Şimdi Ara

Hiremco Zapper HD Uydu Alıcısı Sorunları ve Çözümü (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
7
Favori
33.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: knslgmr

quote:

Orijinalden alıntı: Umutcan

Hocam merhaba, benim hepsiburada'dan cihaz geldi. TS 140 MEGA HD modeli geliyor bilginize. Bir farkı yok herhalde, yeni serisini böyle adlandırmış olabilirler. Cihaz tam anlamıyla tak çalıştır, direkt ayarları indirip açıldı.
    İstediğim hd kanalları vs. sorunsuz izlemekti, dolayısıyla beklentimi karşıladı. D-smart sd alıcımda zayıf sinyali olan sd kanallar da bunda canavar gibi %99 sinyalde.
    İleride de umarım sorun olmaz. Cihaza usb'den wifi stick takılıp cam ve iptv olaylarına girilebiliyor, ama merkezi sistemimizde astra uydusu olmadığı için uğraşmayı düşünmüyorum.
    Binbir farklı receiver modeli kullanmamış bir kişi olarak beni tatmin etti, iş görüyor.

Hocam kanal geçişleri hd yayınlarda görüntü kalitesi nasıl,bir çok kişi bu cihaz hakkında kullanıcı incelemesi bekliyor.sitelerde akıllı kumandası olduğu yazıyor tv yi açıp kapatabiliyormu.

Hocam karşılaştıracak aynı kulvarda cihazım olmadığı için iyi veya kötü diyemiyorum malesef. Neye göre iyi neye göre hızlı diyebilirim bilemiyorum.
    Kendi beğenim açısından bakarsam görüntü kalitesi benim zevkime göre tatmin edici, kanal geçiş hızı normal, eski d-smart alıcıma göre yavaşlık veya hızlılık farketmedim. (çok zapping yapmam)
    SD kalitesi sanki SD D-smart alıcımda daha iyi gibiydi, onun dışında hd yayınlar elbette ki kaliteli. 52" tv kullanıyorum, bu boyutta hd yayınlar başarılı.
    Bu şekilde sorunsuz çalışmaya devam etsin bana yeterli, Zapper alacaktım ama bu konudaki yazılım çökme ve kurtarma gibi sorunları okuyup soğuyunca @teknofone arkadaşın tavsiyesi ile buna yöneldim.
    Eskiden uydu alıcılar ile epey uğraşırdım, biss, emu şifre çözme vs. artık internet yüzünden pek uğraşasım yok ve bu şekilde uygun fiyatlı bir cihaz gayet işimi gördü.
    Arkadaşın dediği gibi aslında konu da bu alıcıya dönmeye başladı, konunun ana amacını fazla saptırmayalım ek sorunuz olursa pm'den cevaplarım.

Sonradan edit: Normal HD yayınlar sorunsuz olsa da diziler ve özel programlar gibi yüksek bitrate'li yapılan yayınlarda sorunlar yaşıyor, ilerideki 1366x768'den yüksek çözünürlüklü yayınlarda ise tamamen sorun oluşabilir. Biz alanlar memnun kalmadık,
    o yüzden bu sonradan eklediğim notu dikkate alınız ve sipariş vermeden önce cihazın konusuna bakın.
    İşin özeti : ucuz receiver'ların sorunsuz olanı yok. Alacaklara yanlış yönlendirme olmasın diye sonradan cihaz konusunda ulaştığımız
    bu deneyimi mesaja ekledim. Cihaz alırken yüksek ram'li olmasına dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 21 Nisan 2016; 2:45:50 >

• beyler ben bu uydu alıcısını aldım kullanıyorum fakat kumandası çok kötü. tuşları çok sert. Bunun yerine daha kaliteli başka bir kumanda önerebilirmisiniz?
  • Umutcan sizin alıcı hangisi?

Redline 140 için ayrı bir konu var sizin alıcı bu mu?

http://forum.donanimhaber.com/m_116071964/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: LTE

Umutcan sizin alıcı hangisi?

Redline 140 için ayrı bir konu var sizin alıcı bu mu?

http://forum.donanimhaber.com/m_116071964/tm.htm

Bana gelen model TS 140 Mega modeli hocam.

• uyduyu almadan önce burayı okusaydım hiremco zapper hd yi almazdım.Kanal sırası bozulma olayı çok can sıkıcı,Uğraş düzenle fişi çekince yada elektrik kesintisi olduğunda kanal listesi hemen bozuluyor.
    Merihvideodan v7 yazılımı yükledim yine aynı,
    http://www.hiremcoteknik.com/Hiremco-Zapper-HD.html burdan v5 yazılımını yükledim iki gündür kanal listesi bozulmadı.cihaz çalışırken fişi çekiyorum,Düğmeden kapatıyorum daha bozulmadı ama heran bozulabilir.
    KEndimce çözümüm: kullanmadığım bi flaş belleğe kanal listersini düelttikten sonra yedek aldım,Kanal listesi bozulursa tekrar ayarlmak yerine iki dakkada aldıgım yedeği yükleyerek bu işi pratikleştirdim.
    Çöpemi atacağız cihaz genel olarak güzel tek hoşuma gitmeyen yanı kaanal listesi bozulma olayıydı,Bunu da bu şekilde halettim.

• O uydu alıcı fazla ömürlü olmaz. Sorunlu olduğu için fiyatı bu kadar düştü geçici çözüm için iyi fakat birden fazla uydu kullananlar için veya farklı uyduları ayarlayanlar için tam bir işkence. Sadece liste değil ayarlarda bozulduğu için cihaz asli görevini yerine getiremiyor. Sadece günde birkaç saat Türksat uydusu izlenecekse ve kişisel ayar yapılmayacaksa geçici çözüm olarak alınabilecek alıcılardan.
  • tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    Tkgs kapalı mı acaba? Tkgs kapalı olursa kanal listeyi değişmiyor.

• Yeni yazilimdan haber yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: emre7107

Tkgs kapalı mı acaba? Tkgs kapalı olursa kanal listeyi değişmiyor.

tgks kapalı da olsa fişi çekince yada elektrik kesintisinde yada kafasına göre kanal listesi değişiyor.Görüntü kalitesi güzel ama bu durum tam sinir bozucu.Hiremkoyu birine hediye ettim kendime n11 den AMSTRAD 19700 FULL HD PVR modelini aldım.Bilmiyorum nasıl çıkacak çok fazlabilgi bulamadım ama beyenmezsem değiştiririm.
    http://urun.n11.com/uydu-alicisi/amstrad-19700-full-hd-pvr-uydu-alici-P70969645

• quote:

Orijinalden alıntı: tedirgin011
    tgks kapalı da olsa fişi çekince yada elektrik kesintisinde yada kafasına göre kanal listesi değişiyor.Görüntü kalitesi güzel ama bu durum tam sinir bozucu.Hiremkoyu birine hediye ettim kendime n11 den AMSTRAD 19700 FULL HD PVR modelini aldım.Bilmiyorum nasıl çıkacak çok fazlabilgi bulamadım ama beyenmezsem değiştiririm.
    http://urun.n11.com/uydu-alicisi/amstrad-19700-full-hd-pvr-uydu-alici-P70969645

O zaman sizden AMSTRAD 19700 için bir inceleme bekliyorum. Ayrı bir konu açıp detaylı inceleme yaparsanız çok faydalı bir konu olur.

• iki güne kadar gelir galiba inceleme yapıp paylaşacam.
  • quote:

iki güne kadar gelir galiba inceleme yapıp paylaşacam.

Teşekkürler. N11'deki piyasanın yarı fiyatına satan kişiden mi aldınız acaba? Eğer ondan aldıysanız kargodan teslim alırken mutlaka iyi kontrol edin ve paketi açarken mümkünse telefonla video çekin. Hayırlı olsun.
  • quote:

quote:

Teşekkürler. N11'deki piyasanın yarı fiyatına satan kişiden mi aldınız acaba? Eğer ondan aldıysanız kargodan teslim alırken mutlaka iyi kontrol edin ve paketi açarken mümkünse telefonla video çekin. Hayırlı olsun.

Aynen ordan aldım,Satıcı adanada bende adanadayım özellikle bu satıcıyı tercih ettim,İki tane aldım birde biladere kupon çek axes bahar kampanyası kombo ile 50 tl nin altında bi rakama maliyet ettim,Videoya da alıp bi inceleme yapacağım anlayabildiğim kadar tabi.Uydu konusunda biss misss fazla bi bilgim yok.Elimizden geldiği kadar artık.

• quote:

quote:

quote:

Aynen ordan aldım,Satıcı adanada bende adanadayım özellikle bu satıcıyı tercih ettim,İki tane aldım birde biladere kupon çek axes bahar kampanyası kombo ile 50 tl nin altında bi rakama maliyet ettim,Videoya da alıp bi inceleme yapacağım anlayabildiğim kadar tabi.Uydu konusunda biss misss fazla bi bilgim yok.Elimizden geldiği kadar artık.

Hayırlı olsun. Elinizden geldiği kadar inceleyin gerisi önemli değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hayırlı olsun. Elinizden geldiği kadar inceleyin gerisi önemli değil.

ufak bi inceleme yaptım.
    http://forum.donanimhaber.com/m_116398382//tm.htm#116398382

• Merhaba bu cihazı aldim otomatik ayarli olarak geldi fakat hotbird uydusunda örneğin çoğu kanal siyah erkan hicbirsey çıkmıyor. Bu normalmi bir ayarmı yapmalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Uçan Pırasa

Merhaba bu cihazı aldim otomatik ayarli olarak geldi fakat hotbird uydusunda örneğin çoğu kanal siyah erkan hicbirsey çıkmıyor. Bu normalmi bir ayarmı yapmalıyım?

Hotbirdin çoğu şifrelidir ondan çıkmaz. Zapper hd ile sadece şifresiz olanları izlersiniz yüzde 90 ı şifreli hotbirdin

• quote:

Orijinalden alıntı: ketoral

quote:

Merhaba bu cihazı aldim otomatik ayarli olarak geldi fakat hotbird uydusunda örneğin çoğu kanal siyah erkan hicbirsey çıkmıyor. Bu normalmi bir ayarmı yapmalıyım?

Hotbirdin çoğu şifrelidir ondan çıkmaz. Zapper hd ile sadece şifresiz olanları izlersiniz yüzde 90 ı şifreli hotbirdin

Peki kanal listesinde sadece şifresizleri gösterme gibi bir seçeneği varmi ben bulamadımda ? Ayrica kanal listesinin fis cekilince bozulma sorununa cozum bulundumu acaba ?

• quote:

Peki kanal listesinde sadece şifresizleri gösterme gibi bir seçeneği varmi ben bulamadımda ? Ayrica kanal listesinin fis cekilince bozulma sorununa cozum bulundumu acaba ?

Liste hala bozuluyor ve çözüm bulunmadı. Üreticisi bu modeli unuttu artık, yazılım güncellemesi de vermiyor. En son V9 beta vardı o yok oldu, V8'de sitesinden kaldırıldı. Şu an V7 var ve aynı sorun devam ediyor. Bu cihazın artık üretimini de yapmıyorlarmış, kimde ne kadar stok kaldıysa en ucuz fiyattan satıp elinden çıkartmaya bakıyor. Dikkat ederseniz satıcıların çoğunda stok bitti. Forumda da üyeliği bulunan uydu firması kargo dahil 69 liradan elindeki stokları eritti ve artık konuda da göremiyoruz.

Şu an en ucuz 67 lira + 5 lira kargo ücreti ile Gitti Gidiyor sitesinde satılıyor. Ben olsam almazdım.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/hiremco-zapper-hd-uydu-alicisi-213103190

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.