Şimdi Ara

Hisse senedi mi coin mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
1.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: try1241

Neden coin uzun vade olmaz hocam

Hocam coinler genellikle yükselir yükselir zirveye çıkar sonrada en aşağıya düşer.
    Sen uzun vade yapıp hiç al sat yapmazsan karın azalır.
    Bunlar benim düşüncem, bence borsa daha mantıklı uzun vade için. Özellikle temettü veren kağıtlar erken emeklilik şansı verebilir.

Coin gibi mucize bekleme ama. Borsa sabır işi.
    3000 in 2500u ile borsa gir 500 ile Coin. Böyle olabilir belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 20 Ağustos 2021; 23:42:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tabiki hisse senedi. çünkü hisse senedi tahmin edilebilir bir şey. coin ise tamamen sans.

çünkü bir coin in neye göre yükseldiğini neye göre düştüğünü biliyor muyuz? yok.

ama bir şirketin hisse senedi açıklanan bilançoya göre,yatırım haberine göre,ürettiği ürünlere göre bu şirketin işleri iyi gelecektede çok kar eder diye tahminde bulunabiliyorsun.

mesela faizler düşerse hepimiz biliyoruz ki gayrimenkul şirketlerinin,inşaat şirketlerinin hisseleri roketler. bunu bunu tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok.

şu sıralar faizler yüksek bu yüzden inşaat hisseleri diplerde,faizler artınca inşaat hisselerinin düşeceğini apaçık belliydi.

şu konjektürde ihracat oranı yüksek küçük sermayeli şirketler iyi kazandırıyor. çünkü ihracat yapan şirket doların yükselmesinden pek etkilenmez.

Türk borsasına güvenmeyenler için yabancı hisse senedi fonları var onları öneririm.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Hocam YKB nin 175 liralık yabancı teknoloji fonu var. 2 aydır elimde deneme amaçlı 1 tane aldım 1 kuruş kazanamadım. Fonları biraz araştırınca kazanana hiç rastlamadım herkes fon al diyor yıllık şu kadar vermiş diyor ama daha 1 tane ben şu kadar kazandım diyene rastlamadım.

Fonların içindeki hisseler güzel ama bazen gereksiz hisseler de oluyor onları silme imkanımız olsa mükemmel olacak. Siz fonlardan ne kadar kazandınız ?

Hisseyi takip etmesi daha zevk veriyor. Mesela şişe aldım 100 tane . 5 kuruş artsa 5 lira alıyorum bu da güzel motivasyon sağlıyor. Tabi düştüğü de oluyor da artık takmıyorum çünkü parayı çöpe atmış gibi düşünüyorum o yüzden umrumda olmuyor.

6 tane hisse aldım . Her birinden 100 er pay alıp 7.hisseye geçmeyi düşünüyorum. şunu sorayım 2 tane hisse var elimde ikisi de 100 er pay. Toplam TL değerleri 1500 lira. Bunlar temettü vermiyor. O yüzden satıp temettü verenlere yoğunlaşmayı düşünüyorum ama bir yandan da dursun elimde diyorum. Hisseleri de söyliyim hatta ; petkm ve krdmd. İkiside zarar yazıyor bana kara geçince satsam mi onu düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam Uzun Vade İse Kesinlikle Coin, Coin Derken Altcoinlerden Bashetmiyorum, Bitcoin Uzun Vade İçim MÜ KEM MEL

ama YTD tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poyrazispir12 -- 21 Ağustos 2021; 0:16:26 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    O iş Öyle Değil Hocam

Hayır Hocam Komik Bir Yazı Olmuş

• Brotha B kullanıcısına yanıt
    Tam Tersi Hocam

• try1241 T kullanıcısına yanıt
    HOCAM BUNLARI OKURKEN KAFAYI YİYECEĞİM, COİN UZUN VADE OLUR ASIL, BİTCOİN’den BASHEDİYORUM

• Ulan Mask Hocam Yardıma Gelin

• quote:

Orijinalden alıntı: poyrazispir12

O iş Öyle Değil Hocam

tatavayı kes açıkla o zaman.

Şuan Buna Ayıracak Vaktim Yok

Yarın Uzun Uzun Açıklıyacağım

Sende Hepsini Okuyacaksın

• quote:

Şuan Buna Ayıracak Vaktim Yok

Yarın Uzun Uzun Açıklıyacağım

Sende Hepsini Okuyacaksın

ok link falanda at.

mesela borsada uzun vadede paranı 5-10'a katlayabiliyorsun ama bitcoin alsak 10 kat olur mu?

bitcoin bu büyümesini sürdürür mü?

2016 da alsak bilmem kaç kat katlardıkta şimdi mümkün mü bu?

coin girip %50 zararda oldugunu görme olasılığı çok yüksek gibi geliyor bana.

ben öyle bir şey görsem kalp krizi geçiririm asdasdasdasd :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 21 Ağustos 2021; 0:31:1 >
    Tabiki Mümkün Hocam En En En Basitinden BTC Rainbow Charts Var Oraya Bakarak Kafada Birşeyler Canlandırabilirsiniz Bitcoinin Her 4 Senede Bir Halvingi Oluyor, Halving Üretimin Yarıya Düşürülmesi Demek, Bitcoin Sınırlı Bir Varlık Toplamda 21.000.000 Adet Olacak, Kısacası Talep Artıyor Üretim Azalıyor Sonuç: 🚀 ,

Dediğiniz Dandik Altcoin ve Shitcoinlerde Olabilir ancak, Uzun Vadeli Bitcoin İçin Mümkünatsız :D Zaten Bakarsanız Bitcoinin Her seneki Fiyati Bir Önceki Senenin Üstünde (ATHler hariç)

• quote:

Dediğiniz Dandik Altcoin ve Shitcoinlerde Olabilir ancak, Uzun Vadeli Bitcoin İçin Mümkünatsız :D Zaten Bakarsanız Bitcoinin Her seneki Fiyati Bir Önceki Senenin Üstünde (ATHler hariç)

hocam rainbow'a baktım şuan almak için pek iyi bir vakit değil anladıgım kadarıyla.

birde boş anınızda sizin güvendiğiniz kimi takip etmemiz lazım link atabilirmisiniz?

yabancı biriside olabilir türkte fark etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 21 Ağustos 2021; 0:36:47 >
    Hocam Hiçbir Zaman Dip’ten Yakalıyamazsınız. Çok Zordur Şuan Aldığını Ve 5 Yıl Sonra Yine Aynı Çizgideki Fiyata Bakın

• try1241 T kullanıcısına yanıt

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=YAY bu fondan bahsediyorsun. fonlar kısa vadeli yatırım için zaten uygun değil. sen 1 ay bile sabredememişsin.

halbuki o fon 1 yılda %51 kazandırmış. bundan bir kaç ay önce %71 falandı yıllık kazancı. şimdi senin fon aldığın zaman düşüş zamanına denk gelmiş olabilir. şu sıralar tüm dünya piyasaları düşüşte.

sen fondan kazananı duymadım demişsin o vakit duy. benim tam 9 adet yabancı hisse senedi fonum var ve çok iyi de kazandırdı.

mesela geçen yıl sağlık sektörü fonuna yatırım yapmış olanlar çok iyi kazandılar.

yapı kredinin teknoloji fonunu ben de beğenmemiştim 6 ay önce onu satmıştım.

onun yerine iş portföy teknoloji karma fon,elektrikli araçlar karma fon falan almıştım.

elektrikli araçlar karma fonu evladiyelik bir fon. yani elektrikli araçlar pazarı daha bebeklik çağında.

ben de hisse senetleri var. yani sadece fonlara takılıp kalmıyorum. bilançolarını beğendiğim küçük sermayeli ve ihracat yapan şirketleri almaya çalışıyorum.

bist 30 ve temettü hisseleri şu konjektürde mantıklı değil, çünkü yabancı sermaye ülkeyi terk etti. yerli yatırımcınında çok büyük hacimli hisseleri yukarı yönlü hareket ettirmeye sermayesi yetmiyor.

• quote:

Hayır Hocam Komik Bir Yazı Olmuş

komik olan ne söyle de hep beraber gülelim .

Yarın Beraber Güleriz Hocam

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.