeleri değil ama sadece mantalite ne olmalı ona dair. Öbür türlüsü benim burada yaptığım paylaşımlardan çıkar elde etmemden tutun tehdite kadar varıyor.

Sağlıcakla kalın.
    Herkese iyi bayramlar.
    Arkadaşlar bir sürü hisse soruluyor. Vakit oldukça yazıyorum ancak tek tek hepsine dönmek mümkün değil.
    Tavsiye ettiğim hisseleri, hangilerini hangi fiyattan alıp sattığımızı yaklaşık haftada bir güncelliyorum.

Çok fazla karışıklık olmaması ve daha güncel olması için bundan sonra şöyle yapacağım.

Benden çok daha bu profesyonel şekilde ilgilenen, halen ikisi yatırım danışmanlığı yapan arkadaşlarımın olduğu toplam 5 kişilik, uzun yıllardır devam eden Whatsapp grubumuz var. Ve buraya başka kimseyi almayı düşünmüyoruz. Bana ücret bile teklif ederek bu gruba girmeyi isteyenler oldu ancak bu konulardan asla para vs talebim olmaz, teklif etmeyi de kimseyi aklından geçirmesin. Burada sadece hobi amacıyla, boş vakitlerde meraklı arkadaşlar için paylaşımlar yapıyorum. Ve sadece ben biliyorum demem, bilenden de faydalanırım. Vebal almayı sevmem, fikir alışverişi olur, alım satım konusunda son kararı herkes kendisi verir. Kimse kimsenin kazancına, zararına ortak değil. Konunun ilk mesajını okuyunuz.

Uzatmayayım. Bu forum için, hisse senedi yatırımına meraklı kişiler için telegram kanalı açacağım. Orada daha interaktif daha da anlık şeyler paylaşırız. Ve kendi grubumuzda yapılan teknik analizleri, grafikleri orada paylaşırım. Sorulan hisselerin teknik analizini yaparız.Sadece ben değil gruba dahil herkes tavsiyeler yapabilir, aldığını sattığını, deneyimlerini paylaşabilir. Belki ileride tanışmalar bile olabilir. Sınırlı sayıda kişi ile bunu yaparız ve asla ücret vs. söz konusu olamaz. Belli bir sayının üzerinde zaten faydalı olmaktan çıkar ve kaos olur.
    Gündüz paylaşımları işlerimden ve kendi trade işlemlerimden dolayı sınırlı olabilir ama geceleri mesela bir saat canlı sohbet açabiliriz.

Biraz daha kafamda olgunlaştırayım, sonra paylaşırım.
    birincisi adama iftira attın o gün bende onun yazdığı saniyede gördüm ve alım yapacaktım gözümün önünde tavanı bozdu 4,75 ten ancak aldım
    2.si Öyle 1 kişinin lafına bakıpta bu kadar kişiyi yok sayıp grubu kapatıcak kadar kalitesi varmış arkadaşın.
    Kötü yorum kabullenememek nedir ?
    Bu adamdan kesinlikle yönetici olmazmış
    Hocam yazmayı bıraktığınız için konuyu takipten çıkmıştım. Sizi buralarda tekrardan görmek çok güzel. Şans eseri cevabınızı gördüm, umarım konuya yazmaya devam edersiniz. Buradaki 3-5 boş insanın lafına aldırmayın, hayatımızın her alanında böyle gereksizler karşımıza çıkıyor. Konuyu tekrar takibe alıyorum

Yaklaşık 1 ay sonra bu konuya başlamamın 1. yılı dolacak ve 1 yıldaki getiriyi net ne olmuş değerlendireceğim.

Şimdilik 100 bin ile başladığımız portföyümüz şu anda yaklaşık 270 bin tl. Gayet güzel.

Faize yatırsak 1 yılda yaklaşık ancak 113 bin yapabilirdik.

Dolara yatırsak 1 yılda yaklaşık ancak 137 bin yapabilirdik. (26 kasım 2019 usd kuru : 5,76)

Gram altına yatırsak 1 yılda yaklaşık ancak 179 bin yapabilirdik. (26 kasım 2019 gram altın : 276 tl)

• Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HUBVC ciddi yükseliş gosteriyor.
    1 ayda 6.5 den 14 e çıktı.
    He ben almadım.
    Birinden duydum.

• Takip

• quote:

Orijinalden alıntı: riderman

HUBVC ciddi yükseliş gosteriyor.
    1 ayda 6.5 den 14 e çıktı.
    He ben almadım.
    Birinden duydum.
    Onu hiç sormayın.
    Hep ardından baktım, artık ciddi düzeltme gelir derken kuleyi dikti adamlar.

13 eylülde 2,70 tl
    1 ekimde 4,10
    23 ekimde 5,40
    14 kasımda yani daha 2 hafta önce 7,40

ve bugün 15,45 gördü.

asla bu seviyelerden almam, son vagonlara binmem, sert çıkışın sert inişi olacaktır, aşağılardan maliyetlenenler bir yerlerden artık birilerinin kucağına bırakacaklar. ama bakalım ne zaman ?
  • Portföyümüzü güncel fiyatlardan bir değerlendirelim ne olmuş ?

Deras - 2,69 tl x 8100 lot : 21789 tl ( şu an fiyatı 3,16 tl, kazanç + 3,807 tl)
    Marka - 1,03 tl x 19400 lot : 19982 tl ( şu an fiyatı 1,03 tl, nötr)
    Oyayo - 2,18 tl x 9175 lot : 20001 tl ( şu an fiyatı 2,18 tl, nötr)
    Metro - 1,32 tl x 16600 lot : 21912 tl ( şu an fiyatı 1,40 tl, kazanç + 1,328 tl)
    Thyao - 13,49 tl x 1200 lot : 16188 tl ( şu an fiyatı 13,67 tl, kazanç + 216 tl)

başlangıç toplam : 99872 tl
    güncel toplam : 105223 tl
    kazanç : 5351 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Portföyümüzü güncel fiyatlardan bir değerlendirelim ne olmuş ?

Deras - 2,69 tl x 8100 lot : 21789 tl ( şu an fiyatı 3,16 tl, kazanç + 3,807 tl)
    Marka - 1,03 tl x 19400 lot : 19982 tl ( şu an fiyatı 1,03 tl, nötr)
    Oyayo - 2,18 tl x 9175 lot : 20001 tl ( şu an fiyatı 2,18 tl, nötr)
    Metro - 1,32 tl x 16600 lot : 21912 tl ( şu an fiyatı 1,40 tl, kazanç + 1,328 tl)
    Thyao - 13,49 tl x 1200 lot : 16188 tl ( şu an fiyatı 13,67 tl, kazanç + 216 tl)

güncel toplam : 105223 tl
    kazanç : 5351 tl
    Deras a şimdi girilir mi hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: msmszn

Deras a şimdi girilir mi hocam?

Alıntıları Göster
    Daha yolu var bence.
    hissede temettü beklentisi var. Gelecek bilanço iyi olacak da deniliyor. Halka 2,80 den arz edilmişti. Defter değerine göre uygun fiyat.
    Ancak bir kaç günde iyi fiyatlandı, düzeltme de gelebilir. Orta veya uzun vadeci iseniz gözünüz kapalı alın. Günlükçüyseniz risk almayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Daha yolu var bence.
    hissede temettü beklentisi var. Gelecek bilanço iyi olacak da deniliyor. Halka 2,80 den arz edilmişti. Defter değerine göre uygun fiyat.
    Ancak bir kaç günde iyi fiyatlandı, düzeltme de gelebilir. Orta veya uzun vadeci iseniz gözünüz kapalı alın. Günlükçüyseniz risk almayın.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim 5000 lot alacağım bakalım

• Naten hakkındaki görüşleriniz neler hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: 2gai

Naten hakkındaki görüşleriniz neler hocam?
    Yaklaşık 2 hafta önce satmıştım. Keşke tutmaya devam etseydim. Ama güzel ekmeğini yedim. Bir ayda 7lerden 13lü fiyatlara geldi. Yenilenebilir enerji konusunda yıldız ve bildiğim kadarıyla tamamı güneş enerjisi için yatırım yapıyor. Bu sektörde devlet desteği çok iyi. Tam uzuncu kağıdı. Zaten ben enerji, güvenlik ve yazılım sektörlerini hep favori olarak görüyorum.
    Kısa zamanda iyi prim yaptı o nedenle ben kar realizasyonu yapmıştım. Düzeltme yapmadan yine girmem. Yürür giderse de kazananlara bereket versin derim. Ama al sat için değil de uzunda mutlaka sepette olması lazım derim.

• Bu arada, global menkul değerler hissesini belki bu hafta portföye ekleyebilirim. Ayrıca metro için de sabırla çanak formasyonu oluşumunu bekleyeceğim. Tahmin etmesem de 1,24 altına gelirse tekrar aşağı kırarsa kaçarım.

• hocam ozel mesajları acsan olur mu ? :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevemem1985 -- 1 Aralık 2019; 19:41:20 >
  • Güncelleme yapalım.

Deras - 2,69 tl x 8100 lot : 21789 tl ( şu an fiyatı 2,87 tl, kazanç + 1,458 tl)
    Marka - 1,03 tl x 19400 lot : 19982 tl ( şu an fiyatı 1,08 tl, kazanç + 970 tl)
    Oyayo - 2,18 tl x 9175 lot : 20001 tl ( şu an fiyatı 2,19 tl, kazanç + 92 tl)
    Metro - 1,32 tl x 16600 lot : 21912 tl ( şu an fiyatı 1,42 tl, kazanç + 1,660 tl)
    Thyao - 13,49 tl x 1200 lot : 16188 tl ( şu an fiyatı 13,84 tl, kazanç + 420 tl)

güncel toplam : 104,472 tl
    kazanç : 4,600 tl

Marka hisse senedimizi satıyoruz, oradan gelen 20,952 tl ile global menkul değerler alıyoruz. (13344 lotx1,57 tl : 20,950 tl)
  • Deras ve metro iyi gidiyor
  • Güncelleme yapalım. Ve güzel kazandığımız Deras hissesini satıp, karımızı realize edip Euyo alıyoruz.

Deras - 2,69 tl x 8100 lot : 21789 tl ( şu an fiyatı 3,86 tl, kazanç + 9,477 tl)
    Glbmd - 1,57 tl x 13344 lot : 20950 tl ( şu an fiyatı 1,62 tl, kazanç + 667 tl)
    Oyayo - 2,18 tl x 9175 lot : 20001 tl ( şu an fiyatı 2,25 tl, kazanç + 642 tl)
    Metro - 1,32 tl x 16600 lot : 21912 tl ( şu an fiyatı 1,52 tl, kazanç + 3,320 tl)
    Thyao - 13,49 tl x 1200 lot : 16188 tl ( şu an fiyatı 13,71 tl, kazanç + 264 tl)

04/12/2019 - saat : 11:43
    güncel toplam : 114,242 tl
    kazanç : 14,370 tl

Deras satış : 3,86 tl x 8100 lot : 31266 tl
    Euyo alış : 1,30 tl x 24050 lot : 31265 tl
  • bende deras alacaktım senden görüp . Yavas yavas çıktı yetişemedim daha da almadım. Artık uzun bi süre çıkmaz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevemem1985 -- 8 Aralık 2019; 19:47:2 >
  • Deras zamanında satmışım. Sert çıkışın sert düzeltmesi olur. Bu smart için de geçerli.
    Deras çok beğendiğim bir hisse. Taban sonrası yarın nereden tepki verecek bakalım.
    Duruma göre tekrar alım yapılabilir. Ama yarın brüt uygulaması başlıyor. Sert hareketlerle devam edebilir. Önce sansar gibi izleyelim.

• Kısa vadede tavsiye edebilecegin bir kağıt varmı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4Yankee

Kısa vadede tavsiye edebilecegin bir kağıt varmı
    Yarın için edip de hareket sertleşebilir. Cemas gün içi trade için izlenebilir. Ve deras brüt de olmasına rağmen iyi toparladı. 3,14 e kadar düştü. 3,86 kapattı. Gün içi brüt nedeniyle satamazsınız ama 4 tl üzerine atarsa alınabilir. Hafta sonuna kadar duruma göre satılabilir.
    Bugün elim 3,30 da iken alıma gitti ama korktum almadım. Keşke alsaydım. Yarın gap li açabilir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.