Şimdi Ara

HİRİSTİYANLARIN KENDİLERİNİ CENNETE GİDECEKLERİNİ İNANANDIKLARINI BİLİYORMUYDUNUZ ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 2003 yılında 9 ay esnaflık yaptım İstanbul GÖZTEPE'de meşhur Bağdat Caddesine giden yolda olan bu işletmenin adı TUNA CAFE VE EV ÜRÜNLERİ'ydi halamın kızlarıyla ortak açtığım bu şirin işletmede halen görüştüm GÖZTEPE'de bulunan 2 dükyanda tuhafiyecilik yapan 2 çocuklu tıpkı biz TÜRK'ler gibi yaşayan ERMENİ bir aileyle tanıştık bu aileyle o kadar samimi oldukki hala görüşürüm ve evlerine rahatca girer çıkarım evin büyük oğlu benden 3 yaş büyük ARDEN abiyle ara sıra buluşup yemek yeriz, dinler, siyaset ve sanat hakkında uzun uzun konuşuruz geçen gün konuşurken kendisi bana CEHENNEM'E inanmadıklarını ve ölünce direk CENNET'e gideceklerini inandıklarını söyledi tabi ben içimden acıdım, üzüldüm ve çok sevdiğim bir abim olduğu için korkunç gerçeği söyleyemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Söyle niye söylemiyorsun belki imana gelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet.

Peki sen cehennemde yanacagini biliyor musun?

Ben acimam. Korkunc gercegi soylerim. Ne yazik ki maya dinine gore yanacaksin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbolcu

Söyle niye söylemiyorsun belki imana gelir.

Söylesemde fayda etmez atalarının dinlerini nasıl bırakacaklar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Evet.

Peki sen cehennemde yanacagini biliyor musun?

Ben acimam. Korkunc gercegi soylerim. Ne yazik ki maya dinine gore yanacaksin.

MAYA dini ne kardeş ? Unun içine katta bari ekmek yap ALLAH çizgileri çizmiş kimin nereye gideceğini sadece RABB-ÜL ALEMİN bilir

• Hotanlı 3477 kullanıcısına yanıt
    Sen simdi maya diniyle dalga gectin. Uc kat yanacaksin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir Müslüman cennete gideceğine inanıyorsa bir Hristiyan niye inanmasın?

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Sen simdi maya diniyle dalga gectin. Uc kat yanacaksin.

Yav He He

• quote:

Orijinalden alıntı: AsterixOburix

Bir Müslüman cennete gideceğine inanıyorsa bir Hristiyan niye inanmasın?

İnanmış olabilirler ama yanlış inanıyorlar biz müslumanlara göre 11 HAVARİ ve ergenliğe girmeden ölen çocuklar haricinde hiç bir hiristiyan CENNET'e giremeyecek

• Hotanlı 3477 kullanıcısına yanıt
    olunce gorursun
  • Neden üzülüyorsun ki, belki o da sana acıyıp, üzülüp gerçeği sana söyleyememiştir
    Çünkü çoğu insan sadece kendi inancını ve kendi dinini gerçek görür, çünkü kesin kabul ettiği ve öğretildiği kutsal kitaplar tek gerçekliğin kendi kitap olduğunu belirtmişlerdir. Buradan da aslında böyle düşünenlerin ne derece gerçeklik algısının bozulmuş olduğunu görüyoruz.

Bu konu hakkında şunu merak ediyorum cevap verirsen sevinirim, Allah, Kuran'da insanlardan ne istiyor? "İyilik, erdemlik, yalan söylememek, yardımsever olmak, ona inanmak, ibadet etmek vs"
    Peki aynı emrettiği şeyleri bir Hristiyan veya Hindu yapsaydı, Kuran'da yazan her şeyi yapsaydı ve ibadetini de kliseye gidip yapsaydı, İslama göre bu Hristiyan dinine mensup insan cennete gider miydi?

1- Eğer cevabın "evet" ise;
    O zaman cennete gitmek için illaki islam dinine mensup olmak gerekmez. Hristiyan olup, Kuran'ın emirlerini yerine getiren ve Hristiyan olarak kliseye gidip ibadet edenlerde cennete gidebilir. O halde bu durumdan bir sürü siyasi ve kültürel önemli çıkarımlar yapılabilir.

2- Eğer cevabın "hayır" ise;
    İnsanın dininin seçme şansının çok zor olduğunu biliyoruz ve bu konu hakkında bir konu açmıştım ama nedense hiç cevap gelmedi herneyse, o halde Kuran'da yazan emirleri yapan, tanrıya inanan ve kendi dinince ibadet edip kliseye giden ama İslam'a inanmayan bir Hristiyan veya Hindu cennete gidemeyecek.

Şimdi şu 2. seçenekteki durumu içinde tanrı olmayan basit bir hikayeye indirgeseydik ve herhangi bir insana anlatıp, düşüncelerini sorsaydık, büyük çoğunluğu bu duruma sebep olanın bir cani,egolu,kötü veya psikopat biri olduğunu söylerlerdi. Fakat o betimlediği kişinin tanrı olduğunu söyleseydim benim saçmaladığımı söyleyip hakaretlerde bulunurlardı.

Şimdi söyle, "Evet" mi, "Hayır" mı ?

• Prof.Celal Şengör kullanıcısına yanıt
    Ama şimdi bu oldu mu hocam, zor sorular felan. Soru boş bırakılabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 112600

Arkadaşım ben de soruyu anlayamadığım için cevaplıyamadım hem forumda her üye her üyenin sorusuna cevap vermek zorunlu olduğuna dair kural mı var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hotanlı 3477

quote:

Arkadaşım ben de soruyu anlayamadığım için cevaplıyamadım hem forumda her üye her üyenin sorusuna cevap vermek zorunlu olduğuna dair kural mı var ?

Arkadaş yaptığı yorumunda büyük ihtimal ironi yapıyor
    Soruyu mu anlayamadın? Arada sırada olur öyle.
    Bir soruya cevap verme zorunluluğun yok ama cevap vermeyişin insanı şüphelendiriyor haliyle. "Sorunu anlamadım" diye yanıt yazabilirdin.
    İstersen soruyu daha net ve basit bir şekilde sunabilirim, cevaplayacak mısınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Celal Şengör

quote:

Orijinalden alıntı: Hotanlı 3477

quote:

Arkadaş yaptığı yorumunda büyük ihtimal ironi yapıyor
    Soruyu mu anlayamadın? Arada sırada olur öyle.
    Bir soruya cevap verme zorunluluğun yok ama cevap vermeyişin insanı şüphelendiriyor haliyle. "Sorunu anlamadım" diye yanıt yazabilirdin.
    İstersen soruyu daha net ve basit bir şekilde sunabilirim, cevaplayacak mısınız?

Buyrun sorun

• Good Morning To Everybody

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.