Şimdi Ara

Hipernet uploadlarınız kaç? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Silphatos kullanıcısına yanıt
    snr biraz daha düşme olur.

• Modemde 4 Mbps gösteriyor ama gerçek hız hala 2 Mbps
     Hipernet uploadlarınız kaç? Hipernet uploadlarınız kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vsenart -- 4 Nisan 2017; 23:11:53 >

• 35/3 görünüyor modemde, speedtest upload 2.35 falan çıkıyor max.

• Modemde hız 4 gösterip ama gerçekte 2 alanlar bende dahil olmak üzere durum düzeldiği vakit yani gerçekte de 4 megabit upload aldığımız vakit buradan mesaj olarak konum ile birlikte bildirirlerse faydalı olur. Her gün modemi yeniden başlatıp hız testi yapıyorum ne zaman 4 megabit upload göreceğiz bakalım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

Modemde hız 4 gösterip ama gerçekte 2 alanlar bende dahil olmak üzere durum düzeldiği vakit yani gerçekte de 4 megabit upload aldığımız vakit buradan mesaj olarak konum ile birlikte bildirirlerse faydalı olur. Her gün modemi yeniden başlatıp hız testi yapıyorum ne zaman 4 megabit upload göreceğiz bakalım...

Konu favorilerde, bende takipteyim
  • ne zaman düzeltecekler bunu yav, hayır sistemde ve modemde 3 veya 4mbit tanımlıyken niye max 2mbit oluyor. elle sınırlama mı yapmışlar akk sonrası gibi? yoksa başka bir durum mu var gerçek hızı alamamamızın?

bi de bu olay sadece ttnet'e mi özel yoksa sol, vodafone vs de de şu an böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silphatos -- 30 Nisan 2017; 14:52:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silphatos

ne zaman düzeltecekler bunu yav, hayır sistemde ve modemde 3 veya 4mbit tanımlıyken niye max 2mbit oluyor. elle sınırlama mı yapmışlar akk sonrası gibi? yoksa başka bir durum mu var gerçek hızı alamamamızın?

bi de bu olay sadece ttnet'e mi özel yoksa sol, vodafone vs de de şu an böyle mi?

vodafone'da ne tanımlıysa onu veriyor herhangi bir sınırlama yok. zaten normali de o olmalı. ttnetin daha düşük vermesinin sebebi tamamen 3 kağıtçılık, telefonla arayıp sorsanız hattınız desteklemiyor derler ama alakası yok, yüksek upload vermemek için ali cengiz oyunu yapıyorlar bilerek kısıtlıyorlar. aynı hat üzerinde vodafone kullanıcı adıyla bağlanırsanız tam 4 mbit alabilirsiniz.
  • benim 16 mbit paketim var 50 tl.Vdsl geçersem hızını yükseltirler mi? 20 veya 24'e

• 100 mbps VDSL Türk Telekom hipernet paketim var upload 4 tanımlı fakat test ve kullanımda 2'nin üzerine çıkmıyor.
  • Upload'ı güncellenmeyen ve müşteri hizmetlerini vs. arayıp güncelletebilen oldumu olduysa hangi yolu izlediniz ne dediniz yazabilirmisiniz aylar oldu halen 2 mbit tanımlı modemde iyice sinir oldum bunun içinde imza toplamamız lazım böyle iş olmaz
  • Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    Ben btk dan şikayet yazarak tanimlattim ama hız testinde fark etmemişti

• Benim 3 mbps tam alıyorum.

• 24mb down 2mb up olarak hipernet kullanıyordum, şimdi kontrol ettim up hızımı 3mbi çıkarmış tt. Sizde kontrol edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar, ben 4 falan istemiyorum. 3 yeter bana :) Ben modem arayüzünde aldığım upload hızını 3070 görüyorum, ama hız testlerinde 1mb bile zor çıkıyor. Ne yapmam gerek ?
  • Kendi başımdan geçeni özetle açıklıyorum size. 24 mbit/2mbit paketten 35 mbit/3 mbit pakete geçiş upload tanımlanan 3 alınan 3.

35 mbit paketten 50/4mbit pakete geçişte upload tanımlanan 4 alınan 1.5 - 1.9mbit. Müşteri hizmetlerine sayısız arıza kaydı sonuç yok. Telekom müdürlüğünde proje bölümüne durumu anlattım port değişelim ondan sonra tekrar bakın dediler. Değiştikten sonra aldığım hız net 4 mbit. ( ekran görüntüsü yukarıda var)

Haziran ayı başında hattımda sorun oldu modem ip alamıyor dedi müşteri hizmetleri. Ertesi gün Dsl sinyali de gitti. Sonra arıza giderildi fakat benim upload gene 1.5 - 1.9 mbit. Müşteri hizmetleri herşey normal arıza kaydı açamayız dedi. Tekrar Telekom müdürlüğündeki proje bölümüne gittim. Geçen sefer port değiştirdiniz düzelmişti tekrar değiştirirmisiniz sıkıntı var dedim. Ertesi gün değiştirdiler ve tekrar upload hızım 4 mbit. Pek özet olmadı gibi ama geniş geniş yazsam bu yazdığımın 3 katı kadar yazardım 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olmezugur -- 26 Haziran 2017; 4:3:26 >

• Burdan çıkan sonuç port değiştirirseniz 4 mb alabiliyorsunuz değiştirmesseniz 2 mb devam ediyor...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.