Şimdi Ara

Hileli (Solventli) Benzin Yakıt Pompasını Bozabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen gün yakıt pompam bozuldu. Aklıma takıldı. Bilgili arkadaşlar bizi aydınlatırlarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi outlaw13 -- 20 Şubat 2007; 16:31:37 >

• bozar; benim bozmuştu.

yakıt pompası tamamen plastikten imal. herhangi bir kıvılcım çıkması araba havaya uçmasın diye. bu solvent denen madde pompanın plastiklerini deforme ediyor. asit gibi düşün. bu sebepten pompa yeterli basınca ulaşamıyor yani bozuluyor.

99 honda civic 1 depo yetti bozmaya.
    800 ytl ödemiştim.

neyse her zaman aynı yerden almaya özen göster arkadaşım.

hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tasshelhoff -- 20 Şubat 2007; 21:27:44 >
  • diğer 1-2 konuda daha bahsetmiştim solvent olayından.. araba stop ederse çalışmaz oradan hemen anlayıp aldığınız yerle iletişime geçebilirsiniz.. dayımın arkadaşı anlatmıştı kendi başına geleni..
  • bozulur geçen birinde gördüm.400 ytl verdi yakıt pompasını değiştirdi.
  • arabanız mercedes ise bu yakıt pompasının fiyatı 3 milyar ayrıca yakıt ışığı yanmadan benzini alın yoksa ışık yanarken alırsanız o da pompayı bozuyor haberiniz olsun
  • kaçak,ırak mazotu tanıdıgım bir çok nakliyecinin başına gelmiş bir durum

bozar...
  • solventli benzin sonucu sadece yakıt pompası bozulduysa çok şanslısınız derim ben..ucuz atlatmışsınız..motorun kilitlenmesine bile yol açabilirdi...
  • eğer sadece yakıt pompası bozulduysa bence de detaylı diğer yakıt elemenlarını gözden geçirtmekte yarar var.Genelde bu parça tamir edilir arkasından başka problem çıkar.Bu yüzden tamriciden çımadan tüm yakıt sistemi gözden geçirttirilmelidir.
  • bende yüksek devirlerde tekleme sorunu yaşıyorum. motor soğuk olduğundan olabilir mi? yoksa benim yakıt pompası da bozuldu mu acaba?

araç hiç stop etmedi hiç çalışmamazlık etmedi. depoda en az 7-8 litre benzin kala benzin alırdım.

genelde aynı benzinciden alıyordum shell süper benzin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.