Şimdi Ara

Hindistan'da Yazılım Mühendisliği Okumak Hakkında Merak Ettikleriniz (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
10.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ailenden uzaktasın bu konuda nasıl alıştın ? Ve orada Türk ne kadar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geldikten 1 ay sonra falan alıştım buraya ailemle sık sık wp den görüşüyorum. Bu şehirde bir kaç türk var ya bca okuyorlar yada psikoloji, aşağı yukarı benim tanıdığım 20 türk falan var ama daha fazla olduğunu biliyorum onlarla tanışmadım.
  • zeoce kullanıcısına yanıt
    Başarılarının devamını dilerim. Umarım çabalarının karşılığını görürsün :) bu arada hintçe öğrendin mi :)

• Teşekkürler. Yok ben yeni geldim buraya ama hintçe öğrenmek içinde çabaladığım pek söylenemez :D Bu arada dediğim gibi gidebiliyorsan kesinlikle UK' a gitmelisin burası ile orası kıyaslanmaz.
    Şöyle diyeyim Uk da okumaya bütçe elvermez. Burslu kabul edebilecek üniversiteleri araştırıyorum. Benim yanımda kendi sevgilim doktor bu yıl o da bitiriyor beraber gidicez ama omdan maddi destek almak istemiyorum (ismime aldanma erk diye)

• Sizin ne durumda olduğunu bilmiyorum yani belki galatasaray mezunu falansınızdır, ingiltere de elbette bir çok burs var ama okul ücretinin tamamını kapsayan birde denizaşırı ülkelerden gelenler için çok zor bir şey burs almayıp kendi paranızla bile girmek isteseniz çok zor olan bir şey, üniversiteler lisans için ielts den en az 6 puan istiyorlar sadece foundation için bile 4,5-5 almanız gerekiyor birde okul notlarınızın 100 üzerinden 60 ve yukarı olması falan gerekiyor(üniversiteden üniversiteye değişebiliyor.) eğer bunları sağlıyorsanız ve paranız varsa gidin UK ye. Eğer bir şekilde okul parasını ödeyebilecekseniz anneniz, babanız veya sevgiliniz aracılığı ile kendiniz de çalışıp yaşam giderlerinizi karşılayabilirsiniz.
  • Normal Özel lise mezunuyum. IELTS sıkıntı değil halledebilirim Lise boyunca ortalamam hrp 85 95 arası o da sıkıntı değil tek sıkıntı money

• siz öyle diyorsanız öyledir ama ielts i de çok hafife almayın derim 6 almak için cidden iyi çalışmak gerekiyor onun dışında dil kursuna yazılıp gidebilirsiniz o arada hem görmüş olursunuz hemde çalışıp para biriktirebilirsiniz.
  • Yok hafife almıyorum biraz kendime güveniyorum ama hindistan da aklımda.

• Yabancı öğrencilerin orda durumu nasıl en çok hangi ülkeden var öğrenci ?

• Neredeyse her ülkeden öğrenci var tabi amerika ve avrupadan gelenlerin sayısı çok çok az genelde master için tercih ediyorlar en fazla bir kaç kişi görürsün oralardan gelen, onun dışında türkmenistandan çok fazla öğrenci var ama yabancı öğrencilerin geneli suudi arabistan, somali falan.

• liseyi 3 yıl okumuş şanssız nesil için önerisi olan var mı? en büyük hayalim yazılım okumak:(
  • Sadi hoca bu üniversiteyi değerlendirmiş maalesef hiç iyi şeyler söylemiyor.

• Video için teşekkürler, ben giderken o kadar araştırmama rağmen bu videoya denk gelmemiştim zaten şuan Türkiye'ye döndüm ve kısmetse başka bir ülkeye gideceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeoce

Video için teşekkürler, ben giderken o kadar araştırmama rağmen bu videoya denk gelmemiştim zaten şuan Türkiye'ye döndüm ve kısmetse başka bir ülkeye gideceğim.

hocam bu video yeni zaten. bir arkadaş daha gitmek istemiş bu hocaya mesaj atmış (hocamız bu arada çok mütevazı bir insandır her soruya cevap veriyor amerikada öğretim görevlisiydi türkiye dönüyor önümüzdeki ay) hocada değerlendirmiş. sonra genel bir degerlendirme yapayım demiş. sizin dönme sebebiniz nedir?
  • Benim dönme sebebim oradaki eğitimi beğenmemem, çoğu kişi okula gitmiyor bile sadece sınavdan sınava gidiyor çoğu öyle zaten öğretmenler de çok takmıyor ve okul da bir disiplin yok yani hiç gitmeden diploma alanlar bile var bende bu yüzden rahatsız oldum ve döndüm ama dediğim gibi orada okuyup iyi şeyler yapanlar da var sayıları az olsa da o yüzden kimseye çok kötü kesinlikle gitme, berbat falan diyemem ama tavsiyem eğer maddi imkanınız var ise kesinlikle daha iyi yerlere gitmeniz.
  • Merhaba üzerinden bayağı sene geçti mesajı görürsün umarım, abi umarım her şey gönlünce olmuştur benim sorum şu eğer cevap verebilirsen aileni nasıl ikna ettn ve ilk gittiğinde tahminen toplam ne kadar harcadın

• softwareengineering S kullanıcısına yanıt
    Dostum bildirim geldi şimdi gördüm. öncelikle ailem sıcak yaklaşmadı ama ben kararlı olunca bir çok şeyi kendim yapınca kararlı olduğumu anladılar. Maddi olaraksa o zaman 5-6 bin tl gitmişti ama şuan çok daha fazla gider, ben gittiğim de rupi 24 falandı şuan yanılmıyorsam 9 falan yani tavsiye etmiyorum ama tabi senin bileceğin bir şey.
    Hocam sonra ne yaptınız? Hindistanda devam mı ettiniz
  • abi merhaba dm den yazım size ama müsait olduğunuz bir vakit bakabilir misiniz? şimdiden çok teşekkürler.@zeoce

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.