Şimdi Ara

SONUNDA HIPERNET!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şu an itibari ile modemim geldi ve yaklaşık 4 günde ttnet adsl den hipernete geçtim.

Turknet geçecektim ama nedendir bilinmez son anda vazgeçtim.

35mbps lik pakete geçtim.

Hat değerlerim nasıl sizce? upload hızı 2.70 görüyor. 2 sabit diye biliyordum umarım böyle kalır veya dahada artar :)

SONUNDA HIPERNET!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şapkalı Mantar -- 29 Mayıs 2017; 11:22:1 >

• bu değerler ile 35 mbps'e kadar bağlantı kurulamaz, 21-22 mbps arası bir şey görürsünüz hocam.
  • 35 Mbps görebilmeniz için hattinizin VDSL2 moduna alınması gerekiyor. Ama size ADSL2 vermişler bir yanlışlık olduğu belli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35 Mb hızı alırsınız.

Talep beklemede yane geçiş işlemleri daha başlamamış onaylandıktan sonra başlatılacaktır.

Vdsl için boşta port inşallah vardır.
  • Hocam şuan zaten adsl kullanıyorum. ben diyorumki ADSL sinyali ile hat değerlerim bunlar. Sizce vdsl sinyali verilince nasıl olur tahmini ne kadar hız alabilirim?

Daha yeni geçiş yapıyorum adsl sinyali o yüzden var :)
  • upupup
  • Ben yanlış resme mi bakıyorum VDSL 2 yazıyor resimde. TürkNet ile 50 alırmışsınız. Hayırlısı olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35 mbps pakete kaç ne kadara anlaştınız ve akk durumu nedir ?

• tezekos kullanıcısına yanıt
    73 tl ye anlaştım.

Akn 50gb fakat akn beni ilgilendirmiyor artık. Akn yi aşınca 16 mbps düşüyor. Kaldıki eski internetim 16mbps/100gb akn idi.

16 mbps günlük kullanım için gayet yeterli geliyor bana zaten.Geceleride 35mbps hız kullanacağımı ve downloadlarımı rahatlıkla yapabileceğimi düşününce benim için süper oldu.

Yani aslında işin özü: full sınırsız 16mbps interneti 73 tl ye almış oldum. Geceleride 35mbps + 3mbps upload hızı da bonusu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şapkalı Mantar -- 29 Mayıs 2017; 12:13:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şapkalı Mantar

73 tl ye anlaştım.

Akn 50gb fakat akn beni ilgilendirmiyor artık. Akn yi aşınca 16 mbps düşüyor. Kaldıki eski internetim 16mbps/100gb akn idi.

16 mbps günlük kullanım için gayet yeterli geliyor bana zaten.Geceleride 35mbps hız kullanacağımı ve downloadlarımı rahatlıkla yapabileceğimi düşününce benim için süper oldu.

Yani aslında işin özü: full sınırsız 16mbps interneti 73 tl ye almış oldum. Geceleride 35mbps + 3mbps upload hızı da bonusu :)

Hız testlerinde upload tam olarak 3 mbps çıkıyor mu peki ttnette ?

Birde youtube da akşam yoğun saatlerde 1080P video açabiliyor musunuz istatistiklerde kaç mbps ile videoyu yüklediği görülüyor ?

• tezekos kullanıcısına yanıt
    Hocam vdsl modem henüz 29.05.17 yani bugün geldi.O yüzden fazla test yapamadım. Ayrıca bu ay ki downloadım 350gb yi aştığın için şuan malum : 16/2 seviyesinde internet.

Denemeleri vakit bulursam gece 02:00'dan sonra veya önümüzdeki ayın 1'inde size iletirim :)

Upload hızını görmek açısından 5-10 kere test yaptım aralıklarla. Speedtestte 2.20- 3 arasında değişiyor. Aldığım ortalama genellikle 2.60-70 civarı.Normalde 2'yi geçmemesi gerekmiyor mu bunun ? :D
  • Şapkalı Mantar kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom yeni fiber ve hiper kullanıcılarına Btk nin port ve hız tablosuna uyarak hat değerlerine işlemeye başladı. 2 sabit olması eskidendi. 50mbps almış olsaydınız Upload hızınız 4 mbps olurdu.

• Bu hat değerleriyle 100 Mb bile alırsınız genede siz bilirsiniz fiyat farkı yoksa 24'e düşmesi iyi olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.