Şimdi Ara

Hindistan'ın çılgın trafiği otonom araçlar için bulunmaz nimet (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

• Bir belgesel var Leonardo di cabrio coupe'nin Tufan'dan önce isminde, orada belirttiğiniz durumdan bahsediyorlardı. Ancak ben sadece bu iki ülkenin nufus artışından ziyade genel dünya nufusunun artışına serzenişte bulunmuştum, doğru ifade edememişim hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Ayrıca o site neye göre veriyor bilgiyi? rastgele bir ortalama sanırım. Günde ortalama şu kadar doğum şu kadar ölüm oluyor diyip bir sayaç yapmışlar. Pek güven verici değil bana sorarsan :)

dostum çok kaynak var

daha da fazladır bana göre haydı tutulamayan doğumlar ölümler vardır

Hindistan'ın çılgın trafiği otonom araçlar için bulunmaz nimet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Yanarım da yanarım, bir Hintli kadar olamadık ona yanarım.

Hangi bakımdan Hintliler kadar olamadık?
  • aycibin A kullanıcısına yanıt
    Görünüş sizi aldatmasın.

Kamyon ve kamyonet ve ağır vasıtalardaki görünümü oyuncak arabalardaki kepler gibi düşünün.

Hindistan'dan ağır araçlar dış kasa olmadan satılıyor. Alıcıda, eskiden beri gelen geleneğe göre süslü kep giydiriyor araca. Dıştan bakınca eski püskü gibi görünmesinin nedeni bu.

Ancak Hindistan'da eski araçta çok, yeni araçta çok :) Türkiye olmayan çok pahalı araçları da yollarda görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaymaklıLokum

quote:

Yanarım da yanarım, bir Hintli kadar olamadık ona yanarım.

Hangi bakımdan Hintliler kadar olamadık?

Otonom araç araştırması konusunda dedi galiba hadi onu geçtim yerli otomobil konusunda, gerçi hintli tatanın jaguar ve land rover ı satın almasını da kastetmiş olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tata gibi bir markamız dahi olamadı yahu. İyi kötü bir markaları var ve geleceğin sektörüne yatırım yapıyorlar, biz hala daha bir nevi fason üretim yapıyoruz. Tata her ne kadar küçük ve kalitesiz bir marka olsa da, Jaguar ve Land Rover gibi üreticilerin sahibi. Bunlar kalitesini etkilemese bile en azından ders alıyorlardı. Zamanında Saab'ı veya Volvo'yu almayarak çok şey kaybettik. Gerçi müstehak arıtk bize..
  • quote:

Tata gibi bir markamız dahi olamadı yahu. İyi kötü bir markaları var ve geleceğin sektörüne yatırım yapıyorlar, biz hala daha bir nevi fason üretim yapıyoruz. Tata her ne kadar küçük ve kalitesiz bir marka olsa da, Jaguar ve Land Rover gibi üreticilerin sahibi. Bunlar kalitesini etkilemese bile en azından ders alıyorlardı. Zamanında Saab'ı veya Volvo'yu almayarak çok şey kaybettik. Gerçi müstehak arıtk bize..

Doğru diyorsunuz hocam, katılıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Dünyada yaşayan her 3 kişiden birinin Çin ve Hindistan'da yaşadığını farkedince iyice şaşırıyorsunuz.

Çin'in nufusu yaklaşık 1.4 milyar

Hindistan nufusu yaklaşık 1.25 milyar

Toplam nufus : 7 milyar

neredeyse 2.7 kişiden, yuvarlarsanız 3 kişiden biri bu iki ülkede.

Bu korkunç nufus artışı olmasaydı kutuplardaki buzullarda erimezdi, kaynak sıkıntısı da çekilmezdi, yağmur ormanları da ayakta kalırdı. Nedir bu üreme aşkı insanoğlunda.

Şimdi diyeceksiniz ki tanrı insanlara gidin üreyin dedi. Tamam dedi de, bokunu çıkarın dediğini sanmıyorum

hahahah haklısın okurken güldüm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Dünyada yaşayan her 3 kişiden birinin Çin ve Hindistan'da yaşadığını farkedince iyice şaşırıyorsunuz.

Çin'in nufusu yaklaşık 1.4 milyar

Hindistan nufusu yaklaşık 1.25 milyar

Toplam nufus : 7 milyar

neredeyse 2.7 kişiden, yuvarlarsanız 3 kişiden biri bu iki ülkede.

Bu korkunç nufus artışı olmasaydı kutuplardaki buzullarda erimezdi, kaynak sıkıntısı da çekilmezdi, yağmur ormanları da ayakta kalırdı. Nedir bu üreme aşkı insanoğlunda.

Şimdi diyeceksiniz ki tanrı insanlara gidin üreyin dedi. Tamam dedi de, bokunu çıkarın dediğini sanmıyorum

Kesinlikle katılıyorum, dünyadaki bazı kaynaklar aynı kalmak yerine azalıyorsa bu dünyada olması gerekenden fazlayız demektir. Çin ve hindistanın nüfusu yarıya hatta üçte birine inmelidir bence. Ki benim öyle bir gücüm olsa dünya nüfusunu 1 milyara indirirdim(çocuk sınırı koyarak tabi ). Parazit gibi yapıştık gezegene,başka dünya olmadığını insanların anlaması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Kayaba Akihiko -- 20 Ocak 2017; 9:13:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karl Marx ;https://tr.wikipedia.org/wiki/Karl_Marx
    ~~
    Das Kapital (kitap) ; Makinelerin İşsiz Bıraktığı İşçilerle İlgili Telâfi Teorisi

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.