Şimdi Ara

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit) (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.266
Cevap
52
Favori
256.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 16:9 filmleri de KODİ nedense 4:3 gösteriyor... başka player denediğimde 16:9 görüntü tamam fakat bu seferde altyazı türkçe karakter problem...KODİ nin ekran görüntü ayarlarını sistem'den yaptığım halde bi türlü bu sorunu aşamadım...filmleri izlerken hep 16:9 ayarını seviyorum. hem geniş ekran hem alttan üstten ekranda boşluk sinemaskop bir hava katıyor. ve alttaki boşluğa altyazı denk geldiğinde filmin içinde yazılar olmuyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alkansakin -- 2 Şubat 2016; 10:18:24 >
  • mevzuyu kastım ve arşimetin peştamalsız hamamdan fırlaması gibi sevinçle "buldum buldum" narasıyla elimdeki tası attım...

ekteki fotoğraflarda görüldüğü üzere KODİ de film izlerken ayarlardan kareyi sağa sola çekince 16:9 formatına filmi çekebildim...
     Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit) Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit)

• Seko92 S kullanıcısına yanıt
    alkansakin A kullanıcısına yanıt
    Yanlışınız var hocam popcorn dahil birçok media playerda 16:9 formata uzat vardır...Kodi ve himedia nın kendi media playerındada var tam ekran yapıyorsunuz ekranı kaplıyor...
    Fimin orjinalliği bozuluyor o ayrı konu...

Bu arada
    Çin versiyonu Q3 için himediawrapper.apk varmı acaba.

@alkansakin Sizin yapmak istedğinizi gerçekten anlamadım. siz 16:9 filmi 16:6 mı yapmak istiyorsunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civil engineer -- 2 Şubat 2016; 16:32:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: civil engineer

Yanlışınız var hocam popcorn dahil birçok media playerda 16:9 formata uzat vardır...Kodi ve himedia nın kendi media playerındada var tam ekran yapıyorsunuz ekranı kaplıyor...
    Fimin orjinalliği bozuluyor o ayrı konu...

Bu arada
    Çin versiyonu Q3 için himediawrapper.apk varmı acaba.

@alkansakin Sizin yapmak istedğinizi gerçekten anlamadım. siz 16:9 filmi 16:6 mı yapmak istiyorsunuz...

Bence ekrana tam oturan filmi 16/9 yaparak alttan üstten siyah alan kalacak sekilde basık izlemek istiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • guvven kullanıcısına yanıt
    16:9 zaten ekrana tam oturur hocam...Standart tv boyutu 16:9 dur...
  • Bende konuya dahil olayım :)
    Peki şöyle bir ayar varmı arkadaşlar, bendeki filmlerin alt ve üstünde siyah bant var, ben görüntüyü tam ekran yapmak istiyorum, ama ekranı yukarı doğru uzatarak değil, o şekilde görüntü oranı bozuluyor, yapmak istediğim bir nevi zoom yapmak, öyle bir ayar varmı himedia da ?
    q3 kullanıcısıyım bu arada.

Teşekkürler
  • otomatik 4:3 formatında ekranı kaplıyordu ve görüntü hoş değildi. video ayarıyla 16:9 formatına çevirdim. alt yazılar filmin üzerinde değil altında kalıyor ve sinemaskop bir seyir zevki sunuyor...
    iki formatın farkı ekteki fotolarda...

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit) Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit)

• alkansakin A kullanıcısına yanıt
    Zaten olması gerekene çevirmişsiniz...
    4:3 niye izliyordunuz ki...
  • abdullahsen85 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz popcorn larda vardı, himedianın kendi oynatıcısında yok ama kodide olması lazım zoom seçeneği...

Bubarada çin versiyonu Q3 kullananlar, himediwrapper kulana biliyor mu
  • abdullahsen85 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz popcorn larda vardı, himedianın kendi oynatıcısında yok ama kodide olması lazım zoom seçeneği...

Bubarada çin versiyonu Q3 kullananlar, himediwrapper kulana biliyor mu
  • Evet kodide var zoom buldum bugün ama kodi 720p olarak görüyor zaten q3 te, ı yüzden görüntü kötü oluyo, Himedianın kendi özelliğinde olmaması çok kötü. En azından kodi ile tam uyumlu çalışsa gene iyi olcak, Bi çözemedikleri şunu, yazılımsak bişey oysaki bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neçko

Q10 quad arıyorum, satmayı düşünen varsa pm atabilir.

Q10 quadcore alımı günceldir, satmayı düşünen varsa görüşelim..

• quote:

Orijinalden alıntı: alkansakin

otomatik 4:3 formatında ekranı kaplıyordu ve görüntü hoş değildi. video ayarıyla 16:9 formatına çevirdim. alt yazılar filmin üzerinde değil altında kalıyor ve sinemaskop bir seyir zevki sunuyor...
    iki formatın farkı ekteki fotolarda...

Bence bu da olmamış. İlk görüntüde kafalar uzun, diğerinde ise kadrajda sorun var gibi. Bu film BDRip değil sanırım, film sitelerindeki berbat görüntülü filmlere benziyor. Normalde hiçbir ayar yapmadan ekrana yayılması gerekir. Sorun filmde...

• Çok az kullanılmış Himedia Q10 satılıktır. Arayan varsa ilanım aşagıda.

http://forum.donanimhaber.com/m_114338240/f_//tm.htm#114338240
  • Himedia 3.0.3'ten sonra yeni yazılım cıkarmayacak galiba arkadaslar, ne diyorsunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Himedia Q10 PRO ( 4K@60fps + HDR10 + Dolby Vision )

Hisilicon Hi3798C V200

Dolby Vision

Himedia Q3 - Q5 Quad & Q10 Pro (4K+H265+HDR+10Bit)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 10 Şubat 2016; 15:11:39 >

• Muhteşem

• HiSilicon Hi3798C V200 modelinin yurtdışında satışa çıkma tarihi ve tahmini fiyatı konusunda bir bilgi var mı ?
  • fiyat net değil , ileriki günlerde belli olacak.
    çıkış tarihi mart ayı olarak söyleniyor.
    bu cihazın fiyatı çok pahalı olmaz ise , yıkar döker :)
  • Hele bir görelimde , varsın yıksın ortalığı. Razıyız...

Ama zamanında Popcourn Hour VTEN içinde , VXP özelliği ile ortalığı kasıp kavurur deniyordu ama öyle aman aman bir patlama göremedik bu cihazda.Sanırım yazılım anlamında yaşanan sıkıntılarda buna etken oldu.Son durumunu ise bilemiyorum şu an için ama firmanın yazılım konusunda hâlâ güncellemeler yaptığını görüyorum forum sayfasında.Bu iyi bir gelişme.

Bu yüzden her cihaza olduğu gibi Himedia'ya da temkinli yaklaşıyorum olaya ama kağıt üzerindeki özelliklere baktığımda Dolby Vision & HDR10 gibi üst seviye görüntü standardı duyurusu yaptığı için bu cihazda bir farklılık bekliyorum açıkçası.

Bahsedilen bu standartlar için LG firması CES 2016 Fuarında ; LG G6 diye bir televizyonunun tanıtımını yapmış ve " HDR10 ve Dolby Vision gibi üst seviye görüntü standartlarını destekleyen 4K çözünürlüklü OLED televizyon " olarak duyurmuştu ürününü.

Dolayısıyla böyle bir cihaz için evde kullanılan TV panellerinin değişmesi seyir keyfi açısından gerekli olacaktır , orası ayrı.Neyse bekleyelim görelim.

Bilgiler için eyvallah...

• 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.