Şimdi Ara

HİS 4850 fan hızını nasıl yavaşlatırım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba bu konuyla ilgili bilgiler verilmişti ama bir süredir araştırıyorum bulamadım.
    HIS 4850 Ekran Kartımın fanı çok sesli çalışıyor. Özellikle geceleri baya rahatsız ediyor. CM RC690 Kasam var anladığım kadarı ile gürültü kasa fanından değil ekran kartından geliyor.

Bilgili arkadaşlar hem ekran kartının hemde kasanın fanlarının nasıl yavaşlatıldığını anlatırlarsa çok sevinirim. Bu konularda çok bilgili değilim biraz detaylı anlatabilirseniz çok makbule geçer.

Şimdiden teşekkürler...

• Yok mu yardım edecek kimse arkadaşlar?
  • kartın fanını "riva tuner" adlı program ile azaltabilirsin.."guru3d.com"da bulabilirsin...

kasanın fanlarını yavaşlatmanın yazılımal bir çözümü yok..hız ayarlayıcı alacaksın ya da sessiz fan takacaksın
  • quote:

Orjinalden alıntı: p@l@

kartın fanını "riva tuner" adlı program ile azaltabilirsin.."guru3d.com"da bulabilirsin...

kasanın fanlarını yavaşlatmanın yazılımal bir çözümü yok..hız ayarlayıcı alacaksın ya da sessiz fan takacaksın

riva tuneri indirdim power user bölümünde riva tuner/fan bölümüne girdim 5 tane seçenek çıktı bundan sonra ne yapmalıyım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: demiray68

quote:

Orjinalden alıntı: p@l@

kartın fanını "riva tuner" adlı program ile azaltabilirsin.."guru3d.com"da bulabilirsin...

riva tuneri indirdim power user bölümünde riva tuner/fan bölümüne girdim 5 tane seçenek çıktı bundan sonra ne yapmalıyım?

orası değil..resimde yuvarlak içindeki yere tıkla..orada fan seçeneğini göreceksin..onu etkin hale getir oradaki kutucuğu tıklayarak..
     HİS 4850 fan hızını nasıl yavaşlatırım?

• sağolasın p@l@ inşallah ses biraz azalır .
  • quote:

Orjinalden alıntı: demiray68

sağolasın p@l@ inşallah ses biraz azalır .

zaten orada görürsün..fan hızı ayarı var direk..ve de sıcaklığa göre otomatik hız ayarlatma var..kafana göre takıl işte
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.