Şimdi Ara

Hırsızın Çaldığı Aracımı Bana Satmak İstemesi (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
4
Favori
14.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
460 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arac teybinin arkadan elektrik alinabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Saracen -- 20 Şubat 2022; 16:27:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok geçmiş olsun. Umarım en kısa zaman da sorununuz çözülür.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Şerefli, adaletli mafya tanımı herhalde sadece Türkiyede vardır. 40k para için kimse kimseye posta koymaz. 2022 yılında yaşıyoruz. Hala insanlar araba çalıp kaçabiliyorlar ve devlet bulamıyor. Kameranın olmadığı yer yok. İnsanların attığı adım bile sayılacak hale geldi. Her yolun girişinde, çıkışında, dükkanında vs. kamera var gerçekten pes. Cebine koyup götüreceğin bir şey değil ki. Koskoca araba yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apocalypto33 -- 20 Şubat 2022; 16:38:0 >
  • Yusuf Saracen kullanıcısına yanıt
    Çok mantıklı.

• Araba hırsızlıkları nedense Esenyurt, Büyükçekmece, Beylikdüzü taraflarında çok oluyor.

Oralarda oturanlar dikkatli olmalı.

• bir adrese çağır paranı gel al de. muhtemelen bi velet yollayacaklardır suriyeli veya malum ırktan. polisi arama çocuğun topuklarına işlem yap. muhtemelen konuşur şu kişi bu kişi diye sonra onu ses kaydı al. ardından yine polise gitme. 3-4 tane silah daha bul ardından tayfayı toplayıp çocuğun verdiği adrese gidin. muhtemelen ya çocuktan haber bekliyorlardır. çocuğa pot kırdırtmayın parayı aldığını söyletin. yoksa adresten uzaklaşırlar. daha sonra muhtemelen aracınla yanına gelir. o zaman sen ona çöker ondan uğraştırma bedeli olarak 40 bin tl tazmin edersin.

şimdi diceksin hak hukuk adalet. ben de sana dicem ki bürokrasi yüzünden yavaş. memurun iş yükü fazla o yüzden hukuk sistemimize yardımcı ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estafine -- 20 Şubat 2022; 17:47:48 >
  • Yok artık.

• geçmiş olsun hocam. başıma geldi aynısı, benim de seat ibizayı çalmışlardı. hırsızlıkta kullanmışlar, 13 gün sonra polis buluyor arabamı kovalamaca sonucu park halinde ve 15 ay boyunca bana haber vermek akıllarına gelmiyor emniyet teşkilatımızın. üzerinde başka bir plaka vardı elbet ama araçta kartvizitim, ruhsatım duruyordu.

sizin olayda olduğu gibi sosyal medyada paylaştıktan sonra, "araç bizde" diye arayanlar oldu para koparmak maksatlı.

mafyavari işlerle uğraşan ve tanıdığın tanıdığı konumunda olup şu kadar paraya buluruz diyenler de oldu. insan her türlü çözümü arıyor, sizi çok iyi anlıyorum. hatta birisinde kocaeli'ne gittik, aracın üzerindeki değişmiş plakaya kadar söyledi eleman, biz kendimiz çözecek şekilde hazır ve kalabalık gittik, buluşma yerini bir kaç noktadan ablukaya aldık, elden para transferinde kendi ellerimizle yakalayacak şekilde hesap yaptık. fakat eleman uyandı sanırım ekti bizi. arayan noyu emniyete de verdik bu arada ama dolandırıcı olarak tanıdıkları birileriymiş zaten. bir şey çıkmaz dediler. neticede araçtan tamamen umudu kesmişken ve aradan onca ay geçmişken emniyetimizin aklına geldim. güzel bir yediemin ücreti ile aracımı aldım ben.

size tavsiyem,

+sosyal medyada paylaşırken telefon no giriyorsanız kendi numaranızı ve isminizi değil, bir başka telefon numarası girin eş dosta ait. (araçta bilgileriniz -kartvizit, ruhsat vs.- varsa , gerçekten araç sahibini arayanlarla dolandırıcı olanları elemek için ben böyle yaptım)

+yedieminleri mutlaka arayın. (bilgi vermeye çok hevesli olmuyorlar)

+aracın çalındığı bölgedeki yerel medyada paylaşımlar yaptırın, gören olma olasılığı yüksek olur. (benim örnekte bir vatandaş yorumunda, aracı polisin bulduğu yerde gördüğünü söylemişti mesela, ama biz gittiğimizde araç yoktu tabi, yediemine çekilmiş olduğu için.

çevrenizde, çoktan parçalanmıştır, daha bulunmaz diye can sıkanları kafanıza takmayın. araç parçalamayı çok tercih etmiyorlarmış benim o zamanki edindiğim bilgilere göre. aracınızı çalanlar hırsızlık için çalmışsa kullanabildiği kadar kullanıp ondan kurtulmayı tercih edecektir. bu durumda iki ihtimal var, ya bir yerde terk edecekler aracı bırakıp veya change işi ile uğraşanlara para karşılığı verecekler. ben birinci ihtimali yüksek görüyorum.

bu arada kasko konusunu göremedim. kaskonuz varsa tabi, zaten hiç aramayın aracı.

umarım yakın vakitte bulursunuz.

• Buna benzer bi olaya şahit olmuştum ve işin içinde bazı polislerin olduğu söylenti vardı ve bence çok mantıklıydı.

welcome2tr

• highest in the room kullanıcısına yanıt
    küçücük çocuk musun sen ya amacın ne bilader adamın canı yanmış, hiç mi utanma yok?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yazılacak çizilecek çok şey varda NEYSE…..

• Ülkeye bak ne
    Adam arabanı caliyo HGS den geciyo geziyo tozuyo
    Bı de gelmiş senle pazarlık yapiyo
    Tirlatmassak iyi

• Polis karakolun karşısındaki ofisimi gündüz vakti soydular. Polis geldi tutanak için, ilk soru sigortanız var mı, neden yok?

😆

• Geçmiş olsun

• linkorn L kullanıcısına yanıt

Şerefli, düzgün mafya nasıl oluyor?

• arabayla suça karışıp sonra suçu sizin üstünüze atmasalar bari.. Ne olacağı belli olmaz arabayı çaldırdığınız için içeri bile atabilirler sizi

• N20 kullanıcısına yanıt

Bu tip işlerde mutlaka araştırılmalı

• Allah yardımcın olsun, umarım gören bilen çıkar.

• Çok acı.. Çok geçmiş olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde ne saygım kaldı ne sevgim nefret ettim.ne adalet var nede hukuk

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.