Şimdi Ara

HIS HD2600XT ICEQ Turbo ekran kartı video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
13.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HIS, sadece ATI ekran kartları üretimi yapan ve bu yüzden de ATI'a oldukça yakın üreticilerden biri. Firmanın ICEQ olarak adlandırdığı ve özel soğutma sistemleri ile piyasadaki rakiplerinden ayrılan serisi ise ülkemizdeki ve yurtdışındaki kullanıcılar tarafından yakından tanınıyor. ICEQ serisi ekran kartları üzerinde yer alan ve VGA Silencer serisi soğutma sistemleri ile yakından tanınan Arctic Cooling'in üretimi olan soğutucular, hem çok sessiz çalışıyorlar hem de ekran kartını oldukça serin tutuyorlar.

Bu videomuzda ICEQ serisi ekran kartlarının yeni üyelerinden ATI'ın HD 2600XT yongasını kullanan ve fabrika çıkışı hız aşırtılmış olarak gelen HIS HD2600XT ICEQ Turbo ekran kartını inceliyoruz.

Ekran kartı üzerinde yer alan soğutucu, test sonuçlarında da rahatlıkla görülebileceği gibi işini oldukça iyi bir şekilde yerine getiriyor. Hem sessiz hem de rakiplerine oranla daha performanslı olan ICEQ Turbo, sessizliğe önem verenler ve HTPC toplamak isteyenler için iyi bir seçenek.

Model

• HIS HD 2600XT ICEQ Turbo 256MB GDDR3

Teknik Özellikler

• GPU : HD 2600XT
    • Veri yolu : PCIe
    • Üretim tek. : 65nm
    • GPU hızı : 830MHz
    • Shader sayısı : 120 adet (Unified)
    • DirectX desteği : DX10'a tam uyumlu
    • Bellek tipi : GDDR3
    • Bellek miktarı : 256MB
    • Bellek veri yolu : 128Bit
    • Bellek hızı : 1920MHz
    • Çıkışlar : 2 adet DVI, 1 adet SVideo / HDTV (YPrPb komponent çıkışı)
    • Kutu İçeriği : HIS HD 2600XT ICEQ Turbo 256MB GDDR3, HDTV (YPrPb komponent) , 1 adet SVideo bağlantı kablosu, 1 adet Crossfire köprüsü, 1 adet DVI-VGA dönüştürücü, Sürücü CD'si, kurulum klavuzu ve tanıtım broşürü

Firma Bilgisi

Ek / Düzeltme : HIS Türkiye, kutu içeriğinde yer almayan HDMI dönüştürücülerin, isteyen kullanıcılar için ücretsiz temin edileceğini. Yeni gelen seride ise HIS HD2600XT ICEQ Turbo'ların kutu içeriklerinde bu dönüştürücünün yer alacağını belirtti.

Donanimhaber.com ekibi olarak konuya olan duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.

Sayfanın Linki : http://www.mascom.com.tr/ekrankarti/his/hd2600_xt_iceq_turbo.asp

• oc olursa güzel iyi bir kart
  • Fiyat hakkinda bilgi var mi?
  • 145$ ile 150$ arasında bir satış fiyatı var
  • Güzel video teşekkürler
  • seviyorum bu videoları
  • haber için tşklr... güzel bir ürün amma yeni bir kart almak için kasım ayını beklemek en maktıklı seçim olacaktır...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

haber için tşklr... güzel bir ürün amma yeni bir kart almak için kasım ayını beklemek en maktıklı seçim olacaktır...

işte buna sonuna kadar katılırım
  • bu saatten sonra hd2900xt için iceq turbo modeli çıkarmasalar bari
  • quote:

Orjinalden alıntı: BLAZEX!

quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

haber için tşklr... güzel bir ürün amma yeni bir kart almak için kasım ayını beklemek en maktıklı seçim olacaktır...

işte buna sonuna kadar katılırım

video inceleme için teşekkürler.

• güzel kart ama bunların 55nm ikinçi versiyonlarını beklemek daha mantıklı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

güzel kart ama bunların 55nm ikinçi versiyonlarını beklemek daha mantıklı.

Bekle bekle ne kadar.2008'de çıkacak senin dediğin kartlar.
  • Gerçeği söylemek gerekirse insan ne zaman isterse o zaman oyunu istediği gibi oynayabilmeli onun içinde sistemde her zaman güvenebileceğiniz bir kart tutmakta fayda var. Video'da belirtilen ürünün fiyatı 145$ hadi diyelim kasım ayında 100$'a düştü 1000$'lık pc'de 45$ kayıp aman ne büyük bir şey ve zaten bu zararınızı realize etmenize gerek yok bir 3 ay daha sonra 300$ seviyesinde Ati'ın yeni çıkacak ekran kartları ile değiştirebilirsiniz.
  • Mesut abi yine uyarmadan geçemio 2600CF yapacağınıza 1 tane 2900xt alın hem daha iyi performans ve görüntü sağlanmış olur diyor.. sağol abi bilgilendirdiğin için şimdi hiç pişman değilim HD2900XT aldığıma
  • quote:

Orjinalden alıntı: murders

Mesut abi yine uyarmadan geçemio 2600CF yapacağınıza 1 tane 2900xt alın hem daha iyi performans ve görüntü sağlanmış olur diyor.. sağol abi bilgilendirdiğin için şimdi hiç pişman değilim HD2900XT aldığıma

BÖYLE BİLGİLENDİRMELER GÜZELL

2900 XT DRİVER problemi war die alıcaktım almadım bu problemi aştımı?

• turbolu falan iyiymiş valla
  • Kartın soğutmasının görünüşü ve performansı gayet iyi ama ramler soğutulmuyo o biraz kötü olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet328

quote:

Orjinalden alıntı: murders

Mesut abi yine uyarmadan geçemio 2600CF yapacağınıza 1 tane 2900xt alın hem daha iyi performans ve görüntü sağlanmış olur diyor.. sağol abi bilgilendirdiğin için şimdi hiç pişman değilim HD2900XT aldığıma

BÖYLE BİLGİLENDİRMELER GÜZELL

2900 XT DRİVER problemi war die alıcaktım almadım bu problemi aştımı?

Valla ben skor peşinde değilim... Ama kart bazı oyunlarda fsp yönünden zayıf tabii belli bi seviyeden sonra göz algıyamıo ama ne edecen biz insanoğlu hep iyisi hep en yükseği... bi de ısınma problemi var diolardı walla bende öle bi sıkıntı yok kasa için havalandırma falanda gayet iyi yani kartta bi kusur bulamadım... sıcaklık derecelerinin fazla olması bence kasa içi havalandırmadan ve kişinin overclock aşkıyla yanıp tutuşmasından ama watt manyağı onu sölim sırf o yüzden be quıt dark power PSU aldım yoksa işim zordu... dediğim gibi herhangi bi sıkıntı çekmiyorum DX9 destekli uygulamaları ve oyunları canavar gibi en son ayarlarda çalıştırıo... DX10'da bu olay ne olur orası tartışılır ama 8800GTX'e bazı kişilerin kafa tutuyor denemesi ve bazılarınında bırak kafa tutmayı overclock ile geçtiğini sölüo eee buda beni gururlandırıyor bu fiyata bu performans ne alemi var 1000 ytl yada daha fazla verip 3-5 fsp fazla alacam die para harcamanın...

• Ya ben bu His in kartlarına hastayım.Çok karizma duruyorAcaba His den 8800gts içinde böyle birşey yapmasını istesem parayıda önlerine atsam() yaparlarmı böyle bir şey

Video için teşekkürler...
  • Hiçbir video incelemeyi izleyemiyorum, 17sn'de takılıyor tüm videolar, sorun ne olabilir arkadaşlar bir fikri olan var mı?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.