Şimdi Ara

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit) (238. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.266
Cevap
52
Favori
256.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1,5 yıl kadardır Q3 kullanıyorum. ( sancaktan aldım )

Ram kapasitesinden dolayı cihaz bazen kasıyor. Genellikle kodiyi kullanıyorum.

Torentten dosya indirmek istediğimde oldukça kararsız cihaz; bazen düzgün . bir şekilde indiriyor bazende donup kalıyor. Marketteki bir çok torrent uygulaması ile deneme de yaptım. Hangisini denesem nafile, cihaz sapıtıyor.

Hem cihaz akıcı çalışsın hem de torrentten stabil şekilde dosya indirmek için Q10' u alsam sizce işimi görür mü yoksa farklı bir cihaz da önerir misiniz?

Şimdiden çok teşekkürler,
  • Q10 pro kullanıyorum aynı anda 3 film indirirken hem online hem harddiskten sıkıntısız film izliyorum. Netim 16 mb adsl kotasız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende yaklaşık 2 senedir Q3 Quad ile "ttorrent pro" programı üzerinden torrent indiriyorum, sıkıntı yaşamadım.
    Utottent, bittorrent vs. tüm programları test ettim ttorrent gibisi yok.
    Yanlış hatırlamıyorsam 10tl ödeyip download sınırını kaldırıp, pro versiyona geçiş yapmıştım.
    Dün utorrent tekrar indirdim denedim. aynı torret dosyasını utorrent 0.450mbit ile indirirken ttorrent 2.2 mbit ile indiriyor.
    Yani yaklaşık 5 kat fark var.

Q3 Quad üzerinde son güncellemeleri yapmadan kullanıyorum.
    DTS HD filmleri Kodi üzerinden izlemeye çalıştığımda avr'ye sesi dts olarak yolluyor.
    Kodi ayarlarından varsayılan player olarak himedia'nın kendi player'ından açmasını etkinleştirdim.
    Kesinlikle kendi player'ı çok daha kaliteli ve sorunsuz.
    Kodi üzerinden filmleri görüp tıklıyorum himedia player açılıyor sıkıntı kalmıyor.

Altyazılar içinde yine kodi üzerinden filmi açarken menüden kodi player seçip alt yazıyı yükleyip tekrar himedia player'ını seçiyorum. 1dk sürmüyor bu işlem.

iso, 3D ve 4k'larda sorun yok.
    Sıkıntı yaşadığım tek format 10bit filmler.

• SMOKE S kullanıcısına yanıt
    Selam kardeş. Aynı cihaz bendede var 1.5 sene oldu tıkır tıkır. Kodi üzerinde online film izlerken exodus phonix var. Sitelerden film açarken 1080i alıyorum yalnız sesi avr ye 2.0 veriyor. Harddiskten izlerken dtshdma sıkıntı yok.çok araştırdım youtube dan realdebrid üye olunca anladigim kadariyla dts izliyebiliyorsun tabiki premium alarak.sizde durumlar nasıl veya ne önerirsiniz. Teşekkürler

• Selamlar daha önce de yazmıştım Q10 pro kullanıyorum kodide online filmler ağır çekim gibi gösteriyor bazen hızlı bzazen donuk bunun için ne yapmalıyın fiber internet kullanıyorum yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcan69

Selam kardeş. Aynı cihaz bendede var 1.5 sene oldu tıkır tıkır. Kodi üzerinde online film izlerken exodus phonix var. Sitelerden film açarken 1080i alıyorum yalnız sesi avr ye 2.0 veriyor. Harddiskten izlerken dtshdma sıkıntı yok.çok araştırdım youtube dan realdebrid üye olunca anladigim kadariyla dts izliyebiliyorsun tabiki premium alarak.sizde durumlar nasıl veya ne önerirsiniz. Teşekkürler

Dts ma ses ve orjinal yada orjinale yakin bitrate seviyelerinde film izleyebilecekken, online film izleme beni tatmin etmiyor.

Kodi uzerinden seyirturk vs. kullanmistim.

Korsan mac yayinlari falanda denedim calisiyordu.

Ama dedigim gibi Bluray kalitesinini gordukten sonra online izledigim filmler, ne ses nede goruntu kalitesi olarak beni tatmin etmediginden kullanmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: SMOKE

quote:

Dts ma ses ve orjinal yada orjinale yakin bitrate seviyelerinde film izleyebilecekken, online film izleme beni tatmin etmiyor.

Ama dedigim gibi Bluray kalitesinini gordukten sonra online izledigim filmler, ne ses nede goruntu kalitesi olarak beni tatmin etmediginden kullanmiyorum.

Online film icin Popcorn time ve stremio arastirabilirsin.

Konuyla ilgili cok daha bilgili arkadaslar vardir.

Bana soracak olursan "torrent z2.eu" ve "ttorrent" ikilisinin rakibi yok su an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SMOKE -- 3 Mayıs 2017; 10:49:27 >

• humbaraci20 H kullanıcısına yanıt
    Kodi 17 yüklüyse 16.1 jarvis kurun wrapper uyumsusluğu bende aynı olayı yaşadım normale döndüm.
  • SMOKE S kullanıcısına yanıt
    Merhaba kodi ağ üstünden film izleyebiliyor musunuz acaba ?
    Eğer izleye biliyorsanız ne yapmam gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihantanyeri

Merhaba kodi ağ üstünden film izleyebiliyor musunuz acaba ?
    Eğer izleye biliyorsanız ne yapmam gerekir

Windows'dan klasörü paylaşmanız yeterli olacaktır. Videos>Files>Add Video>Network kısmından yapılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SMOKE

quote:

Katılıyorum, kalite için belki saatlerce de bekleyip Bluray Ripleri indirmek ve izlemek bence de en güzeli.

KODI'yi genelde dizi ve eğlence amaçlı şeyler izlemek amacıyla kullanmak daha mantıklı.

• eozen81 kullanıcısına yanıt
    Artık 1080p X265 codecli filmler geldi online film izlemek bencede gereksiz. Kodide diziler için bakıyorum ondada eski performans yok takıla takıla gösteriyor. 16.1 jarvisde bile aynı.

Bu arada himedia Q10 pro da en stabil yazılım olarak hangisini yüklemeliyiz. Cihazda şuan 1.10 yazılımı yüklü
  • Hocam bende de 1.10 yüklü, ben OTA dışında firmware update yapmıyorum gerek duymadım çünkü. Tek sıkıntım şu Q10 Pro'yu açtığımda Çözünürlük ayarımı 4K tv oldugu için 2160p 50 Hz getirsem de o nedense bir süre sonra bunu default olarak 1080p 60 Hz alıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Hocam bende de 1.10 yüklü, ben OTA dışında firmware update yapmıyorum gerek duymadım çünkü. Tek sıkıntım şu Q10 Pro'yu açtığımda Çözünürlük ayarımı 4K tv oldugu için 2160p 50 Hz getirsem de o nedense bir süre sonra bunu default olarak 1080p 60 Hz alıyor

Aynen bunu bendede yapıyor anlamadım neden, mecbur yaptıgı zaman tekrar düzeltiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KawaiiHawk

quote:

Hocam bende de 1.10 yüklü, ben OTA dışında firmware update yapmıyorum gerek duymadım çünkü. Tek sıkıntım şu Q10 Pro'yu açtığımda Çözünürlük ayarımı 4K tv oldugu için 2160p 50 Hz getirsem de o nedense bir süre sonra bunu default olarak 1080p 60 Hz alıyor

Aynen bunu bendede yapıyor anlamadım neden, mecbur yaptıgı zaman tekrar düzeltiyorum.

Hocam Ayarlardaki Playback ayarların nedir yazar mısın ya da fotosunu çekip koyar mısın?

• Himedia q10 kullanıyorum ve kodide taranmış olmasına rağmen filmler eksik çıkmaya başladı sebebi ne olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: hdfilmdepo_09

Himedia q10 kullanıyorum ve kodide taranmış olmasına rağmen filmler eksik çıkmaya başladı sebebi ne olabilir?

Kullandığınız skin'i değiştirip deneyin, mesela AMBER skini güzeldir. Skin çok değiştiriyor KODI'yi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hdfilmdepo_09

Himedia q10 kullanıyorum ve kodide taranmış olmasına rağmen filmler eksik çıkmaya başladı sebebi ne olabilir?

Kullandığınız skin'i değiştirip deneyin, mesela AMBER skini güzeldir. Skin çok değiştiriyor KODI'yi.

Netflix görünümü olan bir skinde oldu bu eski skine geçtim aeon mq6 önceden düzgündü şimdi ondada eksik

Başka deniycem

• Yaw arkadaşlar eksikliğin alakasi nedir skin le

İlahi dostlar :)

• Selamlar Arkadaşlar...
    HiControl u şöyle ayrıntılı bir şekilde anlatacak arkadaş varsa memnun olurum...
    Bi türlü beceremedim...
    (Telefona kurdum, himedia da kurdum ama bi türlü eşleştiremedim)...
    Hatta mümkünse resimli bir anlatım olursa daha makbule geçer...
  • 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.