Şimdi Ara

Hipernete Geçemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bugün türktelekom ilçe m. gittik babam ile. Hipernet 35 mbit paketine geçmek için neyse işlemleri yaparken kadın sistemde 35 mbit geçemediğimizi söyledi ancak 50 mbite geçebiliyormuşuz. Şuan bulunduğumuz paket 35 mbit hipernet paketinden yüksekmiş falan filan dedi şuan ki paketimiz NETLİMİTSİZ Plus sanıırm tahhüt olduğu için ancak cayma fiyati ödeyip öyle geçebilceğimizi söyledi.Fakat ondan öncede çağri merkezinden geçebilirsiniz demişti.Neyse şuan tekrar aradım çağri merkezini bu sefer ariza kaydi aldilar. Yani bu cayma ücretini zorla ödüyecekmiyiz?

• taahhütlü iseniz değiştirmek istediğiniz paketin fiyatı diğerinden ucuz ise yapmıyorlar diye biliyorum ben, ama ücretleri aynı ve yüksekse o zaman değiştiriyorlar böyle birşey olması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue Sun

taahhütlü iseniz değiştirmek istediğiniz paketin fiyatı diğerinden ucuz ise yapmıyorlar diye biliyorum ben, ama ücretleri aynı ve yüksekse o zaman değiştiriyorlar böyle birşey olması lazım

hocam bizim paketimizden 9 tl daha fazla 35 mbit hipernet çok ilginç neden geçemiyorum ozaman.yani çağri merkezinde şayet bu pakete geçrsek 9 tl daha fazla ödüyeceğimiz söylendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bosmang -- 13 Mayıs 2015; 17:06:03 >
  • taahhütsüz fiyatları ne kadar? şuan ki kullandığınız ve geçmek istediğinizin. sitelerinde baktığımda netlimitsizplus paketi 91 lira, hipernet 35mbit 87 lira diye görüyorum. şuan kullandığınızdan düşük olduğu için geçirmiyorlardır. çok saçma birşey zaten ama satıcı politikası işte , 50mibt hipernet 107 lira

çok saçma uygulamaları var, bize göre saçma ama onların lehine olan, bi adam gibi el atmıyorlar şu işlere, anca milleti soyuyorlar
  • quote:

taahhütsüz fiyatları ne kadar? şuan ki kullandığınız ve geçmek istediğinizin. sitelerinde baktığımda netlimitsizplus paketi 91 lira, hipernet 35mbit 87 lira diye görüyorum. şuan kullandığınızdan düşük olduğu için geçirmiyorlardır. çok saçma birşey zaten ama satıcı politikası işte , 50mibt hipernet 107 lira

çok saçma uygulamaları var, bize göre saçma ama onların lehine olan, bi adam gibi el atmıyorlar şu işlere, anca milleti soyuyorlar

aşırı saçma birşey :D yani cayma fiyati ödeyip sonra hipere geççem ondan sonra bide onlan tahhüt yapcam öylemi :D
  • yani durum onu gösteriyor, imzaladığınız taahhüt te taahhütün bozulmaması için ya aynı fiyat yada daha yüksek bi fiyatlı tarifeye geçebileceğinize dair maddeler vardır, ondan dolayı size 35 değilde 50 ye geçebilirsiniz demişlerdir
  • quote:

yani durum onu gösteriyor, imzaladığınız taahhüt te taahhütün bozulmaması için ya aynı fiyat yada daha yüksek bi fiyatlı tarifeye geçebileceğinize dair maddeler vardır, ondan dolayı size 35 değilde 50 ye geçebilirsiniz demişlerdir

hocam benim anlamadığım 35mbitn tahhütlü fiyati şuan ki ödediğmizden 9tl daha fazla olması zaten
  • taahhütsüz fiyatlarını karşılaştırın, saçma sapan bi uygulamaları işte, şöyle diyeyim, şuan kullandığınız 91 lira taahhütsüz sanırım bu, geçmek istediğiniz 87 lira taahhütsüz

örneğin;
    91 lira olan taahhütlü olarak 61 lira olsun = bunda 30 lira indirim yapilmiş
    87 lira olan taahhütlü olarak 70 lira olsun = bunda 17 lira indirim yapilmiş

şimdi gelelim sadede, 91 liralık olanda taahhütü bozarsanız firma sizden daha çok para alacak, sanırım bu durumdan dolayı geçiş yapmıyorlar, para bürümüş gözlerini
    başka bir açıklama göremiyorum bu konuda
  • quote:

taahhütsüz fiyatlarını karşılaştırın, saçma sapan bi uygulamaları işte, şöyle diyeyim, şuan kullandığınız 91 lira taahhütsüz sanırım bu, geçmek istediğiniz 87 lira taahhütsüz

örneğin;
    91 lira olan taahhütlü olarak 61 lira olsun = bunda 30 lira indirim yapilmiş
    87 lira olan taahhütlü olarak 70 lira olsun = bunda 17 lira indirim yapilmiş

şimdi gelelim sadede, 91 liralık olanda taahhütü bozarsanız firma sizden daha çok para alacak, sanırım bu durumdan dolayı geçiş yapmıyorlar, para bürümüş gözlerini
    başka bir açıklama göremiyorum bu konuda

Anladim hocam cayma ücreti 150 tl mis.Yani ilk ay cayma ücreti + fatura olucak.sonrasında bidaha taahhüt yapmam gerekcek.8 mbitden 35 yükselecek değer mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende bir hafta once basvuru yaptim 7 Mayıs ta o günden beri hipernet 24 mbps 75 gb akk lı pakete gecisim olmustu fakat daha sonra iptal ettiler gecme islemini sebebini de soylemiyorlar ama hattiniz hiperneti destekliyor diyorlar tekrar eski paketime dondurmusler online islemlerden baktim. 1 hafta da yapamadilar 2 dklik işi anliycaniz 10 yillik abonesiyim ttnetin ama isiniz dustugu zaman yapmiyorlar. Kendi kafalarina gore iş yapiyorlar.

• 8 den 35 e çıkmak tabi iyidir, o cayma ücreti vesaire olmasa direkt alsalardı iyiydi, vdsl2 sinyali alacağınızdan bir adet vdsl modem gerekecek birde, yalnız şöyle bir durum daha var, şayet şuanki hattınızı iptal olarak gösterirlerse yeni alacağınız hipernette kampanyadan yararlanamazsınız, abonelik iptalinden 3 ay sonra kampanyalardan yararlanabiliyorsunuz,böyle kurallarıda var, bunuda sorun müşteri hizmetlerine 150 lira ödemeyi göze aldıysanız
  • quote:

8 den 35 e çıkmak tabi iyidir, o cayma ücreti vesaire olmasa direkt alsalardı iyiydi, vdsl2 sinyali alacağınızdan bir adet vdsl modem gerekecek birde, yalnız şöyle bir durum daha var, şayet şuanki hattınızı iptal olarak gösterirlerse yeni alacağınız hipernette kampanyadan yararlanamazsınız, abonelik iptalinden 3 ay sonra kampanyalardan yararlanabiliyorsunuz,böyle kurallarıda var, bunuda sorun müşteri hizmetlerine 150 lira ödemeyi göze aldıysanız

Merhaba tekrar bugün dönüş yaptılar cayma ücreti 130 TL ve dediğimiz gibi 3 ayda 1 paket değişikliği yapılabiliyor muş ben 3 ay içinde değişiklik yapmadimi soyledim. Dun 50 mbit e geçilip sonrasında eski pakete geçildiğini söyledi ben kendisine bunu bana sorulmadan telokomdaki kadinin 50 cikartip 30 indirmeye calistigini söyledim ve bunu yaparken bana danisilmadigini soledim. Kadin da ilk ay gelecek faturanin 130 + tahhutlu fiyati baz alincagi söyledi. Ayin 1 inde tekrar arayip sözleşmeyi yapmamizi söyledi. Sonuç olarak geçtik bide modem sipariş ettim zyxel wmg 3312 sanirim bu modem hakkında bir bilginiz varmi bu arada ? Son birşey şuan net baglantim yok normal ADSL olduğu icinmi acaba

• kötü olmuş o parayı almaları tamamen dolandırıcılık ama yasal olarak onlar haklı,

netin olmaması büyük ihtimal hizmetin durdurulduğundandır yada vdsl2 sinyal verildiğindendir (eski adsl modeminiz desteklemez), aboneliğinizi iptal ettilerse şayet, yeni bir abonelikte daha başlamadı, ne zamandır bu paketi kullanıyordunuz ? yararlandığınız indirimlerde faturanıza yansıyabilir ve bu ay hizmetin durdurulduğu zamana kadar olan kullanımınızda faturaya yansıyabilir.

aldığınız modem adls/vdsl2 destekli bir modem, 100mbit e kadar hızı destekler, elinizdeki gibi eski adsl modemler 24mbit e kadar destekliyor
    ttnet ten aldığınız için taktığınız anda kullanıcı adınız ve şifrenizin otomatik algılaması lazım.

şayet aboneliğinizi iptal etmeyip geçiş yaptılarsa kullanıcı adınız ve şifreniz değişmez
  • quote:

kötü olmuş o parayı almaları tamamen dolandırıcılık ama yasal olarak onlar haklı,

netin olmaması büyük ihtimal hizmetin durdurulduğundandır yada vdsl2 sinyal verildiğindendir (eski adsl modeminiz desteklemez), aboneliğinizi iptal ettilerse şayet, yeni bir abonelikte daha başlamadı, ne zamandır bu paketi kullanıyordunuz ? yararlandığınız indirimlerde faturanıza yansıyabilir ve bu ay hizmetin durdurulduğu zamana kadar olan kullanımınızda faturaya yansıyabilir.

aldığınız modem adls/vdsl2 destekli bir modem, 100mbit e kadar hızı destekler, elinizdeki gibi eski adsl modemler 24mbit e kadar destekliyor
    ttnet ten aldığınız için taktığınız anda kullanıcı adınız ve şifrenizin otomatik algılaması lazım.

şayet aboneliğinizi iptal etmeyip geçiş yaptılarsa kullanıcı adınız ve şifreniz değişmez

Merhaba hocam yeniden. 5-6 aydir kullanıyoruz eski paketi bu zamana kadar kulladigimiz indirim fiyati zaten cayma ücreti olarak faturaya yansiyacakmis. Yani cayma ücreti=kullandigin indirim fiyatimi ne oluyormuş. Tabi dediginiz gibi resmen dolandiricilik sonuçta başka firmaya geçiş yapmiyorum bu cayma ücreti çok sacma.

• tmm o zaman sadece 5-6 aylık indirim dışında birşey almıyacaklarsa, taahhüt pek yapmadığımdan bozma gibi bir durumumda olmadı, diğer sağlayıcılarda sorun yaşamayacağımı bilsem onlara geçerim bende, superonline dışındakilere pek sıcak bakmıyorum, superonline ında bazı kısıtlamaları var onlardan belki vazgecerler diye bekliyorum işte, pahalı ttnet e mahkum olarak :S
  • quote:

tmm o zaman sadece 5-6 aylık indirim dışında birşey almıyacaklarsa, taahhüt pek yapmadığımdan bozma gibi bir durumumda olmadı, diğer sağlayıcılarda sorun yaşamayacağımı bilsem onlara geçerim bende, superonline dışındakilere pek sıcak bakmıyorum, superonline ında bazı kısıtlamaları var onlardan belki vazgecerler diye bekliyorum işte, pahalı ttnet e mahkum olarak :S

Acikcasi bende Superonline istiyordum. Ama müşteri hiz. Alt yapinin olmadigini söyleyince mecbur TTNET. Cayma ücreti falan olmasaydı iyi olabilirdi. Bu arada TTNET calisanlarinin çoğunun konularda bilgisiz olmasinin ve bir dediğinin ötekinden farklı olması da ayri bir sinir bozucu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.