Şimdi Ara

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit) (242. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.266
Cevap
52
Favori
256.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pharmacist

Arkadaşlar Sony X8505 65 inç tv var, malum 4K sevdası, filmler indirdim çoğunda takılıyor, ses ve görüntü kayması fazlaca var, durarak oynatıyor. Meselaa Furry 100 Gb lık film...

Bir ara sormuştum sorunsuz oynatan media oynatıcı yok denmişti, durum nedir şu anda, Himedia Q10 ya da başka cihazlar bu medyaları oynatıyor mu?

Teşekkür ederim...

Tv niz sony 65x8505c ise 4k 60 p desteklemiyor sadece yazılım ile 4k 50 p destekliyor buda 4k filmlerde takılma yapıyor akıcı olmuyor bende sony 55x8505c ile nvidia şhild kullandım aynı sorun bendede vardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

quote:

Arkadaşlar Sony X8505 65 inç tv var, malum 4K sevdası, filmler indirdim çoğunda takılıyor, ses ve görüntü kayması fazlaca var, durarak oynatıyor. Meselaa Furry 100 Gb lık film...

Bir ara sormuştum sorunsuz oynatan media oynatıcı yok denmişti, durum nedir şu anda, Himedia Q10 ya da başka cihazlar bu medyaları oynatıyor mu?

Teşekkür ederim...

Tv niz sony 65x8505c ise 4k 60 p desteklemiyor sadece yazılım ile 4k 50 p destekliyor buda 4k filmlerde takılma yapıyor akıcı olmuyor bende sony 55x8505c ile nvidia şhild kullandım aynı sorun bendede vardı

Coşkun abi bendeki 4k filmler 24 hz 60 hz film hangileri var

• quote:

quote:

Teşekkür ederim...

Anlamadım benim TV 4K göstermeyecek mi? ya da takılarak mı gösterecek?

• Evet hocam 4k 60 fps filmlerde takılarak oynatıcak çünki tv niz 4k 50 fps destekliyor

• quote:

Evet hocam 4k 60 fps filmlerde takılarak oynatıcak çünki tv niz 4k 50 fps destekliyor

Peki Hocam Filmleri indirmeden 60 fps olduğunu bilebilir miyiz?
  • Valla hocam bende onu çözemedim tv sattım gitti yerine samsung 55ju7000 aldım sorunum kalmamıştı konuda daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olucaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: basitadam

Ben de dun 1.0.9 dan 2.0.4 e gectim. Tavsiye ederim.

Sadece kendi oynaticisi ve orijinal kumandasi ile videoyu ileri almak sevimsiz hale gelmis. 1.0.9 ile kumandaya uc kez sag sol ok tusuna basinca 10 saniye gibi ileri alinabiliyordu. simdi ise cok daha ugrasmak gerekiyor. Bir de klasor gorunumunde blok ileri geri tuslari artik calismiyor. neyse ki yukari asagi gayet hizli calisiyor.

"Frame Rate Adaptation" gelmis. Kullanan oldu mu?

Hormetler

Dosya gorunumunde blok ileri geri atlama isi sag-sol ok tuslari ile yapilabiliyormus meger

Hormetler
  • quote:

quote:

Ben de dun 1.0.9 dan 2.0.4 e gectim. Tavsiye ederim.

Sadece kendi oynaticisi ve orijinal kumandasi ile videoyu ileri almak sevimsiz hale gelmis. 1.0.9 ile kumandaya uc kez sag sol ok tusuna basinca 10 saniye gibi ileri alinabiliyordu. simdi ise cok daha ugrasmak gerekiyor. Bir de klasor gorunumunde blok ileri geri tuslari artik calismiyor. neyse ki yukari asagi gayet hizli calisiyor.

"Frame Rate Adaptation" gelmis. Kullanan oldu mu?

Hormetler

Dosya gorunumunde blok ileri geri atlama isi sag-sol ok tuslari ile yapilabiliyormus meger

Hormetler

Frame Rate Adaptation denen de eski 24 Hz On/Off imis. Yeni adlandirma daha manali bence de

Hormetler

• Q10 Pro'da medya dosyaları ile beraber sistem dosyalarıda görünüyor. Yanlızca medya dosyalarını görmek ve sistem dosyalarını gizlemek için ne yapmalıyım ?
  • Kodi hariç afişleme olayı bu media playere gelmicek sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KawaiiHawk

Kodi hariç afişleme olayı bu media playere gelmicek sanırım.

Kodi varken bence de gelmez. Ben de uzun seneler o konuda player odaklıydim. Ama Kodi de hele Amber arayüzünü aktif ettiğiniz zaman gelen afisleme özelliği benzersiz. Alışınca vazgeçemiyorsunuz.

• quote:

quote:

Teşekkür ederim...

Vallahi korkmaya başladım ben de, ancak cihazın dahili oynatıcısı ile 4K izledim, bazı filmleri oynatmıyor, çok donuyor, bazılarında senkron sorunu oluyor, ancak sıkıntısız oynattıkları da oluyordu. Dahili tuneriyle 4K TV yayınlarını akıcı bir şekilde gösteriyor. Özelliklerine Sizdeki 55 ve bendeki 65 arasında panel özellikleri farklı, 55 Edge LED, 65 Direct led. Benim cihaz yarın geliyor, elimde 10 dan fazla 4K film var, umarım sorun yaşamam...

• Malesef aynı sorun bendede var himedia yı açmadan arc çalışmıyor sıkıntılı bir durum nasıl bantlanır onuda bilmiyorum
  • Himedia Q30, veya Q10 pro almak istiyorum fakat hangisini almalıyım, aralarında benim kullanımıma etki edecek önemli bir fark var mı emin olamadım?

Q30'da 8gb flash ve mali 450 gpu, Q10 pro'da ise 16 gb flash ve mali 720 gpu dışında kayda değer performansı etkileyen bi fark var mı?

Sadece film izlemek için kullanacağım, diğer özelliklerin pek bir önemi yok. Arşivimin büyük kısmı yüksek bitrate'li 1080p ve bluray filmlerden oluşuyor ve en önem verdiğim husus görüntü ve ses kalitesi. Şu an Dune hd tv 303 kullanıyorum. Bu iki cihazın görüntü/ses kalitesi dune hd kadar iyi midir ve aralarında herhangi bir fark var mı?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer333 -- 22 Temmuz 2017; 16:19:47 >
  • Q10 PRO Cihazımı satmayı düşünüyorum ilgilenen arkadaşlar mesaj atabilir.
  • 2.04 versiyonuna geçtikten sonra kodi ye girince kumandadan geri tuşu işlemiyor. Fare ile çalışıyor ancak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus777

2.04 versiyonuna geçtikten sonra kodi ye girince kumandadan geri tuşu işlemiyor. Fare ile çalışıyor ancak...

Kodi'de Input ayarlarına gelin Return (Geri) tuşunu tekrar tanımlayın, düzelecektir.
  • Q30 youtube 2160p seçeneği yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

2.04 versiyonuna geçtikten sonra kodi ye girince kumandadan geri tuşu işlemiyor. Fare ile çalışıyor ancak...

Kodi'de Input ayarlarına gelin Return (Geri) tuşunu tekrar tanımlayın, düzelecektir.

Bu ayarı bulamadım bir ekran görüntüsü atmanız mümkünmü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KawaiiHawk

quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

quote:

Bu ayarı bulamadım bir ekran görüntüsü atmanız mümkünmü.

Şu şekilde.

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit)

• 
Sayfa: önceki 240241242243244
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.