Şimdi Ara

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit) (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.266
Cevap
52
Favori
256.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Olabilir. Geçen haftaya kadar Q3 vardı bende hiç dikkat etmemiştim. Çözünürlüğüm 1080p..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 22 Şubat 2016; 14:47:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu cihazlar mı (HiSilicon Hi3798C) iyidir yoksa Amlogic S812 vs S902 li cihazlar mı, bilgisi olan var mı acaba...
  • civil engineer kullanıcısına yanıt
    Yanlış bir tesbit olmuş açıklıyayım;

Q3'te Ekran çözünürlüğünü (SETTINGS>>DISPLAY) 1808p 60hz sabit kalmak kaydıyla, arayüzü (SETTINGS>>MORE>>EKRAN>>UI SİZE) 720p UI olarak ayarladığında Himedia'nın playerı yine sorunsuz olarak 1080p görüntü veriyor ama Kodi'nin playerı görüntüyü 720p olarak veriyor.

Eğer arayüzü 1080p UI olarak ayarlarsanız Kodinin playerıda 1080p olarak görüntü veriyor. Bu arayüzü 720p yada 1080p UI olarak ayarlamadaki espiri ise düşük ram nedeniyle 720p de cihazın ana ekran geçişlerinin daha seri olması.

Kodinin playerındaki asıl sorun arayüz çözünürlüğü ne olursa olsun işlemci uyumsuzluğu nedeniyle HD sesleri (DTS, DTS MA) verememesi. Q3 kullanıcıları bu cihazı almaktaki asıl amaçları multimedyadan ziyade 1080p görüntüde HD sesleri kayıpsız olarak almak olduğundan ve bunuda Himedianın playerı sorunsuz olarak verdiğinden hemen hemen herkes filmleri Kodiden posterleyip Himedianın playerı üzerinden izliyor.

Özetle Q3'te de Q10'da olduğu gibi Kodi üzerinden 1080p görüntü sorunsuz olarak alınıyor ama HD sesleri Kodinin playerı işleyemiyor.

• shadow006 kullanıcısına yanıt
    1) Q3~Q10 kodi çözünürlüğü
    Akşam bendeki cihazın SETTINGS>>MORE>>EKRAN>>UI SİZE bakıp akşam bildireceğim durumu oda 1080p olmalı ama umarım haklı çıkarsınız...Bakalım Kodi de sistem bilgisinden 1920x1080 görebilecekmiyim...

2)DTS ses
    Cihaz kodide DTS pass yapamıyor ancak bildiğim hiçbir cihaz yapamıyor, SMBC de yapıyor sorunsuz DTS alıyorum lisansla ilgili sorun olabilir...

Hocam sakın ses hariç Kodi ve kendi media playerının görüntü açısından fark olmadığını söylemeyin, artık kendimden şüphe etmeye başlıycam...
    Bir tek ben miyim kodi deki görüntü işleme sorunlarının farkına varan, frame atlamaları hisseden...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civil engineer -- 23 Şubat 2016; 8:54:59 >
  • Yok hocam kendinden şüphe etme Q10 kodi ile kendi oynatıcısı arasında çok fark var kodide görüntü geçişlerinde takılmalar var ben kodiyi afiş ve alt yazı için kullanıyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: civil engineer

Akşam bendeki cihazın SETTINGS>>MORE>>EKRAN>>UI SİZE bakıp akşam bildireceğim durumu oda 1080p olmalı ama umarım haklı çıkarsınız...Bakalım Kodi de sistem bilgisinden 1920x1080 görebilecekmiyim...

2)DTS ses
    Cihaz kodide DTS pass yapamıyor ancak bildiğim hiçbir cihaz yapamıyor, SMBC de yapıyor sorunsuz DTS alıyorum lisansla ilgili sorun olabilir...

Hocam sakın ses hariç Kodi ve kendi media playerının görüntü açısından fark olmadığını söylemeyin, artık kendimden şüphe etmeye başlıycam...
    Bir tek ben miyim kodi deki görüntü işleme sorunlarının farkına varan, frame atlamaları hisseden...

Nasıl bir tek sensin Tum arkadaslar yazdı zaten Kodi q10 da problemli diye ustat. :)

Nvidia da sadece sorun yok Kodi goruntu ve ses

• Yukarıda arkadaş Q3 ve Q10 da 1080p sorunsuz demesi üstüne yazdım,
    Minix neo x8h plus yada minix u1 lerde de durum aynı mı acaba...
    Birde Q3 kullanıcıları yukarda arkadaşın dediği metotla kodi çözünürlüğünü 1080p alabiliyorlar mı?

http://kodi.wiki/view/Android_hardware
    birde şöyle bir şey buldum, bizim çihaz için ? koymuşlar...
  • Amlogic'ler komple Kodi'den torpilliler. Adamlar gidip Snapdragon'u, Samsung'u destekliyor ya hayret ediyorum. Oturup cep telefonundan Kodi'de filmi kim izleyecek merak ediyorum ?
  • quote:

Yukarıda arkadaş Q3 ve Q10 da 1080p sorunsuz demesi üstüne yazdım,
    Minix neo x8h plus yada minix u1 lerde de durum aynı mı acaba...
    Birde Q3 kullanıcıları yukarda arkadaşın dediği metotla kodi çözünürlüğünü 1080p alabiliyorlar mı?

http://kodi.wiki/view/Android_hardware
    birde şöyle bir şey buldum, bizim çihaz için ? koymuşlar...

Coşkun abi tema59 da nvidia aldı kurtuldu keyfi yerinde su an

• quote:

2)DTS ses

1- 1080p UI yaparsanız göreceksiniz. Hatta bunu kolayca test edebileceğiniz 2-3 videoda vardı daha önceki sayfalarda paylaşıldı. Olmadı akşama linkini atarım.

2- O nedenle kendi playerını kullanıyoruz. Kodi bu konuda topal horoz.

quote:

Yukarıda arkadaş Q3 ve Q10 da 1080p sorunsuz demesi üstüne yazdım,

Görüntü meselesini netleştireyim yanlış anlaşılmasın sonra cihazı ilk aldığımda 4 bilemedin 5 film izlemişimdir ve yalan yok sorun yaşamadım lakin unutulmasın bu kadar az gözlemlede görüntü kalitesi açısından kesin bir kanı paylaşamam doğru olmaz. Burada sorunsuz açtığım filmin detaylarıda (a/v Format, Codec, Bitrate hatta Encoder vs.) önemli. Her filmi açmıyor demekte yanlış, her filmi sorunsuz açıyor demekte.

Yukarıda da bahsettiğim gibi cihazı alma nedenim HD ses olduğundan ve kendi playerı bunu sorunsuz olarak sağladığından, Bir süre Kodi altında arşiv bile oluşturmadım. Hatta şimdi bile direk Mediaplayerdan açıp film izliyorum böylesi daha kolay oluyor.

Binaley, illa Kodi altında film izlemek istiyorsanız Q3-5-10 bunun için doğru cihazlar değil. Kalteli görüntü ve Kayıpsız HD ses içinse piyasadaki en ekonomik, verimli ve kullanışlı cihazlar.

Beklentilerinizi iyi belirleyip öyle alım yaparsanız sonradan keşkelerle haşır neşir olmazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadow006 -- 23 Şubat 2016; 12:34:37 >

• Hocam bende minix felan bakıyordum Q3 le devam etmeye karar verdim şimdilik...

Bilgi ve paylaşımlarınız için teşekkürler...

@eraycelik80
    arkadaş 1000tl yi verince huzuru bulmuşlar anlaşılan...
  • quote:

Hocam bende minix felan bakıyordum Q3 le devam etmeye karar verdim şimdilik...

Bilgi ve paylaşımlarınız için teşekkürler...

@eraycelik80
    arkadaş 1000tl yi verince huzuru bulmuşlar anlaşılan...

Mevzu para olsa dert degil mevzu eksiksiz cihaz

• Yok üstad 1000 tl değil çok daha düşük formdan bir arkadaş hediye etti sağolsun bende Q.10 dan aldığım parayla göz doktoruna gittim güzel bir muayne oldum şimdilik bir sorun yok

• Nvidia iyi güzel cihaz da masrafı çok usta. Cihaz zaten 1000 tl Nas lazım, iş görecek olanları 500 den başlıyor 2500 e kadar kadar orta halli Nas cihazı var. E o nasa 1 tb sata takmak ayıp olur 4 tb alsan 600 650 lira..
    Herkesin bütçesi buna müsait değil malesef :)

• Yok be nejat ben nası 325 tl aldım elimde dahili hdd vardı zaten onları taktım nvidia aldığım fiyatı biliyorsun çok büyük bir para vermedik yani dostlar sağolsun

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Herkes senin kadar şanslı değil üstad :)

• Nejat himedia.Q.10 az para değil sıfırı 650 tl bir tanede 4 tb dahili hdd alsanız 450 tl yani bu cihazda öyle ucuz bir cihaz değil

• N11 den aldım üstad şansla alakası yok

• himedia ve dune yeni cihazları çıkacak.nvidia in fiyatını arayacak duruma düşülecek gibime geliyor.soylenen fiyatlar nvidia in iki katı falan.
  • sarpcore kullanıcısına yanıt
    Dune için bişey diyemem ama himedia için öyle iki katı fiyat olacağını sanmıyorum.

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.