Şimdi Ara

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit) (168. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.265
Cevap
52
Favori
256.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sancak Bilgisayar

Himedia Q10 PRO ( 4K@60fps + HDR10 + Dolby Vision )

Hisilicon Hi3798C V200

Dolby Vision

Ben de Himedia sever olarak cihazı çok beğendim ama nvidia shild TV den bir tane bile fazla özelliği yok üzerine de işlemci sayısı yarısı kadar ısınız zor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• her elektirikler kesildiğinde KODİ video eklentilerinin yerinde yeller esiyor. eklentilerin hepsi uçtuğundan eklentiler bölümü cillop gibi oluyor! yok mu bi çaresi?
  • Bu sefer geç gelmezse cihazı Sancak'tan alırım. Nvidia Shield bundan daha güçlü olsa da üzerinde ses çıkışlarının olmamasından dolayı benim için devre dışı kalıyor. Himedia'nın bu cihazının da diğerleri gibi film oynatımında rakipsiz olacağına eminim artı güçlü işlemcisi ile bu sefer oyunlarda da çok iyi iş görecektir. Tek düşündüğüm içine 8 TB disk takılınca görüp görmeyeceği... Eğer görecekse Amazon'da 223 $'a 8 TB disk satıyorlar, bir arkadaşa aldırıp bütün arşivi orada tutacağım.
  • Arkadaşlar Q10 da kullanmak üzere cebi yormayacak 4 tb disk öneriniz varmıdır? Disk seçiminde dikkat edilecek bir husus varmıdır?

• işlemci sayısına takılıp kalmayın.
    Hi3798C V200 gerçekten çok çok iyi bir işlemci ve yakın zamanda daha başarılı bir işlemci çıkacağını sanmıyorum.
    192K/24Bit audio decoding + HDR10 & Dolby Vision ile ses & görüntü konusunda bu donanım tam bir High-END.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Bu sefer geç gelmezse cihazı Sancak'tan alırım. Nvidia Shield bundan daha güçlü olsa da üzerinde ses çıkışlarının olmamasından dolayı benim için devre dışı kalıyor. Himedia'nın bu cihazının da diğerleri gibi film oynatımında rakipsiz olacağına eminim artı güçlü işlemcisi ile bu sefer oyunlarda da çok iyi iş görecektir. Tek düşündüğüm içine 8 TB disk takılınca görüp görmeyeceği... Eğer görecekse Amazon'da 223 $'a 8 TB disk satıyorlar, bir arkadaşa aldırıp bütün arşivi orada tutacağım.

6TB kesin görüyor , 8TB ise %90 görecektir.
    Görmese bile ilk etapta 6TB görür ve çıkacak yazılımlar ile 8TB desteği gelir.
    Yüksek kapasiteli HDD leri tanıma konusunda Himedia kadar başarılı bir ürün yok.
    Dune HD bile, bu konuda Himedia'nın gerisinde kalıyor.

• quote:

Bu sefer geç gelmezse cihazı Sancak'tan alırım. Nvidia Shield bundan daha güçlü olsa da üzerinde ses çıkışlarının olmamasından dolayı benim için devre dışı kalıyor. Himedia'nın bu cihazının da diğerleri gibi film oynatımında rakipsiz olacağına eminim artı güçlü işlemcisi ile bu sefer oyunlarda da çok iyi iş görecektir. Tek düşündüğüm içine 8 TB disk takılınca görüp görmeyeceği... Eğer görecekse Amazon'da 223 $'a 8 TB disk satıyorlar, bir arkadaşa aldırıp bütün arşivi orada tutacağım.

Himedia piskopat bu konuda bence görür 8tb yi

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Ben de Himedia sever olarak cihazı çok beğendim ama nvidia shild TV den bir tane bile fazla özelliği yok üzerine de işlemci sayısı yarısı kadar ısınız zor

Nvidia Shiled TV'de ; görüntü anlamında HDR10 & Dolby Vision standartlarını destekliyor mu ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

quote:

Nvidia Shiled TV'de ; görüntü anlamında HDR10 & Dolby Vision standartlarını destekliyor mu ki ?

Nette baktım bir kac yerde var diyor ama emin degilim

Gerçi çok önemli degil daha 4K oturacak bunlar oturaracak tüm TV leri projeksiyon lari değişeceğiZ derken bunun su an icin hic bir önemi yok atmos gibi tavana hatundan korkup iki Hoparlor koyamayan arkadaslar Nasıl yapcak yeni TV al yeni projeksiyon al

İyi TV 10 k iyi projesiyon 20 k hadi hdr hadi dolby vision alda göreyim. Evde bunlar olmadan Himedia da bu olsa ne olcak abi

Birde 4K arşiv isi de zor keza 6 tb Hdd nin 1000 lira olduğu yerde

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Hanım sorun değil, her zamanki gibi katakulleye getirir hoparlörleri takarız da üst komşuyu ne yapacaz ben onu düşünüyorum. Apartman dairesinde zor iş. Mevcut 5.1 i bile korkarak açıyoruz. Kapıya birileri dayanacak diye.
    Daha önce bu konu tartışılmıştı onun için tekrar girmek istemiyorum ancak bu cihazı aldığımız takdirde hem tv yi hemde avr yi değiştirmemiz gerekecek. Yoksa cihaz güzel cihaz ama evdeki bütün cihazlar en başta HDMI 1.4 ki diğer donanıma girmeye gerek bile duymuyorum. Bu cihaz şu an evde bulunan cihazlar ile mevcut Q3 veya Q10 dan daha fazla performans sunamaz. Ama paranız vardır yarın gider herşeyi yenilersiniz o ayrı. Maalesef benim gibi kıçı boklu devlet memurları için zor iş. Kaba taslak on bin lira harcamak gerekecek yeni teknoloji için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Gerçi çok önemli degil daha 4K oturacak bunlar oturaracak tüm TV leri projeksiyon lari değişeceğiZ derken bunun su an icin hic bir önemi yok atmos gibi tavana hatundan korkup iki Hoparlor koyamayan arkadaslar Nasıl yapcak yeni TV al yeni projeksiyon al

İyi TV 10 k iyi projesiyon 20 k hadi hdr hadi dolby vision alda göreyim. Evde bunlar olmadan Himedia da bu olsa ne olcak abi

Ben de en başından beri bunu demek istiyordum. Bu depolama sıkıntısı olduğu müddetçe 4K yalan olur. 50 TB diski 250 TL'ye versinler 4K arşivleyelim. Ya da 4K video 10 GB altı boyutta olsun o zaman bazı filmler için indirilir. Şu an için tamamen uçuk bir olay. Biraz araştırdım, 4K riplenmiş film boyutları yaklaşık 720p'nin 10 katı olacakmış, 1080p'nin de 4.5 katı. Yani YIFY sürümü boyutunda filmlerde bile boyut 8 GB falan olacak. Kaliteli riplerde ise 30 - 40 GB. Ivır zıvır bir filmi 8 GB indir, seyret ve sil. Ben uğraşmam doğrusu...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben de en başından beri bunu demek istiyordum. Bu depolama sıkıntısı olduğu müddetçe 4K yalan olur. 50 TB diski 250 TL'ye versinler 4K arşivleyelim. Ya da 4K video 10 GB altı boyutta olsun o zaman bazı filmler için indirilir. Şu an için tamamen uçuk bir olay. Biraz araştırdım, 4K riplenmiş film boyutları yaklaşık 720p'nin 10 katı olacakmış, 1080p'nin de 4.5 katı. Yani YIFY sürümü boyutunda filmlerde bile boyut 8 GB falan olacak. Kaliteli riplerde ise 30 - 40 GB. Ivır zıvır bir filmi 8 GB indir, seyret ve sil. Ben uğraşmam doğrusu...

30 40 olsan op basına koy zaten su an ki 500 kadar filim var arşivimde hepsi oyle her film tanesi 35 GB civarı

• Q3 ile vedalaşıp Q10 a transfer oldum hayırlısıyla..
  • Hayırlı olsun üstad
  • tema59 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim Coşkun abi

• Dousk kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. güzel günlerde kullan.
  • Teşekkürler abi

• 2 ay önce aldığım Q10 Quad Core u satmaya niyetlendim.
    Sancak bilgisayardan alındı, eksiği yok, faturası kutusu garantisi herşey mevcut, çiziksiz, 0 dan farksız.
    İlgilenen pm atsın lütfen.
  • mavera71 M kullanıcısına yanıt
    Q10 da kodi çözünürlüğü Q3 le aynı 720p mi ona göre almayı düşünüyorum...
    Birde kodi filmleri akıcı oynatabiliyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • civil engineer kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten q10 u esas güzel yapan şey kodinin içinden kendi playerı ile oynatması.
    Kodi değil kendi playerı oynatıyor, dolayısıyla son derece smooth, sorunsuz bir izleme deneyimi oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.